Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καμια λυση με το φωτισμο των πληκτρων οταν σε καλουν εχει βρεθει;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή είμαι νέος στα WM θα ήθελα να μου προτείνετε ένα- δύο καλά site για προγράμματα είτε free είτε επί πληρωμοίς. Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Το μαγαζάκι τί είναι;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα το διακινδυνευα παντως ;)
sosta, den leei:!:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Τα κινητά της ACE γενικά αλλά και συγκεκριμμένα αυτά που πουλιούνται στο πλαίσιο είναι στα ελληνικά τα windows εκτός από το ελληνικό πληκτρολόγιο;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Τα κινητά της ACE γενικά αλλά και συγκεκριμμένα αυτά που πουλιούνται στο πλαίσιο είναι στα ελληνικά τα windows εκτός από το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Nai ειναι

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ.. Πήρα τρίτη συσκευή σήμερα.

Χωρίς καμμένο pixel. Αλλά κάθε φορά που ενεργοποιείται το ηχείο κάνει έναν ήχο (σαν τρίξιμο στην αρχή).. Για ένα διάστημα ακούγεται ένας μικρός ήχος σαν κάτι να δουλεύει από πίσω και μετά ακούγεται ένας ήχος στο τέλος σαν τον πρώτο(όταν απενεργοποιείται πάλι το ηχείο).

Το κάνει και σε σας αυτό; Είναι κάποιο software bug ή έχει πρόβλημα και η τρίτη συσκευή μου;

 

Παιδιά θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού να μας πει αν το κινητό του έχει το ίδιο πρόβλημα με το ηχείο; Είναι κάτι φυσιολογικό για τη συγκεκριμένη συσκευή ή έχει πρόβλημα η δικιά μου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του κινητού να μας πει αν το κινητό του έχει το ίδιο πρόβλημα με το ηχείο; Είναι κάτι φυσιολογικό για τη συγκεκριμένη συσκευή ή έχει πρόβλημα η δικιά μου;

 

έχω δει και άλλους να το λένε αυτό, εγώ δεν το έχω δει στη δικιά μου συσκευή. επίσης έχω ακούσει και άλλους να λένε ότι η ποιότητα του ήχου στο bluetooth που στέλνει το kaiser είναι χάλια. αλλα σε μένα παίζει άψογα, οπότε είναι σε συγκεκριμένες συσκευές μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κ απο εμενα,αυριο μαλλον θα παω να το αγορασω αν κ με ανησυχησε λιγο αυτο με τα καμμενα pixel.πιστευετε πως εχει προβλημα θα βγει αμεσως η θα το παθει μετα απο καιρο που δεν θα μπορω να το επιστρεψω;κ κατι τελευταιο,το gps gate ανοιγει κανενα gprs για να βρει στιγμα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια αρχισαν τα προβληματα , οσοι πηραμε το ppc απο εξωτερικο δεν αντιμετωπιζουμε κανενα προβλημα και επειδη εβλεπα και βλεπω φιλους με ιδια μηχανηματα με μενα αλλα με ελληνικη rom να εχουν του κοσμου τα προβληματα , εαν μπορειται αγοραστε το με αγγλικη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κ απο εμενα,αυριο μαλλον θα παω να το αγορασω αν κ με ανησυχησε λιγο αυτο με τα καμμενα pixel.πιστευετε πως εχει προβλημα θα βγει αμεσως η θα το παθει μετα απο καιρο που δεν θα μπορω να το επιστρεψω;κ κατι τελευταιο,το gps gate ανοιγει κανενα gprs για να βρει στιγμα;

Τα καμμένα pixels εμφανίζονται συνήθως τις πρώτες 2 ημέρες και κυρίως το πρώτο μισάωρο που ανοίγει μια lcd.

Μετά κατά πάσα πιθανότητα δε θα εμφανιστεί καινούριο καμμένο pixel για τη διάρκεια ζωής της lcd, εκτός αν υπάρξει υπερθέρμανση ή αστάθεια τάσης..

Σχετικά με τη rom δεν υπάρχει αγγλική και ελληνική. Αγγλική είναι η rom, απλά στην έκδοση της ACE υπάρχει πρόσθετο πρόγραμμα για ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κατ αρχην για τις αμεσες απαντησεις!περιμενα ρε γμτ να ερθει ελλαδα για να το παρω με ελληνικη ρομ κ τωρα με βλεπω να το παιρνω απ εξω,χωρια που χανω την επιδοτηση.αν μπορει καποιος να μου πει κ για το gps gate κ αν εχει ανοιχτη ακροαση το τηλ!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κατ αρχην για τις αμεσες απαντησεις!περιμενα ρε γμτ να ερθει ελλαδα για να το παρω με ελληνικη ρομ κ τωρα με βλεπω να το παιρνω απ εξω,χωρια που χανω την επιδοτηση.αν μπορει καποιος να μου πει κ για το gps gate κ αν εχει ανοιχτη ακροαση το τηλ!

 

Απλά αν το πάρεις από την ACE , αν έχει πρόβλημα σε 1 μέρα θα έχεις πάρει καινούριο.. Ενώ αν το πάρεις από εξωτερικό και έχει πρόβλημα θα πρέπει να το στέλνεις πίσω να περιμένεις 2-3 βδομάδες για να σου στείλουν καινούριο.. Εγώ προτιμώ να δίνω 50Ε και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν το πάρεις από την ACE , αν έχει πρόβλημα σε 1 μέρα θα έχεις πάρει καινούριο.. Ενώ αν το πάρεις από εξωτερικό και έχει πρόβλημα θα πρέπει να το στέλνεις πίσω να περιμένεις 2-3 βδομάδες για να σου στείλουν καινούριο.. Εγώ προτιμώ να δίνω 50Ε και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο..

 

 

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...ΣΙΧΑΘΗΚΑ....ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ''ΤΙ ΑΥΤΗ Η ΤΕΛΙΤΣΑ??''ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ, ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΕΝΟ PIXEL ΔΕΝ ΕΙΔΑ...ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ,ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ????

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

ntino εγώ χρησιμοποιώ και remote control και vnc στο kaiser. ψάχνω και ένα προγραμματάκι να μπορώ να βλέπω lan cameras απο το kaiser αλλα τίποτα.

 

axisppc φιλε μου και ενα ακομη που μολις το βρω θα σου το πω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

99% πρόκειται για καμμένο pixel.. Βάλε ένα μαύρο και μετά ένα λευκό φόντο να το επιβεβαιώσεις. Αν δεν ξέρεις πώς φτιάξε ένα άσπρο και ένα μαύρο αρχείο Jpeg στο paint των Windows με διαστάσεις 320χ240 pixels.

Από την παρτίδα που βγήκαν στα ελληνικά καταστήματα τρίτο κινητό με καμμένο Pixel μέσα σε 1 μέρα.. Όσοι το αγοράσατε χθες κάντε έναν έλεγχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για ελλατωματική παρτίδα ή αν φταίνε οι οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II

 

με τρομαξες,αλλα ευτυχως δεν...τετοιες πληροφοριες καλα ειναι να βγαινουν αμεσως,σωστος ο kplr.φιλε δημητρη στειλε κανενα hack της registry,χαιρετισμους στη χαλκιδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ.. Πήρα τρίτη συσκευή σήμερα.

Χωρίς καμμένο pixel. Αλλά κάθε φορά που ενεργοποιείται το ηχείο κάνει έναν ήχο (σαν τρίξιμο στην αρχή).. Για ένα διάστημα ακούγεται ένας μικρός ήχος σαν κάτι να δουλεύει από πίσω και μετά ακούγεται ένας ήχος στο τέλος σαν τον πρώτο(όταν απενεργοποιείται πάλι το ηχείο).

Το κάνει και σε σας αυτό; Είναι κάποιο software bug ή έχει πρόβλημα και η τρίτη συσκευή μου;

οχι kplr δεν ειναι φυσιολογικο,αν και λιγο πιο πριμαριστο απ τα προηγουμενα htc το ηχειο του ειναι απ τα πιο πεντακαθαρα που εχω ακουσει μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

:Ore paidia mporei kaneis na apantisei posi wra prepei na diarkei i prwti fortisi...kapou anaferthike se proigoumeno post,an de kanw lathos pws i thermokrasia isws epireazei ta pixel...pleaze help
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...ΣΙΧΑΘΗΚΑ....ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ''ΤΙ ΑΥΤΗ Η ΤΕΛΙΤΣΑ??''ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ, ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΕΝΟ PIXEL ΔΕΝ ΕΙΔΑ...ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ,ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ????

 

Και εγώ την ίδια αντιμετώπιση είχα στο Πλαίσιο..

Δεν έχει σχέση η φόρτιση με το καμμένο Pixel. Αν είναι να καεί θα καεί, το πρώτο μισάωρο λειτουργίας είναι το καθοριστικό συνήθως.

Αν δεν έχει καμμένο pixel δε νομίζω να εμφανίσει μετά..

Link to comment
Share on other sites

:Ore paidia mporei kaneis na apantisei posi wra prepei na diarkei i prwti fortisi...kapou anaferthike se proigoumeno post,an de kanw lathos pws i thermokrasia isws epireazei ta pixel...pleaze help

 

RTFM φίλε μου. Και το ... Μ, λέει καθαρά πως το φορτίζεις μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση και όχι συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Συγκεκριμένα:

 

Charge the battery

New batteries are shipped partially charged. Before you start using your device, it is recommended that you install and charge the battery. Some batteries perform best after several full charge/discharge cycles. You can charge the battery in two ways:

• Charging the device’s battery by connecting the power adapter.

• Connecting your device to a PC via the provided USB Sync cable.

Note Only the AC adapter and USB cable provided with your device should be used to charge the device.

Charging is indicated by a solid amber light on the left LED indicator.

As the battery is being charged while the device’s power is on, a charging icon ( ) will be shown on the title bar of the Today screen. After the battery has been fully charged, the left LED becomes green and a full battery icon ( ) appears on the Today screen’s title bar.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Στο site της VNP εχει το P45500 700 e ενω στα αλλα site play247 , plaisio το εχουν 800.

 

Γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα? Τι δεν εχει στο VNP?

Link to comment
Share on other sites

Στο site της VNP εχει το P45500 700 e ενω στα αλλα site play247 , plaisio το εχουν 800.

 

Γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα? Τι δεν εχει στο VNP?

Δεν είναι ελληνικό από ACE Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια καταστηματα εχουν το P4550 που συνεργαζονται με cosmote για επιδοτησεις .Η καλυτερη τιμη που υπαρχει ειναι 800?
Link to comment
Share on other sites

ntino κοίταξα μήπως βρω το axisppc αλλα δεν το βρίσκω. αν έχεις κάποιο λίνκ θα με βοηθούσες.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια καταστηματα εχουν το P4550 που συνεργαζονται με cosmote για επιδοτησεις .Η καλυτερη τιμη που υπαρχει ειναι 800?

Λογικά το πλαίσιο θα το φέρει πρώτο για επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...