Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρος αν το rom upgrade γίνεται με τον ίδιο τρόπο που το κάνουμε εμείς..

Πολύ πιθανόν να έχουν ειδική συσκευή που δε χρειάζεται να βάλουν μπαταρία και να ανοίξουν τη συσκευή..

Απ'οσο ξέρω έχουν ειδική συσκευή για τα upgrade τους. Ωστόσο η οθόνη της συσκευής ανάβει οπότε δεν είναι τόσο δύσκολο να δουν αν υπάρχει καμμένο pixel.

Επιπλέον δε νομίζω να είναι δυνατόν να flashάρουν συσκευή χωρίς τροφοδοσία. Λογικά δεν κάνει connection, τουλάχιστον σε άλλους τύπους επεξεργαστή που flashάρουμε εμείς. Εκτός αν παίρνει τροφοδοσία από τη USB που το βρίσκω ψιλοαπίθανο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γνωρίζει κανείς εαν έχουν βγεί προσφορές απο Cosmote, wind , vodafone για την συσκευή? Δηλαδή με πόσα χρήματα και σε ποιό συμβόλαιο μπορούμε να αγοράσουμε φθηνότερα το Kaiser?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι που δεν εχω καταλαβει!Αυτο που πουλαει το πλαισιο ειναι με Ελληνικη ρομ?Ερχαιται με αγγλικη και το φλασαρουν στην ελλαδα με αυτη την ρομ?

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξέρω έχουν ειδική συσκευή για τα upgrade τους. Ωστόσο η οθόνη της συσκευής ανάβει οπότε δεν είναι τόσο δύσκολο να δουν αν υπάρχει καμμένο pixel.

Επιπλέον δε νομίζω να είναι δυνατόν να flashάρουν συσκευή χωρίς τροφοδοσία. Λογικά δεν κάνει connection, τουλάχιστον σε άλλους τύπους επεξεργαστή που flashάρουμε εμείς. Εκτός αν παίρνει τροφοδοσία από τη USB που το βρίσκω ψιλοαπίθανο.

Το να δεις ένα καμμένο pixel δεν είναι τόσο εύκολο πάντως όταν έχεις να flash-άρεις 1000 συσκευές.

Πρέπει να αλλάξεις φόντο διαφόρων χρωμάτων , να πας σε σκοτεινό χώρο, εκτός αν είναι κολλημένο κόκκινο Pixel που μένει συνεχώς αναμμένο ανεξαρτήτως φόντου..

Οπότε προσωπικά δε με πειράζει να κυκλοφορούν συσκευές με καμμένο Pixel από τη στιγμή που ξέρω πως θα γίνει άμεση αντικατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι που δεν εχω καταλαβει!Αυτο που πουλαει το πλαισιο ειναι με Ελληνικη ρομ?Ερχαιται με αγγλικη και το φλασαρουν στην ελλαδα με αυτη την ρομ?

Ναι και στα δύο.

 

Το να δεις ένα καμμένο pixel δεν είναι τόσο εύκολο πάντως όταν έχεις να flash-άρεις 1000 συσκευές.

Πρέπει να αλλάξεις φόντο διαφόρων χρωμάτων , να πας σε σκοτεινό χώρο, εκτός αν είναι κολλημένο κόκκινο Pixel που μένει συνεχώς αναμμένο ανεξαρτήτως φόντου..

Οπότε προσωπικά δε με πειράζει να κυκλοφορούν συσκευές με καμμένο Pixel από τη στιγμή που ξέρω πως θα γίνει άμεση αντικατάσταση..

Έχεις δίκιο για αυτό με τις 1000 συσκευές και ξέχασα να το αναφέρω, άλλωστε καλώς ή κακώς αυτός που κάνει αυτή τη δουλειά δεν έχει αρμοδιότητες να ελέγχει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πρώτη φορά βλέπω αυτή τη ρύθμιση σε pocket pc. δεν το έχω βάλει ακόμα σε usb αλλά φαντάζομαι ότι θα δουλέυει.

 

Δουλεύει μια χαρά :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για το τι ρυθμίσεις μπορούμε να κάνουμε στην registry για να γίνει λίγο πιο γρήγορο το τηλέφωνο;

Σας ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πρώτη φορά βλέπω αυτή τη ρύθμιση σε pocket pc. δεν το έχω βάλει ακόμα σε usb αλλά φαντάζομαι ότι θα δουλέυει. πάντως ποτέ δεν με ενόχλησε αυτό το πράγμα και ποτέ δεν παρατήρησα κάποια αρνητική επίπτωση στην μπαταρία.

Aυτη η ρυθμιση υπαρχει και στο Ipaq 6815.Η αληθεια ειναι οτι οταν φορτιζει η μπαταρια με ανοιχτη την οθονη και δεν το αφηνει κανεις συνεχως στην usb ωστε να ολοκληρωθει η φορτιση η μπαταρια επιβαρυνεται.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για το τι ρυθμίσεις μπορούμε να κάνουμε στην registry για να γίνει λίγο πιο γρήγορο το τηλέφωνο;

Σας ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

 

παιδια ριξτε και καμια ματια στα προηγουμενα ποστς :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2036999#post2036999

 

και αλλη μια αλλαγη που πολλοι την θελουν αλλοι οχι :)

 

Restore clock on top bar

 

me to resco explorer παμε

 

my registry/HKLM/Software/Microsoft/Shell/

 

"ShowTitleBarClock"=1 (enable)

"ShowTitleBarClock"=0 (disable)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια ριξτε και καμια ματια στα προηγουμενα ποστς :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2036999#post2036999

 

και αλλη μια αλλαγη που πολλοι την θελουν αλλοι οχι :)

 

Restore clock on top bar

 

me to resco explorer παμε

 

my registry/HKLM/Software/Microsoft/Shell/

 

"ShowTitleBarClock"=1 (enable)

"ShowTitleBarClock"=0 (disable)

 

 

Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό το είχα ήδη κάνει.

Πάντως με την ελληνική rom δεν το βρίσκω ιδιαίτερα γρήγορο το τηλέφωνο στην απόκρισή του, γι' αυτό και ρώτησα αν υπάρχουν και άλλες τιμές στην registry για να "παίξουμε".

Αν δεν σου κάνει κόπο μήπως μπορείς να μου πείς πως μπορούμε να αντικατασήσουμε το soft key που υπάρχει οταν είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο απο "απόκρυψη" σε "επαφές";

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!!mporei kaneis na me boithisei sto exis:giati otan to kinito sbinei gia exoikonomisi energeias,i sindesi tou wireless diakoptetai kai en sinexeia molis to energopoihsoume xana i sindesi epanakamptei????de mporoume me kapoio tropo na min diakoptetai i sindesi????parakalw help!!!!
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρει κανείς με επιδότηση απο Cosmote ή Wind ή γενικότερα αν έχει κάποια σχετική πληροφορία, ας μας ενημερώσει.:)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πόσο καιρό αφού τα φέρει το πλαίσιο τα δίνουν και με τα προγράμματα επιδοτήσεως οι εταιρίες; (απο την εμπειρία σας σε άλλα smartphones;) Αν είναι να πάρει καιρό μήπως έχει βγεί το Polaris ως τότε να τα συγκρίνω πριν αποφασίσω; ;)
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρει κανείς με επιδότηση απο Cosmote ή Wind ή γενικότερα αν έχει κάποια σχετική πληροφορία, ας μας ενημερώσει.:)

αύριο θα πάω απο voda-shop να ρωτήσω για επιδότηση κ θα ρωτήσω και γι'αυτό.πιστεύω μέχρι τέλος του μήνα να το φέρουν.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα keybaord layouts τοθ AEKMAP χρησιμοποιείτε? ειναι συμβατα και τα 2που βλεπω στο site ( τα universal.)με το kaiser?
Link to comment
Share on other sites

Μολις τηλεφωνησα στα cosmote shop και μου ειπανε οτι εχουν φερει την συσκευη.

Μπορειτε να την παρετε με επιδοτηση κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση ελληνικών (0.4.2.1).

Μπορείτε να την κατεβάσετε απο το forum της ACE Hellas ( http://www.htc.com.gr/forum )

Αλλαγές:

- Μετάφραση του αρχείου ALS στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Το als (Alternate Line Service) διαχειρίζεται sim με δυο νούμερα.

 

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο Nokia E90 kai sto HTC P4550.

Μπορει καποιος που εχει δει και τα δυο να πει γνωμη θετικα και αρνητικα του καθενος?

 

Μαλλον παω προς HTC απο φοριτοτητα αλλα το σκεπτομαι ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο Nokia E90 kai sto HTC P4550.

Μπορει καποιος που εχει δει και τα δυο να πει γνωμη θετικα και αρνητικα του καθενος?

 

Μαλλον παω προς HTC απο φοριτοτητα αλλα το σκεπτομαι ακομα....

 

Εγώ πάντως φίλε μου θα έπαιρνα (όπως και το πήρα:D) το HTC με κλειστά μάτια,δε συγκρίνεται με το ΝΟΚΙΑ.

Δε θα το σκεφτόμουν καν στη θέση σου...

Link to comment
Share on other sites

Pw pw re paidia milate gia kammena pixel kai me fovizete !Kai deixoun toso apsoga ola me to Kaiser... Fainetai poli ena kammeno pixel ? Mhpws exw ki egw kai de pira xampari...

Sto metaksi exw provlima me to msn messenger... Vazw kwdiko kai mail kai argei poli na mpei,sthn ousia de mpainei katholou. Gnwrizete ti prepei na kanw ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις τηλεφωνησα στα cosmote shop και μου ειπανε οτι εχουν φερει την συσκευη.

Μπορειτε να την παρετε με επιδοτηση κανονικα!

Arista nea! Efxaristoume.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Pw pw re paidia milate gia kammena pixel kai me fovizete !Kai deixoun toso apsoga ola me to Kaiser... Fainetai poli ena kammeno pixel ? Mhpws exw ki egw kai de pira xampari...

Sto metaksi exw provlima me to msn messenger... Vazw kwdiko kai mail kai argei poli na mpei,sthn ousia de mpainei katholou. Gnwrizete ti prepei na kanw ?

τα πιξελ ειναι συνηθως μια κουκιδα μικρη,δες σε μαυρο και ασπρο φοντο αν βλεπεις κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Από τώρα είμαι κι εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του TyTN II.

 

Τώρα φορτίζει...

 

Να σας ρωτήσω κάτι,στο http://www.htc.com.gr που βρίσκετε τα updates?

 

γιατί πάω στο forum αλλά δε βρίσκω τπτ.

Ούτε στο HTC.com δε βρίσκω τπτ ενώ έχω γραφτεί κανονικά σαν μέλος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...