Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ntino εγώ χρησιμοποιώ και remote control και vnc στο kaiser. ψάχνω και ένα προγραμματάκι να μπορώ να βλέπω lan cameras απο το kaiser αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!Θελω να παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο.Το προβλημα ειναι οτι εχω σημαντικο ποσο για αναβαθμιση συσκευης απο την wind + ποντους απο το advantage.Τελικα θα μου βγει περιπου 250-300 ευρω.Ελα ομως που επαρχια σε καταστημα της wind το βλεπω να ερχεται σε κανα χρονο, και μια προσπαθεια που εκανα να μου το φερουν , δεν βλεπω φως σε καμια περιπτωση...Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να αγορασω το συγκεκριμενο τηλ., απο οπουδηποτε στον πλανητη..! , σχετικα συντομα , και χρησιμοποιωντας τις εκπτωσεις απο την wind ? Αν καποιος εχει καμια ιδεα...:worry:

 

Ευχαριστω πολυ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Θελω να παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο.Το προβλημα ειναι οτι εχω σημαντικο ποσο για αναβαθμιση συσκευης απο την wind + ποντους απο το advantage.Τελικα θα μου βγει περιπου 250-300 ευρω.Ελα ομως που επαρχια σε καταστημα της wind το βλεπω να ερχεται σε κανα χρονο, και μια προσπαθεια που εκανα να μου το φερουν , δεν βλεπω φως σε καμια περιπτωση...Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να αγορασω το συγκεκριμενο τηλ., απο οπουδηποτε στον πλανητη..! , σχετικα συντομα , και χρησιμοποιωντας τις εκπτωσεις απο την wind ? Αν καποιος εχει καμια ιδεα...:worry:

 

Ευχαριστω πολυ.

 

παραγγειλε το φιλε μου απο wind και θα στο φερουν -οταν το εχουν διαθεσιμο και αυτοι φυσικα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλε το φιλε μου απο wind και θα στο φερουν -οταν το εχουν διαθεσιμο και αυτοι φυσικα ;)

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...Το προβλημα ειναι οτι εχω ξαναπαραγγειλει (HTC 7500 ) , δεν ηρθε ποτε , οποτε υπαρχει ηδη το κακο προηγουμενο... οποτε το παραγγελνω μεσω net, μου ερχεται σχετικα γρηγορα, αλλα δεν ειναι κριμα και αδικο να χασω περιπου 500 ευρουδακια...:worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...Το προβλημα ειναι οτι εχω ξαναπαραγγειλει (HTC 7500 ) , δεν ηρθε ποτε , οποτε υπαρχει ηδη το κακο προηγουμενο... οποτε το παραγγελνω μεσω net, μου ερχεται σχετικα γρηγορα, αλλα δεν ειναι κριμα και αδικο να χασω περιπου 500 ευρουδακια...:worry:

Μήπως να επικοινωνούσες με wind Αθήνας ή Θεσ/κής;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Θελω να παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο.Το προβλημα ειναι οτι εχω σημαντικο ποσο για αναβαθμιση συσκευης απο την wind + ποντους απο το advantage.Τελικα θα μου βγει περιπου 250-300 ευρω.Ελα ομως που επαρχια σε καταστημα της wind το βλεπω να ερχεται σε κανα χρονο, και μια προσπαθεια που εκανα να μου το φερουν , δεν βλεπω φως σε καμια περιπτωση...Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να αγορασω το συγκεκριμενο τηλ., απο οπουδηποτε στον πλανητη..! , σχετικα συντομα , και χρησιμοποιωντας τις εκπτωσεις απο την wind ? Αν καποιος εχει καμια ιδεα...:worry:

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση και το έχω ψάξει αρκετά! Δυστυχώς τις εκπτώσεις της wind δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις πουθενά αλλού.

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τόσο στα καταστήματα wind όσο και στα κεντρικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Η κατάσταση έχει ως εξής. Πριν απο ενάμιση μήνα επιθυμούσα να κάνω ανανέωση του εταιρικού συμβολαίου και να πάρω το Ρ3600. Στα καταστήματα της wind δεν είχαν ιδέα για την διαθεσιμότητα και θα έπρεπε απλά να περιμένω. ΔΕΝ γινόταν να κάνω παραγγελία! Σε κάποιο απο τα καταστήματα μάλιστα, επέμεναν ότι η συσκευή καταργήθηκε!! Επικοινώνησα με τα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν για πότε θα υπάρξει διαθέσιμο!:wacko: Παίρνω κάποια άλλη στιγμή και μιλάω με κάποιο υπεύθυνο εξηγώντας του πως αν δεν έχω μια σαφή απάντηση θα κάνω φωρητότητα. Μου είπε ότι μέχρι της 10/9 η συσκευή θα είναι διαθέσιμη. Πράγμα το οποίο φυσικά και δεν ίσχυσε...

 

Αφού περίμενα τόσο, αποφάσισα να περιμένω λίγο ακόμα για το kaiser. Αναρωτιέμαι όμως, για το Ρ3600 που κυκλοφορεί περισσότερο απο ένα χρόνο δεν έχουν ιδέα, για το Kaiser που μόλις κυκλοφόρησε τι θα γίνει άραγε...;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να επικοινωνούσες με wind Αθήνας ή Θεσ/κής;:worry:

 

Το σκεφτηκα, αλλα σε ποιο καταστημα, καποιο κεντρικο ισως, μηπως με παραπεμψουν σε τοπικο παλι? Ξερει καποιος πιθανη ημερομηνια αφιξης στα καταστηματα της wind ? Στα κεντρικα της HTC που τηλεφωνησα, ( το τηλ. μου το εδωσαν απο την wind ) μου ειπαν οτι ουδεμια εμπορικη σχεση και συνεργασια εχουν με την wind , και οταν τους ειπα οτι στο site τους υπαρχει logo της wind σαν επισημος συνεργατης , μου το διεψευσαν...:blink:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα, αλλα σε ποιο καταστημα, καποιο κεντρικο ισως, μηπως με παραπεμψουν σε τοπικο παλι? Ξερει καποιος πιθανη ημερομηνια αφιξης στα καταστηματα της wind ? Στα κεντρικα της HTC που τηλεφωνησα, ( το τηλ. μου το εδωσαν απο την wind ) μου ειπαν οτι ουδεμια εμπορικη σχεση και συνεργασια εχουν με την wind , και οταν τους ειπα οτι στο site τους υπαρχει logo της wind σαν επισημος συνεργατης , μου το διεψευσαν...:blink:

 

Απο την στιγμή που δεν έχουν καμία εμπορική σχέση και συνεργασία, πως είναι εφικτό να προμηθεύονται HTC συσκευές;:worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

re paidia otan kanei reset to kinito...emfanizetai panw dexia mia kokkini(sto mauro fonto) telitsa....alla meta sto menu fainetai na einai ola entaxei...prokeitai gia kanena kammeno pixel???molis to anoixa:cry:kaliptetai apo egkiisi???
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

99% πρόκειται για καμμένο pixel.. Βάλε ένα μαύρο και μετά ένα λευκό φόντο να το επιβεβαιώσεις. Αν δεν ξέρεις πώς φτιάξε ένα άσπρο και ένα μαύρο αρχείο Jpeg στο paint των Windows με διαστάσεις 320χ240 pixels.

Από την παρτίδα που βγήκαν στα ελληνικά καταστήματα τρίτο κινητό με καμμένο Pixel μέσα σε 1 μέρα.. Όσοι το αγοράσατε χθες κάντε έναν έλεγχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για ελλατωματική παρτίδα ή αν φταίνε οι οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II

Link to comment
Share on other sites

99% πρόκειται για καμμένο pixel.. Βάλε ένα μαύρο και μετά ένα λευκό φόντο να το επιβεβαιώσεις. Αν δεν ξέρεις πώς φτιάξε ένα άσπρο και ένα μαύρο αρχείο Jpeg στο paint των Windows με διαστάσεις 320χ240 pixels.

Από την παρτίδα που βγήκαν στα ελληνικά καταστήματα τρίτο κινητό με καμμένο Pixel μέσα σε 1 μέρα.. Όσοι το αγοράσατε χθες κάντε έναν έλεγχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για ελλατωματική παρτίδα ή αν φταίνε οι οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II

 

λογικα ειναι προβλημα της παρτιδας που μπηκε ελλαδα απο ace.οσοι το πηραν απ εξω δεν εχουν αναφερει κατι τετοιο εδω μεσα μεχρι στιγμης..:O

εγω παντως στο δικο μου δεν εχω κανενα προβλημα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτερα 24 το δινει η Vodafone στους εταιρικούς πελάτες!:)

 

ευκαιρια να παρω αλλο ενα τον αλλο μηνα που εχω ανανεωση συμβολαιου :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για τους ανικανοποιητους των αξεσουαρ :D

 

http://www.thepocketsolution.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_Code=htc_kaiser_accessories

 

 

μεχρι και θηκη απο δερμα στρουθοκαμηλου εχει :blink:119 δολαρια

 

http://www.thepocketsolution.com/PSI-34220.html

 

και απο σαλαχι :blink: 89 δολαρια

 

http://www.thepocketsolution.com/PSI-34221.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

99% πρόκειται για καμμένο pixel.. Βάλε ένα μαύρο και μετά ένα λευκό φόντο να το επιβεβαιώσεις. Αν δεν ξέρεις πώς φτιάξε ένα άσπρο και ένα μαύρο αρχείο Jpeg στο paint των Windows με διαστάσεις 320χ240 pixels.

Από την παρτίδα που βγήκαν στα ελληνικά καταστήματα τρίτο κινητό με καμμένο Pixel μέσα σε 1 μέρα.. Όσοι το αγοράσατε χθες κάντε έναν έλεγχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για ελλατωματική παρτίδα ή αν φταίνε οι οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II

Κώστα φαντάζομαι ότι επικοινώνησες με την ace hellas έτσι? συνάντησες κάποιο πρόβλημα στην αντικατάσταση της συσκευής?

στο forum της ace έχουν δηλώσει πολλές φορές ότι κάνουν άμεση αντικατάσταση της συσκευής με καμμένο pixel αν είναι εντός 14 ημερών από την αγορά...

Link to comment
Share on other sites

799E στο πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975892&product=1013521

και 919Ε με destinator:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο κανουν αμεση αντικατασταση συσκευης μεχρι και 7 ημερων :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το καιζερ υποστηριζει dual sim υπηρεσια?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλημέρα. αν κοιτάξεις την registry θα δεις ότι κάπου αναφέρει options για SIM 2 :)
Link to comment
Share on other sites

Κώστα φαντάζομαι ότι επικοινώνησες με την ace hellas έτσι? συνάντησες κάποιο πρόβλημα στην αντικατάσταση της συσκευής?

στο forum της ace έχουν δηλώσει πολλές φορές ότι κάνουν άμεση αντικατάσταση της συσκευής με καμμένο pixel αν είναι εντός 14 ημερών από την αγορά...

 

Η αγορά έγινε από το Plaisio. Στην αρχή δε δέχονταν να μου το αντικαταστήσουν. Μετά από πίεση όμως δέχτηκαν.

Μου δώσανε δεύτερη συσκευή η οποία είχε επίσης καμμένο pixel.

Τη δεύτερη φορά ξενέρωσα και επειδή πιστεύω έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα ζήτησα επιστροφή χρημάτων (πρώτη φορά μου συμβαίνει να βρω καμμένο Pixel σε pda της htc).

Τώρα σκέφτομαι να το πάρω κάπου αλλού αφού πολύ πιθανόν τα τηλέφωνα που παρέλαβε το συγκεκριμένο κατάστημα να ήταν ελαττωματική παρτίδα.

Σκέφτομαι να το πάρω από το ezshop της ACE γιατί και εγώ έχω διαβάσει στο forum τους πως κάνουν άμεση αντικατάσταση σε κινητά με καμμένο pixel.

Αυτή είναι πολύ σωστή πολιτική από την ACE και είναι ο κύριος λόγος που δίνω κάθε φορά 50Ε παραπάνω για να πάρω κινητό με εγγύηση από την ACE (ελληνικά δε χρησιμοποιώ).

Με ενδιαφέρει να μου λέγανε και άλλοι χρήστες αν βρήκανε pixel και από που το αγόρασαν.

Κάπου διάβαζα επίσης πως τα Tytn II που κυκλοφορούν αναπτύσσουν μεγάλες θερμοκρασίες πίσω στην μπαταρία , γεγονός που μπορεί να παίζει ρόλο στα καμμένα pixels.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε από το Plaisio. Στην αρχή δε δέχονταν να μου το αντικαταστήσουν. Μετά από πίεση όμως δέχτηκαν.

Μου δώσανε δεύτερη συσκευή η οποία είχε επίσης καμμένο pixel.

Τη δεύτερη φορά ξενέρωσα και επειδή πιστεύω έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα ζήτησα επιστροφή χρημάτων (πρώτη φορά μου συμβαίνει να βρω καμμένο Pixel σε pda της htc).

Τώρα σκέφτομαι να το πάρω κάπου αλλού αφού πολύ πιθανόν τα τηλέφωνα που παρέλαβε το συγκεκριμένο κατάστημα να ήταν ελαττωματική παρτίδα.

Σκέφτομαι να το πάρω από το ezshop της ACE γιατί και εγώ έχω διαβάσει στο forum τους πως κάνουν άμεση αντικατάσταση σε κινητά με καμμένο pixel.

Αυτή είναι πολύ σωστή πολιτική από την ACE και είναι ο κύριος λόγος που δίνω κάθε φορά 50Ε παραπάνω για να πάρω κινητό με εγγύηση από την ACE (ελληνικά δε χρησιμοποιώ).

Με ενδιαφέρει να μου λέγανε και άλλοι χρήστες αν βρήκανε pixel και από που το αγόρασαν.

Κάπου διάβαζα επίσης πως τα Tytn II που κυκλοφορούν αναπτύσσουν μεγάλες θερμοκρασίες πίσω στην μπαταρία , γεγονός που μπορεί να παίζει ρόλο στα καμμένα pixels.

η πολιτική αντικατάστασης συσκευής δεν αναφέρεται συγκεκριμένα για το ezshop αλλά για όλους τους μεταπωλητές της ace. μάλλον θα ήταν καλύτερα να μιλήσεις απευθείας μαζί τους αντί να κάθεσαι να ταλαιπωρείσαι στο πλαίσιο. όντως θα βοηθούσε όλοι οι νέοι αγοραστές να αναφέρουν τυχόν προβλήματα με pixels.

εγώ δυστυχώς ακόμα δεν αποφάσισα από που θα το αγοράσω. λέω να κάνω φορητότητα από voda σε wind αλλά με τη wind είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη σε τέτοια θέματα. πάλι με βλέπω να σκάω ολόκληρο το ποσό και να μην εκμεταλεύομαι για άλλη μια φορά την επιδότηση μου...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να μου λέγανε και άλλοι χρήστες αν βρήκανε pixel και από που το αγόρασαν.

Κάπου διάβαζα επίσης πως τα Tytn II που κυκλοφορούν αναπτύσσουν μεγάλες θερμοκρασίες πίσω στην μπαταρία , γεγονός που μπορεί να παίζει ρόλο στα καμμένα pixels.

 

εγω φιλε μου το πηρα απο το αγγλικο expancysκαι ειναι το 1ο που ηρθε ελλαδα.δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με την οθονη ;)

 

οσο για την υπερθερμανση της μπαταριας παρουσιαστηκε την 1η μερα που το ειχα συνεχως συνδεμενο στο pc και το εστηνα.απο εκει και μετα δεν το ξαναειδα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Βασίλη πως η ποιτική αντικατάστασης αναφέρεται σε όλους τους μεταπωλητές της ACE,αλλά αν πέσεις σε κάποιον υπάλληλο που δεν ξέρει μπορεί να σου κάνει τη ζωή δύσκολη.Αυτό συνέβη στην περίπτωση μου χθες και μάλιστα προς μεγάλη μου απογοήτευση γιατί μέχρι τώρα πάντα προτιμούσα το πλαίσιο για την καλή after-sales πολιτική τους.

Τουλάχιστον στο ezshop επειδή είναι η ίδια η ACE γνωρίζουν την πολική της εταιρείας και θα είναι ευκολότερη η αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης.

Τα τελευταία χρόνια και εγώ σπάνια εκμεταλλεύομαι την επιδότηση κυρίως επειδή οι εταιρείες κινητής αργούν πολύ να φέρουν τα κινητά της htc. Τουλάχιστον όμως έτσι δε δεσμεύεσαι με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei na exei xanaeipothei i kati na min poli katalava alla iparxei kai afto to magazi pou to dinei me 677,51?!!

Oriste kai to link: http://www.mediasquare.be/htc-p4550-tytn-ii-or-kaiser-fr-ref-htc0927014-p-27298.html?manufacturers_id=10100

to sigkekrimeno link profanos exei to galliko pliktrologio alla sigoura an psaxete stin selida tha poulaei kai to aggliko.

Oriste kai to link gia tin aggliki version: http://www.mediasquare.be/htc-p4550-tytn-ii-or-kaiser-uk-ref-htc0927011-p-27299.html

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...