Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τέλος της συγκεκριμένης μέρας,μετά τις 23.59

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά κάρτας από wifigreece αρχές του μήνα υπάρχει απόθεμα στις ον-λάιν κάρτες; Δίνουν συγκεκριμένο αριθμό καρτών; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rs280ps said:

Για αγορά κάρτας από wifigreece αρχές του μήνα υπάρχει απόθεμα στις ον-λάιν κάρτες; Δίνουν συγκεκριμένο αριθμό καρτών; 

https://www.wifigreece.gr/contact/

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2024 at 11:04 ΠΜ, motoboots said:

National Combo, Giga Combo & National Combo XL γίνονται rollover αναμεταξύ τους;

Καλά θα ήταν, αλλά δυστυχώς όχι..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2024 at 7:06 ΜΜ, taliban said:

ειχες κάνει κάποιο αίτημα -παράπονο ?

Δεν εκανα τπτ, απλα ηρθε sms: THN KYPIAKH 18/2 ΠAPOYΣIAΣTHKE ΔYΣΛEITOYPΓIA ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ KINHTHΣ ΣTHN ΠEPIOXH ΣOY KAI ENΔEXOMENΩΣ NA ANTIMETΩΠIΣEΣ ΠPOBΛHMA ΣTH XPHΣH TOY KINHTOY ΣOY. ZHTAME ΣYΓΓNΩMH ΓIA THN ANAΣTATΩΣH KAI ΣOY ENEPΓOΠOIHΣAME ΔΩPO 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 15GB ΓIA 15 HMEPEΣ, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. 

Οντως δε το εδωσε σε ολους, στη γυν μου δεν ηρθε...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος αν σου τελειωσει το πακετο data να κλεινει το ιντερνετ ωστε να μην χρεωνεσαι εξτρα μετα?

 

Βασικα ειμαι νεος στην frog και δεν ξερω τι παιζει,στην wind οταν ημουν αν εκανες υπερβαση νομίζω σε χρεωνε 1,5 - 2ε την ημερα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azuli said:

Υπαρχει τροπος αν σου τελειωσει το πακετο data να κλεινει το ιντερνετ ωστε να μην χρεωνεσαι εξτρα μετα?

δωρεάν SMS στο 1333, στέλνοντας MI

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, azuli said:

Υπαρχει τροπος αν σου τελειωσει το πακετο data να κλεινει το ιντερνετ ωστε να μην χρεωνεσαι εξτρα μετα?

 

Βασικα ειμαι νεος στην frog και δεν ξερω τι παιζει,στην wind οταν ημουν αν εκανες υπερβαση νομίζω σε χρεωνε 1,5 - 2ε την ημερα

Κανονικά η υπηρεσία προστασίας είναι ενεργοποιημένη by default στην comsote. 
Στον σύνδεσμο που παρεθεσε πιο πάνω ο @patrickdrd το γράφει πρώτο πρώτο στις συχνές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η Q το ξεφτιλισε στις χρεώσεις, έκανα φορητότητα και το τελευταίο νούμερο της οικογένειας. 

 

Αλλά παρατήρησα κάτι που με ανησυχεί. Σε δυο νούμερα, το δικό μου και της γυναίκας, βλέπω ξαφνικά να λείπουν λίγα σεντς, τόσα ώστε ίσα ίσα να μη φτάνει το υπόλοιπο για ενεργοποίηση του πακέτου που συνήθως βάζω. 

 

Δεν θέλω να κάνω σενάριο συνωμοσίας, αλλά είναι αξιοσημείωτο. Ούτε sms στέλνω ποτέ, ενώ έχω πλήρες υπόλοιπο χρόνου και ομιλίας ώστε να μην χρεώνεται κάτι, αλλά ξαφνικά λείπουν λίγα σεντς και δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, andre74 said:

Επειδή η Q το ξεφτιλισε στις χρεώσεις, έκανα φορητότητα και το τελευταίο νούμερο της οικογένειας. 

 

Αλλά παρατήρησα κάτι που με ανησυχεί. Σε δυο νούμερα, το δικό μου και της γυναίκας, βλέπω ξαφνικά να λείπουν λίγα σεντς, τόσα ώστε ίσα ίσα να μη φτάνει το υπόλοιπο για ενεργοποίηση του πακέτου που συνήθως βάζω. 

 

Δεν θέλω να κάνω σενάριο συνωμοσίας, αλλά είναι αξιοσημείωτο. Ούτε sms στέλνω ποτέ, ενώ έχω πλήρες υπόλοιπο χρόνου και ομιλίας ώστε να μην χρεώνεται κάτι, αλλά ξαφνικά λείπουν λίγα σεντς και δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

Μήπως είναι τα 30 σεντς του χαρατσιου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre74 said:

Επειδή η Q το ξεφτιλισε στις χρεώσεις, έκανα φορητότητα και το τελευταίο νούμερο της οικογένειας. 

 

Αλλά παρατήρησα κάτι που με ανησυχεί. Σε δυο νούμερα, το δικό μου και της γυναίκας, βλέπω ξαφνικά να λείπουν λίγα σεντς, τόσα ώστε ίσα ίσα να μη φτάνει το υπόλοιπο για ενεργοποίηση του πακέτου που συνήθως βάζω. 

 

Δεν θέλω να κάνω σενάριο συνωμοσίας, αλλά είναι αξιοσημείωτο. Ούτε sms στέλνω ποτέ, ενώ έχω πλήρες υπόλοιπο χρόνου και ομιλίας ώστε να μην χρεώνεται κάτι, αλλά ξαφνικά λείπουν λίγα σεντς και δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

Περίεργο αυτό που γράφεις. Υπόλοιπο δεδομένων έχετε;
Αν όχι διάβασε στον παρακάτω σύνδεσμο λεπτομέρειες μήπως σου έχει απενεργοποιηθεί κατά λάθος η υπηρεσία 
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

 

 

Screenshot 2024-02-24 112218.png

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, andre74 said:

Τι χαράτσι Είναι αυτό;

Δεν χρεώνεται τη μέρα της ανανέωσης; 

Sorry λάθος, νόμιζα ότι στη Q είδες να λείπουν κάποια σεντς.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andre74 said:

Επειδή η Q το ξεφτιλισε στις χρεώσεις, έκανα φορητότητα και το τελευταίο νούμερο της οικογένειας. 

 

Αλλά παρατήρησα κάτι που με ανησυχεί. Σε δυο νούμερα, το δικό μου και της γυναίκας, βλέπω ξαφνικά να λείπουν λίγα σεντς, τόσα ώστε ίσα ίσα να μη φτάνει το υπόλοιπο για ενεργοποίηση του πακέτου που συνήθως βάζω. 

 

Δεν θέλω να κάνω σενάριο συνωμοσίας, αλλά είναι αξιοσημείωτο. Ούτε sms στέλνω ποτέ, ενώ έχω πλήρες υπόλοιπο χρόνου και ομιλίας ώστε να μην χρεώνεται κάτι, αλλά ξαφνικά λείπουν λίγα σεντς και δεν μπορώ να το εξηγήσω...

 

Ενεργοποησε το myinternet μεσα απο το app (νομιζω της cosmote) και επισης τραβα screenshots με τα χρηματα. Δεν συμβαινει κατι περιεργο.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, 

Η ενεργοποίηση του DataMeNow με το 2ωρο απεριόριστα data είναι ημερολογιακή; 

Πχ εάν το κάνω 25/2 μετά μπορώ να το ενεργοποιήσω πάλι 1/3;

Edited by stelaras101
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2024 at 2:24 ΜΜ, runner70 said:

Ενεργοποησε το myinternet μεσα απο το app (νομιζω της cosmote) και επισης τραβα screenshots με τα χρηματα. Δεν συμβαινει κατι περιεργο.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_internet.html

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

 

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει το εξής; 

 

Βάζεις χρήματα, επιλέγεις πακέτο, μένουν λίγα ψιλά ρέστα. Τον επόμενο μήνα το ίδιο, προστίθενται τα ρέστα και πάλι. 

Μετά από δύο τρεις μήνες, να "λήξει" το ποσό που αφορά σε ρέστα 3 μήνες πριν; 

 

Τέλος πάντων, από περιέργεια το ψάχνω, κάτι παίχτηκε που δεν μπορώ να αιτιολογήσω και ξέρω ότι εδώ είστε "γατόνια" κάποιοι κι έχετε ψάξει και την τελευταία λεπτομέρεια...

Μήπως αυτό με τις 2 κάρτες sim να δεχονται πάντα κλήσεις μπορεί να επηρεάζει κάπου; (τώρα θα τη βγάλω, έχω μέσα μια "νεκρή" sim CU που την έκανα φορητότητα σε φρογκ)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andre74 said:

Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει το εξής;
Βάζεις χρήματα, επιλέγεις πακέτο, μένουν λίγα ψιλά ρέστα. Τον επόμενο μήνα το ίδιο, προστίθενται τα ρέστα και πάλι. 
Μετά από δύο τρεις μήνες, να "λήξει" το ποσό που αφορά σε ρέστα 3 μήνες πριν; 

Δεν έχει αναφερθέι πρόσφατα εδώ στο φόρουμ η περίπτωση που αναφέρεις παραπάνω. Μάλλον κάτι άλλο έπαιξε.
Από την στιγμή που βάζεις χρήματα η καινούργια ημερομηνία λήξης υπολοίπου είναι για όλο το ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωρίζει κάποιος αν αργούν να επικοινωνήσουν μετά από online αίτηση φορητότητας σε Frog?

Την έχω κάνει από την Παρασκευή και δεν έχω λάβει ούτε μήνυμα, τίποτα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, atsirtsis said:

Καλημέρα!

Γνωρίζει κάποιος αν αργούν να επικοινωνήσουν μετά από online αίτηση φορητότητας σε Frog?

Την έχω κάνει από την Παρασκευή και δεν έχω λάβει ούτε μήνυμα, τίποτα. Ευχαριστώ.

Ναι αργούν λιγάκι.. κι άλλοι διαμαρτύρονται..

Αν δεν θες να περιμένεις, ένα κατάστημα Cosmote είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι αργούν λιγάκι.. κι άλλοι διαμαρτύρονται..

Αν δεν θες να περιμένεις, ένα κατάστημα Cosmote είναι η καλύτερη λύση.

Είναι καλύτερη λύση αν βρεις κάρτες σιμ. Εγώ είχα αλλάξει 7 καταστήματα για να βρω. Μου πήρε εννοείται καμία 10αρια μέρες για να βρω. Με το που βρεις όμως σε μία μέρα έχεις πάει στο δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, atsirtsis said:

Καλημέρα!

Γνωρίζει κάποιος αν αργούν να επικοινωνήσουν μετά από online αίτηση φορητότητας σε Frog?

Την έχω κάνει από την Παρασκευή και δεν έχω λάβει ούτε μήνυμα, τίποτα. Ευχαριστώ.

Έχω γράψει πιο πίσω τι διάρκεια έχει η μεταβίβαση. Αυτή τη βδομάδα θα λάβεις τηλέφωνο με οδηγίες παράδοσης. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hercoulis said:

Έχω γράψει πιο πίσω τι διάρκεια έχει η μεταβίβαση. Αυτή τη βδομάδα θα λάβεις τηλέφωνο με οδηγίες παράδοσης. 

Δύο τρεις μέρες για να καλέσουν κι άλλες τόσες για να στείλουν τη sim/έγγραφα προς υπογραφή, κι άλλες τόσες για να ενεργοποιηθεί η sim μετά την υπογραφή, γύρω στη βδομάδα με 10 μέρες για να χεις ενεργό φρογκ νομίζω,  για κάθε νούμερο που έκανα φορητότητα πρόσφατα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...