Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, nikiforos_ said:

Μπορεί να μου πεί κάποιος αν είμαστε σε εβδομάδα 60+60?

Ευχαριστώ

Λογικά πρεπει να δίνει αυτήν την εβδομάδα. Τι λέει στο frog app;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikiforos_ said:

Ε, άμα είχα εγώ frog δεν θα ρωτούσα!

Είναι σύμφωνα με την εφαρμογή frog που κοιτάζω αυτή την στιγμή.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikiforos_ said:

Μπορεί να μου πεί κάποιος αν είμαστε σε εβδομάδα 60+60?

Ευχαριστώ

Ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Πριν κάνετε αγορά επικοινωνείστε με την εταιρεία γιατί λένε ότι λήγουν 31/08/2024

Ενημέρωση.

Λεπτομέρειες στην φωτογραφία.

Screenshot_20240904-170545_WhatsApp.jpg

Δεν εχει σχεση με το ως ποτε μπορεις να εισαγεις τον 10ψηφιο κωδικο στο frog app για να καψεις την budle καρτα: Δεν εχει ληξη.

Στο ως ποτε ειναι διαθεσιμες για αγορα απο το buypoint πχ αναφερεται.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alteisei said:

Δεν εχει σχεση με το ως ποτε μπορεις να εισαγεις τον 10ψηφιο κωδικο στο frog app για να καψεις την budle καρτα: Δεν εχει ληξη.

Στο ως ποτε ειναι διαθεσιμες για αγορα απο το buypoint πχ αναφερεται.

Αν δεν την βάλεις πριν την λήξη της προσφοράς μπορεί να μην πάρεις αυτά που λέει.

Την έχω πατήσει. Άργησα να την βάλω και όταν την έβαλα πήρα ότι έδινε εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λίγο η κάρτα Frog Mobile Internet Card 10€ ανανεώνει και κατά 2 μήνες την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου;

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα προχώρησα σε online αίτημα φορητοτητας καθώς η Vodafone μου έπαιξε απίστευτη αλητεία. 

Δυστυχώς στην Πάτρα δεν υπάρχει διαθέσιμη SIM frog, οπότε αναγκαστικά το έκανα online. 

Γνωρίζει κάποιος πότε περίπου θα ενεργοποιηθώ; Φοβάμαι ότι πολύ δύσκολα θα γίνει σήμερα η αποστολή της SIM.

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινες σε Γερμανό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στο Frog app εκεί που λέει ενεργοποίηση ή παραγγελία sim και έπειτα πάτησε ενεργοποίηση sim και κανε τα βήματα για τη ταυτοποίηση, θα σε ενημερώσουν στο email σου μετά για το πότε θα ενεργοποιηθεί. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, elkons said:

Δοκίμασε στο Frog app εκεί που λέει ενεργοποίηση ή παραγγελία sim και έπειτα πάτησε ενεργοποίηση sim και κανε τα βήματα για τη ταυτοποίηση, θα σε ενημερώσουν στο email σου μετά για το πότε θα ενεργοποιηθεί. 

Ακόμα κι αν δεν έχουν αποστείλει τη sim;

Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών,  το σήκωσε μια εκπρόσωπος η οποία με μεγάλη δυσκολία καταλάβαινες τι έλεγε.  Ανέφερε ότι σε μερικές ημέρες θα με καλέσουν και κατόπιν θα γίνει η αποστολή της SIM. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oregon said:

Ακόμα κι αν δεν έχουν αποστείλει τη sim;

Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών,  το σήκωσε μια εκπρόσωπος η οποία με μεγάλη δυσκολία καταλάβαινες τι έλεγε.  Ανέφερε ότι σε μερικές ημέρες θα με καλέσουν και κατόπιν θα γίνει η αποστολή της SIM. 

Χαχαχα αν μίλησες με frog καλύτερα να μιλάς στα αγγλικά παρά στα ελληνικά..

Εκτός κι αν ξέρεις Urdu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Παρε εναν οποιαδήποτε αριθμο whats up cosmokarta και με σμσ και χρεωση 3 ή 10ε το κάνεις φρογκ

Φορητότητα θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε κάποιο τηλέφωνο 210 που εξυπηρετούσαν άμεσα. Αν το θυμάται καποιος... Καλό θα ήταν να πάρει ο φίλος και στο γερμανό ένα τηλέφωνο ή σε περιφερειακά καταστήματα cosmote να δει αν εχουν απόθεμα

Βεβαία τώρα έχει γίνει online αίτηση και μη τυχόν γίνει μπέρδεμα....

Εκτός αν έχεις πάρει αριθμό αιτήμάτος οπότε αν ξεμπλέξεις με άλλο τρόπο γρηγορότερα τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και την ακυρώνεις την online...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Βεβαία τώρα έχει γίνει online αίτηση και μη τυχόν γίνει μπέρδεμα....

Απλώς όταν σε πάρουν τηλ για την επιβεβαίωση, τους λες ότι την έχεις κάνει ήδη τη φορητότητα σε κατάστημα και τελειώνει η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη λύση είναι να κάνουνε φορητότητα σε whats up, και με τρία ευρώ να γυρίσει σε frog. Είτε άμεσα είτε αφού λήξουν οι παροχές προσφοράς που δίνουν συνήθως για δύο τρεις μήνες.

1 ώρα πριν, oregon said:

Δυστυχώς στην Πάτρα δεν υπάρχει διαθέσιμη SIM frog, οπότε αναγκαστικά το έκανα online.

Τώρα το διαβασα καλύτερα, το πρόβλημα ήταν η σιμ φρογκ ή η σιμ γενικά? Γιατί οι sim είναι ίδιες για όλα τα πακέτα, νομίζω στο σύστημα επιλέγουν τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kmpatra said:

Τώρα το διαβασα καλύτερα, το πρόβλημα ήταν η σιμ φρογκ ή η σιμ γενικά? Γιατί οι sim είναι ίδιες για όλα τα πακέτα, νομίζω στο σύστημα επιλέγουν τι θα γίνει.

Κάλεσα σε όλα τα καταστήματα Γερμανός για φορητοτητα απευθείας σε frog και έφαγα άκυρο. 

Ήθελα να αποφύγω τη διαδικασία με το ΑΛΠΑΚ καθώς φαντάζομαι ότι με το ΑΛΠΑΚ δεν ισχύουν οι ίδιες προσφορές που λαμβανω ως νέος πελάτης frog. 

Τώρα έχω κάνει την παραγγελία online, έχω πληρώσει τα 3 ευρώ και αναμένω.  Απλά φοβάμαι ότι θα αναμένω πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Τα 60+60 ισχύουν. Κάπου εδώ είχε γραφτεί το απευθείας τηλέφωνο αν το βρω θα το παραθέσω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' όσο μπορώ να πω ο φάκελος και περιεχόμενο sim εταιρικών συνδέσεων και frog που είδα είναι ο ίδιος, εκτός αν έτυχε σε εμένα ή δεν βλέπω την διαφορά.

Πιστεύω το "δεν έχουμε κάρτες" είναι παπάτζα, στην καλύτερη δεν έχουνε αρκετές και δε θέλουν να τις δώσουν για καρτοκνητά, στην χειρότερη αποφεύγουν να εξυπηρετήσουν γιατί δεν έχουν μεγάλο όφελος.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, oregon said:

Νωρίτερα προχώρησα σε online αίτημα φορητοτητας καθώς η Vodafone μου έπαιξε απίστευτη αλητεία. 

Δυστυχώς στην Πάτρα δεν υπάρχει διαθέσιμη SIM frog, οπότε αναγκαστικά το έκανα online. 

Γνωρίζει κάποιος πότε περίπου θα ενεργοποιηθώ; Φοβάμαι ότι πολύ δύσκολα θα γίνει σήμερα η αποστολή της SIM.

Εγω εκανα αιτηση για το κινητο του αδερφου μου (απο voda σε frog) , την άλλη μέρα έλαβα την sim , έκανα την διαδικασία μεσω app αλλά μετά η αλλαγή πήρε 1 μήνα. Αλλος εδω εξυπηρετήθηκε σε λιγοτερο απο βδομαδα αν θυμάμαι καλα.. Οπότε μάλλον είναι θεμα τύχης. Ισως καλύτερα αν μπορεις να το πας γρήγορα σε whatsup απο κατάστημα να ειναι πιο γρήγορη η διαδικασία και να μην σιχτιρίζεις όπως εγώ..

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Έστειλαν σήμερα την κάρτα οπότε θα την έχω τη Δευτέρα. 

Μου ανέφεραν ότι εφόσον λάβω την κάρτα και επιλέξω άμεση ενεργοποίηση παίρνει 6 ώρες. 

Αυτό που ξέρω είναι ότι εντός 6 ωρών είναι υποχρεωμένος ο άλλος παροχος να εγκρίνει ή απορρίψει (εάν υπάρχει λόγος) τη φορητοτητα.

Εφοσον λοιπόν το σύστημα φαίνεται να είναι αυτοματοποιημενο έχω μια ελπίδα μήπως ενεργοποιηθώ σε μία εργάσιμη 

Link to comment
Share on other sites

Παντως το buypoint.gr ενω δειχνει in stock την Frog Mobile Internet Card 10€ , μολις την βαζεις στο καλαθι και προχωρας να την αγορασεις, σου βγαζει μήνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη. Κοινως , μην βασιζεστε στην διαθεσιμότητα που λεει το site.

 

image.png.335c2c269e5704069195a18a8f260261.png

 

image.thumb.png.5cd311c6aafec3bd60a83af2b13c3b70.png

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Υπήρχε κάποιο τηλέφωνο 210 που εξυπηρετούσαν άμεσα. Αν το θυμάται καποιος.

νομιζω ειναι το 2108006300, ομως παει καιρος που αλλαξα οποτε δεν ειμαι και 100% σιγουρος. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...