Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 60λεπτα προς όλους μέχρι πόσες φορές μπορούν να ενεργοποιηθουν το μήνα?

Προσωπικά έχω δοκιμάσει μέχρι 4 πακέτα το ένα πίσω από το άλλο.

Φίλος δοκίμασε να κάνει πακέτο σήμερα και του έγραψε ότι έχει φτάσει το ανώτατο όριο ενεργοποιησεων.

Δεν θυμάται πόσες φορές το ενεργοποίησε.

Υπάρχει τρόπος να μάθει πότε μπορεί να ενεργοποιήσει ξανά αυτό το πακέτο?

Πλιν του να δοκιμάζει κάθε μέρα?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φίλος δοκίμασε να κάνει πακέτο σήμερα και του έγραψε ότι έχει φτάσει το ανώτατο όριο ενεργοποιησεων.

Δεν θυμάται πόσες φορές το ενεργοποίησε.

Ειναι μεχρι 4 φορες ανα ημερολογιακο μηνα.

Πρακτικα μπορεις 4 στις 30/9 αλλα και αλλες 4 στις 1/10.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως άτομα που έχουν άλλα δίκτυα, γράφουν εδώ απλά για να χαρακτηρίσουν αρνητικά το δίκτυο (όταν άλλοι συνδρομητές έχουν διαφορετικές εμπειρίες επί αυτού).

 

Λογοκρισία θες?

Link to comment
Share on other sites

Λογοκρισία θες?

 

Κατάλαβες λάθος-αν και παραθέτεις τμήμα της πρότασης μου οπότε το νόημα είναι διαφορετικό από το αρχικό-ή ίσως εγώ δεν το έθεσα σωστά. Επαναλαμβάνω. Το θέμα εδώ είναι το πακέτο frog. Τα σχετικά με δίκτυο ανήκουν στο αντίστοιχο θέμα που υπάρχει εδώ , εδώ και εδώ

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην frog-παρεα,

ΑΜΕΣΑ θα μετατρεψω το συμβολαιο xl της γυναικας μου σε frog, στις 15/10/17, τελειωνει κ η δεσμευση με προτερη επιδοτηση..

 

-Υπαρχει κοστος μετατροπης σε frog?

-Τρεχει καποια "προσφορα" σε frog?

Σκεφτομαι την επιλογη της frog, γιατι το σκιζει το ιντερνετ η γυναικα μου. Εγω θα διατηρησω το xl, που σημαινει οτι στις μεταξυ μας κλησεις, θα της το κλεινω κα θα παιρνω πισω. Οι περισσοτεροι στο σοι μας, cosmote ειναι..(οχι watsapp)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Υπάρχει κάποια επιλογή για δωρεάν ή έστω πιο φθηνά mb για τις βραδυνές ώρες;
Link to comment
Share on other sites

@vaniasgr Για το πρώτο ερώτημά σου, δεν ξέρω αυτή τη στιγμή εάν η φορητότητα είναι δωρεάν ή έχει κάποιο κόστος. Κάποιος άλλος φίλος από το forum σίγουρα θα ξέρει να σου απαντήσει με ακρίβεια.

 

Για το δεύτερο ερώτημά σου. Τους πρώτους 6 μήνες με ανανέωση 10€ ανά μήνα θα έχεις 1gb δώρο για 30 ημέρες, 100' λεπτά προς όλους και 60' προς κάποιους προορισμούς του εξωτερικού συμπεριλαμβανομενής της Ελλάδας. Με το πέρας των 6 μηνών ισχύουν τα κλασσικά στην κάθε ανανέωση, εκτός και αν τότε βγει κάποια άλλη προσφορά. Στις προσφορές θα έβαζα και τα 60+60 λεπτά προς όλους που δίνει με 3€ (συνήθως ανά 2η εβδομάδα). Για ιντερνετ ισχύει το γνωστό πακέτο με τα 4gb στα 4€.

 

@johnnis Δεν έχει κάποιο πακέτο αποκλειστικά για data τις βραδυνές ώρες.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Υπάρχει κάποια επιλογή για δωρεάν ή έστω πιο φθηνά mb για τις βραδυνές ώρες;

 

Όχι,μόνο το what’s up έχει δυνατότητα και η κοσμοκαρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην frog-παρεα,

ΑΜΕΣΑ θα μετατρεψω το συμβολαιο xl της γυναικας μου σε frog, στις 15/10/17, τελειωνει κ η δεσμευση με προτερη επιδοτηση..

 

-Υπαρχει κοστος μετατροπης σε frog?

-Τρεχει καποια "προσφορα" σε frog?

Σκεφτομαι την επιλογη της frog, γιατι το σκιζει το ιντερνετ η γυναικα μου. Εγω θα διατηρησω το xl, που σημαινει οτι στις μεταξυ μας κλησεις, θα της το κλεινω κα θα παιρνω πισω. Οι περισσοτεροι στο σοι μας, cosmote ειναι..(οχι watsapp)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Στα είπα και στο άλλο θέμα.

Για Ίντερνετ 4GB με 4,44€

Στέλνεις 17317 στο 1330.

Ομιλία 60’ προς όλους με 3,02€

Κλήση 1330 και αν ακουστεί για διπλασιασμό 60+60’ τρέχει να βάλει πακέτο.Ανα 2-3 βδομαδες γίνεται αυτο.

600’ προς όλη την Frog με κλήση 1317.

500MB για 15 μέρες με κάθε ανανωεση σε κατάστημα/online.

Ανανέωση/Υπόλοιπο μέσω My Cosmote.

1+1 σε Village,Everest με κενό sms 19019(Deals 4 You),χρέωση 0,2€ ανα sms.

10€ κόστος μετατροπής και 3€ για Frog.Αν το πεις εσυ και το κάνουν κοσμοκαρτα ζητάς να σου βάλουν 3€ για τη μεταφορά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φρογκ αριθμός μου είχε φραγή εισερχομενων κλήσεων. Το ανακάλυψα καλώντας τον (ενώ είχα ενεργή την γραμμή).

Έβαλα 5€ και μαζί με αυτά μου έδωσε επιπλέον 600' λεπτά προς φρογκ για έναν μήνα. Η σύνδεσή μου λήγει στις 15/01/2018.

 

Ισχύει τελικά το 5ευρο; Σε 2 καταστήματα γερμανός που πήγα μου είπαν πως καταργήθηκε η ανανέωση των 5ευρώ και αυτό γίνεται και στις άλλες εταιρείες κινητής. Μάλιστα έλαβα στο κινητό μου μήνυμα πως αν δεν ανανεώσω στο 3μηνο θα γίνει φραγή του αριθμού μου! Αυτό το έλαβα λίγο πριν λήξει το 3μηνο που είχα ανανεώσει. Εγώ ήξερα πως έπρεπε να περάσει 1 χρόνος! Τώρα το αλλάξαν κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά το 5ευρο; Σε 2 καταστήματα γερμανός που πήγα μου είπαν πως καταργήθηκε η ανανέωση των 5ευρώ και αυτό γίνεται και στις άλλες εταιρείες κινητής. Μάλιστα έλαβα στο κινητό μου μήνυμα πως αν δεν ανανεώσω στο 3μηνο θα γίνει φραγή του αριθμού μου! Αυτό το έλαβα λίγο πριν λήξει το 3μηνο που είχα ανανεώσει. Εγώ ήξερα πως έπρεπε να περάσει 1 χρόνος! Τώρα το αλλάξαν κι αυτό;

 

 

 

Ανανέωσε μέσω του site online που έχει 5€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά το 5ευρο; Σε 2 καταστήματα γερμανός που πήγα μου είπαν πως καταργήθηκε η ανανέωση των 5ευρώ και αυτό γίνεται και στις άλλες εταιρείες κινητής. Μάλιστα έλαβα στο κινητό μου μήνυμα πως αν δεν ανανεώσω στο 3μηνο θα γίνει φραγή του αριθμού μου! Αυτό το έλαβα λίγο πριν λήξει το 3μηνο που είχα ανανεώσει. Εγώ ήξερα πως έπρεπε να περάσει 1 χρόνος! Τώρα το αλλάξαν κι αυτό;

 

Στους 4 μήνες από τελευταία "κάρτα" ή easy transfer (για την ακρίβεια: Στις 120 μέρες) γίνεται φραγή κ εξερχομένων κ εισερχόμενων κλήσεων κ sms , αλλά κ data. https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/090617-anakoinosi-kartokinitis.pdf

Αν καλέσεις από αριθμό με φραγή (ακόμα και το 1330 ή 1314), λέει: "Το υπόλοιπό σου εξαντλήθηκε. Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου και προσπάθησε ξανά".

Αν το καλέσεις: "Ο αριθμός που καλέσατε έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων".

sms δεν στέλνει, ούτε λαμβάνει.

Data δεν μπαίνει. Δεν έχω δοκιμάσει με vpn, πχ Psiphon113, αλλά νομίζω τα ίδια.

 

Δεν μπορείς να λάβεις ούτε τυχόν sms προσφορών. ΑΝ τυχόν υπήρχαν.

Αλλά το σήμα υπάρχει στο τηλέφωνό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά το 5ευρο; Σε 2 καταστήματα γερμανός που πήγα μου είπαν πως καταργήθηκε η ανανέωση των 5ευρώ και αυτό γίνεται και στις άλλες εταιρείες κινητής.

Εβαλα σημερα στο frog 5€ σε Γερμανο του Πειραια. Παντως οντως καποια καταστηματα λενε minimum 10€

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην Frog τυχόν υπόλοιπα mb προηγούμενου μήνα από το πακέτο των 4GB με 4,4€ μεταφέρονται στο επόμενο ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην Frog τυχόν υπόλοιπα mb προηγούμενου μήνα από το πακέτο των 4GB με 4,4€ μεταφέρονται στο επόμενο ;

 

Ναι , εφόσον ξανά βάλεις το ίδιο πακέτο πριν λήξη το πακέτο που ήδη έχεις.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ναι , εφόσον ξανά βάλεις το ίδιο πακέτο πριν λήξη το πακέτο που ήδη έχεις.

 

Αυτό το πακέτο υπάρχει και πουθενά αλλού σε κάτι αντίστοιχο τόσο μεγάλο εννοώ σε άλλη καρτοκινητή? Φαινομενικά εδώ και 1,5 χρόνο νομίζω που το έχει η προσφορά αυτή δεν χτυπιέται με τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι , εφόσον ξανά βάλεις το ίδιο πακέτο πριν λήξη το πακέτο που ήδη έχεις.

Και η διάρκειά του να υποθέσω ότι είναι 30 μέρες, σωστά ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Και η διάρκειά του να υποθέσω ότι είναι 30 μέρες, σωστά ;

 

Ναι κανονικά.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο υπάρχει και πουθενά αλλού σε κάτι αντίστοιχο τόσο μεγάλο εννοώ σε άλλη καρτοκινητή? Φαινομενικά εδώ και 1,5 χρόνο νομίζω που το έχει η προσφορά αυτή δεν χτυπιέται με τίποτα....

Στο TAZA Υπάρχει ακριβώς η ίδια προσφορά. Και στο Vodafone International το διπλό 8GB με 8,87 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο TAZA Υπάρχει ακριβώς η ίδια προσφορά. Και στο Vodafone International το διπλό 8GB με 8,87 ευρώ.

 

Τι είναι το ΤΑΖΑ?

Το θέμα είναι να μην είναι αναλογική η προσφορά προς τα πάνω...

Εάν δηλαδή ήταν 3,3 €-> 3 gb τότε όλοι θα έπαιρναν το 3,3 € αντί του 4,4 που είναι τώρα... Το Vodafone International είναι πακέτο καρτοκινητής?

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε μήνυμα για 600 ΜΒ με 6 ευρώ!

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το ΤΑΖΑ?

Το θέμα είναι να μην είναι αναλογική η προσφορά προς τα πάνω...

Εάν δηλαδή ήταν 3,3 €-> 3 gb τότε όλοι θα έπαιρναν το 3,3 € αντί του 4,4 που είναι τώρα... Το Vodafone International είναι πακέτο καρτοκινητής?

 

και τα 2 πακετα καρτοκινητης της vodafone ειναι.

Μου στείλανε μήνυμα για 600 ΜΒ με 6 ευρώ!

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο;

 

4 γιγα με 4,44 ευρω

Link to comment
Share on other sites

και τα 2 πακετα καρτοκινητης της vodafone ειναι.

 

 

4 γιγα με 4,44 ευρω

 

Γνωρίζετε εάν με ανανέωση π.χ. 15 ή 20 ευρώ online μπορώ να πάρω περισσότερα από τα 500 mb για 15 μέρες?

Επίσης, τα 500 mb για 15 ημέρες μπορώ να τα πάρω και με ανανέωση 5 €?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην Frog τυχόν υπόλοιπα mb προηγούμενου μήνα από το πακέτο των 4GB με 4,4€ μεταφέρονται στο επόμενο ;

 

Ναι μεταφερονται με ενεργοποιηση νεου πακετου data πριν ληξει το προηγουμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...