Jump to content

Ταχυμεταφορές (Couriers)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα στον δρόμο σταμάτησε μπροστά μου ένα ταξί.ηταν ένα σκοντα ραπίντ που ανοίγει όλο το παρμπριζ πίσω.το λέω αυτό γιατί έχει σημασία.ετσι μπόρεσα να δω ότι είχε ρίξει τα πίσω καθίσματα και το είχε κάνει φορτηγάκι.μεσα είχε πράγματα για παραδόσεις.λογικα έχουν φρακαρει οι εταιρίες κούριερ και βρήκαν ένα τρόπο μέσω των ταξί να κάνουν παραδόσεις.

Ετσι κάνουν, όμως από ότι έχω καταλάβει δεν εφαρμόζεται παντού η ίδια τακτική.

Εγώ που κατοικώ στην εξωτερική ανατολική Θεσσαλονίκη δεν έχω δει ταξί να κάνουν χρέη courier.

Θα έπρεπε το μέτρο αυτό να επεκταθεί για να αποσυμφορηθούν οι εταιρείες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καμία κίνηση ακόμα; Ούτε καν ενημέρωση στο site τους ότι παρελήφθη;;

 

Και ενώ 11/12 το βράδυ τα έλεγα αυτά την επομένη Σάββατο 12/12 το πρωί ντριν το κουδούνι και η Γενική έφερε το πακέτο σπίτι!!! :blink:

Τι έγινε ρε παιδιά; Πότε το παρέλαβαν; πότε διακινήθηκε; πότε έφτασε Γιάννενα; Ούτε να ενημερώσουν το σύστημά τους δεν προλαβαίνουν!!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ 11/12 το βράδυ τα έλεγα αυτά την επομένη Σάββατο 12/12 το πρωί ντριν το κουδούνι και η Γενική έφερε το πακέτο σπίτι!!! :blink:

Τι έγινε ρε παιδιά; Πότε το παρέλαβαν; πότε διακινήθηκε; πότε έφτασε Γιάννενα; Ούτε να ενημερώσουν το σύστημά τους δεν προλαβαίνουν!!

Μπράβο στη Γενική.

Νομίζω ότι στην παρούσα φάση, τα πηγαίνει πολύ καλά, δεδομένων των συνθηκών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από Πάτρα...

Από Σητεία...

... στην Καστοριά! ACS

 

ACS.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι έχω καταλάβει (και είναι λογικό), το χοντρό πρόβλημα το έχουν Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα δέμα με γενική ταχυδρομική αντικαταβολή, πόσες μέρες κάνουν για να μπουν τα λεφτά στο λογαριασμό εφοσων παραδοθεί?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To site της speedex είναι κάτω από το πρωί πάντως και ούτε τηλέφωνα απαντούν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To site της speedex είναι κάτω από το πρωί πάντως και ούτε τηλέφωνα απαντούν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οντως αλλά τουλάχιστον λειτουργούν ακόμη. Παραγγελία Παρασκευή μεσημέρι απο κατάστημα-αποθήκη της Πάτρας με παράδοση στην speedex κατά τις 2200, έφτασε σήμερα το πρωϊ Κοζάνη και παρέλαβα εντός της ημέρας!! Εντυπωσιάστηκα πραγματικά που ήρθε σαν να μην υπάρχει η όλη κατάσταση.. Ισως βέβαια έπεσα και στην περίπτωση :p

Link to comment
Share on other sites

Λογικά παρέκαμψαν το κέντρο διαλογής Αθηνών,θα πήγε το δέμα από Ιόνια οδό
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 μέρες υπολόγισε

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Σοβαρά τόσο κάνουν?

Γιατί πριν 3-4 χρόνια που είχα στείλει πάλι κάτι μπήκαν σε 3-4 μέρες εργάσιμες!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες ζμε πήραν τηλ μετά από 10 μερες από την ημέρα που παρέλαβε το παληκαρι που του είχα στείλει

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι έτσι να ξεκινήσω τις παραγγελίες να βγάλω κανένα χαρτζιλίκι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τζαμακι για το κινητό και το στείλανε με ΕΛΤΑ Courier στις 23/11 και ήρθε σήμερα, και ήταν και λάθος. Ουαου.

 

Τώρα είναι που πρέπει να παραμείνεις δυνατός.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το θέμα είναι την αποζημίωση την δικαιούται ο παραληπτης δηλαδη ο πελάτης πχ η το eshop το οποιο έστειλε ;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει πολλά ανέκδοτα σε φβ και τουιτερ για τις εταιρίες κουριερ. Το τελευταίο που διάβασα έλεγε οτι τελικα ο πληθυσμός στην Ελλάδα θα ξεκινήσει τον εμβολιασμο ρο 2023 αφού η A-S ανελαβε την διανομή στην επικράτεια.
Link to comment
Share on other sites

Την είχα σε υπόληψη τη speedex με την ως τώρα εμπειρία μου, αλλά απ' ότι φαίνεται αυτήν την περίοδο έχει χάσει τη μπάλα. Περιμένω δέμα, αγορά από Ελλάδα εντός Αττικής, και εδώ και μια εβδομάδα είναι σε κατάσταση παραλαβή από πελάτη. Ούτε καν έχει κουνηθεί δηλαδή από τότε που το παρέλαβαν. Γενικά φαίνεται ότι κρέμασαν πολύ κόσμο οι μεταφορικές, τόσο επαγγελματίες όσο και καταναλωτές. Και να φανταστεί κανείς ότι ανήκουν στους ΚΑΔ που πλήττονται. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...