Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, geotzia said:

Όποιος μπορεί να βοηθήσει... 2 απορίες. Θέλω να κάνω μεταφορά το νούμερο μου από f2g σε frog. Για νέους χρήστες ισχύει το 120 λεπτά το μήνα για 1 χρόνο; Αν ισχύει είναι για κάθε μηνα ή μόνο οταν κάνεις ανανέωση υπολοίπου, δηλαδή τα παίρνεις και τον μήνα που δεν βάζεις λεφτά; 2η απορία. Η ανανέωση υπολοίπου είναι μόνο 13€ γιατί κάπου άκουσα οτι σε Γερμανό υπάρχει 8 & 10€ ανανέωση, δεν το ειδα όμως κάπου γραμμένο. Ευχαριστώ προκαταβολικά! Και τελευταίο, πόσο καιρό πριν λήξει το f2g πρέπει να κάνω την αίτηση για την μεταφορά; 

Στην δική μου περίπτωση μεσω του app πήρε 1+ μήνα.. Μήπως να πήγαινες σε κανα κατάστημα Γερμανος ή Κοσμοτε να γίνει πιο γρήγορα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

21 minutes ago, spiliot said:

Ξέρει κανείς αν το frog app ζητάει ξανά επιβεβαίωση sms μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αν είναι ενεργό μόνο σε μία συσκευή που δεν θα είναι του κατόχου; Σκέφτομαι να αφήσω μόνο το cosmote app στον κάτοχο να βλέπει υπόλοιπα και να πάρω το frog σε εμένα σε άλλη συσκευή για να διαχειρίζομαι τα δώρα, αλλά αν είναι να ζητάει sms συνέχεια δε κάνουμε δουλειά.

Το frog app ξαναζηταει. Το cosmote app οχι.

21 minutes ago, spiliot said:

Ξέρει κανείς αν το frog app ζητάει ξανά επιβεβαίωση sms μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αν είναι ενεργό μόνο σε μία συσκευή που δεν θα είναι του κατόχου; Σκέφτομαι να αφήσω μόνο το cosmote app στον κάτοχο να βλέπει υπόλοιπα και να πάρω το frog σε εμένα σε άλλη συσκευή για να διαχειρίζομαι τα δώρα, αλλά αν είναι να ζητάει sms συνέχεια δε κάνουμε δουλειά.

Το frog app ξαναζηταει. Το cosmote app οχι.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το frog app ξαναζηταει. Το cosmote app οχι.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα έξτρα 60' ως 30 μέρες του πρώτου έτους και τα 500mb δε μπαίνουν από το cosmote app ή με άλλο τρόπο πέρα από το frog app ή δεν το έχω βρει ακόμα;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, spiliot said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα έξτρα 60' ως 30 μέρες του πρώτου έτους και τα 500mb δε μπαίνουν από το cosmote app ή με άλλο τρόπο πέρα από το frog app ή δεν το έχω βρει ακόμα;

Όλα μπαίνουν από το frog app..

στο "extras μόνο για εσένα"

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrickdrd said:

buypoint τέλος; 

Και στο wifigreece όλες οι frog bundle cards είναι εκτός αποθέματος. Λέτε να κόψουν την μεταπώληση καρτών από e-shops?

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ανανεωθεί το απόθεμα και οι προσφορές μιας που τελειώνει το καλοκαίρι και σταματάνε τα απεριόριστα...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Steleon said:

Έδωσαν απεριόριστα φέτος στα καρτοκινητα???

Κανείς και σε καμία εταιρεία δεν είχε φέτος απεριόριστα. Εκτός από τις προσωπικές προσφορές φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Ίσως ανανεωθεί το απόθεμα και οι προσφορές μιας που τελειώνει το καλοκαίρι και σταματάνε τα απεριόριστα...

Στης 28/08 ήταν μόνο η €6 εκτός αποθέματος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα πριν μερικές σελίδες στο κατάστημα δεν χρεώνουν 3€ για την φορητότητα. Πρέπει να βάλεις κάποιο ποσό μέσα; Στην online παραγγελία εκτός τα 3€ της κάρτας πρέπει να συνοδεύεται υποχρεωτικά και από μία Κάρτα Ανανέωσης COSMOTE της επιλογής του συνδρομητή ελάχιστης αξίας 13€ και η πληρωμή θα γίνει με αντικαταβολή στο courier. Αυτό μου απάντησαν σε σχετική ερώτηση στο messenger αλλά στη σελίδα τους δεν γράφει κάτι σχετικό... Επίσης αν γίνει η φορητότητα μέσω καταστήματος ισχύουν τα δώρα 120΄ προς όλους & 1200 προς frog; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, geotzia said:

Από ότι διάβασα πριν μερικές σελίδες στο κατάστημα δεν χρεώνουν 3€ για την φορητότητα. Πρέπει να βάλεις κάποιο ποσό μέσα; Στην online παραγγελία εκτός τα 3€ της κάρτας πρέπει να συνοδεύεται υποχρεωτικά και από μία Κάρτα Ανανέωσης COSMOTE της επιλογής του συνδρομητή ελάχιστης αξίας 13€ και η πληρωμή θα γίνει με αντικαταβολή στο courier. Αυτό μου απάντησαν σε σχετική ερώτηση στο messenger αλλά στη σελίδα τους δεν γράφει κάτι σχετικό... Επίσης αν γίνει η φορητότητα μέσω καταστήματος ισχύουν τα δώρα 120΄ προς όλους & 1200 προς frog; Ευχαριστώ!

Η online παραγγελία κοστιζει 3€ και σου στελνουν μια sim απλά. Παλιά σου εστελναν κ μια καρτα ανανέωσης και έγγραφα για υπογραφή αλλα τωρα εχει αλλάξει η διαδικασία και όλα γίνονται μεσω του app (υποτίθεται σε 1 μερα γινεται η αλλαγη αλλα σε μένα για κάποιο λόγο έκανε 1 μήνα). Προφανως για να αρχισουν τα δώρα ομιλίας και δεδομένων θα πρέπει να κάνεις και ανανέωση (οπότε αυτό δεν το γλιτώνεις εκτος αν το θες μονο για εισερχόμενες)

Για μένα καλύτερα απο κατάστημα ωστε να υπαρχει μια λογοδοσία και μια παρακολούθηση. Εγώ 1 μήνα δεν μπορεσα να βγάλω άκρη γιατι αργησε τοσο κ ξαφνικα μια μερα εγινε

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, geotzia said:

Από ότι διάβασα πριν μερικές σελίδες στο κατάστημα δεν χρεώνουν 3€ για την φορητότητα. Πρέπει να βάλεις κάποιο ποσό μέσα; Στην online παραγγελία εκτός τα 3€ της κάρτας πρέπει να συνοδεύεται υποχρεωτικά και από μία Κάρτα Ανανέωσης COSMOTE της επιλογής του συνδρομητή ελάχιστης αξίας 13€ και η πληρωμή θα γίνει με αντικαταβολή στο courier. Αυτό μου απάντησαν σε σχετική ερώτηση στο messenger αλλά στη σελίδα τους δεν γράφει κάτι σχετικό... Επίσης αν γίνει η φορητότητα μέσω καταστήματος ισχύουν τα δώρα 120΄ προς όλους & 1200 προς frog; Ευχαριστώ!

Δε σε υποχρεώνουν στο κατάστημα να βάλεις κάρτα, τα δώρα ισχύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Μήπως γνωρίζουμε γιατί το wifi greece δεν έχει κάνει restock ακόμη καμία κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Το buypoint άνοιξε ξανά και φαινομενικά έχει διαθέσιμες όλες τις frog bundle κάρτες. 😁

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2024 at 7:39 ΜΜ, Teiresias_ said:

Κανείς και σε καμία εταιρεία δεν είχε φέτος απεριόριστα. Εκτός από τις προσωπικές προσφορές φυσικά.

Τι εννοείς κάνεις και καμιά πασά μου; Η voda έδωσε με τα χρυσά μετάλλια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Τι εννοείς κάνεις και καμιά πασά μου; Η voda έδωσε με τα χρυσά μετάλλια

Άμα δεν παίρναμε κανένα μετάλλιο όμως τι θα παίρναμε; 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Aggelos_Kypraios said:

Καλημέρα παίδες. Το buypoint άνοιξε ξανά και φαινομενικά έχει διαθέσιμες όλες τις frog bundle κάρτες. 😁

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Καλό; Έχει καμία διαφορά με wifigreece?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Άμα δεν παίρναμε κανένα μετάλλιο όμως τι θα παίρναμε; 😂😂😂

Άμα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, angelos06 said:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Καλό; Έχει καμία διαφορά με wifigreece?

Για μένα είναι ακόμα καλύτερο,  επειδή με το που αγοράσεις μια frog bundle κάρτα, σου στέλνει απευθείας τον κωδικό της και όχι μετα απο κάποιες μέρες η ώρες οπως το wifigreece 😉

Edited by Aggelos_Kypraios

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα ερώτημα που έθεσε παραπάνω άλλο μέλος αλλά δεν έχει απαντηθεί ακόμη, θα ήθελα να υποβάλλω κι εγώ συγκεντρωτικά 2-3 ερωτήματα για την FROG (ετήσιο πακέτο 144€).

1) Πληρώνεις μία φορά; τα 144€ και δεν ασχολείσαι ξανά με ανανεώσεις για τους υπόλοιπους 12μήνες;

2) Τα απεριόριστα δεδομένα που δίνει έχουν κάποιο όριο βάσει πολιτικής ορθής χρήσης ή κάποιον κόφτη στην ταχύτητα πάνω από κάποιο όριο;

3) Όταν με το καλό ολοκληρωθεί ο χρόνος τι γίνεται με την συγκεκριμένη κάρτα, υπάρχει η δυνατότητα να ξανά αγορασθεί ετήσιο πακέτο δεδομένων ή αν κάποιος την θέλει αποκλειστικά για αυτό το σκοπό πρέπει να προμηθευτεί καινούρια και να την αφήσει αυτή να λήξη; 

Το συγκεκριμένο τελευταίο παρόμοιο ερώτημα τέθηκε και από άλλο μέλος νωρίτερα χωρίς απάντηση, γι' αυτό το ξανά ρωτώ

Γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει υπεύθυνα;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί για το τελευταίο ότι το συγκεκριμένο πακέτο δίνεται μόνο με νέο νούμερο και δεν ανανεώνεται στο ήδη υπάρχον

Για τα άλλα ερωτήματα κατά 99% οι απαντήσεις είναι ναι και όχι αντίστοιχα

Προσωπικά θεωρώ όμως ότι στο δεύτερο αργά ή γρήγορα θα μπει κόφτης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Aggelos_Kypraios said:

Για μένα είναι ακόμα καλύτερο,  επειδή με το που αγοράσεις μια frog bundle κάρτα, σου στέλνει απευθείας τον κωδικό της και όχι μετα απο κάποιες μέρες η ώρες οπως το wifigreece 😉

Πριν κάνετε αγορά επικοινωνείστε με την εταιρεία γιατί λένε ότι λήγουν 31/08/2024

Ενημέρωση.

Λεπτομέρειες στην φωτογραφία.

Screenshot_20240904-170545_WhatsApp.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...