Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου,επειδη τελικα μπηκα στο πειρασμο και το πηρα,αν και ημουνα ορκισμενος εχθρος της HTC και των OMAPα και υπερμαχος της ΕΤΕΝ,θα σου πω να κανεις μια βολτα απο ενα ΠΛΑΙΣΙΟ και να το πιασεις λιγο στα χερια σου...

Η διαφορα στη ποιοτητα κατασκευης σε σχεση ειδικα με το Μ700 (και οχι τοσο με το Χ500),ειναι χαωδης...Το Μ700 διπλα του μοιαζει με Αγιο-Βασιλιατικο κινεζικο παιχνιδι..Και ειμαι σιγουρος οτι στο Μ700 σε λιγες μερες επειδη ηδη εχουν ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΙ οι πωλησεις του,θα πεσει κατα πολυ η τιμη του..Σιγουρα κατω απο τα 500 ευρω..

ΤΟ ΜΟΝΟ ισχυρο ατου του Μ700 ειναι το "εξωτικο" GPS...

Δε λεω πως του Καιζερ ειναι μαπα,αλλα...καμμια σχεση με του Μ700,που σε εμενα τουλαχιστον κλειδωνε δορυφορους ακομα και μεσα στο ασανσερ του σπιτιου μου!!

Το Καιζερ εχει ενα πολυ καλο,γρηγορο και απροβληματιστο GPS,που θα αφησει τον μεσο χρηστη απολυτα ικανοποιημενο...ΔΕΝ ειναι ομως ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ σα του ΕΤΕΝ...

Με λιγα λογια..

Τα 800 ευρω του "ελληνικου" Καιζερ η τα 700 του "αγγλικου",ειναι μια περα ως περα τιμια προταση...Και συγκρινοντας τη με τα 700 που ζηταει το Πλαισιο για το ΕΤΕΝ Μ700,ειναι ΤΡΕΛΛΗ ευκαιρια...

Τα 2 ισχυρα ατου της ΕΤΕΝ απεναντι στην HTC,το GPS και η ταχυτητα...εγιναν μονο ενα..το καλυτερο GPS...

Γιατι το Καιζερ ειναι αν οχι πιο γρηγορο,σιγουρα εφαμιλλο της ΕΤΕΝ..

-Με καλυτερη ποιοτητα κατασκευης

-Περισσοτερα προγραμματα προεγκατεστημενα (Μακραν το πιο πλουσιο που εχει βγει ποτε στην αγορα)

-Καλυτερη τεχνικη υποστηριξη,μιας και τουλαχιστον υπαρχει σερβις στην Ελλαδα,αντιθετα με τα ΕΤΕΝ που το δικο μου τουλαχιστον ειναι ηδη στη Γερμανια για επισκευη και θα κανει 1-2 μηνες για να ερθει πισω...

 

Το εκανα edit...Για να μη γινουμε εντελως ρομπα...

 

Μπορεί κάποιος να μας πει ποια ακριβώς προγράμματα έχει προεγκατεστημένα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο Κατερέλος έχει microSDHC Sandisk στα 4GB (52€) και στα 6GB (68€). Και οι δύο κάρτες προσφέρονται μαζί με USB Reader.

 

Έχετε πάντως υπόψιν σας πάντως ότι ο katerelos κάνει παρεισαγωγές προϊόντων με ότι και αν συνεπάγεται αυτό. Δεν γνωρίζω για τις κάρτες συγκεκριμένα, αλλά για τις ψηφιακές όταν το είχα ψάξει, αυτό συνέβαινε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

απλά για να σας πληροφορίσω. υπάρχουν microSDHC class 2 και class 4.

 

η class 4 είναι 2χ ταχύτερη. επίσης να ενημερώσω ότι οι SanDisk κολάνε μέσα στο Kaiser και βγαίνουν περίεργα.

 

εγώ πήρα μια Kingston 4GB microSDHC class 4 την οποία περιμένω να παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Ο Κατερέλος έχει microSDHC Sandisk στα 4GB (52€) και στα 6GB (68€). Και οι δύο κάρτες προσφέρονται μαζί με USB Reader.

 

με εφτιαξεες τώρα..α υτο ειναι 500 μετρα απο το σπιτι μου....

Link to comment
Share on other sites

Eσύ έχεις καμιά σχέση με το play247 ? :rolleyes:

 

απολύτως καμία απλά σκέφτομαι σαν καταναλωτής και μόνο! σε οτι αγοραζόταν θέλω να εχω και το ανάλογο support απλα! εσυ άμα θέλεις να πετάς τα χρήματα σου παρε μνήμη απο ΚΙΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω να μάθω από εσένα από που θα πάρω μνήμη, αλλά ακριβώς επειδή έχω καταναλωτικό συναίσθημα, ενοχλούμαι να σε βλέπω να προτείνεις διαρκώς το ίδιο κατάστημα για αγορές. Θα ήταν καλύτερα αν έχεις κάποια σχέση να την δηλώσεις, ίσως έτσι θα μπορούσες να μας βοηθήσεις και περισσότερο. ;)
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

cretaman πες το καθαρά ρε συ, εμείς δεν παρεξηγούμαστε... "Παίρνω Μίζες!!!"

:D ;) πλάκα κάνω μην παρεξηγηθείς πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το P4550 !

Θα το αφησω να φορτισει και μετα θα το περιεργαστω.

Ποση ωρα περνει μεχρι να φορτιση πληρως ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην κάρτα μου 2 νούμερα (2in1) αλλά όταν αλλάζω από τη μια γραμμή στην άλλη εξακολουθεί να λέει το "1" στην μπάρα πάνω.

Έχει κανείς καμιά λύση για να αλλάζει αυτό σε κάθε αλλαγή γραμμής?

Γιατί για να βλέπω ποια γραμμή έχω ενεργή θα πρέπει να μπαίνω στο μενού κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα δεν αντεξα μου

εκλεινε το ματι στο πλαισιο ητανε τοσο

ομορφο:love:

ακομα δεν το ανοιξα το κουτακι του,

αργοτερα.

μια ερωτηση....καρτα microSD 4GB την διαβαζει καλα??

η να βαλω μια 2GB που εχω.??

ευχαριστω!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα touchflo δεν το εχει εγκατεστημενο η συσκευη ?

Πως το ενεργοποιω?Επισης ειχε ενα cd με το tom tom πρεπει να το εγκαταστησω εγω? Δεν θα επρεπε να ειναι εγκατεστημενο ?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυό μέρες είμαι κι εγώ ιδιοκτήτης αυτής της υπέροχης συσκευής. Οφείλω να πω ότι οι διαφορές του είναι τεράστιες σε σύγκριση με το S100 που είχα τα τελευταία δυόμιση χρόνια. Με δυο λόγια είναι πολύ πιο εύχρηστο, πιο γρήγορο, πιο σταθερό σε όλους τους τομείς.

 

Θα ήθελα να κάνω και μια ερώτηση:

 

Το ιδιο μου κανει και εμενα οταν κανω restart αλλα με την cosmote οι ρυθμισεις περαστικαν με το γνωστο αρχειακι.Και ολα δουλευουν μια χαρα .

 

ποιο είναι αυτό το αρχειάκι που μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυό μέρες είμαι κι εγώ ιδιοκτήτης αυτής της υπέροχης συσκευής. Οφείλω να πω ότι οι διαφορές του είναι τεράστιες σε σύγκριση με το S100 που είχα τα τελευταία δυόμιση χρόνια. Με δυο λόγια είναι πολύ πιο εύχρηστο, πιο γρήγορο, πιο σταθερό σε όλους τους τομείς.

 

Θα ήθελα να κάνω και μια ερώτηση:

 

 

 

ποιο είναι αυτό το αρχειάκι που μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις της cosmote?

 

direct downloading εκει

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9710&d=1174555354

 

 

το thread εκει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168287

 

ολα απο τον φιλο audism :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα touchflo δεν το εχει εγκατεστημενο η συσκευη ?

Πως το ενεργοποιω?Επισης ειχε ενα cd με το tom tom πρεπει να το εγκαταστησω εγω? Δεν θα επρεπε να ειναι εγκατεστημενο ?

 

δεν εχει το touch flo του htc touch,αλλα μια παραλλαγη που σου δινει την δυνατοτητα να κανεις scrolling,σε σελιδες μεγαλυτερες απο το μεγεθος της οθονης του τηλ, συροντας το δακτυλο σου πανω η κατω αναλογα με το που θελεις να μεταφερθεις:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην κάρτα μου 2 νούμερα (2in1) αλλά όταν αλλάζω από τη μια γραμμή στην άλλη εξακολουθεί να λέει το "1" στην μπάρα πάνω.

Έχει κανείς καμιά λύση για να αλλάζει αυτό σε κάθε αλλαγή γραμμής?

Γιατί για να βλέπω ποια γραμμή έχω ενεργή θα πρέπει να μπαίνω στο μενού κάθε φορά...

 

αυτο με ενδιαφερει και μενα πολυ μιας και ετοιμαζομαι να αλλαξω εταιρεια και απο vodafone να παω cosmote...μη ξεροντας αν υποστηριζει αυτην την δυνατοτητα δεν προκειται να το τολμησω ακομη ομως :O

 

ξερει κανεις σας παιδια?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το P4550 !

Θα το αφησω να φορτισει και μετα θα το περιεργαστω.

Ποση ωρα περνει μεχρι να φορτιση πληρως ?

 

ανοιξε το και μολις σου δειξει 100% ειναι ετοιμο,ουτως η αλλως οταν αρχισεις να το στηνεις δεν θα μεινει για πολυ σε αυτο το ποσοστο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω σημερα δεν αντεξα μου

εκλεινε το ματι στο πλαισιο ητανε τοσο

ομορφο:love:

ακομα δεν το ανοιξα το κουτακι του,

αργοτερα.

μια ερωτηση....καρτα microSD 4GB την διαβαζει καλα??

η να βαλω μια 2GB που εχω.??

ευχαριστω!!:O

 

αν δεν εχεις ολους τους χαρτες του κοσμου μεσα απο destinator :D

και δεν το χρησιμοποιεις σαν mp3 player,δεν υπαρχει λογος των 4g καρτας,ασε που δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο 1.000.000 να σε βγαλει η μπαταρια του ωστε να ακουσεις 2-3g mp3s ;)

 

εγω 2g εχω παντα με οτι για μενα ειναι απαραιτητο και παντα εχω πολυ χωρο διαθεσιμο.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ολους τους χαρτες του κοσμου μεσα απο destinator :D

και δεν το χρησιμοποιεις σαν mp3 player,δεν υπαρχει λογος των 4g καρτας,ασε που δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο 1.000.000 να σε βγαλει η μπαταρια του ωστε να ακουσεις 2-3g mp3s ;)

 

εγω 2g εχω παντα με οτι για μενα ειναι απαραιτητο και παντα εχω πολυ χωρο διαθεσιμο.

 

οντως μονο Ελλαδα χρειαζομαι.

και προγραμματα τιποτα αλλο

και καμια φοτο,βιντεο...:)

απλως ειχα παραγγειλει μια για ενα nokia που ειχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο με ενδιαφερει και μενα πολυ μιας και ετοιμαζομαι να αλλαξω εταιρεια και απο vodafone να παω cosmote...μη ξεροντας αν υποστηριζει αυτην την δυνατοτητα δεν προκειται να το τολμησω ακομη ομως :O

 

ξερει κανεις σας παιδια?

 

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τί εννοώ... :rolleyes:

Το Kaiser υποστηρίζει πλήρως τις κάρτες 2in1, της Cosmote τουλάχιστον που έχω δοκιμάσει εγώ, και λειτουργούν κανονικά και χωρίς πρόβλημα και τα δυο νούμερα.Απλά αυτό που αναφέρω σαν πρόβλημα είναι πως όποιο νούμερο και να έχεις ενεργό,σου δείχνει πάνω στη μπάρα το "1" (και καλά Γραμμή 1) ενώ λογικά όπως και στα SonyEricsson στο ένα νούμερο θα έπρεπε να λέει "Γραμμή 1" και στο άλλο "Γραμμή 2".

Το αποτέλεσμα στο Kaiser ότι στην ουσία πρέπει να θυμάσαι πιο νούμερο έχεις ενεργό ώστε να γλυτώσεις να μπαίνεις στο μενού της SIM για να το δεις...

Έχω μπερδευτεί αρκετές φορές και νομίζοντας πως έχω ενεργή της σύνδεση παίρνω τηλέφωνο & τελικά έχω ενεργή την κάρτα και την τελειώνω...:worry:

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός! :D

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαράκη σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Όσον αφορά τα παρακάτω ερωτήματα,

 

Έχω στην κάρτα μου 2 νούμερα (2in1) αλλά όταν αλλάζω από τη μια γραμμή στην άλλη εξακολουθεί να λέει το "1" στην μπάρα πάνω.

Έχει κανείς καμιά λύση για να αλλάζει αυτό σε κάθε αλλαγή γραμμής?

Γιατί για να βλέπω ποια γραμμή έχω ενεργή θα πρέπει να μπαίνω στο μενού κάθε φορά...

 

αυτο με ενδιαφερει και μενα πολυ μιας και ετοιμαζομαι να αλλαξω εταιρεια και απο vodafone να παω cosmote...μη ξεροντας αν υποστηριζει αυτην την δυνατοτητα δεν προκειται να το τολμησω ακομη ομως :O

 

ξερει κανεις σας παιδια?

 

κι εγώ έχω την sim της cosmote 2in1 και λειτουργεί μια χαρά. Η εναλλαγή των αριθμών γίνεται πολύ γρήγορα (στο S100 ήθελε τουλάχιστον δύο λεπτά). Σχετικάμε τον αριθμό "1" που δείχνει επάνω στην μπάρα δεν αλλάζει σε καμία συσκευή. Δυστυχώς θα πρέπει να πηγαίνουμε από το μενού για να κάνουμε εναλλαγή μεταξύ των γραμμών. Ας ελπίσουμε ότι σε μελλοντικό software update της συσκευής θα αλλάξει, όπως επίσης και το ότι όταν κάνουμε εναλλαγή μεταξύ των αριθμών θα σταματήσει να ζητάει το pin.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το touch flo του htc touch,αλλα μια παραλλαγη που σου δινει την δυνατοτητα να κανεις scrolling,σε σελιδες μεγαλυτερες απο το μεγεθος της οθονης του τηλ, συροντας το δακτυλο σου πανω η κατω αναλογα με το που θελεις να μεταφερθεις:)

 

Απο που μπορω να κατεβασω το touchflo ....link?

Στειλε μου pm γιλε μου αν μπορεις....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τί εννοώ... :rolleyes:

Το Kaiser υποστηρίζει πλήρως τις κάρτες 2in1, της Cosmote τουλάχιστον που έχω δοκιμάσει εγώ, και λειτουργούν κανονικά και χωρίς πρόβλημα και τα δυο νούμερα.Απλά αυτό που αναφέρω σαν πρόβλημα είναι πως όποιο νούμερο και να έχεις ενεργό,σου δείχνει πάνω στη μπάρα το "1" (και καλά Γραμμή 1) ενώ λογικά όπως και στα SonyEricsson στο ένα νούμερο θα έπρεπε να λέει "Γραμμή 1" και στο άλλο "Γραμμή 2".

Το αποτέλεσμα στο Kaiser ότι στην ουσία πρέπει να θυμάσαι πιο νούμερο έχεις ενεργό ώστε να γλυτώσεις να μπαίνεις στο μενού της SIM για να το δεις...

Έχω μπερδευτεί αρκετές φορές και νομίζοντας πως έχω ενεργή της σύνδεση παίρνω τηλέφωνο & τελικά έχω ενεργή την κάρτα και την τελειώνω...:worry:

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός! :D

 

κατι παραπανω απο κατανοητος!!!σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την διευκρινηση :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω το touchflo ....link?

Στειλε μου pm γιλε μου αν μπορεις....

 

δεν θα το διακινδυνευα να το περασω στο καιζερ φιλε μου .εχουν βγει καποια cabs στο παρελθον που τα ειχα δοκιμασει στον τιτανα μου,αλλα κανενα δεν ειχε δουλεψει σωστα και γονατιζαν κι ολας την συσκευη :O

 

βγηκε και ρομ με προεγκατεστημενο το touch flo μεσα αλλα δουλευε ως button flo στον τιτανα.δλδ αλλαζε πλευρα ο κυβος του touch με καποιο hardware button της συσκευης που επελεγες εσυ και οχι με touch ;)

και το παρατησα τελειως το θεμα.

 

τωρα για λινκ δεν θελω να ειμαι υπευθυνος, δινοντας σου καποιο λινκ που δεν το εχω δοκιμασει στο καιζερ, διακινδυνευοντας καποια ζημια στην συσκευη σου ;)

 

ριξε παντως μια ματια στους xda και θα βρεις αυτο που ζητας αλλα δεν εχει δοκιμαστει (απο οτι ξερω) ακομα σε καιζερ :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...