Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις τηλεφωνησα στα cosmote shop και μου ειπανε οτι εχουν φερει την συσκευη.

Μπορειτε να την παρετε με επιδοτηση κανονικα!

 

Mipos ennoeis ote-shop file mou ?:ninja::)

To F700 APLA...... TA SPAEI !
Link to comment
Share on other sites

Από τώρα είμαι κι εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του TyTN II.

 

Τώρα φορτίζει...

 

Να σας ρωτήσω κάτι,στο www.htc.com.gr που βρίσκετε τα updates?

 

γιατί πάω στο forum αλλά δε βρίσκω τπτ.

Ούτε στο HTC.com δε βρίσκω τπτ ενώ έχω γραφτεί κανονικά σαν μέλος!

οπως λέει και ο giannis11 παραπάνω πρέπει να μπεις στο forum και όχι στην κεντρική σελίδα. η αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητη σε όσους έχουν δεν έχουν κάρτα με 2 νούμερα ή έχουν το μενού στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

οπως λέει και ο giannis11 παραπάνω πρέπει να μπεις στο forum και όχι στην κεντρική σελίδα. η αναβάθμιση δεν είναι απαραίτητη σε όσους έχουν δεν έχουν κάρτα με 2 νούμερα ή έχουν το μενού στα αγγλικά

 

 

Έχω την αγγλική έκδοση οπότε δε χρειάζεται η αναβάθμιση.

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αγγλική έκδοση οπότε δε χρειάζεται η αναβάθμιση.

Υπάρχει όμως πρόβλημα με τη λειτουργεία της 2σε1 κάρτας SIM στην αλλαγή από το ένα νούμερο στο άλλο.

παιδια καλησπερα.αν το αγωρασψ απο το εξωτερικο μπορω να βαλω ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μια χαρά και η Sim 2in1.Μια χαρά,αυτό το άγχος είχα!

 

Και πολύ καλή η επιλογή να μη φορτίζει το κινητό όταν είναι συνδεμένο στη USB.

Link to comment
Share on other sites

ntino σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. το πρόγραμμα λέγεται ViewCommanderMobile και είναι τέλειο. (για όσους δεν ξέρουν τι λέω.... είναι πρόγραμμα παρακολούθησεις lan cameras στο pda)
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα Θοδωρε.που εξαφανιστηκες βρε θηριο?τι του "κανεις"?πες κανενα κουφο και προς τα εδω.και συ δημητρη ασε τη σιωπη "των αμνων",δεν ειμαστε ολοι φρεσκοι εδω,δωσε κανενα νεο registry hack στα φανερα...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να πηρε το Καιζερ και να ειχε πριν το ETEN Χ500?

Ρωταω γιατι θελω να συγκρινω την αποκριση του επεξεργαστη και του GPS...

Δυστυχως εχω ξεμεινει απο τηλεφωνο γιατι το Χ500 τα εφτυσε και επειδη δεν υπαρχει σερβις στην Ελλαδα,το Πλαισιο το εστειλε Γερμανια..Ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι..Σκεφτομαι να παρω το Καιζερ γιατι μου αρεσει το πληκτρολογιο και οχι το Χ800 με τη VGA..

Τα τελευταια 5 χρονια ειχα παντα Pocket Pc Phone..(ξεκινησα με το XDA) και εχουν περασει διαφορα μοντελα απο τα χερια μου κατα καιρους,αλλα παντα εδινα σημασια στην ταχυτητα..

Αυτος ηταν ο λογος που τα τελευταια χρονια επερνα τα μοντελα της ΕΤΕΝ το Μ600 και το Χ500...και οχι ας πουμε το Αρτεμις που αν δε του περναγες τιποτα "χακιες",για να ανοιξει τα προγραμματα,αναβες τσιγαρο και περιμενες..

Με ενδιαφερει λοιπον να ξερω...

-Το GPS,αν οχι εφαμιλλο με το Χ500...ειναι τουλαχιστον λειτουργικο?

-Το Destinator τρεχει καλα?

-Τα βιντεακια παιζουν καλα με το TCPMP,η τρωνε κολληματα?

-Ο επεξεργαστης ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ απο τον ΟΜΑπα που εβαζε πριν στα μηχανακια της?

Για ποιοτητα κατασκευης και τεχνικη υποστηριξη,δε ρωταω γιατι ειναι σιγουρα καλυτερη απο της ΕΤΕΝ...

Ευχαριστω..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

να σας ρωτήσω,πήρα χθες το Kaiser από το Expansys και έχω μια απορία,στο κουτί μέσα βρήκα το χαρτί που ήταν κολλημένο ένα Screen Protector,υπάρχει αυτό και σε σας?

 

Προσπαθώ να δω αν έχει Screen Protector στο Kaiser πάνω αλλά δεν μπορώ,η γραφίδα βέβαια ψιλοκολλάει στην οθόνη και μάλλον πως έχει, απλά θέλω να το τσεκάρω,γιατί αλλιώς θέλω να του βάλω.

Πήρα το απλό πακέτο,ούτε Value Pack ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

kosta το πακέτο μέσα έχει screen protector. απλός πρέπει να το κολλήσεις εσύ.

 

ntino με έχει φάει η δουλειά και κάτι υποχρεώσεις και μου έχουν πάρει το χρόνο.

 

ένα κουφό που παρατηρώ συχνά είναι με το destinator.

 

αν μερικές φορές κλείσω το Destinator με το GpsGate, και κλείσω και την οθόνη, μετά η οθόνη δεν ξανα ανάβει. και πρέπει να κάνω reset για να λειτουργήσει πάλι. ελπίζω να είναι κάτι απο τα προγράμματα που του έχω βάλει, γιατί τελευταία μου τρώει περίεργα κολλήματα, ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω κάτι που έχει σχέση με internet.

Link to comment
Share on other sites

kosta το πακέτο μέσα έχει screen protector. απλός πρέπει να το κολλήσεις εσύ.

 

 

Εμένα πάντως ήταν κολλημένο το Screen Protector τελικά και με φορτιστή Ευρωπαϊκό.Μόνο το χαρτάκι που είχε το αυτοκόλλητο πάνω είναι στο κουτί.Το κουτί βασικά είχε ανοιχτεί, η προστατευτική ταινία που υπάρχει για να δεις ότι δεν έχει ανοιχτεί ήταν κομμένη,θέλω να πιστεύω για να βάλουν τον φορτιστή μέσα & όχι για καμιά αλχημεία!Το παράγγειλα από Expansys.com.gr αλλά αφού έρχεται από εξωτερικό το περίμενα με τον αγγλικό φορτιστή... ;)

Λέτε να έχει γίνει καμιά πατάτα? Πάντως το τηλέφωνο φαινόταν & ήταν καινούργιο!!Αλλά να μου κολλήσουν & το Screen Protector???

Μπράβο εξυπηρέτηση..... :worry:

 

ποιο απο τα keybaord layouts τοθ AEKMAP χρησιμοποιείτε? ειναι συμβατα και τα 2που βλεπω στο site ( τα universal.)με το kaiser?

 

Εγώ έχω το AEKMap 1.2.3b και λειτουργεί άψογα με το Kaiser.Τα layout που έχω βάλει είναι τα: Default Layout, Greek SMS 160 Layout & Greek HTC Universal.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ήταν κολλημένο το Screen Protector τελικά και με φορτιστή Ευρωπαϊκό.Μόνο το χαρτάκι που είχε το αυτοκόλλητο πάνω είναι στο κουτί.Το κουτί βασικά είχε ανοιχτεί, η προστατευτική ταινία που υπάρχει για να δεις ότι δεν έχει ανοιχτεί ήταν κομμένη,θέλω να πιστεύω για να βάλουν τον φορτιστή μέσα & όχι για καμιά αλχημεία!Το παράγγειλα από Expansys.com.gr αλλά αφού έρχεται από εξωτερικό το περίμενα με τον αγγλικό φορτιστή... ;)

 

 

Μήπως ήταν από καμιά επιστροφή. Στο εξωτερικό στα περισσότερα μαγαζιά σου λένε ότι το αγοράζεις και εαν δεν είσαι ευχαριστημένος μπορείς να το επιστρέψεις εντός μιας ή δύο βδομάδων. Οπότε αυτός που το πήρε μάλλον κόλλησε το screen protector

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για επιδότηση ... από το πλαίσιο με επιδότηση cosmote το πήρα 569.

 

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κοπέλα που με εξυπηρέτησε. Απλά άψογη.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει!!Ελπίζω να μην είναι έτσι.Ποιός θα το πήρε και δε θα του άρεσε?? (Λέω εγώ τώρα...:cool:)

 

Πάντως όλα ήταν στη συσκευασία τους και δε φαινόταν να είχε ανοιχτεί τίποτα,αλλά αυτά ούτως ή άλλως μπαίνουν σε άλλη συσκευασία και φαίνονται καινούργια.Ότι και να είναι εγώ πίσω δεν το γυρνάω,σιγά να μην περιμένω κι άλλες μέρες.Θα δείξει...

 

Sto metaksi exw provlima me to msn messenger... Vazw kwdiko kai mail kai argei poli na mpei,sthn ousia de mpainei katholou. Gnwrizete ti prepei na kanw ?

 

Κι εμένα το έκανε αυτό και το πρόβλημα ήταν ότι είχα συνδεθεί από τον υπολογιστή & έτσι δεν μπορούσα να μπω,με το προηγούμενο πάντως που είχα όταν πήγα να συνδεθώ με αποσύνδεε αυτόματα από τον υπολογιστή.Τώρα τι να πω,έτυχε?

 

Παντώς μετά από τρεις (3) αποτυχημένες προσπάθειες να μπω από το Kaiser,το αποσύνδεσα από τον υπολογιστή και μετά μπήκα από το Kaiser.

Ίσως να ήταν τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

kosta πολύ πιθανόν το Kaiser σου να ήταν ανοιχτό. αν το παράγγειλες απο το expansys.com.gr τότε σου ανοίγουν το κουτί και σου αλλάζουν τον αντάπτορα για τον ελληνικό.

 

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη βλακεία που κάνει, όταν συνδέομαι στο pc με USB τότε σταματάει το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το παράγγειλα οπότε γι'αυτό έχει φορτιστή για τις δικές μας πρίζες,πάλι καλά γιατί με τον αντάπτορα θα ήταν ολόκληρο ματσούκι ο φορτιστής.Ίσως να μην είχε τί να κάνει αυτός που έβαλε το φορτιστή και να κόλλησε και το Screen Protector. :O

 

Όσον αφορά το WiFi,όταν συνδέεις το Kaiser για πρώτη φορά στον υπολογιστή και του κάνεις εγκατάσταση στο ActiceSync, σου λέει κάτι να διαχειρίζεται και καλά τις συνδέσεις μέσω του Wireless,κάτι τέτοιο αν θυμάμαι, για απενεργοποίησε το να δεις.

Εγώ τέτοιο πρόβλημα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα εσεις που εχετε την συσκευη να μας πειτε τελικα μετα απο 2-3 εβδομαδες χρησης ποια ελατωματα εχει? Και τι αρνητικα στοιχεια....
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα εσεις που εχετε την συσκευη να μας πειτε τελικα μετα απο 2-3 εβδομαδες χρησης ποια ελατωματα εχει? Και τι αρνητικα στοιχεια....

Εγω φιλε μου σαν αρνητικο στοιχειο αυτο που εχω βρει ειναι οτι οταν κτυπαει το κινητο δεν αναβει ο φωτισμος των πληκτρων αποδοχη , απορριψη κλησης οποτε αν ειναι βραδυ ειναι προβλημα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα εσεις που εχετε την συσκευη να μας πειτε τελικα μετα απο 2-3 εβδομαδες χρησης ποια ελατωματα εχει? Και τι αρνητικα στοιχεια....

 

Ένα πράγμα που δε μου αρέσει είναι ότι σε κάθε αλλαγή από το ένα νούμερο στο άλλο (σε Sim 2in1) σου ζητάει PIN, ενώ το FSC T830, για παράδειγμα, που είχα πριν όπως και σε άλλες συσκευές, δε ζητάει, μόνο την πρώτη φορά όταν ανοίγεις το κινητό.Aλλά μην είμαστε & αχάριστοι, ψιλοπράγματα.

 

Εγω φιλε μου σαν αρνητικο στοιχειο αυτο που εχω βρει ειναι οτι οταν κτυπαει το κινητο δεν αναβει ο φωτισμος των πληκτρων αποδοχη , απορριψη κλησης οποτε αν ειναι βραδυ ειναι προβλημα

 

Αυτό δεν το είχα παρατηρήσει, βλέπεις χθες πήρα το κινητό και δε βγήκα καθόλου από το σπίτι.:lol:

 

Θα διορθωθεί λογικά σε επόμενο update.

 

kosta το πακέτο μέσα έχει screen protector. απλός πρέπει να το κολλήσεις εσύ.

 

Μ' αρέσει που μου απάντησαν από το Expansys.com.gr σε σχετικό mail που τους έστειλλα για το θέμα με το Screen Protector ότι στη συσκευασία δεν υπάρχει και θα πρέπει να το αγοράσω εγώ.Μάλλον δεν ξέρουν τί τους γίνεται...

Αφού βρήκα μέσα το χαρτάκι αυτό, κατά τύχη βρέθηκε εκεί? Τί να πεις....

Αφού λέτε κι εσείς ότι υπάρχει στη συσκευασία μάλλον πως πρέπει να τους κάνουμε μαθήματα τι υπάρχει στη συσκευασία.

 

Τώρα που το ξαναβλέπω το κινητό ίσως να μην έχει Screen Protector & μάλλον πως θα πάω να αγοράσω ένα.Κάποιος μου το έφαγε!!! :mad:

Δεν πιστεύω να μην ανταποκρίνεται καλά η οθόνη στα πατήματα με το Screen Protector,ε?

Link to comment
Share on other sites

Μολις τηλεφωνησα στα cosmote shop και μου ειπανε οτι εχουν φερει την συσκευη.

Μπορειτε να την παρετε με επιδοτηση κανονικα!

 

;oπως ειαπ εγω την πηρα πριν 6 μερες απο το ΠΛΑΙΣΙΟ κανονικα με την εποδότηση της cosmote....

επίσης εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω θηκη για να μπαινει στο αμάξι , στο πλαισιο λεει θα χουν σε 10+ μερες...

 

α και πιο πληκτρο σας βολευει για εναλαγη ελληνικων αγγλικών στο hardware keyboard me to AEKmap ( δε μου αρεσει που παιρνει μονο ενα key... γιατι οχι 2..?)

Link to comment
Share on other sites

kosta μην ακους τι λένε στην expansys. πουλάνε κάτι χωρίς να ξέρουν τι και πως. εγώ αρνητικά σε hardware δεν έχω. όσο αναφορά για το software, μπορεί να έχω μερικά, αλλά θα φτιαχτούν σίγουρα με τις καινούργιες rom (οι οποίες καθυστερούν αρκετά).

 

η οθόνη δεν έχει κανένα πρόβλημα με το screen protector. για μένα είναι το πιο σημαντικό έξτρα αξεσουάρ στο pda μου, μιας και πιάνω συνέχεια την οθόνη με τα δάκτυλα

 

koumobile ορίστε αυτό που πήρα εγώ...

http://www.expansys.com/p.aspx?i=156824

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να πηρε το Καιζερ και να ειχε πριν το ETEN Χ500?

Ρωταω γιατι θελω να συγκρινω την αποκριση του επεξεργαστη και του GPS...

Δυστυχως εχω ξεμεινει απο τηλεφωνο γιατι το Χ500 τα εφτυσε και επειδη δεν υπαρχει σερβις στην Ελλαδα,το Πλαισιο το εστειλε Γερμανια..Ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι..Σκεφτομαι να παρω το Καιζερ γιατι μου αρεσει το πληκτρολογιο και οχι το Χ800 με τη VGA..

Τα τελευταια 5 χρονια ειχα παντα Pocket Pc Phone..(ξεκινησα με το XDA) και εχουν περασει διαφορα μοντελα απο τα χερια μου κατα καιρους,αλλα παντα εδινα σημασια στην ταχυτητα..

Αυτος ηταν ο λογος που τα τελευταια χρονια επερνα τα μοντελα της ΕΤΕΝ το Μ600 και το Χ500...και οχι ας πουμε το Αρτεμις που αν δε του περναγες τιποτα "χακιες",για να ανοιξει τα προγραμματα,αναβες τσιγαρο και περιμενες..

Με ενδιαφερει λοιπον να ξερω...

-Το GPS,αν οχι εφαμιλλο με το Χ500...ειναι τουλαχιστον λειτουργικο?

-Το Destinator τρεχει καλα?

-Τα βιντεακια παιζουν καλα με το TCPMP,η τρωνε κολληματα?

-Ο επεξεργαστης ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ απο τον ΟΜΑπα που εβαζε πριν στα μηχανακια της?

Για ποιοτητα κατασκευης και τεχνικη υποστηριξη,δε ρωταω γιατι ειναι σιγουρα καλυτερη απο της ΕΤΕΝ...

Ευχαριστω..

 

φιλε μου δεν ειχα ποτε ΕΤΕΝ και δεν μπορω να σου πω τι κανει σε σχεση με το ΕΤΕΝ

 

1.κλειδωνει σημα για πλοηγηση μεσα σε 10-15 δευτερολεπτα και δεν το χανει μετα ευκολα ουτε και μεσα σε μικρα και συντομα τουνελ.

2.το destinator δουλευει αψογα και τοσο γρηγορα που στην αρχη νομιζα οτι κατι ειχε χαλασει :blink:απεκλινα απο την διαδρομη μου επιτηδες συνεχως για να δω σε ποσο χρονο θα εκανε επαναυπολογισμο διαδρομης...και δεν εβγαζε το ρολογακι στην οθονη που εδειχνε οταν εκανε υπολογισμο διαδρομης...απλα σου αλλαζε πορεια αμεσα...και νομιζα οτι ειχε προβλημα το destinator...αλλα τελικα γινεται τοσο γρηγορα ο επαναυπολογισμος διαδρομης που δεν προλαβαινει να εμφανιστει το ρολογακι του υπολογισμου :blink:θα το δεις μονο σε μεγαλες αποκλισεις πορειας που θα πρεπει να φορτωσει το destinator καποια μεγαλη νεα πορεια αλλα και εκει για πολυ λιγο,αν πεσει σε ανοιγοκλεισμα ματιων....παει το χασες :lol:

3.Τα βιντεακια παιζουν καλα με το TCPMP οπως και με τον windows media player αλλα επειδη καποιες φορες δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με τπτ,υπαρχει και ο core player που τα παιζει ολα ;)

4.ο επεξεργαστης της qualkom ειναι πολυ καλυτερος (απο οτι λενε τα τεχνικα τεστ που εχουν γινει σε καποια site) ακομα και απο τον προηγουμενο 400αρη της samsoung που φορανε τα TyTN,P3600,

 

αλλα ΔΕΝ εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με τους omap :!:μερα με την νυχτα και δεν υπαρχει λογος αλλης αναλυσης ;)

5.η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια !

 

6.οσο για το σερβις εδω υπαρχουν και τα + αλλα και τα - ......η ace hellas ειναι μια εταιρεια που θα σε καλυψει σε hardware αλλα και software ολοκληρωτικα αλλα κατω απο συνθηκες...

se hardware μονο εαν το τηλ ειναι HTC (και οχι dopod,spv κλπ) και εφοσον δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ σημαδι πτωσης του κινητου......ακομα και ενα μικρο σημαδακι εμφανης πτωσης της συσκευης μπορει να σου ακυρωσει την εγγυηση...

εχει αναφερθει απο πολλους τετοιο παραπονο αλλα να πω την αληθεια εμενα δεν μου εδειξαν κατι τετοιο..πηγα τιτανα φιλου μου για αντικατασταση κεραιας δικτυου αλλα και ηχειου ακουστικου και, ενω ειχε πεσει το τηλ κατω και ειχε 2-3 μικρα σημαδακια τα οποια αναγραφησαν απο την κοπελα που παρελαβε την συσκευη,αλλαχθηκαν και τα 2 ανταλλακτικα χωρις καμια χρεωση λογω εγγυησης.αρα ισως οσοι εχουν παραπονεθει για αυτον τον λογο τα ""σημαδιακια ""της πτωσης λογικα θα ηταν χαντακια για να μην τους καλυψει :O

 

σε software μην περιμενεις τπτ παραπανω απο μια αναβαθμιση λογισμικου που τις περισσοτερες των περιπτωσεων,μπορεις να την κανεις και εσυ απο το σπιτι σου....

 

το καιζερ ειναι πολυ καλη συσκευη και πανεμορφη !

 

απο εκει και μετα η αποφαση ειναι παντα δικη σου:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...