Jump to content

Ταχυμεταφορές (Couriers)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να μπορουσες να πας να το παρεις κ να το φερεις με 100ε αλλα θες τουλ 200ε

ειναι ασφαλισμενο το πακετο?ποσα λεφτα εσκασες για το λαπτοπ κ δεν φοβασαι να μην εχει τιποτα ζημιες?σπασμενο πλαστικο αλλη μνημη κτλ?με αντικαταβολη να

υποθεσω?ελεξε το πριν πληρωσεις.τι γλυτωσες γι αυτο το λαπτοπ αν το παιρνες εδω?

 

Να μην του το λεγε στην τελικη οτι θα το χε σε 2 μερες...που οι 2 μερες εγιναν 6 .μπορει να το ηθελε για καποια δουλεια αμμεσα...οι 80 λιρες τελικα ειναι με ασφαληση ή απλα express(το σοι express einai 6 μερες θελει να ρθει!!!- 5 αν βγαλουμε την κυριακη-)?

Link to comment
Share on other sites

Με easyjet τόσο πάει λέμε.

Τέσπα. Θεωρώ το ποσό υπερβολικά μεγάλο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπορουσες να πας να το παρεις κ να το φερεις με 100ε αλλα θες τουλ 200ε

ειναι ασφαλισμενο το πακετο?ποσα λεφτα εσκασες για το λαπτοπ κ δεν φοβασαι να μην εχει τιποτα ζημιες?σπασμενο πλαστικο αλλη μνημη κτλ?με αντικαταβολη να

υποθεσω?ελεξε το πριν πληρωσεις.τι γλυτωσες γι αυτο το λαπτοπ αν το παιρνες εδω?

 

Να μην του το λεγε στην τελικη οτι θα το χε σε 2 μερες...που οι 2 μερες εγιναν 6 .μπορει να το ηθελε για καποια δουλεια αμμεσα...οι 80 λιρες τελικα ειναι με ασφαληση ή απλα express(το σοι express einai 6 μερες θελει να ρθει!!!- 5 αν βγαλουμε την κυριακη-)?

 

 

To 8ema einai oti to xreiazomouna amesa gia dikes mou douleies!!!Simera px 8a katevw a8ina kai dn leei na parw to vaio to 17" gia na tis kanw!!!

Outws i allos autos itan o logos gia to opoio pira ena vaio 13.3":!:Mou vgike peripou sta 800 eyrw!!!

diplopirino 100 gb hdd eixe kaloudia panw:D:p:);)

Epeisis to sugekrimeno stin ellada to epsaxa alla dn to vrika!!!

Eksw kostizei kana 2000:!:Apo ebay to pira me 100% positive aksiologiseis to paidi itan 1700 sunallages ola positives!!:!:Apo to nottingham tis agglias!!!

Palio agglaki tou stelnw PM's kai dn apantaei!!!giauto 8a faei tin arnitiki kai 8a isixasei!!!!

As einai kalo to laptop kai 8a dw ti 8a kanw!!!!

 

Με easyjet τόσο πάει λέμε.

Τέσπα. Θεωρώ το ποσό υπερβολικά μεγάλο.

 

Προορισμός

KATERINI GR

 

Τύπος υπηρεσίας

International Priority Service

 

Βάρος

4.5 kgs.

 

Ti na pw re paidia krima kai to 8ela toso poli!!!

Egw ton exw pliromeno mesw paypal prin tis 1 tou mina!!!

Simera kleinw akrivws 1 vdomada:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

To 8ema einai oti to xreiazomouna amesa gia dikes mou douleies!!!Simera px 8a katevw a8ina kai dn leei na parw to vaio to 17" gia na tis kanw!!!

Outws i allos autos itan o logos gia to opoio pira ena vaio 13.3":!:Mou vgike peripou sta 800 eyrw!!!

diplopirino 100 gb hdd eixe kaloudia panw:D:p:);)

Epeisis to sugekrimeno stin ellada to epsaxa alla dn to vrika!!!

Eksw kostizei kana 2000:!:Apo ebay to pira me 100% positive aksiologiseis to paidi itan 1700 sunallages ola positives!!:!:Apo to nottingham tis agglias!!!

Palio agglaki tou stelnw PM's kai dn apantaei!!!giauto 8a faei tin arnitiki kai 8a isixasei!!!!

As einai kalo to laptop kai 8a dw ti 8a kanw!!!!

Καλά με 1700 θετικές να μη σου πω τι θα του κάνει η δική σου αρνητική.http://www.laymark.com/i/m/m052.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά με 1700 θετικές να μη σου πω τι θα του κάνει η δική σου αρνητική.http://www.laymark.com/i/m/m052.gif

 

Mono pou 8a xalasei to 100 ftanei!!!!:!:

Epeisis gt metafer8ike to 8ema mou edw???

Dn exei kamoia sxesi me antikatavoli kai milame gia ksexwristi courier:wacko::confused::ninja::cry::blink::worry:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Mono pou 8a xalasei to 100 ftanei!!!!:!:

Epeisis gt metafer8ike to 8ema mou edw???

Dn exei kamoia sxesi me antikatavoli kai milame gia ksexwristi courier:wacko::confused::ninja::cry::blink::worry:

Ασχετο αλλα αυτο το greeklish δεντο εχεις βαρεθει ακομη!!! :blink:

 

προσπαθω να διαβασω..αλλα μετα απο 2-3 σελιδες :wacko:

 

Στο θεμα μας...και αρνητικη να δωσεις,υπαρχουν αλλες 1699 θετικες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα παρω ενα πακετο απο courier και θα πληρωσω αντικαταβολη.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται να ανοιξω το πακετο πριν δωσω τα λεφτα για να δω αν ειναι μεσα αυτο που περιμενα η απαγορευται
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως πιο αχρηστη κουριερ απο την speedex δεν εχω συναντησει ποτε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ir8e to laptopaki simera to prwi kata tis 11:!:

Poli kala suskeuasmeno teleio kai itan kalitero apo kainourio:p

Eimai polu xaroumenos:p:):D;)tespa tou vala positive telika tou tupa alla tou grapsa argi paralavi:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παντως πιο αχρηστη κουριερ απο την speedex δεν εχω συναντησει ποτε μου.

Συμφωνώ απόλυτα. :lol:

γιατι????

 

Να σου πω εγώ ένα γιατί.

Το καλοκαίρι περίμενα ένα δέμα το οποίο το είχα ήδη πληρώσει μέσω πιστωτικής κάρτας. 1200€ ήταν λόγος για εμένα να τρέμω μην χαθεί.

Την επομένη με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι το στέλνουν με την speedex. Τους παρακάλεσα να το στείλουν με κάτι άλλο γιατί την είχα ήδη στη μαύρη λίστα μου αυτήν. Αλλά το είχαν στείλει. :cry:

Την μεθεπόμενη είχε φτάσει το δέμα. Με πήραν τηλέφωνο και τους είπα ότι θα περάσω εγώ από το γραφείο. Πέρασα και φάγαμε το μαγαζί να βρούμε το δέμα. Ευτηχός βρέθηκε. Το πήρα στα χέρια μου και περίμενα να μου ζητήσει να υπογράψω σε κάνα χαρτί.

Εντάξει; να φύγω ; ρώτησα.

Ναι ναι μου είπαν και έφυγα. :lol: Εχουν καταργήσει πλήρος την γραφειοκρατία αυτοί. Θα μπορούσε κάλιστα να πάρει ο οποιοσδήποτε το δέμα μου και να φύγει έτσι απλά.... Πληρωμένο ήταν άλλωστε.

Σήμερα πήρα ένα άλλο δέμα αλλά με αντικαταβολή. Υπόγραψα κανονικά. :lol: Αυτό τους έκαιγε φαίνεται.

Πάντος πρέπει να είναι φτηνοί γιατί το δέμα το σημερινό ζύγιζε 7 κιλά και είχα χρέωση 8 € .....

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γειά σας παιδιά.. Ειχα βαλει μια αγγελία και την είδε ένας ξένος και μου ειπε να του στείλω το κινητό νιγηρία... μου είπε θα μου βάλει πρώτα τα λεφτά μέσω paypal και μετά θα του το στείλω... το θέμα ειναι πως θα του το στείλω νιγηρία με fedex η ups? Και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής για να το στείλω νιγηρία?

 

σας παρακαλώ πείτε μου.. σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΕΞΕ φίλε ... είναι phishing scam mail ! ( με λίγα λόγια θα προσπαθήσουν να "ψαρέψουν" τα προσωπικά σου στοιχεία - από τράπεζα και λογαριασμούς και να σε μαδήσουν φυσικά! ) Έχει το (hotmail) επιλογή να το κάνεις report για να μην σου ξαναστείλουν ...(mark as - phishing scam) !

Έχω βάλει και εγώ ένα laptop για πώληση, σε διάφορα site και μου έρχονται συχνά ανάλογα mail - ότι θέλει κάποια να το πάρει δώρο στην κόρη της στο Ντουμπάι , άλλη στον γιο της στην Νιγηρία, άλλη στον κανακάρη της στην Ουγκάντα :pκτλ κτλ ... )

Με λίγα λόγια ... ΠΡΟΣΕΧΕ!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει ο φιλος προσοχη μυριζει απατη,εγω μια φορα παρολιγο να την παθω και απο τοτε δεν ασχοληθηκα με ebay και πωλησεις σε εξωτερικο

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

πως να τον μαδησουν ακομη κ αν ξερουν ονομα κ αρ.λογαριασμου?!!!

μην λετε οτι να ναι ρε παιδια...

 

ο μοναδικος τροπος να χασει λεφτα ειναι να τους τα δωσει για χ λογους

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο απορουσαν και οι ηδη μαδημενοι τοτε...

ειναι συχνο φαινομενο το να σου λενε "θα σου δωσω προκαταβολη ενα μεγαλο ποσο" το οποιο οχι μονο καλυπτει την αγορα που θελουν να κανουν, αλλα και επομενες(πχ αν πουλας κατι 100ε,αυτοι σου στελνουν 500) με την προυποθεση εσυ να στειλεις τα στοιχεια σου και μελλοντικα το προιον.

στο ενδιαμεσο μεσω κομπινας σου αδειαζουν τραπεζικο λογαριασμο/φουσκωνουν πιστωτικες καρτες κτλ κτλ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Δέματα DPD Express απο Αγγλία ποια εταιρία πλέον παραδίδει στην Ελλάδα;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail αλλά δεν έχω πάρει απάντηση.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου απαντήσουν,είναι με το κλασικό ταχυδρομείο της χώρας προορισμού δηλ. για Ελλάδα τα ΕΛΤΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

δεχτηκα πριν λίγο κλήση απο κινητό,εξ ονόματος της speedex.

Με ενημέρωνε για ένα δέμα απο το get it now Που έιναι στο δικό μου όνομα και έχει το δικό μου τηλέφωνο εποκοινωνίας.

Μου είπε πως δεν ξέρει αν είναι κάτι που είναι για να παραλάβω εγώ ή κάτι που στέλνω εγώ πίσω στην εταιρεία.Το μόνο που μου είπε πέρα του οτι ειναι καταχωρημένο στα δικά μου στοιχεία. είναι πως εκκρεμεί απο τις 2-12.

Της είπα πως ούτε παραγγελία έχω κάνει, ούτε επέστρεψα κάτι.

Μου είπε πως ίσως κάποιο άτομο της οικογένειας το έκανε, και μου είπε να την καλέσω για να της πώ μηπως είναι απο συγγενικό άτομο το δέμα.

Μίλησα με εκπρόσωπο της get it now (άψογη εξυπηρετηση btw) και μου είπαν πως υπάρχει η καρτέλα πελάτη με τα στοιχεία μου, αλλά δεν υφίσταται θέμα με κάποια αποστολή/ παραλαβή.

Κάλεσα πίσω στο κινητό που με κάλεσε απο τη speedex και ζήτησα την Αναστασία(αυτά ξέρω μόνο) αλλά μιλούσε και της είπα να με καλέσει αυτή όταν τελειώσει.

Εχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

Ούτε παραγγελία έκανα, ούτε επιστροφή...Και απο τις 2-12 έχουν πέράσει πάνω απο 15 μέρες!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεχτηκα πριν λίγο κλήση απο κινητό,εξ ονόματος της speedex.

Με ενημέρωνε για ένα δέμα απο το get it now Που έιναι στο δικό μου όνομα και έχει το δικό μου τηλέφωνο εποκοινωνίας.

Μου είπε πως δεν ξέρει αν είναι κάτι που είναι για να παραλάβω εγώ ή κάτι που στέλνω εγώ πίσω στην εταιρεία.Το μόνο που μου είπε πέρα του οτι ειναι καταχωρημένο στα δικά μου στοιχεία. είναι πως εκκρεμεί απο τις 2-12.

Της είπα πως ούτε παραγγελία έχω κάνει, ούτε επέστρεψα κάτι.

Μου είπε πως ίσως κάποιο άτομο της οικογένειας το έκανε, και μου είπε να την καλέσω για να της πώ μηπως είναι απο συγγενικό άτομο το δέμα.

Μίλησα με εκπρόσωπο της get it now (άψογη εξυπηρετηση btw) και μου είπαν πως υπάρχει η καρτέλα πελάτη με τα στοιχεία μου, αλλά δεν υφίσταται θέμα με κάποια αποστολή/ παραλαβή.

Κάλεσα πίσω στο κινητό που με κάλεσε απο τη speedex και ζήτησα την Αναστασία(αυτά ξέρω μόνο) αλλά μιλούσε και της είπα να με καλέσει αυτή όταν τελειώσει.

Εχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

Ούτε παραγγελία έκανα, ούτε επιστροφή...Και απο τις 2-12 έχουν πέράσει πάνω απο 15 μέρες!!!

 

Αν δεν θέλουν λεφτά πάρτο ευλογημένη. Μπορεί να είναι από θαυμαστή. Και το δίνεις πίσω αν φανεί λάθος. Έλεος με τη συνομωσιολογια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...