Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα δεν μπορεις να ισχυριζεσαι οτι καποια εταιρια ειναι η φτηνοτερη ή η ακριβότερη. Ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα. Για καποιον που θελει μονο 2gb, η Φρογκ ειναι η φτηνοτερη απο ολες.
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν μπορεις να ισχυριζεσαι οτι καποια εταιρια ειναι η φτηνοτερη ή η ακριβότερη. Ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα. Για καποιον που θελει μονο 2gb, η Φρογκ ειναι η φτηνοτερη απο ολες.

 

Αυτό λέμε τοση ώρα. Φθηνότερη ή ακριβότερη (πιο σωστα περισσότερο ή λιγότερο συμφερουσα) μπορείς να χαρακτηρίσεις μόνον ως προς συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, που σχετίζονται με τις αναγκες του καθένα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η εφαρμογή για Android https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.frog

 

Μάλλον διαθέσιμη μόνο στην Ελλάδα. Κρίμα. Έχω της κοσμοτε αλλά θα την βάλω - αν το θυμηθώ - όταν έρθω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε 4 διαφορετικές συσκευές στο play store με αναζήτηση δεν την βρήκα, μόνο από το link εδώ κατάφερα να την εγκαταστήσω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξει κάποιος "frog" , δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα.

 

Μόνο αν ψάξετε για κάτι άλλο, με dev την cosmote greece.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον διαθέσιμη μόνο στην Ελλάδα. Κρίμα. Έχω της κοσμοτε αλλά θα την βάλω - αν το θυμηθώ - όταν έρθω.

 

 

 

Κατεβασε το apk.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξει κάποιος "frog" , δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα.

 

Μόνο αν ψάξετε για κάτι άλλο, με dev την cosmote greece.

 

Εμένα με κλειδί αναζήτησης "frog cosmote" στο playstore μου τη βγαζει αρκετά κατω (πιο κάτω κι απο τις σχετικές αναζητησεις).

 

Σημείωση: ειναι #6 στις Τασεις!

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παραγγείλαμε καινούργιο κινητό με πλήκτρα για την μητέρα μου, ήρθε το κινητό, πήγα να βάλω την sim βλέπω παίρνει μικρότερη, η κάρτα είναι από τις παλιές τις μεγάλες, επικοινωνώ με frog-Cosmote, εντάξει θα μου στείλουν καινούργια με κούριερ, ξέχασα να τους επισημάνω ότι ο αριθμός είναι frog, παίρνω ξανά δεν μπόρεσα να μιλήσω με εκπρόσωπο. Αφού το ποσό της κάρτας και τα πακέτα θα μείνουν μέσα, λογικά θα δουν ότι είναι frog, έτσι δεν είναι;

Με τις επαφές τι κάνω; Το προηγούμενο τηλέφωνο της είναι έτοιμο να τα κακαρώσει, καλού κακού προσπάθησα να κάνω μετακίνηση των επαφών από το τηλέφωνο στην sim, μου λέει ότι δεν είναι επαρκής ο χώρος, σκέφτηκα ότι θα έβαζα στο καινούργιο την sim θα έκανα μετακίνηση των επαφών στο κινητό, για να τραβήξω και τις υπόλοιπες από το παλιό (όλα αυτά αν το κινητό λειτουργεί βέβαια). Τώρα τι κάνω; Περισότερο με καίει μήπως το κινητό δεν αντέξει μέχρι να έρθει η νέα sim. Αν αντέξει είναι το θετικό σενάριο τι κάνω και τι μπορώ να κάνω τώρα για να είμαστε καλυμμένοι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πρόταση για να μπορέσεις να καλυφθείς σε περίπτωση καταστροφής του τηλεφώνου είναι να κάτσεις και να γράψεις τις επαφές και τα τηλέφωνα σε ένα χαρτί, όχι όλα, αλλά αυτά θα ξέρει μόνο η μητέρα σου.

Τα τηλέφωνα του μπαμπά της αδερφής των συγγενών και λοιπά προφανώς θα τα έχεις και εσύ.

Οπότε κρατάς ένα αντίγραφο στο χαρτί ώστε ότι κι αν συμβεί να είσαι καλυμμένος.

Οπότε και να καταστραφεί το τηλέφωνο θα τις περάσεις με το χέρι.

Αλλωστε πόσες επαφές θα έχει η μητέρα σου;10 που δεν τις ξέρεις εσύ?

 

Δεύτερη πρόταση είναι να περάσεις όσο έχεις χρόνο τις επαφές της μητέρας σου στη SIM και μετά να τις περάσεις στο δικό σου τηλέφωνο σε μία ομάδα ώστε όταν έρθει το καινούργιο τηλέφωνο να τις περάσεις στην κάρτα σε δύο ή τρεις δόσεις όσες χρειαστεί.

 

Τρίτη λύση που να λειτουργεί δεν έχω άξια λόγου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παραγγείλαμε καινούργιο κινητό με πλήκτρα για την μητέρα μου, ήρθε το κινητό, πήγα να βάλω την sim βλέπω παίρνει μικρότερη, η κάρτα είναι από τις παλιές τις μεγάλες, επικοινωνώ με frog-Cosmote, εντάξει θα μου στείλουν καινούργια με κούριερ, ξέχασα να τους επισημάνω ότι ο αριθμός είναι frog, παίρνω ξανά δεν μπόρεσα να μιλήσω με εκπρόσωπο. Αφού το ποσό της κάρτας και τα πακέτα θα μείνουν μέσα, λογικά θα δουν ότι είναι frog, έτσι δεν είναι;

 

Με τις επαφές τι κάνω; Το προηγούμενο τηλέφωνο της είναι έτοιμο να τα κακαρώσει, καλού κακού προσπάθησα να κάνω μετακίνηση των επαφών από το τηλέφωνο στην sim, μου λέει ότι δεν είναι επαρκής ο χώρος, σκέφτηκα ότι θα έβαζα στο καινούργιο την sim θα έκανα μετακίνηση των επαφών στο κινητό, για να τραβήξω και τις υπόλοιπες από το παλιό (όλα αυτά αν το κινητό λειτουργεί βέβαια). Τώρα τι κάνω; Περισότερο με καίει μήπως το κινητό δεν αντέξει μέχρι να έρθει η νέα sim. Αν αντέξει είναι το θετικό σενάριο τι κάνω και τι μπορώ να κάνω τώρα για να είμαστε καλυμμένοι;

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Τα λεπτα, οι μοναδες και το Frog θα παραμεινουν οπως ειναι.. Μονο τις επαφες θα πρεπει να μεταφερεις..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μία καινούργια sim με αριθμό; Παλιά την έπαιρνες δωρεάν και στην ταυτοποίηση - ενεργοποίηση έδινες 5€. Ισχύει ακόμη; Αν ναι μπορεί ο/η papresa να πάρει μία, να την βάλει στο παλιό κινητό να αντιγράψει τις επαφές και από εκεί να τις περάσει στο καινούργιο κι αν έχουν μείνει επαφές να κάνει την ίδια διαδικασία. Απλά αν δε χρειάζεται αριθμό να μην τους βγει ο κούκος αηδόνι. Έτσι κι αλλιώς η καινούργια που θα τους στείλουν θέλει 7-8€.

 

Πόσες επαφές χωράνε σε μία sim;

Edited by HeKaSa
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις εισάγεις σε ένα gmail ξεχωριστό.

Το τηλέφωνο είναι από τα πολύ απλά με πλήκτρα, ούτε wifi, ούτε gmail.

 

Η ιδέα σου HeKaSa, ενδιαφέρουσα.

 

Ας ελπίσουμε ότι το παλιό θα αντέξει 2-3 μέρες ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Frog έγραψα, αφού μου έβγαλε καμιά 20 παιχνίδια μετά ήταν η εφαρμογή.

 

Εγώ την βρήκα πολύ εύκολη και χρηστική (πολύ περισσότερο από την mycosmote), ίσως επειδή όπως γράφτηκε ότι απευθύνεται σε μεγάλο αριθμό εισβολέων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οι επαφές είναι αρκετές για αυτό στην μετακίνηση από το τηλέφωνο στην sim μου έβγαλε ότι δεν επαρκεί ο χώρος.

 

Σε smartphone πως μπορώ να δημιουργήσω ομάδα για να αποθηκεύσω τις επαφές της μητέρας μου και μετά όταν τελειώσει η διαδικασία να διαγράψω την ομάδα;

Ναι, γίνεται κάθε επαφή να ανήκει σε μία ή και περισσότερες ομάδες και επίσης κατά τη διαγραφή μπορείς να διαλέξεις εσύ ποιες επαφές θα διαγραφούν.

Πηγαίνεις επάνω στην κάθε επαφή και την επεξεργάζεσαι και τη βάζεις να ανήκει σε μία ομάδα και κάνεις το ίδιο σε μία καινούργια επαφή.

Βάσει στατιστικών κάθε μεγάλο σε ηλικία πρόσωπο σε μία οικογένεια έχει κοινές το 90% των επαφών του.

Αυτές που έχει κοινές με τη μητέρα σου δεν χρειάζεται να τις αντιγράψεις γιατί είναι στη δικιά σου λίστα,

Θα κρατήσεις σε ένα χαρτί μόνο αυτές που δεν τις ξέρεις.

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα το κινητό μέσα σε τρεις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να κοιτάξει αν έχει το παλιό τηλέφωνο επιλογή για εξαγωγή τον επαφών. Αν καταφέρει να βγάλει vcf αρχείο, έχει πολλές επιλογές μετά.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρό, έκανα ανανέωση mb, για συντήρηση αυτών που έχω αγορασμένα, στέλνοντας SMS στο 1330, δεν θυμάμαι τι έστελνα ή δεν ξέρω και αν έχει καταργηθεί. Το πακέτο που κάναμε ανανέωση δεν ήταν ορατό στην εφαρμογή.

Ποιο είναι το φθηνότερο πακέτο για συντήρηση mb, υπάρχει ακόμη πακέτο μη ορατό στην εφαρμογή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Για συντήρηση ΜΒ υπάρχει το 120ΜΒ για 1 μήνα με 3,02€, υπάρχει στην εφαρμογή του frog στα πακέτα ίντερνετ, το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Για συντήρηση ΜΒ υπάρχει το 120ΜΒ για 1 μήνα με 3,02€, υπάρχει στην εφαρμογή του frog στα πακέτα ίντερνετ, το τελευταίο.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Εδώ τώρα μπαίνει το δίλημμα, 2gb με 4.44€ για 25 μέρες ή 120mb με 3.02€ για 30;

Φυσικά δεν θέλω την απάντηση από εσάς.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα την χρήση σου και το πόσα έχεις αυτή τη στιγμή. Αν έχεις πολλα, βάλε τα 3€. Αν δεν έχεις βάλε τα 4,44€, τα οποία όμως είναι 25 μέρες αντί για 30.
Link to comment
Share on other sites

Αν αντέξει είναι το θετικό σενάριο τι κάνω και τι μπορώ να κάνω τώρα για να είμαστε καλυμμένοι;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν γίνεται να στείλεις τις επαφές από το ένα στο άλλο με Bluetooth??

Αφού έχεις και το καινούριο και το παλιό στα χέρια σου.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εφαρμογη της frog με το χρονο ομιλιας προς frog! Ας μην ανανεωσει το site , δεν χρειαζεται φρου φρου και αρωματα γιατι αυτα κοστιζουν και μαντεψτε ποιοι θα τα πληρωσουν...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα την χρήση σου και το πόσα έχεις αυτή τη στιγμή. Αν έχεις πολλα, βάλε τα 3€. Αν δεν έχεις βάλε τα 4,44€, τα οποία όμως είναι 25 μέρες αντί για 30.
Μα είναι δυνατόν να πληρώσει κάποιος 3 ευρο για 120μβ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να στείλεις τις επαφές από το ένα στο άλλο με Bluetooth??

Αφού έχεις και το καινούριο και το παλιό στα χέρια σου.....

Ευχαριστώ πολύ, αυτό έκανα τελικά.

Ευχαριστώ όλους όσους προσπάθησαν για ακόμη μία φορά να βοηθήσουν, καλά που φτιάχτηκαν αυτά τα φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να πληρώσει κάποιος 3 ευρο για 120μβ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις ενα υπολοιπο 3-4GB που σου ληγουν σήμερα και αγοράσεις 120MB με 3ε, αυτα θα συμψηφιστουν και θα λήξουν σε ενα μήνα.

 

Με αυτή τη λογική κάποιος θα προτιμήσει αυτο το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι 3 ευρώ για 120ΜΒ είναι υπερβολικά πολλά.

Κανονικά θα έπρεπε να τους βομβαρδισουμε για να το αλλάξουν, αλλά αυτοί είναι τόσο ανεπαρκείς που μπορεί απλά να το καταργήσουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...