Jump to content

Ταχυμεταφορές (Couriers)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είναι η έβδομη εργάσιμη ημέρα από την ημερομηνία αποστολής του δέματος και ουδέν νεότερον.

Επικοινώνησα με την κούριερ και μου είπαν ότι ο μέσος όρος αυτήν την περίοδο είναι 10 εργάσιμες μέρες.

Οπότε υπομονή...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην ΕΤ1 εδειχναν το πρωι στη Θεσσαλονίκη ταξιτζηδες που συνεργάζονται με εταιρίες κουριερ!

Ισχύει.

Ακόμη και έτσι όμως οι καθυστερήσεις είναι τεράστιες

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απορία, οι εταιρίες courier έκαναν καμία πρόσληψη, έστω και εποχιακών εργαζομένων, για να αντεπεξελθουν στην κατάσταση που γνώριζαν ότι θα δημιουργηθεί ή το κέρδος πάνω απ' ολα?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απορία, οι εταιρίες courier έκαναν καμία πρόσληψη, έστω και εποχιακών εργαζομένων, για να αντεπεξελθουν στην κατάσταση που γνώριζαν ότι θα δημιουργηθεί ή το κέρδος πάνω απ' ολα?

Ευλογο το ερώτημα.

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ.

Όταν μιλάμε για δέκα εργάσιμες ημέρες, παύει να είναι ταχυμεταφορά.

Θα έπρεπε να είχαν κάνει πρόβλεψη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευλογο το ερώτημα.

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ.

Όταν μιλάμε για δέκα εργάσιμες ημέρες, παύει να είναι ταχυμεταφορά.

Θα έπρεπε να είχαν κάνει πρόβλεψη.

Συμφωνώ, αλλά αφού κανείς δεν θα τους κάνει τίποτα, γιατί να χρεώνονται...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η έβδομη εργάσιμη ημέρα από την ημερομηνία αποστολής του δέματος και ουδέν νεότερον.

Επικοινώνησα με την κούριερ και μου είπαν ότι ο μέσος όρος αυτήν την περίοδο είναι 10 εργάσιμες μέρες.

Οπότε υπομονή...

Νομίζω δεν έχει νόημα να αναφέρεις το ίδιο κάθε μέρα. Σε λίγο θα βάλεις κι αντίστροφη μέτρηση...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει νόημα να αναφέρεις το ίδιο κάθε μέρα. Σε λίγο θα βάλεις κι αντίστροφη μέτρηση...

Μπορείς να μη διαβάζεις τις δημοσιεύσεις μου εάν τις θεωρείς ανούσιες, ευχαριστώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη περιμένω μια tv Samsung 55’ από Γερμανό αγορασμένη στις 25/11..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη περιμένω μια tv Samsung 55’ από Γερμανό αγορασμένη στις 25/11..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Την έχεις ήδη πληρώσει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον χαμο οτι αγορασα ειναι αντικαταβολη.... οτι και να χαθει η καθυστερησει υπερβολικα ουτε τηλ ακυρωνε ζητα τα λεφτα σου πισω ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια ακριβώς περίπτωση με μια θήκη που περιμένω για τον γιο μου.

Το ίδιο μήνυμα.

Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας στην courier δεν έχει σκαναριστει ακόμη, γι' αυτό και δεν φαίνεται στην εξέλιξη παραγγελίας. Προφανώς θα γίνει αργότερα και θα πάρει το δρόμο της.

 

Ναι αλλά καμία κίνηση ακόμα; Ούτε καν ενημέρωση στο site τους ότι παρελήφθη;;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καμία κίνηση ακόμα; Ούτε καν ενημέρωση στο site τους ότι παρελήφθη;;

Στην περίπτωση του κινητού που παρήγγειλα, εμφανίζονται δύο κινήσεις στην εξέλιξη παραγγελίας από το site της ταχυμεταφορικής. Στις 2/12 Παραλαβή από αποστολέα στις 18:46

και την ίδια μέρα στις 20:03 Αναχώρηση από κέντρο διαλογής.

Από εκείνη την ημέρα και ώρα είναι σταματημένο σε εκείνο ακριβώς το σημείο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του κινητού που παρήγγειλα, εμφανίζονται δύο κινήσεις στην εξέλιξη παραγγελίας από το site της ταχυμεταφορικής. Στις 2/12 Παραλαβή από αποστολέα στις 18:46

και την ίδια μέρα στις 20:03 Αναχώρηση από κέντρο διαλογής.

Από εκείνη την ημέρα και ώρα είναι σταματημένο σε εκείνο ακριβώς το σημείο.

 

Με ελτα courier έρχεται;

Εγώ από 25/10 τρεις κινήσεις βλέπω μόνο στο tracking

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Την έχεις ήδη πληρώσει;

 

Φυσικά μέσω κάρτας πληρώθηκε και ακόμη περιμένω.. την πρώτη φορά μου έστειλε μήνυμα ο Γερμανός ότι η παραγγελία θα παραδοθεί με ΕΛΤΑ κούριερ και μετά από μια βδομάδα μου έστειλε πάλι μήνυμα ότι θα παραδοθεί με speedex.. στη σελίδα της speedex στην αναζήτησή αποστολής βγάζει ότι έχει φύγει από Αθήνα στις 6/12 και μετά τίποτα. Έχω πάρει 100 φορές τηλ στη κούριερ και δεν μπορώ να βρω κανέναν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πληρώσει με πιστωτική.

Εντάξει, δεν είναι μεγάλο το ποσό ούτε πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος κίνδυνος να μην παραδοθεί, αλλά υπάρχει η καθυστέρηση και αυτό είναι το εκνευριστικό. Εγώ είμαι με ACS και περιμένω ακόμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω, φοβούμενος να μου έρθει το προϊόν χτυπημένο/σπασμένο, πληρώνω πάντα με αντικαταβολή και ανοίγω τη συσκευασία μέσα στο κατάστημα ή μπροστά στον κούριερ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά μια ερώτηση επειδή πρώτη φορά παραγγέλνω κάτι από εξωτερικό, είναι φυσιολογικο να είναι τόσες μέρες παγωμένο σε αυτό το σημείο;

Περιοχή Κατάσταση

7/12/2020, 05:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

4/12/2020, 09:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΚΔ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

25/11/2020, 08:17 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

24/11/2020, 07:28 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

24/11/2020, 07:28 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Edited by Sotiris1234
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε ολοι ετσι περιμενουμε

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα με αντικαταβολή 26/11 ένα ρούτερ από μαγαζί στο Αιγάλεω που κυριολεκτικά είναι 5 λεπτά με το παπί από το σπίτι μου και εστάλη με γενική. Αν και την έχω σε καλή υπόληψη λόγω παλαιότερης συνεργασίας με το νομικό της τμήμα με απογοήτευσε πλήρως. Η παραγγελία ήρθε χθες 11/12 και ευτυχώς έλειπα γιατί θα ξέσπαγα στον υπάλληλο που δε μου φταίει τπτ στην τελική. Εννοείται ότι είπα να μην παραληφθεί απο τους δικούς μου. Είναι από τους κλάδους που δουλεύουν φουλ και θα έπρεπε να το είχαν προβλέψει, είναι απαράδεκτη αυτή η κατάσταση και δεν έχουν καμία δικαιολογία.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από Περαία έφυγε το δέμα φίλε;

Θερμαϊκός διαβάζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στον δρόμο σταμάτησε μπροστά μου ένα ταξί.ηταν ένα σκοντα ραπίντ που ανοίγει όλο το παρμπριζ πίσω.το λέω αυτό γιατί έχει σημασία.ετσι μπόρεσα να δω ότι είχε ρίξει τα πίσω καθίσματα και το είχε κάνει φορτηγάκι.μεσα είχε πράγματα για παραδόσεις.λογικα έχουν φρακαρει οι εταιρίες κούριερ και βρήκαν ένα τρόπο μέσω των ταξί να κάνουν παραδόσεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...