Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγώ έβαλα κάρτα χθες για να δοκιμάσω αν θα κρατήσω το frog (για χρήση σε mifi) ή το φοιτητικό Internet on the go.

Δε μου ρθε το δώρο σε frog, οπότε πάει στο συρτάρι η κάρτα και δουλεύω το on the go το φοιτητικο. 5€ / 4GB χωρίς να αφαιρεί φόρο κινητής, άρα 10 ευρώ κάρτα 8GB καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έβαλα κάρτα χθες για να δοκιμάσω αν θα κρατήσω το frog (για χρήση σε mifi) ή το φοιτητικό Internet on the go.

Δε μου ρθε το δώρο σε frog, οπότε πάει στο συρτάρι η κάρτα και δουλεύω το on the go το φοιτητικο. 5€ / 4GB χωρίς να αφαιρεί φόρο κινητής, άρα 10 ευρώ κάρτα 8GB καθαρά.

 

Ποιο είναι αυτό, δεν το βρίσκω.

Whatsup κάρτα;

Συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό, δεν το βρίσκω.

Whatsup κάρτα;

Συμβόλαιο;

 

Οχι συμβόλαιο. Με κάρτα είναι.

Δε μπορώ να το βρώ στο site της cosmote. Είναι τελείως χαώδες το site τους.

Βρήκα αυτό το pdf https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/cosmote-internet-on-the-go-karta-student-full-Pack.pdf

Τιμή λέει 6€/4GB αλλά είναι η παλιά. Τώρα το πήγαν 5€/4GB. Και δε σου κρατάει φόρο κινητής τηλεφωνίας γιατί δε μπορείς να κάνεις κλήσεις, ειναι μονο για internet. Οπότε βάζεις 10 ευρώ και μπαίνουν ακέραια στην κάρτα.

 

edit: Το βρήκα εδώ https://www.whatsup.gr/student/mobile-internet

Προς τα κάτω που λέει "Κι αν είσαι αυτός που το θες αραιά και που, σε βολεύουμε κι εσένα"

8 GB για 2 μήνες ΜΟΝΟ ΜΕ 20,00€

Στη συνέχεια, φορτώνεις 4GB για 1 μήνα, μόνο με 5€

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να τον πιούμε με τα +2GB? Και εγώ έβαλα σήμερα τα 5GB το πρωί και ακόμα δεν έχει έρθει κάτι
Link to comment
Share on other sites

The same,από εμένα. Έβαλα προχθές... Τουλάχιστον τρώω από τα bonus που έχουν μαζευτεί... Και σε άλλα με υγεία...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Είμαι νέα στη frog..(μόλις 2 μήνες )και μέχρι τώρα δεν έχω αγοράσει κάποιο πακέτο γιατί μου αρκούν Τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας που μου δίνει δώρο με κάθε 10 εύρη ανανέωση. Στο εξωτερικό (Ιταλια) μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα δεδομένα και τα λεπτά που έχω μαζέψει η θα πρέπει να αγοράσω κάποια πακέτα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Είμαι νέα στη frog..(μόλις 2 μήνες )και μέχρι τώρα δεν έχω αγοράσει κάποιο πακέτο γιατί μου αρκούν Τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας που μου δίνει δώρο με κάθε 10 εύρη ανανέωση. Στο εξωτερικό (Ιταλια) μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα δεδομένα και τα λεπτά που έχω μαζέψει η θα πρέπει να αγοράσω κάποια πακέτα?

 

Μπορείς χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έβαλα τα 8γιγα/8μηνες της Q. Εάν η Φρογκ θέλει να της δίνουμε λιγότερα λεφτά, κανένα πρόβλημα. Ας συνεχίσει να ακριβαινει το ίντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

Είχα να δουλέψω τον βάτραχο μου από τον περασμένο Σεπτέμβριο. Έβαλα το γνωστό πακέτο ξημερώματα, μέχρι στιγμής δεν ήρθε κάποιο μήνυμα για έξτρα δωράκι. Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και γω...

Σήμερα το πρωί πήρα το πακέτο 8,5€/5 GB αλλά δώρο ακόμα...,γιοκ.

Τελικά, όπως φαίνεστε, το καταργήσαμε και αυτό.

Δώρο ήτανε και πάει....

Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστούμε με τη νέα τάξη πραγμάτων.

Κρίμα ρε παιδιά..., πολύ κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

ακομη τιποτα και σε μενα. Ομως μου ηρθε προσφορα για 2πλασιασμο του χρονου ομιλιας απο 60' σε 120'.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κόψουν τον διπλασιασμό την κάτσαμε!εγω για αυτό να πω την αληθεια είμαι στο frog.120 λεπτά με τρία ευρώ κ χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει!ας ελπίσουμε να μην κοπεί κ αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν κόψουν τον διπλασιασμό την κάτσαμε!εγω για αυτό να πω την αληθεια είμαι στο frog.120 λεπτά με τρία ευρώ κ χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι ότι πρέπει!ας ελπίσουμε να μην κοπεί κ αυτό!

 

Αν κοπεί αυτό μετά θα είναι πιο ακριβό και από τα συμβόλαια

Ήδη αν μιλάς αρκετά δεν συμφέρει το frog

Πιο πολύ για το Ίντερνετ το είχαμε βάλει όλοι πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχω μαζέψει 500 λεπτά , έβαλα frog διότι κάνω εξαιρετικά μικρές κλήσεις και τσάμπα έδινα 5 ευρώ για πακέτο στην cosmokarta .
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα έρθει αύξηση φέτος στο πακέτο χρόνου ομιλίας 3€, το θεωρώ δεδομένο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Την Πέμπτη θα βρεθώ για ένα τετραήμερο ταξίδι σε Ελβετία (κυρίως) και Γαλλία. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν γνωρίζετε:

 

(α) Η καρτούλα θα δουλεύει εκεί με τα πακέτα χρόνου/data που έχω; Φαντάζομαι πως στην Ελβετία έχει χρέωση roamaing, άρα είναι no go -- σε γαλλικό δίκτυο όμως; Έχει κάποιος σχετική γνώση/εμπειρία;

 

(β) Ειδικά για την Ελβετία λέω να πάρω μία κάρτα (κυρίως με ενδιαφέρουν τα data). Από το λίγο που έψαξα βρήκα αυτό:

 

https://www.salt.ch/en/prepay/

 

Τι λέτε; Κάποιος που έχει να προτείνει κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Την Πέμπτη θα βρεθώ για ένα τετραήμερο ταξίδι σε Ελβετία (κυρίως) και Γαλλία. Θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν γνωρίζετε:

 

(α) Η καρτούλα θα δουλεύει εκεί με τα πακέτα χρόνου/data που έχω; Φαντάζομαι πως στην Ελβετία έχει χρέωση roamaing, άρα είναι no go -- σε γαλλικό δίκτυο όμως; Έχει κάποιος σχετική γνώση/εμπειρία;

 

(β) Ειδικά για την Ελβετία λέω να πάρω μία κάρτα (κυρίως με ενδιαφέρουν τα data). Από το λίγο που έψαξα βρήκα αυτό:

 

https://www.salt.ch/en/prepay/

 

Τι λέτε; Κάποιος που έχει να προτείνει κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Σε ΕΕ δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα στη χρήση πακέτων ομιλίας-data.

 

Στην Ελβετία ομως όντως θα έχεις χρέωση κανονική, οπότε καλά κάνεις και ψάχνεις κάτι αλλο.

Για το συγκεκριμένο πακέτο που λες, το βρίσκω συμφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα στέλνουμε για τα 5GB;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κόψω της εισερχόμενες από απόκρυψη?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στο mycosmote απ' τον υπολογιστή σου ή ζητά το από την εξυπηρέτηση. Θα ακούγεται ένα μήνυμα σε αυτούς που σε καλούν με απόκρυψη να βγάλουν την απόκρυψη και να ξανακαλεσουν πάλι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...