Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Παιδιά διαβάζω για το wifigreece .
Τι ακριβώς είναι αυτό?
Αγοράζεις κάρτα πιο φτηνά?


My S20 FE 5G is Awesome
 

Είναι μια ιστοσελίδα μέσω της οποίας αγοράζεις κάρτες για frog που σου δίνουν κάποιες αξιόλογες παροχές. Το ποσό που δίνεις για τις κάρτες δεν μένει στο νούμερο σου. Τις παροχές αγοράζεις ουσιαστικά.

Τώρα γιατί δεν το κάνει αυτό η frog αυτό μέσω της δικής της ιστοσελίδας.... άγνωστο!!!

.
Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ από το απλό πακέτο των 2gb (4.44€) ισχύουν κατά την περιαγωγή ή όχι;

image.thumb.png.6e99652cdc263d4247ef1a048804debf.png

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τα 200' της wifigreece τα καταναλώνεις ανά δευτερόλεπτο, λεπτό, ή τρίλεπτο;

Ρωτάω επειδή εγώ αν βάλω 10€ μέσω Cosmote, παίρνω 300' δώρο ανά 3λεπτο, δηλαδή μέγιστο 100 κλήσεων + 1,5GB που παίρνουν όλοι, κι αγοράζω και 5GB με 8.5€ απ το υπόλοιπο τα οποία ποτέ σχεδόν δεν καταναλώνω.

Οπότε δεν ξέρω αν με συμφέρει να βάλω απ τη σελίδα, αν ο χρόνος ομιλίας είναι λιγότερος, γιατί στον αριθμό μου δεν επιτρέπετε να αγοράζω τα πακέτα 3€. Δεν έχω καταλάβει ακόμη επίσης αν μπορεί κάποιος να αγοράζει απ τη σελίδα για μήνες ή πρέπει να βάζει και κατευθείαν μετρητά που και που...

Αν όμως μετράει ανα δευτερόλεπτο ή λεπτό τις κλήσεις και με επιπλέον GB, τότε συμφέρει η σελίδα και μένα.

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 7:16 ΜΜ, user_one said:

To easy transfer δυστυχώς δε λειτουργεί σε frog, οπότε αν έχει μαζευτεί σεβαστό ποσό, θα πρέπει να κάνεις αυτό που ανέφερες (Μετατροπή σε what's up ή cosmoκάρτα, μεταφορά υπολοίπου κι ύστερα ξανά ΑΛΠΑΚ για να επιστρέψεις σε frog)

Εγώ θέλω να ρωτήσω για τις κάρτες του wifi greece:

Οκ, έχει αναφερθεί ότι η κάρτα των 10€, δε μεταφέρει τις παροχές, ακόμη κι αν ενεργοποιηθεί 2η κάρτα πριν τη λήξη της προηγούμενης.

Το ίδιο ισχύει για την κάρτα των 6gb; Ότι δεν καταναλώσεις χάνεται;

Η καθεμία εναλλαγή από Frog σε What's Up ή οτιδήποτε άλλο, αλλά και το αντίστροφο μετέπειτα, δεν επιφέρει και χρέωση; Πόσο;

Edited by gousias
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, gousias said:

Η καθεμία εναλλαγή από Frog σε What's Up ή οτιδήποτε άλλο, αλλά και το αντίστροφο μετέπειτα, δεν επιφέρει και χρέωση; Πόσο;

Η πρώτη ΚΑΙ ΜΟΝΟ αλλαγή είναι δωρεάν (0€), όλες οι επόμενες κοστίζουν 3€.

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ από το απλό πακέτο των 2gb (4.44€) ισχύουν κατά την περιαγωγή ή όχι;
image.thumb.png.6e99652cdc263d4247ef1a048804debf.png
Πριν 2 χρόνια που ταξίδεψα σε χώρα της ΕΕ ίσχυε , για τώρα δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 10:48 ΠΜ, leo06 said:

Βασικά στο what’s up είναι που κερδίζεις περισσότερο με το box αφού σε κάθε ανανέωση από 12 ευρώ σου επιστρέφει 2 ευρώ σε πόντους 

Αυτο το δίνει και το frog μέσω της εφαρμογής του. Νομίζω στο frog το ποσό είναι 10€ αντί για 12€ του what's up 

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ από το απλό πακέτο των 2gb (4.44€) ισχύουν κατά την περιαγωγή ή όχι;
image.thumb.png.6e99652cdc263d4247ef1a048804debf.png

Ισχύουν εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.

https://www.frogmobile.gr/el/paketo-mobile-internet-oroi
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 8:37 ΜΜ, thant said:

Σήμερα το πρωί παρέλαβα τον καινούριο μου frog αριθμό.

Η παραγγελία εγινε απο την φόρμα του frogmobile.gr και παραδόθηκε από τα ΕΛΤΑ κουριερ.

Ο αριθμός εχει φραγή κλήσεων. Δεν θα έπρεπε να ειναι ενεργοποιημένος; Παλιότερα με μια κλήση έμπαινε σε λειτουργία. To site τους αναφέρει...

"Αν έχεις επιλέξει να πάρεις νέο αριθμό, θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις αμέσως."

 

On 19/10/2021 at 11:59 ΜΜ, Vasileios said:

Θα πρέπει να πάνε τα χαρτιά με την υπογραφή σου στην εταιρεία πρώτα.

Μετά θα ενεργοποιηθεί.

Τα χαρτιά έχουν πάει από την τρίτη κιόλας μέρα αλλά η κοσμοτε αρνείται να μου ενεργοποιήσει τον αριθμό.

Μετά από αρκετά τηλέφωνα σε 13888, frog, eshop cosmote, και αφού με πέταγαν μπαλάκι ο ένας στον άλλον, την λύση μου την έδωσε μια κοπέλα στη τελευταία μου επικοινωνία.

"Να πας σε έναν Γερμανό να σου κάνουν την ταυτοποίηση και ενεργοποίηση της κάρτας".

Μάλιστα είχε το θράσος να με ρωτήσει αν έμεινα ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες τους. :classic_wacko:

Ποιος ο λόγος να παραγγείλω αριθμό από το site τους αν πρέπει να καταλήξω στον Γερμανό 20χλμ από το σπίτι μου; Για να μου πουλήσουν την κάρτα ανανέωσης;

Κρίμα για την κοσμοτε που υποτίθεται είναι πιο σοβαρή από τους άλλους δυο. Τον αριθμό τους τον χαρίζω.

 

 

 

 

 

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Αφού την έχεις την κάρτα sim στα χέρια σου και θέλει απλά ταυτοποίηση και ενεργοποίηση, δεν νομίζω να σου πουλήσουν κάρτα ανανέωσης για κάτι τέτοιο. Ναι, θα έπρεπε να είχε γίνει και είναι λάθος να σε βάζουν σε τέτοια φασαρία, αλλά το να πας σε κατάστημα να στο κάνουν είναι ο πιο γρήγορος τρόπος.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, thant said:

Τα χαρτιά έχουν πάει από την τρίτη κιόλας μέρα αλλά η κοσμοτε αρνείται να μου ενεργοποιήσει τον αριθμό.

Για αυτό είσαι σίγουρος ή απλά σου το είπε κάποιος υπάλληλος;

Έτσι μου έλεγαν και μένα εν μέσω lockdown αλλά ήμουν 2 βδομάδες χωρίς τηλέφωνο και κανείς δεν ήξερε γιατί. Τελικά ζήτησα να μάθω τον αριθμό αποστολής μέσω του courier και είδα ότι τα χαρτιά ήταν 2 βδομάδες στο κέντρο διαλογής τους. Μόλις έφτασαν στην cosmote σε 1 ώρα είχα τηλέφωνο.

Πάρε στα courier να σου δώσουν τον αριθμό αποστολής. Δώσε αν έχεις τον αριθμό αποστολής από τα χαρτιά που έλαβες ή πες τους να τον βρουν με το όνομα/μέρα που τα έλαβες και μέσω αυτού θα βρουν τον αριθμό του δέματος που είναι για την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να βάλω ενα σύστημα συναγερμού το οποίο θα εχει gsm κάρτα και με αυτον τον τρόπο θα ενημερώνομαι στο κινητό.

Χρειάζομαι mb και είδα οτι απο όλες τις εταιρίες το frog εχει χαμηλά σε κόστος πακέτα όπως 25gb με 4,44€ .

Τι λέτε αξίζει να το κάνω ή να πάω σε cu...wind f2g κτλπ...

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites






Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να βάλω ενα σύστημα συναγερμού το οποίο θα εχει gsm κάρτα και με αυτον τον τρόπο θα ενημερώνομαι στο κινητό.
Χρειάζομαι mb και είδα οτι απο όλες τις εταιρίες το frog εχει χαμηλά σε κόστος πακέτα όπως 25gb με 4,44€ .
Τι λέτε αξίζει να το κάνω ή να πάω σε cu...wind f2g κτλπ...
Ευχαριστώ!


25gb/4,4€? Που το είδες αυτό? Μήπως εννοείς 2gb για 25 ημέρες με 4,44€?? Πόσα δεδομένα χρειάζεσαι? Οι συνεγερμοι δεν καταναλώνουν πολλά.
Έχεις κάποιο λινκ για αυτό το πακέτο?


Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pavlitakis1 said:

25gb/4,4€? Που το είδες αυτό? Μήπως εννοείς 2gb για 25 ημέρες με 4,44€?? Πόσα δεδομένα χρειάζεσαι? Οι συνεγερμοι δεν καταναλώνουν πολλά.
Έχεις κάποιο λινκ για αυτό το πακέτο?
 

Με συγχωρείς λάθος, 2gb εννούσα (frog).

Το ξέρω οτι δεν καταναλώνουν πολλά, απλά επειδή frog δεν εχω χρησιμοποιήσε ξανά για αυτό ρωτάω εδώ.

Νομίζω για να μην χαλάω 10€ρικα σε cu και f2g ειναι μια καλή λύση. 

Γνώμες απο εσας ? 🙄

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ioanniskar said:

Για αυτό είσαι σίγουρος ή απλά σου το είπε κάποιος υπάλληλος;

Η ενημέρωση που είχα απο την εξυπηρέτηση ήταν οτι έχουν παραλάβει τα υπογεγραμμένα χαρτιά αλλά κανεις δεν ήξερε γιατί δεν εγινε η ενεργοποίηση... και δεν μίλησα με έναν αλλά τουλάχιστον με 6 διαφορετικούς υπαλλήλους της κοσμοτε σε 3 διαφορετικά τηλέφωνα.

8 ώρες πριν, ioanniskar said:

Πάρε στα courier να σου δώσουν τον αριθμό αποστολής. Δώσε αν έχεις τον αριθμό αποστολής από τα χαρτιά που έλαβες ή πες τους να τον βρουν με το όνομα/μέρα που τα έλαβες και μέσω αυτού θα βρουν τον αριθμό του δέματος που είναι για την cosmote.

Δηλαδή μου προτείνεις επιπλέον ταλαιπωρια επειδή κάποιοι ειναι ανικανοι να κάνουν τη δουλειά τους; Ευχαριστώ αλλα δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Το μόνο που ήθελα ήταν να γλιτωσει την κοροϊδία κάποιος που εχει σκοπο να παραγγείλει απο frogmobile.gr.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο αριθμός για sms είναι +3097100000 και για καρτοκινητό frog; Διότι είχε η μητέρα μου μια παλιά frog sim και την αντικατέστησε με νεότερη nano sim κοσμοτε, ωστόσο πλέον δεν μπορεί να λάβει/στείλει sms. Οι κλήσεις δουλεύουν κανονικά ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη με τα μηνύματα και είναι απαραίτητα λόγω ebank κτλ. Η συσκευή της είναι alcatel 1B.

 

 

Link to comment
Share on other sites

μετα από αντικατάσταση κάρτας τα SMS είναι κλειστά για 24 ώρες για αποφυγή τραπεζικής απάτης.

Αν δεν στα ανοίξανε , πάρε εξυηρέτηση πελατών και ζήτα να τα ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Vasileios said:

μετα από αντικατάσταση κάρτας τα SMS είναι κλειστά για 24 ώρες για αποφυγή τραπεζικής απάτης.

Αν δεν στα ανοίξανε , πάρε εξυηρέτηση πελατών και ζήτα να τα ανοίξουν.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δεν το ήξερα αυτό. 24 ώρες δεν πέρασαν ακόμη (σήμερα το πρωϊ άνοιξε η νέα sim). Απλά μπερδεύτηκα διότι πήρα στο 1299 και δεν ήξεραν να μου πουν τι έχει συμβεί. Οπότε θα περιμένω να περάσουν 24 ώρες και βλέπουμε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με αυτόν τον νέο Κανονισμό της ΕΕΤΤ;  https://www.skai.gr/news/greece/kiniti-tilefonia-o-neos-kanonismos-tis-eett-telos-sti-fragi-kliseon-logo-ofeilon

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να "ανοίξει" το app WU με την sim WU στην ίδια συσκευή ,αλλά με την sim σε φραγή; Τον "βάζει";

Και να του εμφανίζει τον αριθμό του 69xxxxxxxx πχ αν δεν έχει ιδέα ποιός είναι ο αριθμός του;

sms πάντως δέχονται τα σε φραγή καρτοκινητά Cosmote εδώ και 1 έτος περίπου.

 

Σε καρτοκινητό Cosmote (frog αλλά μπορεί να δουλεύει και σε WU) σε φραγή πάνω από 12μηνο από τελευταία κάρτα (τέλη 10/2020) που χτες του έβαλα μέσω του MyCosmote 500ΜΒ για συμμετοχή σε έρευνα:

Και σε Android 11 κινητή συσκευή (Samsung Galaxy A03s) που μόλις αυτή τη βδομάδα παρέλαβα του κουτιού που για πρώτη φορά μόλις (Δευτέρα 8/11/2021 01:00) εγκατέστησα το app frog,

"Άνοιξα" το app frog με data από τη sim frog (σε φραγή έχοντας περάσει το 12μηνο από τελευταία κάρτα)

Και χωρίς να βάλω κανένα αριθμό 69xxxxxxxx αναγνώρισε άμεσα τον αριθμό και έδειξε υπόλοιπο!!!
Δοκιμάστε κι εσείς.

Δε ξέρω τι παίζει.....

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2021 at 12:31 ΜΜ, townleader said:

Σκέφτομαι να βάλω ενα σύστημα συναγερμού το οποίο θα εχει gsm κάρτα και με αυτον τον τρόπο θα ενημερώνομαι στο κινητό.

 

Ρίξε μια ματιά στο Vodafone Giga WiFi on the spot αν σε καλύπτει .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μετά το τρίμηνο από την τελευταία ανανέωση, που μπαίνει φραγή εισερχομένων κι εξερχομένων κλήσεων, μηνύματα λαμβάνουμε;

Edit: Από ότι διαβάζω: "ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων, γραπτών μηνυμάτων και χρήσης Internet."...

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει αλλάξει και λαμβάνεις κανονικά sms ακόμα και σε φραγή.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Την ερχόμενη εβδομάδα είναι η εβδομάδα διπλασιασμού 60'+60' ;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...