Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, J_F80 said:

Πσιδια ποια ειναι η ελάχιστη ανανέωση στο frog και πως κανω αλλαγη απο what's up μεσω sms;

Ευχαριστώ!

-10 ευρώ ηλεκτρονικά 

- Αποστολή ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είμαι what's up. Τεσταρα ηδη, με χρέωση 3ε το γυρνάω σε frog αν θέλω. Αν παρω την κάρτα των 10ε για frog απο εδω: https://www.wifigreece.gr/shop-2/ τι ακριβώς θα πληρώσω ΣΥΝΟΛΙΚΑ καθε μηνα? Είναι 10€, ή μαζί με το φόρο πληρώνω παραπάνω? Πρέπει να παρω και καποιο αλλο πακέτο frog μετα? Πχ τα ελάχιστα sms που κανω το μηνα, 4-5 πρέπει να πληρώσω εξτρα πακέτο για sms ή απλά θα χρεωθω 0.2€/sms που γράφει ο τιμοκατάλογος του frog? Μπορώ να πληρώσω στην wifigreece παραπάνω με τη χρεωστική μου κάρτα, όπως πληρωνα για την ανανέωση και στο what's up?

Ευχαριστώ. 

Ψάχνω να δω αν με συμφέρει να το γυρίσω απο what up με βασικό τo internet, μιλαω λιγο.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sosimple2 said:

Ερώτηση: Είμαι what's up. Τεσταρα ηδη, με χρέωση 3ε το γυρνάω σε frog αν θέλω. Αν παρω την κάρτα των 10ε για frog απο εδω: https://www.wifigreece.gr/shop-2/ τι ακριβώς θα πληρώσω ΣΥΝΟΛΙΚΑ καθε μηνα? Είναι 10€, ή μαζί με το φόρο πληρώνω παραπάνω? Πρέπει να παρω και καποιο αλλο πακέτο frog μετα? Πχ τα ελάχιστα sms που κανω το μηνα, 4-5 πρέπει να πληρώσω εξτρα πακέτο για sms ή απλά θα χρεωθω 0.2€/sms που γράφει ο τιμοκατάλογος του frog? Μπορώ να πληρώσω στην wifigreece παραπάνω με τη χρεωστική μου κάρτα, όπως πληρωνα για την ανανέωση και στο what's up?

Ευχαριστώ. 

Ψάχνω να δω αν με συμφέρει να το γυρίσω απο what up με βασικό τo internet, μιλαω λιγο.. 

10 € συνολικά, sms δεν έχει το πακέτο και μπορείς να αγοράσεις μέσω πιστωτικής 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, taliban said:

10 € συνολικά, sms δεν έχει το πακέτο και μπορείς να αγοράσεις μέσω πιστωτικής 

Αν δεν αγοράσω πακέτο sms, εξακολουθω να μπορώ να στείλω sms? Με τη χρέωση 0.2€/sms που δίνει η frog. Γενικά, μπορώ να προσθέσω πάνω σε αυτό? Πχ αν δε μου φτάσει ο χρόνος ομιλίας φαντάζομαι μπορώ να αγοράσω εξτρα πακέτο μονο για ομιλία. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites





Ερώτηση: Είμαι what's up. Τεσταρα ηδη, με χρέωση 3ε το γυρνάω σε frog αν θέλω. Αν παρω την κάρτα των 10ε για frog απο εδω: https://www.wifigreece.gr/shop-2/ τι ακριβώς θα πληρώσω ΣΥΝΟΛΙΚΑ καθε μηνα? Είναι 10€, ή μαζί με το φόρο πληρώνω παραπάνω? Πρέπει να παρω και καποιο αλλο πακέτο frog μετα? Πχ τα ελάχιστα sms που κανω το μηνα, 4-5 πρέπει να πληρώσω εξτρα πακέτο για sms ή απλά θα χρεωθω 0.2€/sms που γράφει ο τιμοκατάλογος του frog? Μπορώ να πληρώσω στην wifigreece παραπάνω με τη χρεωστική μου κάρτα, όπως πληρωνα για την ανανέωση και στο what's up?
Ευχαριστώ. 
Ψάχνω να δω αν με συμφέρει να το γυρίσω απο what up με βασικό τo internet, μιλαω λιγο.. 


Δεν υπάρχει "κάθε μήνα". Κάθε πακέτο έχει συγκεκριμένη διάρκεια ανεξαρτήτως υπολοίπου. Όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο λινκ που δίνεις για τις παροχές των πακέτων. Ρίξε μία ματιά.

Στο wifigreece γίνεται να κανω ανανέωση σε δικο μου νουμερο η πρεπει να παρω καινουργια sim;


Φυσικά σε όποιο νούμερο θέλεις γίνεται η ανανέωση. Βασικά σου στέλνουν έναν κωδικό ανανέωσης και τέλος.


Αν δεν αγοράσω πακέτο sms, εξακολουθω να μπορώ να στείλω sms? Με τη χρέωση 0.2€/sms που δίνει η frog. Γενικά, μπορώ να προσθέσω πάνω σε αυτό? Πχ αν δε μου φτάσει ο χρόνος ομιλίας φαντάζομαι μπορώ να αγοράσω εξτρα πακέτο μονο για ομιλία. 


Δεν νομίζω να χρεώνει η φρογκ μόνο 0,2€ για Ελλάδα το σμσ. Αν έχεις υπόλοιπο μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, pavlitakis1 said:




 

 


Δεν υπάρχει "κάθε μήνα". Κάθε πακέτο έχει συγκεκριμένη διάρκεια ανεξαρτήτως υπολοίπου. Όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο λινκ που δίνεις για τις παροχές των πακέτων. Ρίξε μία ματιά.



Φυσικά σε όποιο νούμερο θέλεις γίνεται η ανανέωση. Βασικά σου στέλνουν έναν κωδικό ανανέωσης και τέλος.




Δεν νομίζω να χρεώνει η φρογκ μόνο 0,2€ για Ελλάδα το σμσ. Αν έχεις υπόλοιπο μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις βέβαια.

 

Και αν μπορεις να μου πεις σ'αυτα τα 200 λεπτα που προσφερει το wifigreece σε frog ποιος ειναι ο ελαχιστος χρονος κλησης;

Επισης η καρτα κοστιζει 10 ευρω η πρεπει να βαλω 12 ευρω για να μου μενουν 10 μετα απο τον φορο;

Edited by J_F80
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, pavlitakis1 said:




 

 


Δεν υπάρχει "κάθε μήνα". Κάθε πακέτο έχει συγκεκριμένη διάρκεια ανεξαρτήτως υπολοίπου. Όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο λινκ που δίνεις για τις παροχές των πακέτων. Ρίξε μία ματιά.

Δεν νομίζω να χρεώνει η φρογκ μόνο 0,2€ για Ελλάδα το σμσ. Αν έχεις υπόλοιπο μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις βέβαια.

 

Για το πακέτο frog με 10gb, που μιλάω γράφει :"η διάρκεια χρήσης του πακέτου δεδομένων και ομιλίας είναι 30 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησης." αρα καθε μηνα πρέπει να το παίρνεις αν θες να τα εχεις. 

Εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-45be-5de4-e053-181f12ac3db5

Στις βασικές χρεώσεις γράφει 0.2€/sms για ολα τα δίκτυα Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites





Για το πακέτο frog με 10gb, που μιλάω γράφει :"η διάρκεια χρήσης του πακέτου δεδομένων και ομιλίας είναι 30 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησης." αρα καθε μηνα πρέπει να το παίρνεις αν θες να τα εχεις. 
Εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-45be-5de4-e053-181f12ac3db5
Στις βασικές χρεώσεις γράφει 0.2€/sms για ολα τα δίκτυα Ελλάδα. 


Ναι το είδα για σμσ, στην εφαρμογή δεν υπάρχει. Αν πας εδώ http://dosms.eu τα χρεώνει 0,046€ ανεξαρτήτως εταιρείας. Καλύτερα αυτό για μηνύματα.
Όλα τα πακέτα λήγουν κάθε μήνα οπότε πρέπει να αγοράζεις νέα αν και νομίζω ότι είναι για 50 ημέρες. Δεν είμαι σίγουρος όμως. Όταν το αγοράσεις θα μας πεις.
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sosimple2 said:

Για το πακέτο frog με 10gb, που μιλάω γράφει :"η διάρκεια χρήσης του πακέτου δεδομένων και ομιλίας είναι 30 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησης." αρα καθε μηνα πρέπει να το παίρνεις αν θες να τα εχεις. 

Εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-45be-5de4-e053-181f12ac3db5

Στις βασικές χρεώσεις γράφει 0.2€/sms για ολα τα δίκτυα Ελλάδα. 

Εννοουσα στα 200 αυτα λεπτα υπρχει ελαχιστος χρονος ομιλιας 3 λεπτων όπως στο what"s up η ειναι χωρις οπως στο national pack της frog;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, J_F80 said:

Εννοουσα στα 200 αυτα λεπτα υπρχει ελαχιστος χρονος ομιλιας 3 λεπτων όπως στο what"s up η ειναι χωρις οπως στο national pack της frog;

Νομίζω 3' ελάχιστη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Έχω ενα frog νούμερο το οποίο έμεινε στην άκρη πιστεύω σίγουρα ένα έτος . Έβαλα την Καρτα στο κινητο για να δω αν παίζει ,αλλά δεν βρίσκει σήμα . Υπάρχει περίπτωση να σωθεί η πάει παπαλα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Έχω ενα frog νούμερο το οποίο έμεινε στην άκρη πιστεύω σίγουρα ένα έτος . Έβαλα την Καρτα στο κινητο για να δω αν παίζει ,αλλά δεν βρίσκει σήμα . Υπάρχει περίπτωση να σωθεί η πάει παπαλα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Αν δεν έχουν περάσει 6 μήνες μετά το χρόνο που λες μπορείς να πας με την ταυτότητά σου σε ένα κατάστημα Cosmote ή Γερμανός και να κάνεις ανακύκλωση τον αριθμό. Το κόστος της νέας κάρτας είναι 7,90€.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν περάσει 6 μήνες μετά το χρόνο που λες μπορείς να πας με την ταυτότητά σου σε ένα κατάστημα Cosmote ή Γερμανός και να κάνεις ανακύκλωση τον αριθμό. Το κόστος της νέας κάρτας είναι 7,90€.

Σε ευχαριστώ πολύ
Την καλημέρα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites


Σε ευχαριστώ πολύ
Την καλημέρα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Καλή σου μέρα
Πιθανόν να γίνεται και τηλεφωνικά στο 13888 και να σου στείλουν την κάρτα σπίτι με αντικαταβολή. Απλά αν πας σε κατάστημα θα γίνει γρηγορότερα η διαδικασία.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις 13888 

Θα δηλώσεις τον αριθμό σου και θα σου ζητήσουν τα 20 ψηφία που βρίσκονται πίσω από την SIM. 

Σε λίγη ώρα η SIM θα συνδεθεί στο δίκτυο ( αλλά δεν θα λειτουργεί). 

Στην συνέχεια απαιτείται επίσκεψη σε Γερμανό ή cosmote για την ταυτοποίηση. 

Δεν θα σου στοιχίσει κάτι η όλη διαδικασία 

Όλα αυτά με την προύπόθεση ότι δεν έχει παρέλθει το εξάμηνο από την λήξη της. 

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός , απλά πάρε μία νέα κάρτα που θα έχει και κάπια προσφορά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις 13888 
Θα δηλώσεις τον αριθμό σου και θα σου ζητήσουν τα 20 ψηφία που βρίσκονται πίσω από την SIM. 
Σε λίγη ώρα η SIM θα συνδεθεί στο δίκτυο ( αλλά δεν θα λειτουργεί). 
Στην συνέχεια απαιτείται επίσκεψη σε Γερμανό ή cosmote για την ταυτοποίηση. 
Δεν θα σου στοιχίσει κάτι η όλη διαδικασία 
Όλα αυτά με την προύπόθεση ότι δεν έχει παρέλθει το εξάμηνο από την λήξη της. 
Αν δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός , απλά πάρε μία νέα κάρτα που θα έχει και κάπια προσφορά.

Χίλια ευχαριστώ
Την καλημέρα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, J_F80 said:

Παιδια και μια ερωτηση, το Frog πιανει 5G;

Φυσικά και κανονικά volte/vowifi..

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα
Πιθανόν να γίνεται και τηλεφωνικά στο 13888 και να σου στείλουν την κάρτα σπίτι με αντικαταβολή. Απλά αν πας σε κατάστημα θα γίνει γρηγορότερα η διαδικασία.

Να είσαι καλά ευχαριστώ :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

Μην γελασετε με την απορία μου αλλα τον αριθμο frog τον εχω λιγο καιρο και δεν ετυχε να ξανααγορασω καρτα απο περιπτερο. Αγοραζω cosmote και οταν την βαζω αναγνωριζει οτι εχω δικτυο frog ή πρεπει να κανω κατι αλλο..? 
ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...