Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω 6 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης στο καιζερ και ολα παιζουν τελεια :)

Εγώ έχω 45. :D

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exei parei fotia to thema vlepo :).Min me varesete alla 1 erotisi pou ipotheto exei erotithei gia ola ta alla smartphones tis HTC opote zito kai signomi. Apla thelo na xero an einai kai gia afto kai pagia taktiki tis ACE i ean einai ana kinito: I ACE pnarexei ipostirixi akoma kai an to smartphone einai apo expansys px kai den exei to elliniko perivalon?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

exei parei fotia to thema vlepo :).Min me varesete alla 1 erotisi pou ipotheto exei erotithei gia ola ta alla smartphones tis HTC opote zito kai signomi. Apla thelo na xero an einai kai gia afto kai pagia taktiki tis ACE i ean einai ana kinito: I ACE pnarexei ipostirixi akoma kai an to smartphone einai apo expansys px kai den exei to elliniko perivalon?

Σου παρέχει hardware υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα και εγώ (επιτέλους) το Kaiser από το πλαίσιο θεσσαλονίκης. :):):) Ολα ήταν μια χαρά. Δεν είχα κανένα καμένο pixel και το ηχείο μια χαρά.

Επειδή το ανέφερα μάλιστα στον πωλητή ότι έχω διαβάσει για καμένα pixels μου είπε ότι αν έχω οποιοδήποτε πρόβλημα μέσα σε 7 ημέρες μου κάνει αντικατάσταση συσκευής το ίδιο το πλαίσιο. Μετά από 7 ημέρες απευθύνομαι στην Ace Hellas.

 

Το κινητό είναι απλά φανταστικό. Κατέβασα και έστησα το ActiveSync 4.5. Ζορίστηκα λιγο με τον συγχρονισμό. Εβγαζε συνέχεια έναν κωδικό λάθους. Η λύση που βρήκα στο internet ήταν να κάνω export όλα τα δεδομένα, να απεγκαταστήσω το outlook, να το ξαναπεράσω, σβήσω το profile και να το ξαναδημιουργήσω και μετά import.

Ειχα το outlook 2007. Διάβασα ότι όσοι κάναν αναβάθμιση από το 2003 ίσως έχουν το ίδιο πρόβλημα και χρειαστεί να κάνουν ότι και εγώ.

 

Αντε και εγώ με νέο Avatar :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Σου παρέχει hardware υποστήριξη.
efxaristo
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο σε ολους παιδια :D

 

αντε καλα στρωσιματα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρόνο θέλει κάποιος που δεν έχει ξαναπάρει WM συσκευή να την στρώσει/εξοικειωθεί;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρόνο θέλει κάποιος που δεν έχει ξαναπάρει WM συσκευή να την στρώσει/εξοικειωθεί;

 

εξαρταται απο το ποσο ορεξη και θεληση εχει ;)

 

ενας πολυ καλος και αναλυτικος οδηγος ειναι εκει

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=23

 

και θα σου λυσει παρα μα παρα πολλες αποριες ;)

ο επομενος συμαχος σου ειναι το βιβλιαρακι της συσκευης σου και ...ενας καλος καφες :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδιά που έχουν το Kaizer από ACE. Το 3G εικονίδιο τους θυμίζει κάτι; Κυρίως σε όσους ασχολούνται με XDA-Devs...

 

Ωραία και φροντισμένη rom... :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ο καλύτερος τρόπος είναι να δανιστείς το PDA ενος φίλου και να κάνεις δοκιμές :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδιά που έχουν το Kaizer από ACE. Το 3G εικονίδιο τους θυμίζει κάτι; Κυρίως σε όσους ασχολούνται με XDA-Devs...

 

Ωραία και φροντισμένη rom... :down:

Diladi ti?! "Daneistikane" apo ekei?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ACE τελικά. Η αγγλική ROM που έχουν όλα, είναι σίγουρα μια από αυτές που κάποιοι πείραξαν, βελτίωσαν κλπ με τη βοήθεια παιδιών του XDA. Το συγκεκριμένο εικονίδιο 3G, είναι εκεί στη θέση του γνωστού U (UMTS). Όταν είχα το TyTN πολλοί χρήστες του, παλέυαμε στο XDA να το αλλάξουμε το U με ένα 3G. Κάποια στιγμή ένα παιδί εκεί έφτιαξε ένα bmp εικονίδιο για να το κάνουμε overwrite. Μετά από restart του TyTN, το εικονίδιο ήταν αυτό που έχουμε όλοι μας σήμερα στο TyTN II!

 

Μα φαίνεται άλλωστε οτι είναι κακοσχεδιασμένο! Άρα η rom που έχουμε η αγγλική είναι μία από αυτές που κυκλοφορούσαν τότε... βελτιωμένη βέβαια σε πολλούς τομείς. Όχι όμως και στο εικονίδιο... κανένας τους δε σκέφτηκε να το ξαναγυρίσει στο official U?

 

Ελεος...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη ηρθε ?

 

Το Πλαίσιο το έχει 799€.

Για να δούμε τι θα γίνει και με μας που το περιμένουμε με επιδότηση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ACE τελικά. Η αγγλική ROM που έχουν όλα, είναι σίγουρα μια από αυτές που κάποιοι πείραξαν, βελτίωσαν κλπ με τη βοήθεια παιδιών του XDA. Το συγκεκριμένο εικονίδιο 3G, είναι εκεί στη θέση του γνωστού U (UMTS). Όταν είχα το TyTN πολλοί χρήστες του, παλέυαμε στο XDA να το αλλάξουμε το U με ένα 3G. Κάποια στιγμή ένα παιδί εκεί έφτιαξε ένα bmp εικονίδιο για να το κάνουμε overwrite. Μετά από restart του TyTN, το εικονίδιο ήταν αυτό που έχουμε όλοι μας σήμερα στο TyTN II!

 

Μα φαίνεται άλλωστε οτι είναι κακοσχεδιασμένο! Άρα η rom που έχουμε η αγγλική είναι μία από αυτές που κυκλοφορούσαν τότε... βελτιωμένη βέβαια σε πολλούς τομείς. Όχι όμως και στο εικονίδιο... κανένας τους δε σκέφτηκε να το ξαναγυρίσει στο official U?

 

Ελεος...

Me ala logia i episimi HTC xrisimopoiise gia na ftiaxei tin proti ROM tou TyTn II ena meros i komati tis peiragmenis kai ara mi episimis ROM tou TyTn apo tous XDA-Devs?!!! :confused::lol::O
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται σε όλους ο Pocket IE, όταν σκρολάρετε σε μια σελίδα;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

γενικά το να ανοίξεις μια ιστοσελίδα σε οποιδήποτε explorer (OPERA, IE) σέρνεται και δείχνει και τις σελίδες αίσχος. απο που και ως που αυτά αποφασίζουν πως θα μου δείξουν την σελίδα δεν το καταλαβαίνω. γενικά ότι αφορά εμφάνιση control (activex και webpages) τα pda είναι πολύ πίσω ακόμα. ή εγώ έχω πολλές απαιτήσεις που μιας και είμαστε στο 2007 θα έπρεπε να είναι MUST. όπως και το γεγονός ότι θα έπρεπε να μετράμε GB στις εσωτερικές μνήμες των PDA και όχι 128mb που μετράμε τώρα στην καλύτερη. Ελπίζω να ξυπνήσουν μερικές εταιρίες γρήγορα και να σταματήσουν να μας κοροιδεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται σε όλους ο Pocket IE, όταν σκρολάρετε σε μια σελίδα;

 

δυστυχως πρεπει να ξεχασουμε τον ie στα wm6..ειναι χαλια...

 

δουλευω opera που ειναι πολυ πιο καλος browser,το μονο σπασιμο ειναι οτι μολις πας να ανοιξεις ενα λινκ απο μειλ σου βγαζει σφαλμα ακομη και οταν δηλωσεις τον οπερα σαν default browser. πρεπει να κανεις copy-past το link στον οπερα για να ανοιξει εκει..:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μη τα λέτε έτσι, ο IE στο TyTN ήταν μια χαρά. Στο TyTN II σα να σέρνεται υπερβολικά, καμία σχέση με πριν. Σα να μην έχει καθόλου ram το μηχανάκι, ενώ έχω περίπου 65ΜΒ διαθέσιμα!

 

Και ένας από τους λόγους που γούσταρα το TyTN μου ήταν επειδή το σκρολάρισμα στις σελίδες ήταν απροβλημάτιστο... Το Kaizer υστερεί εδώ δυστυχώς. Μακάρι να βελτιωθεί σε επόμενη rom.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

RTFM φίλε μου. Και το ... Μ, λέει καθαρά πως το φορτίζεις μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση και όχι συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Συγκεκριμένα:

 

euxaristw poli

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...