Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ρωτώντας χτες (17-9-2007) στο Πλαίσιο, η υπάλληλος που κοίταξε το σύστημα του πλαίσιο, είδε ότι στις 17-9-2007 ήταν η ημερομηνία παραλαβής στις κεντρικές αποθήκες (το είδα στον υπολογιστή της). Μου ανέφερε ότι συνήθως σε 2 μέρες μετά, γίνονται διαθέσιμα τα προϊόντα στα μαγαζιά, άρα μάλλον το 20-9-2007 που λέει η ACE στο site της είναι πολύ πιθανό........
Link to comment
Share on other sites

Poli aisiodoksos den eisai...? Opou kai na rwtw gia to kinhto dhlwnoun apoluth agnoia

 

ετσι μας ειπαν στο φορουμ της ace ετσι σας λεω..

 

οσο για το θεμα της αισιοδοξιας μου :rolleyes:

 

εγω το εχω στα χερια μου εδω και 10 μερες περιπου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobymemory.com/micro-SD.asp

 

πληροφοριες απο ξενο φορουμ λενε οτι δουλευει στο καιζερ.

 

οσοι απληστοι (στην μνημη :lol:) τρεξτε :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω το TyTn II Εδω και 5 μερες και ειμαι ενθουσιασμενος.Μπορω να πω πως δεν βρηκα κατι αρνητικο εκτος απο το βαρος του που τελικα διαπιστωσα οτι μου φαινετε βαρη γιατι πριν ειχα το P3600.(Σε ερωτιση ενος φιλου μου που δεν εχει πιασει στα χερια του ξανα pda μου ειπε πως του φαινετε αρκετα ελαφρυ σε σχεση με το μεγεθος).Ειναι πολυ γρηγορη σαν συσκευη αλλα εχω ενα προβλημα.Οταν παταω το πληκτρο yes για να ενφανιστει η εικονα που βλεπετε αργει λιγι,ξερει κανεις γιατι?Και γιατι το VODAFONE GR το βγαζει απο κατο στο μπλε μαζι με τα τηλ και οχι πανο στο γκρι?Ευχαριστω

http://aycu25.webshots.com/image/29584/2002973946780491681_rs.jpg

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω το TyTn II Εδω και 5 μερες και ειμαι ενθουσιασμενος.Μπορω να πω πως δεν βρηκα κατι αρνητικο εκτος απο το βαρος του που τελικα διαπιστωσα οτι μου φαινετε βαρη γιατι πριν ειχα το P3600.(Σε ερωτιση ενος φιλου μου που δεν εχει πιασει στα χερια του ξανα pda μου ειπε πως του φαινετε αρκετα ελαφρυ σε σχεση με το μεγεθος).Ειναι πολυ γρηγορη σαν συσκευη αλλα εχω ενα προβλημα.Οταν παταω το πληκτρο yes για να ενφανιστει η εικονα που βλεπετε αργει λιγι,ξερει κανεις γιατι?Και γιατι το VODAFONE GR το βγαζει απο κατο στο μπλε μαζι με τα τηλ και οχι πανο στο γκρι?Ευχαριστω

http://aycu25.webshots.com/image/29584/2002973946780491681_rs.jpg

 

καλοριζικο ακη :)

 

με ενα registry setting απενεργοποιεις αυτο το σκιν και το τηλ γινεται πολυ πιο αμεσο ;)

 

με το resco file explorer παμε

 

my registry/HEY_LOCAL_MACHINE/security/phone/skin/enabled απο 1 την τιμη την κανουμε 0 επανεκινηση και οκ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση zaharaki αλλα το δοκιμασα και δεν μου αρεσει οπως φαινετε χωρις το dialpad skin.Οταν ειχα το Ρ3600 με wm6 με αυτο το skin ηταν πολυ πιο γρηγορο και επισης για το αλλο που ειπα το Vodafone Gr Ηταν απο πανω στο κενο γκρι και ηταν πιο βολικο.Μπορει να γινει κατι αλλο?Ευχαριστω
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση zaharaki αλλα το δοκιμασα και δεν μου αρεσει οπως φαινετε χωρις το dialpad skin.Οταν ειχα το Ρ3600 με wm6 με αυτο το skin ηταν πολυ πιο γρηγορο και επισης για το αλλο που ειπα το Vodafone Gr Ηταν απο πανω στο κενο γκρι και ηταν πιο βολικο.Μπορει να γινει κατι αλλο?Ευχαριστω

 

ακη σκινς μπορεις να βρεις πολλα..το θεμα ειναι...κανουν για το καιζερ?;)

 

εγω παντα ετσι εχω τα htc μου ""skin disabled" :)

 

ειμαι παντα υπερ της ταχυτητας και της σταθεροτητας και κατα των φρουφρου και αρωματων ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακη σκινς μπορεις να βρεις πολλα..το θεμα ειναι...κανουν για το καιζερ?;)

 

εγω παντα ετσι εχω τα htc μου ""skin disabled" :)

 

ειμαι παντα υπερ της ταχυτητας και της σταθεροτητας και κατα των φρουφρου και αρωματων ;)

 

Φιλε zaharaki ...εχεις pm !! ;)

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Poli aisiodoksos den eisai...? Opou kai na rwtw gia to kinhto dhlwnoun apoluth agnoia

 

11 η ωρα το πρωι (18 09)με πηραν τηλ απ το play247 για το πακετο μου,οτι αυριο θα το εχω με interattica.και 4 η ωρα το απογευμα με πηρε υπαλληλος απ το πλαισιο λαρισας να με ενημερωσει οτι αυριο το πρωι,σημερα δηλαδη μπορω να παω να παραλαβω το kaiser.αντε καλοριζικο και στους υπολοιπους και καλο κουραγιο στο μετρημα των 800 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα θα το εχω απο play.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα .υπαρχει η δυνατοτητα να γραφεις μυνημα με κανονικο εικονικο πληκτρολογιο (δηλαδη διαταξης κινητου τηλεφωνου) με το χερι χωρις να χρησιμοποιεις πενακι η το δικο του πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

11 η ωρα το πρωι (18 09)με πηραν τηλ απ το play247 για το πακετο μου,οτι αυριο θα το εχω με interattica.και 4 η ωρα το απογευμα με πηρε υπαλληλος απ το πλαισιο λαρισας να με ενημερωσει οτι αυριο το πρωι,σημερα δηλαδη μπορω να παω να παραλαβω το kaiser.αντε καλοριζικο και στους υπολοιπους και καλο κουραγιο στο μετρημα των 800 ευρω.

 

καλοριζικο ντινο :)

 

οποτε ακυρο αυτο που λεγαμε ετσι?;)

 

το ακυρωνω τωρα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki να σε ρωτησω.Εχω το resco keyboard pro AEKmap για το hardware πληκτρολογιο αλλα αν εβαζα αντι για αυτα τα δυο μονο το Paragon Software InterKey Pro v 2.0 που ειναι και για τα δυο λειτουργει?Αν ναι με 160 χαρακτηρες?
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος απο τους χαρούμενους ιδιοκτήτες του Kaizer, και όχι μόνο, μπορεί να βοηθήσει?

 

α) οκ εχει skype αλλα δουλεύει και σε sip μεσω wi-fi? (βλέπε e-phone HOL) αν ναι? με ποιο προγραμματάκϊ?

 

β) μήπως το έχει κανείς δοκιμάσει σε σύνδεση μέσω vpn? i.e. cisco client/server? αν ναι με ποιο προγραμμα?

 

στην λίστα του Zaharakis δεν είδα κάτι ανάλογο.... ίσως βέβαια και αν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

zaharaki να σε ρωτησω.Εχω το resco keyboard pro AEKmap για το hardware πληκτρολογιο αλλα αν εβαζα αντι για αυτα τα δυο μονο το Paragon Software InterKey Pro v 2.0 που ειναι και για τα δυο λειτουργει?Αν ναι με 160 χαρακτηρες?

 

υπαρχει ασυμβατοτητα στο καιζερ με οτι εχει να κανει με paragon :!:

 

κατσε με αυτα μεχρι να βρεθει καλυτερη λυση ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανείς σήμερα από Πλαίσιο ή Play247; Πως πάει το Kaiser με την ελληνική ROM;

εγω σημερα, περνωντας απο κεντρο..λεω δεν πάω απο το πλαίσιο.μπαινω δε το βλέπω πουθενα. Πάω να φυγω..λεω δε ρωτάω. Εχετε

ναι μας φερανε πριν λιγο μου λεει ο πωλητης. Ξεκλειδωνει μια βιτρινα το βγαζει , λεω να το δω αααχμ το πιανω στα χερι αμου, ε θα το παρω , και ενα φορτιστη αυτοκινητου παρακαλώ... και μαι καρτα ( η μεγαλυτερη μου ειχαν ηταν 2 GΒ)...

 

το μπουρλιασα, και την εκανα, τωρα ειμαι δουλεια και παιρνω backup απο το νοκια 6600 ( 4 χρονια πιστο σκυλί και μπροστα απο την εποχη του τοτες..) τις 1200 επαφες για να τις εμταφερω στο kaiser.

 

έχω μια απορία.... υπάρχει τρόπος να μεταφεω και τα περίπου 1500 μυνηματα απο το 6600 ?? εχει κανεις ιδεα πώς θα μπορουσε να γινει αυτο??

 

τα χρειαζομαι μερικα και άλλα τα θελω για reference

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος απο τους χαρούμενους ιδιοκτήτες του Kaizer, και όχι μόνο, μπορεί να βοηθήσει?

 

α) οκ εχει skype αλλα δουλεύει και σε sip μεσω wi-fi? (βλέπε e-phone HOL) αν ναι? με ποιο προγραμματάκϊ?

 

β) μήπως το έχει κανείς δοκιμάσει σε σύνδεση μέσω vpn? i.e. cisco client/server? αν ναι με ποιο προγραμμα?

 

στην λίστα του Zaharakis δεν είδα κάτι ανάλογο.... ίσως βέβαια και αν κάνω λάθος...

 

δεν βρηκες αυτο,υπαρχει ομως το SJphone που σου δινει δωρεαν κλησεις μεσω wifi σε ολα τα σταθερα του κοσμου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα, περνωντας απο κεντρο..λεω δεν πάω απο το πλαίσιο.μπαινω δε το βλέπω πουθενα. Πάω να φυγω..λεω δε ρωτάω. Εχετε

ναι μας φερανε πριν λιγο μου λεει ο πωλητης. Ξεκλειδωνει μια βιτρινα το βγαζει , λεω να το δω αααχμ το πιανω στα χερι αμου, ε θα το παρω , και ενα φορτιστη αυτοκινητου παρακαλώ... και μαι καρτα ( η μεγαλυτερη μου ειχαν ηταν 2 GΒ)...

 

το μπουρλιασα, και την εκανα, τωρα ειμαι δουλεια και παιρνω backup απο το νοκια 6600 ( 4 χρονια πιστο σκυλί και μπροστα απο την εποχη του τοτες..) τις 1200 επαφες για να τις εμταφερω στο kaiser.

 

έχω μια απορία.... υπάρχει τρόπος να μεταφεω και τα περίπου 1500 μυνηματα απο το 6600 ?? εχει κανεις ιδεα πώς θα μπορουσε να γινει αυτο??

 

τα χρειαζομαι μερικα και άλλα τα θελω για reference

Καλορίζικο φίλε μου και περιμένουμε εντυπώσεις μόλις το δουλέψεις λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ντινο :)

 

ναι δημητρη,και σ ευχαριστω πολυ.εχω μεινει με το τηλεφωνο,ξεπερασε κατα πολυ αυτα που περιμενα,για να μη σου πω ποσο εμεινα,οταν μετρησα τα 800,αλλα χαλαλι του τ αξιζει με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

elevicour Μήπως κάποιος απο τους χαρούμενους ιδιοκτήτες του Kaizer, και όχι μόνο, μπορεί να βοηθήσει?

 

 

β) μήπως το έχει κανείς δοκιμάσει σε σύνδεση μέσω vpn? i.e. cisco client/server? αν ναι με ποιο προγραμμα?

 

mocha vnc kai net remote control

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλορίζικο σε όσους το πήραν.

Τώρα θα σας ξενερώσω λίγο , αλλά κάνατε έλεγχο για καμμένα pixels;

Έπεσαν 2 tytn II στα χέρια μου και έτυχε να έχουν και τα 2 από 1 καμμένο pixel.. Ομολογώ ότι σε συσκευή της htc μου τυχαίνει πρώτη φορά κάτι τέτοιο..

Λέτε να έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα ή είναι κακής ποιότητας οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...