Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, user_one said:

Καλημέρα σε όλους

Έχω 30+ GB τα οποία λήγουν σήμερα το βράδυ τα οποία προέρχονται από ανανέωση με την κάρτα των 15€ (40GB) της wifigreece

(Ξέμειναν λόγω του δώρου των 20GB που έδωσε η Cosmote)

Έκανα αγορά νέας κάρτας την Παρασκευή στις 18:00 όμως δεν έχουν στείλει ακόμα κωδικό

Μπορώ να τα "σώσω" αν ανανεώσω με το αντίστοιχο πακέτο της frog;

Δεν σώζεται με πακέτο της Frog πρέπει να βάλεις πάλι από WiFi Greece για να προστεθούν. Την πάτησα και εγώ έτσι έληξαν και ξεκίνησα μάζεψα πάλι από την αρχή με πακέτα της Frog.

Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπετε ότι ξεχαστήκατε (πχ έρχεται ΣΚ) και δε θα προλάβετε να σας στείλουν bundle κάρτα για frog που χρειάζεστε άμεσα, καλύτερα να πηγαίνετε σε ethnik shops στην περιοχή σας, όπως το παρακάτω που μου έστειλαν sms:

 

Screenshot_20230423-230326-270.png

Τις ίδιες ακριβώς bundle έχει, καθώς η ίδια η frog της Cosmote τις προμοτάρει ανά περιόδους.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχεις ξανά απαντηθεί αλλά δεν το βρήκα όσο και αν έψαξα… αν μεταφέρω από wu σε frog  χρόνος ομιλίας προς όλους και γενικά mb που έχω μαζέψει χανονται ή μεταφέρονται κανονικά ; δυστυχώς μετα την αλλαγη που έκαναν στο diy του wu ,σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες η μετάβαση φαίνεται μονόδρομος… επίσης θα ήθελα να μάθω αν τα token - mb που έπαιρνα με ανανέωση 12 ευρώ (payzy) ισχύουν κανονικά και στην frog?

επισησ φαντάζομαι με το cosmote one δεν θα αλλάξει κάτι τα λεπτά ομιλίας πχ θα τα έχω κανονικά κάθε μήνα 

 

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sharky1981 said:

σίγουρα έχεις ξανά απαντηθεί αλλά δεν το βρήκα όσο και αν έψαξα… αν μεταφέρω από wu σε frog  χρόνος ομιλίας προς όλους και γενικά mb που έχω μαζέψει χανονται ή μεταφέρονται κανονικά ; δυστυχώς μετα την αλλαγη που έκαναν στο diy του wu ,σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες η μετάβαση φαίνεται μονόδρομος… επίσης θα ήθελα να μάθω αν τα token - mb που έπαιρνα με ανανέωση 12 ευρώ (payzy) ισχύουν κανονικά και στην frog?

επισησ φαντάζομαι με το cosmote one δεν θα αλλάξει κάτι τα λεπτά ομιλίας πχ θα τα έχω κανονικά κάθε μήνα 

 

θα χαθούν όταν λήξουν. Το frog δεν έχει token. Δινει bonus mb με κάθε ανανέωση απο 10€

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια ερώτηση.....αν πάω σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για να μεταφέρω έναν αριθμό απο Q σε FROG πόσες ημέρες θέλει η μεταφορά;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια ερώτηση.....αν πάω σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για να μεταφέρω έναν αριθμό απο Q σε FROG πόσες ημέρες θέλει η μεταφορά;
2 μέρες περίπου έκαναν σε εμένα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tolisfar said:

2 μέρες περίπου έκαναν σε εμένα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

να φανταστώ ότι δεν σου δίνουν τα "δωράκια" που έχουμε αν κάνουμε αίτηση μέσα απο το site της frog mobile.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ ότι δεν σου δίνουν τα "δωράκια" που έχουμε αν κάνουμε αίτηση μέσα απο το site της frog mobile.
Απο όσο θυμάμαι όχι.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να φέρω έναν αριθμό στη FROG κυρίως λόγω των πακέτων του WIFIGREECE. Αυτά πώς ακριβώς λειτουργουν? Τους δίνεις τα χρήματα και σου βάζουν ακριβώς το πακέτο? Μένει κάποιο υπολοιπο?

Επίσης, έβλεπα ότι Φλεβάρη - Μάρτη έδιναν απεριοριστα GB με 15&20€ ενώ τώρα δεν υπάρχει πακέτο απεριοριστων. Βγαίνουν συχνα απεριοριστα? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tempo said:

καλησπέρα, μια ερώτηση.....αν πάω σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για να μεταφέρω έναν αριθμό απο Q σε FROG πόσες ημέρες θέλει η μεταφορά;

Σε εμένα έκαναν ακριβώς μια εβδομάδα (σε κατάστημα cosmote) λόγω έλλειψης καρτών SIM. Καλό είναι να ρωτήσεις αν υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες SIM πριν προχωρήσεις στην αίτηση φορητότητας. 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έκαναν ακριβώς μια εβδομάδα (σε κατάστημα cosmote) λόγω έλλειψης καρτών SIM. Καλό είναι να ρωτήσεις αν υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες SIM πριν προχωρήσεις στην αίτηση φορητότητας. 
Παίζει ρόλο σίγουρα. Εγώ 4 νούμερα έκανα φορητοτητα περίπου 2 μέρες εργάσιμες έκανε. Προφανώς είχαν σιμ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2023 at 2:52 ΜΜ, tempo said:

να φανταστώ ότι δεν σου δίνουν τα "δωράκια" που έχουμε αν κάνουμε αίτηση μέσα απο το site της frog mobile.

 

On 24/4/2023 at 9:06 ΜΜ, tolisfar said:

Απο όσο θυμάμαι όχι.
 

Σε φορητότητα που έγινε μέσω καταστήματος Cosmote πρόσφατα (22/4) δόθηκαν κανονικά τα welcome bonuses.

Είχε προηγηθεί αίτημα μέσω online φόρμας αλλά δεν υπήρξε το callback από μέρους τους, συχνό φαινόμενο τώρα τελευταία, γι αυτό και ακολούθησε η επίσκεψη στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα την ολοκλήρωση φορητότητας από κατάστημα Γερμανός (στις 10/04) χωρίς καθόλου online αίτηση, πήρα κανονικά όλα τα online bonuses.

Link to comment
Share on other sites

Τα δίνει αυτόματα με την ανανέωση ή επιλέγεις να τα ενεργοποιήσεις αν και όποτε θέλεις?

ΥΓ άνοιξε κατάστημα frog

https://www.frogmobile.gr/el/simeia-exypiretisis

Link to comment
Share on other sites

Τα δίνει αυτόματα με την ανανέωση ή επιλέγεις να τα ενεργοποιήσεις αν και όποτε θέλεις?
ΥΓ άνοιξε κατάστημα frog
https://www.frogmobile.gr/el/simeia-exypiretisis
Ε θα είναι κυρίως για ξένης προέλευσης πληθυσμό. Άνοιξε και καρακεντρο Αθήνα, σωστό σημείο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Τα δίνει αυτόματα με την ανανέωση ή επιλέγεις να τα ενεργοποιήσεις αν και όποτε θέλεις?

Τα εμφανίζει αυτόματα με την πρώτη ανανέωση και είναι δωρεάν, εκτός από το welcome bonus των 25GB, 200 λεπτών προς όλους και 400 προς Frog, όπου σε χρεώνει μια φορά 10€ για 3 μήνες. Θα πρέπει να επιλέξεις τις προσφορές για να τις ενεργοποιήσεις από το πεδίο Πακέτα -> Δωρεάν προσφορές μόνο για σένα, από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, wendel said:

Το πιο φτηνό πακέτο για MB είναι αυτό με 6GB και 5,35 ευρώ ?

ή υπάρχει και κάτι πιο φτηνό με λιγότερα MB?

 

Για μηνιαίο πακέτο δεν νομίζω να υπάρχει κάτι φτηνότερο στο φρογκ.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, wendel said:

Το πιο φτηνό πακέτο για MB είναι αυτό με 6GB και 5,35 ευρώ ?

ή υπάρχει και κάτι πιο φτηνό με λιγότερα MB?

 

Δυστυχώς όχι. Και το χειρότερο; είναι μόνο για 25 μέρες και όχι για μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Δυστυχώς όχι. Και το χειρότερο; είναι μόνο για 25 μέρες και όχι για μήνα.

Δεν είναι και τόσο άσχημα. Αυτό το πακέτο απευθύνεται σε όσους θέλουν κυρίως δεδομένα και βολεύονται με λιγα ή καθόλου λεπτά ομιλίας  Με αναγωγή βγαίνει 7.2 Gb με 6.42€ για 30 μέρες. Καλούτσικη τιμή αν κάποιος χρησιμοποιεί αρκετά δεδομένα. Λιγότερο από ευρώ το γκίγκα. Για συνδυασμό ομιλίας και data αγοράζεις τα Basic ή Νational combo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα και 2 πακέτα που έδιναν για 30 μέρες ομιλία προς Βουλγαρία και Ρουμανία αντίστοιχα, μαζί με 2 GB δεδομένων. Για όσους αρκούνται με 2GB, είναι η πιο οικονομική λύση. Έχω πολύ καιρό να τα ενεργοποιήσω πάντως, και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα:

SMS το "1717" (Βουλγαρία) ή "1818" (Ρουμανία) στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...