Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έχει κάνει κανείς αίτηση φορητότητας μέσω του site να μου πει πόσο παίρνει και πως είναι η διαδικασία; Έκανα χθες και μου κάνει εντύπωση που δεν έλαβα ούτε καν ενα sms..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, staurosmar said:

Μήπως έχετε και κάτι άλλο μαζί; Κάνα internet με κάρτα; Στην cosmote έχω ένα νούμερο frog μόνο και δεν τα βλέπω τα πακέτα αυτά.

@dimitroula10
Κι έγω το ίδιο. Εχω μόνο frog και έχω εδώ και καιρό την εφαρμογή της cosmote. Δεν τα βλέπω αυτά τα πακετα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, maller said:

Καλημέρα.

Έχει κάνει κανείς αίτηση φορητότητας μέσω του site να μου πει πόσο παίρνει και πως είναι η διαδικασία; Έκανα χθες και μου κάνει εντύπωση που δεν έλαβα ούτε καν ενα sms..

Αναμονή 2 - 3 ημερών να σε καλέσει η κοσμοτε για επιβεβαίωση των στοιχείων σου, άλλες 2 - 3 εργάσιμες να έρθει ο κούριερ να σου δώσει τη σιμ και να υπογράψει κάποια έγγραφα, κ εσύ να του δώσεις αντίγραφο ταυτότητας. Στο τηλ που θα σε πάρουν θα σε ενημερώσουν αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, staurosmar said:

Μήπως έχετε και κάτι άλλο μαζί; Κάνα internet με κάρτα; Στην cosmote έχω ένα νούμερο frog μόνο και δεν τα βλέπω τα πακέτα αυτά.

@opmgls

Ναι έχω ίντερνετ sim only. Περίμενε λίγο, θα βγουν στο wifi Greece πακέτα με μηνιαίο απεριόριστο. Δεν νομίζω φέτος να μην τα βγάλουν.

2 ώρες πριν, opmgls said:

Εντάξει, στην περιαγωγή μόνο λέει ξεκάθαρα πως δεν επιτρέπει το data sharing.

Αυτό σημαίνει ότι από την αγορά του πακέτου υπάρχει έλεγχος διαμοιρασμού. Αν δούνε ότι κάτι υπάρχει το κόβουν αυτόματα. Έχει προχωρήσει η τεχνολογία. Δηλαδή το μηνιαίο απεριόριστο πάει να γίνει όνειρο. Να δούμε μετά τις εκλογές πως θα πάει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μία βοήθεια για όποιον γνωρίζει. Σύζυγος και κόρη θα πάνε ταξίδι τέλη Ιουνίου στην Αγγλία και έχουνε και οι δύο Frog. 

Τι πρέπει να κάνουν για να έχουν πλήρη χρήση του κινητού τους με ομιλία και δεδομένα (κυρίως δεδομένα);

Αγοράζουν κάποιο πακέτο δεδομένων για roaming? Έχουμε να βγούμε πάνω από 15 χρόνια εξωτερικό και έχουμε χάσει τις "εξελίξεις" :classic_tongue:

Ψάχνοντας λίγο παραπάνω είδα ότι η Frog θεωρεί ακόμα την Μ.Βρετανία ως Ευρωπαϊκή Ένωση.

https://www.frogmobile.gr/el/extras/ypiresia-periagogis-roaming

Ισχύει όντως αυτό; Και τι σημαίνει; Ότι εκεί καταναλώνεις κανονικά τα ελληνικά πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alnotas said:

...

Ισχύει όντως αυτό; Και τι σημαίνει; Ότι εκεί καταναλώνεις κανονικά τα ελληνικά πακέτα;

Ναι, ισχύουν κανονικά τα αγορασμένα πακέτα. Μόνο που πρέπει να δείτε για το κάθε πακέτο, τι είναι διαθέσιμο σε περιαγωγή. Πχ κάποιο πακέτο με απεριόριστα δεδομένα, στην περιαγωγή έχει συγκεκριμένο όριο. Έτσι, θα ενεργοποιήσετε τα πακέτα που σας εξυπηρετούν καλύτερα.

----------

Αυτό το έχετε δει; Αλλάζουν οι τιμές και οι παροχές των combo πακέτων.

Τροποποιήσεις πακέτων καρτοκινητής FROG:

https://www.adslgr.com/forum/threads/1279750-Τροποποιήσεις-πακέτων-καρτοκινητής-FROG

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

Για ταξίδι στο Dubai, παίρνουμε το πακέτο αυτό ?

Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ποιό οικονομική ?

 

Screenshot_20240606_135906_Frog.thumb.jpg.36b5278ee2da0ecb7a5f971c24024a00.jpg

Edited by Tsino
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tsino said:

Για ταξίδι στο Dubai, παίρνουμε το πακέτο αυτό ?

Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ποιό οικονομική ?

 

Screenshot_20240606_135906_Frog.thumb.jpg.36b5278ee2da0ecb7a5f971c24024a00.jpg

Τοπικό αριθμό μόλις φτάσεις. Η μόνη λύση. Δυστυχώς οποιαδήποτε ζώνη έξω απ την ευρωπαϊκή ένωση έχει υψηλές χρεώσεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tsino said:

Για ταξίδι στο Dubai, παίρνουμε το πακέτο αυτό ?

Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ποιό οικονομική ?

 

Screenshot_20240606_135906_Frog.thumb.jpg.36b5278ee2da0ecb7a5f971c24024a00.jpg

Τι τηλέφωνο έχεις και πότε πας Ντουμπάι?

Screenshot_20240606-171229_Soul.jpg

Screenshot_20240606-170945_Soul.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, dimitroula10 said:

Τι τηλέφωνο έχεις και πότε πας Ντουμπάι?

Screenshot_20240606-171229_Soul.jpg

Screenshot_20240606-170945_Soul.jpg

Redmi Note 12 Pro 5G

08.06.2024-12.06.2024

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Αριθμος frog που εχει στο λογαριασμο του 30€, χρονο ομιλιας, data, αν το αλλαξει και το κανει whatsup, τι απο αυτα θα χασει;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marlboro man said:

Μια ερωτηση...

Αριθμος frog που εχει στο λογαριασμο του 30€, χρονο ομιλιας, data, αν το αλλαξει και το κανει whatsup, τι απο αυτα θα χασει;

Χρόνο ομιλίας και data. Από ευρώ, όσα σου ζητήσει για την αλλαγή (από 3 έως 10€). Ωστόσο ίσως γίνεται με πλάγιο τρόπο. Το κάνεις πρώτα neo και μετά what's up

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tsino said:

Redmi Note 12 Pro 5G

08.06.2024-12.06.2024

 

 

Δυστυχώς δεν προλαβαίνεις. Όταν γυρίσεις να ετοιμαστείς για το επόμενο ταξίδι. Καλά να περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δυστυχώς δεν προλαβαίνεις. Όταν γυρίσεις να ετοιμαστείς για το επόμενο ταξίδι. Καλά να περάσεις.

Συγνώμη, λάθος ημερομηνία 

08.07.2024-12.07.2024

Σε ένα μήνα δηλαδή. 

Edited by Tsino
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tsino said:

Συγνώμη, λάθος ημερομηνία 

08.07.2024-12.07.2024

Σε ένα μήνα δηλαδή. 

Ωραία. Κατέβασε την κόκκινη  εφαρμογή, τρεξτην και θα σου πει αν το κινητό σου είναι συμβατό. Είναι η γρήγορη λύση (4-5 ημέρες) αλλά και η ακριβή 40€

Βάλε και την γαλαζοπράσινη και μια από τα ίδια. 12€ αλλά θα σου πάρει καμμιά 20αρια μέρες να έλθει. Πιστεύω ότι θα προλάβεις.

Μετά αγοράζεις μία eSIM από το ίντερνετ και κάνεις την δουλειά σου. Έτσι αναβαθμίζεις την συσκευή σου και λύνεις πολλά προβλήματα

Όταν φτάσεις στο σημείο αγοράς eSIM στείλε πμ να σου δώσω κωδικό μήπως σου κάνουν έκπτωση.

Screenshot_20240607-180111_Soul.jpg

Screenshot_20240607-175855_Soul.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2024 at 5:14 ΜΜ, dimitroula10 said:

Τι τηλέφωνο έχεις και πότε πας Ντουμπάι?

Screenshot_20240606-171229_Soul.jpg

Screenshot_20240606-170945_Soul.jpg

το σκέφτηκες καλά να πας Ιούλιο ταξίδι στο Dubai ?????

14,30 Tην ημέρα και έχεις το πακέτο σου ενεργό . Αλλιώς πέρνεις από το αεροδρόμιο sim για data  συν ότι υπάρχει παντού free wifi , μία λεπτομέρεια όμως, μέσω των τοπικών data σιμ και wifi δεν έχει voice στο viber (σίγουρα ) και από ότι θυμάμαι και στο insta kai msg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έπρεπε να βάλω χρόνο ομιλίας για να έρθουν τα "δώρα" ,ένας άνθρωπος όμως εκεί στο help στην φρογκ δεν το ξέρει ? μου έμειναν και 2€ μέσα 

Screenshot_2024-06-08-16-00-24-986_gr.cosmote.frog.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι τα δωρα νεου frog , δλδ 60' ολους + 60' ολους απο το app εντος 30 ημερων ενεργοποιηση (με min 3' χρεωση), μπαινουν μονο οταν , αφοτου,  μπει καρτα μετα τη μεταφορα σε νεο frog 

Θα τα δινει για 12 μηνες.

On 31/5/2024 at 2:18 ΜΜ, gpapas640 said:

Ευχάριστη μέρα σε κατάστημα.

-Γεια σας θα ήθελα να κάνω μία ανανέωση, σε αυτό το κινητό με αυτό το ποσό (δίνω χαρτάκι: 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ, 9,06€)

-Τι είναι αυτό; (Δείχνει το ποσό)

-Το ποσό ανανέωσης.

-(Απευθυνόμενος σε συνάδελφό του) Μπορώ να βάλω 9,06;

-(Απάντηση από συνάδελφο) Ναι ρε.

- (Προς εμένα) Αρα βάζω 9€;

-Οχι, 9,06. Αν ήθελα 9€ θα ζητούσα 9€. Ορίστε και η απόδειξη από την προηγούμενη ανανέωση. Είχα ανανεώσει με 9,06.

- (Χωρίς να κοιτάξει την απόδειξη) Οκ, οκ.

(Κάνει την ανανέωση κανονικά).

Έχω και άλλες τέτοιες ιστορίες για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Απο την μεθεπομενη βδομαδα θα αρκουν τα 9,06€ απο καταστημα σε οσα frog ειναι ενταγμενα σε σχημα Cosmote One, ακριβως οπως το περιγραφεις παραπανω θα εχει νοημα, αφου ετσι κι αλλιως τα 10€ (μειον 10% φορο κινητης) επρεπε να παμε σε καταστημα για να τα βαλουμε προκειμενου να εχουμε λιγη ομιλια, και μονο αυτη, για 3 μηνες.

Αντι να ζηταμε "Βαλτε μου 10€ στο....", θα λεμε: "Βαλτε μου 9,06€, σας το δειχνω και γρςμμενο το ποσο μη γινει κανα λαθος στο δεκαδικο, στο...." απο καταστημα, εφοσον το frog μας ειναι ενταγμενο σε σχημα Cosmote One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alteisei said:

Εννοειται οτι τα δωρα νεου frog , δλδ 60' ολους + 60' ολους απο το app εντος 30 ημερων ενεργοποιηση (με min 3' χρεωση), μπαινουν μονο οταν , αφοτου,  μπει καρτα μετα τη μεταφορα σε νεο frog 

Θα τα δινει για 12 μηνες.

Απο την μεθεπομενη βδομαδα θα αρκουν τα 9,06€ απο καταστημα σε οσα frog ειναι ενταγμενα σε σχημα Cosmote One, ακριβως οπως το περιγραφεις παραπανω θα εχει νοημα, αφου ετσι κι αλλιως τα 10€ (μειον 10% φορο κινητης) επρεπε να παμε σε καταστημα για να τα βαλουμε προκειμενου να εχουμε λιγη ομιλια, και μονο αυτη, για 3 μηνες.

Αντι να ζηταμε "Βαλτε μου 10€ στο....", θα λεμε: "Βαλτε μου 9,06€, σας το δειχνω και γρςμμενο το ποσο μη γινει κανα λαθος στο δεκαδικο, στο...." απο καταστημα, εφοσον το frog μας ειναι ενταγμενο σε σχημα Cosmote One.

Όποιος θέλει πηγαίνει σε κατάστημα και βάζει 9,06€. Άλλος ζητάει 10€. Άλλος βάζει 13€ από την άνεση του σπιτιού του.

Ο καθένας όπως βολεύεται.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, opmgls said:

Μου έβγαλε στο insta αυτή την διαφήμιση. Δεν βρίσκω το πακέτο στις εφαρμογές.

 

Screenshot_20240609-145948.thumb.png.f40debdcbd0dee22712c088ac25d6050.png

Αυτό ισχυει μόνο για συμβόλαια καρτοσυμβολαιο και το COSMOTE NEO

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, opmgls said:

Μου έβγαλε στο insta αυτή την διαφήμιση. Δεν βρίσκω το πακέτο στις εφαρμογές.

 

Screenshot_20240609-145948.thumb.png.f40debdcbd0dee22712c088ac25d6050.png

για νέο είναι 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, DETTTT said:

 

6 ώρες πριν, akalos said:

για νέο είναι 

Είναι μόνο για συμβόλαια καρτοσυμβολαια και το COSMOTE NEO δεν ισχυει για καρτοκινητά 

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ANAGNPANA said:

 

Είναι μόνο για συμβόλαια καρτοσυμβολαια και το COSMOTE NEO δεν ισχυει για καρτοκινητά 

Επειδή τα έχεις βάλει λιγάκι μπερδεμένα τα quote και μπορεί να μπερδευτεί κάποιος, εγώ έχω twin sim σε καρτοκινητό και λειτουργεί κανονικά.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Teiresias_ said:

Επειδή τα έχεις βάλει λιγάκι μπερδεμένα τα quote και μπορεί να μπερδευτεί κάποιος, εγώ έχω twin sim σε καρτοκινητό και λειτουργεί κανονικά.

Αφού για τα καρτοκινητά ισχύει μόνο η προσφορά με τα 100GB ενώ μόνο συμβόλαια και neo τα απεριόριστα.  Και στο Frog και What's Up που κοίταξα μόνο τα 100GB μου είναι σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...