Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατσε νομιζω τωρα θα το κανω σωστο!!!

http://img519.imageshack.us/img519/6695/fisikiuj5.jpg

 

Η θέση που βλέπουμε είναι ακριβώς πάνω από την πραγματική! Όχι λοξά όπως το έχεις σχεδιάσει.

 

Δεν χρειαζόταν καμία πράξη και καθόλου Snell

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ουαου εχεις δικιο... παντως και παλι βλακεια μου φαινεται... για να το απαντησω, εγω σκεφτομουνα το καλοκαιρι που εκανα μπανιο...!

 

ΒΑΣΙΚΑ, δεν ειμαι σιγουρος οτι εχεις δικιο... γιατι αν ειχες δικιο (οτι δεν ειναι λοξα) τοτε δεν θα παρατηρουσαμε το φαινομενο "σπασιμο της ραβδου" στο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω τοτε που εδινα(2001) πρωτα διναμε τα ενδοσχολικα κ μετα πανελληνιες.Ειχαν σπασει τα νευρα μας θυμαμαι γιατι ειχαμε το αγχος μας κ επρεπε πρωτα να δωσουμε τις βλακειες αλλα μετα το τελευταιο μαθημα των πανελληνιων ηξερες οτι ειχες ξεμπερδεψει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Αυτο βεβαια στη γ'λυκειου που διναμε 9 μαθηματα γιατι οταν ημουν στη β'λυκειου τα διναμε κ τα 14 πανελληνιως μια κ καλη.....

 

 

ps.θρησκευτικα πανελληνιες,να διαβαζουμε για τη νιρβανα κ τις καστες....Θεε μου τι εχω ζησει...:cry:

Link to comment
Share on other sites

:chair:Πανελληνια εξεταση στα θρησκευτικα,τι αλλο θα δουμε σε λιγα χρονια?Παντως οπως και να εχει οι εξετασεις ειναι πολυ κουραστικες(πανελληνιες,ενδοσχολικες κλπ)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ω καλα εισαι ! θρησευτικα δεν εδινα με τιποτα ομως ! δηλαδη αμα τοτε σε διορθωνε ενας παπας τι θα επαιρνες ο ? αυτα τα πραγματα ειναι ευαισθητα προσωπικα δεδομενα !
Link to comment
Share on other sites

Τωρα λενε θα αλαξουν παλι το συστημα ετσι ωστε να μπορουνε οι περισσοτεροι να σπουδαζουν εκει που θελουν και οχι καπου που απλα περασαν.Αντε να δουμε...

 

Εμεις παντως απο το 2006 και μετα ενταξει , ναι μεν η δυσκολια ειναι ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ σε σχεση με κατι θεματα πριν απο το 2004 , ομως εχουμε 6 η 7 μαθηματα.Ναι υπαρχει και η βαση του 10 ομως ξαναλεω εχουμε 6 η 7 μαθηματα.

Δεν ειναι τοσο θεμα οτι διαβαζουμε λιγοτερη υλη , απλα η ψυχοφθορα περιοδος των πανελλαδικων πραγματικα σε ΚΟΥΡΑΖΕΙ , σε κανει πτωμα να μη πω φαντασμα του εαυτου σου εαν δεν πας καλα σε καποιο κρισιμο μαθημα.Διοτι τωρα εαν δεν πας καλα σε ενα μαθημα ειναι πιο δυσκολο να "μαζεψεις" τα χαμενα....

 

ΥΓ: ολα αυτα ομως ανηκουν στο κοντινο ΠΛΗΝ ομως ΠΑΡΕΛΘΟΝ , οποτε κοιταμε μπροστα οτι γραψαμε γραψαμε και απλα ελπιζουμε για το καλυτερο και φυσικα ΚΑΙ για την τυχη ΚΑΙ για την ευννοια των καθηγητων που κανουν την δουλεια της βαθμολογησης.Καλο Καλοκαιρι..

 

ΥΓ 2 : βλεπω εδω μερικους φιλους ακομα να μιλανε για τα θεματα.Η αποψη μου ειναι οτι κανετε πολυ μεγαλο λαθος με το να αγχωνεστε και να νιωθετε ενοχες για κατι το οποιο απο την μια δεν αλαζει , απο την αλλη δεν κερδιζετε τιποτα απλα χανετε το ηθικο σας.Μην το σκεφτεστε αλλο δεν βαρεθηκατε ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα λενε θα αλαξουν παλι το συστημα ετσι ωστε να μπορουνε οι περισσοτεροι να σπουδαζουν εκει που θελουν και οχι καπου που απλα περασαν.Αντε να δουμε...

 

"Η κ. Γιαννάκου έδωσε χθες το περίγραμμα των αλλαγών που θα αποφασιστούν για το νέο εξεταστικό, λέγοντας μεταξύ άλλων ότι ως πρώτη σκέψη είναι οι υποψήφιοι να επιλέγουν σχολές με ομοειδή αντικείμενα σπουδών (π.χ. τμήματα επιστημών υγείας). Μάλιστα, υπογράμμισε ότι οι υποψήφιοι θα δίνουν τις εξετάσεις μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεών τους με το Λύκειο, δηλαδή αφού έχουν πάρει το απολυτήριο, ενώ επανέλαβε ότι δεν πρόκειται να αιφνιδιαστεί κανείς αφού το νέο σύστημα εξετάσεων θα το γνωρίζουν οι υποψήφιοι δύο χρόνια πριν από την εφαρμογή του"

 

Τον Σεπτέμβριο στο τραπέζι οι αλλαγές στις εξετάσεις

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

DLD tou xronou iparxι periptosi na min exoun eksetasis sti Γ lukeiou?

 

οχι βεβαια. αφου σου λεει οτι οι υποψηφιοι θα το γνωριζουνε 2 χρονια πριν εφαρμοστει! δηλ, οι μονοι που υπαρχει περιπτωση να μην γραψουν πανελληνιες με αυτο το συστημα ειναι αυτοι που πανε τωρα 3η γυμνασιου!

 

--

 

εχει κανενας σημειωσεις για

1) Αποκριά

2) Νεοι της Σιδωνος 1970... και αν γινεται σε παραλιλισμο, με το αντιστοιχο του Καβαφη.

 

pleaze help!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας σημειωσεις για

1) Αποκριά

2) Νεοι της Σιδωνος 1970... και αν γινεται σε παραλιλισμο, με το αντιστοιχο του Καβαφη.

 

pleaze help!!! :shoot: :shoot::kill::shoot: :rocket::rocket: :knife: :rocket::kill::rocket:

Με μια σύντομη έρευνα στο GOOGLE κάτι θα βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

San tora 10 xronia prin, pernaga ki ego apo to louki twn panelliniwn.... (me tis desmes tote klp). To pio geloio systima eisagogis stin anotati ekpaideusi, makran kai pagkosmiws.

 

Na min agxoneste paidia. Kouragio. Ta dyskola den einai tora. Ta dyskola einai meta pou 8a vgeite stin agora ergasias kai 8a exete to dilimma "600 euro to mina H' anergos". Ekei 8a einai ta pragmatika dyskola.... Tora san ma8ites eiste mia xara.

 

Ean mporeite na pate eksoteriko pantws, tolmiste to. Den 8a xasete. Anti8eta, 8a kerdisete para polla.

Link to comment
Share on other sites

που εχετε εξαφανιστει ολοι απ'το φορουμ??? διαβαζετε για τις εξετασεις του σχολειου?! :protest:
Link to comment
Share on other sites

η θεσσαλονικη μπηκε... ενταξει κατι ηξερα... κατεβασα κατι σημειωσεις μιας φιλολογου απο το νετ ... διαβασα θεσ/νικη, αποκρια και νεοι της σιδωνος και ευτυχως επεσε ενα απο αυτα... ε, μου πε μερικα και η μπροστινη μου που ειναι θεωρητικη... μια χαρα, και την ιστορια ετσι την εβγαλα!
Link to comment
Share on other sites

Η Θεσσαλονίκη του Καββαδία; Καλά είστε πολύ προχωρημένοι!

 

Καλό κουράγιο με τα ενδοσχολικά σε όλους όσοι δίνετε.

 

 

Δίνει κανείς ξένες γλώσσες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβαζετε για τις εξετασεις του σχολειου?!

 

Καλό το αστείο :p Στο σχολείο μας αδιάβαστος εντελώς αν πας, αν διάβαζες κάτι μέσα στον χειμώνα, έγραφες ένα 15αρι σε αυτά τα 2 μαθήματα μέχρι τώρα. Γελεία βάζουν.

Αύριο γράφουμε και εμείς λογοτεχνία. Μακάρι να βάλουν θεσσαλονίκη μέρες του 1969 και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμας σημερα μας εβαλαν στα κειμενα τη σοροκαδα... ευκολο ηταν παντως... ;)

 

Εμείς προχθές γράψαμε κείμενα και μας έβαλαν "Το Ποτάμι",πολύ εύκολο και σήμερα στα αρχαία την παραγραφο 40 για μετάφραση.

Link to comment
Share on other sites

Εμας σημερα μας εβαλαν στα κειμενα τη σοροκαδα... ευκολο ηταν παντως... ;)

 

 

Kαι εμάς σήμερα Σοροκάδα. :D

 

Αρχαία ποιός σας έβαλε γιατί βάζουν ίδια βλέπω.Εκτός και άμα είσαι απο το σχολείο μου!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμάς σήμερα Σοροκάδα. :D

 

Αρχαία ποιός σας έβαλε γιατί βάζουν ίδια βλέπω.Εκτός και άμα είσαι απο το σχολείο μου!!! :lol: :lol:

 

Και έσάς το 40;Το πιο δύσκολο ήταν απ'αύτά που είχαμε.Λες να είμαστε από το ίδιο σχολείο και να γράψαμε ίδιο στα αρχαία και άλλο στα κείμενα;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε μία έκθεση στην Ιστορία σχετικά με τον Ψυχρό Πόλεμο. Έγραψα περίπου 3,5-4 σελίδες.

Σε μία μόνο γραμμή ανέφερα πως η Σοβιετική Ένωση επιτέθηκε στην Πολωνία,ενώ στην πραγματικότητα απλώς έστειλε τα στραυτεύματά της στα σύνορα ώστε να εκφοβίσει τη χώρα.

 

Η έκθεση βαθμολογείται με άριστα το 50.Πόσους βαθμούς λέτε να χάσω από αυτήν την ανακριβή αναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμάς σήμερα Σοροκάδα. :D

 

Αρχαία ποιός σας έβαλε γιατί βάζουν ίδια βλέπω.Εκτός και άμα είσαι απο το σχολείο μου!!! :lol: :lol:

 

:lol: Αρχαια μας εβαλαν το 39 μεταφραση απο την αρχη μεχρι το χωρουμεν...

 

@DENIOR πιστευω ουτε ενα μοριο... 4 σελιδες ειναι... για μια σειρα τωρα? ε εισαι και παναθα... :p

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω αύριο στατιστική κι αναρωτιέμαι τί θα πάω να γράψω??!! Καλά εντάξει,κάτι ξέρω,ευτυχώς που το 1ο κεφάλαιο είναι κοινό με της κατ/σης!:whistle:

Μια σκασμένη στο σχολείο μας τα έκαψε τα παιδάκια στη βιολογία! Τους είπε ότι αν διαβάσουν τα θέματα των πανελλαδικών θα είναι καλυμένοι και πήγε και τους έβαλε άλλα γι' άλλα!!:rocket: :rocket: Και μετά που πήγαν να τη βρουν γέλαγε και τους είπε "έχω να ρίξω γέλιο με τα μαργαριτάρια που θα δω...":chair:

Εμείς γράφουμε λογοτεχνία την άλλη βδομάδα,αλλά θα μας βάλουν τη Θεσσαλονίκη του Αναγνωστάκη...Αθλια η φετινή λογοτεχνία κανένα κείμενο δεν μ΄αρέσει! Εχουμε βέβαια και μια φιλολογο...σφεντόνα!:alien: :alien:

Αρχαία ποιος μαθαίνει μετάφραση που δεν έχει βγάλει τίποτε εκτός ο δικός μασ???ΕΕΕ??? έχω να δω μετάφραση από πέρυσι που ήμουν θεωρητική!!!!(αυτές τις χαριτωμένες μεταπηδήσεις τις κάνω συχνά,ναι...!:stupid: )

Βάσανο οι ενδοσχολικές,βάσανο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...