Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να κάνω την εξής ερώτηση: Ήμουν παλαιότερα πελάτης της Cosmote, κάτοχος κοσμοκάρτας, οπότε μπλόκαρε η sim και πήγα σε άλλο δίκτυο. Πλέον, μετά από περίπου 2 χρόνια, ενδιαφέρομαι να ξαναγυρίσω στην Cosmote, με What's Up. Το ερώτημά μου είναι αν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω εκείνον τον αριθμό ή αν δε γίνεται. Σε περίπτωση που γίνεται και έχω ήδη ένα πακέτο what's up, τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ.Πλεον ο αριθμος που ειχες εληξε διοτι εμεινε 2 χρονια χωρις καρτα!Αν ενα καρτοκινητο μεινει χωρις καρτα για ενα χρονο αποσυνδεεται απο το δικτυο.Αρα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τον παλιο αριθμο σου!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ότι αποσυνδέεται λογικό μου φαίνεται, αλλά παραγράφεται ταυτόχρονα; Δε μπορεί να ξαναχρησιμοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

Αν το profile σου είναι για 120 δεν σου κάνει το καρτοσυμβόλαιο .

Με το ακρτοσυμβόλαιο 20 μιλάς περίπου 71 λεπτά τον μήνα μετά πληρώνεις περισσότερα. Άρα το 120 είναι η σωστή επιλογή .

Θα έπρεπε να πάρεις το ακρτοσυμβόλαιο μόνο αν δεν έχεις σταθερή κατανάλωση ανά μήνα . Στο ακρτοσυμβόλαιο δίνεις 20 ευρώ τον μήνα αλλά δεν χρειάζετε να τα καταναλώσεις . Μπορέις να τα αφήσεις για επόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβόλαιο σου βάζει η Κοσμοτέ "κάρτα" κάθε μήνα ανάλογα με το καρτοσυμβόλαιο που έχεις και μετά όταν σου τελειώσει ο χρόνος για να μιλήσεις επιπλέον πρέπει να πάρεις κάρτες της Κοσμοτέ από το περίπτερο.

 

Αυτό σημαίνει οτι θα σου έρχεται λογιαριασμός σπίτι σου με σταθερό ποσό...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote διαθέτει πλέον και την Υπηρεσία Business e-care για τους εταιρικούς της πελάτες.

 

On line εγγραφή εδώ

 

Είσοδος στην υπηρεσία εδώ

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κ εγω για καρτοσυμβολαιο..μεχρι τωρα ειχα συμβολαιο συνεχως με την vodafone τωρα λεω να παω cosmote αλλα το σκεφτομαι.. δεν ξερω αν τελικα θα ειναι σωστη επιλογη.. θελω να εχω free χρονο πχ ενα διωρο τον μηνα αλλα θελω κ sms..καποιους μηνες ξοδευω περισσοτερα μηνυματα αλλους ομιλια..οποτε σκεφτομαι μηπως το καρτοσυμβολαιο της cosmote ειναι καλη περιπτωση ή καποιο προγραμμα της tim τα flex κτλ..

τι λετε??μηπως δεν συμφερουν αυτα τα καρτοσυμβολαια?/καλυτερα συνδεση κανονική??ουφ ουφ πολυ μπερδεμα

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΙΜ flexy νομιζω ειναι καλη επιλογη για εσενα. Για το καρτοσυμβολαιο δε ξερω, δεν εχω ασχοληθει...
Link to comment
Share on other sites

tnks :)

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και που αποσκοπει αυτο; να σας πω εγω,για να σε εχει η εταιρεια απο κοντα,ειναι ολα στο κολπο για να εξαληφθει καποια στιγμη η ανωνυμια των καρτοκινητων,νομιζω οτι το προγραμμα ειναι μουφα γιατι δε νομιζω οτι διαφερει σε κατι απο ενα καρτοκινητο εκτος απο την παραπανω απαντηση που εδωσα,ολα τα υπολοιπα που εχει ειναι καλα
Link to comment
Share on other sites

Ασε που αν κανεις καρτοσυμβολαιο..και θες να αλλαξεις προγραμμα(πχ κοσμοτε 120) πρεπει να περιμενεις ενα χρονο για να γινει,δηλαδη να τελειωσει το συμβολαιο σου. :X
Link to comment
Share on other sites

ενα χρονο??αλλο αυτο παλι...! παντως της τιμ ta flex μου ακουγονται καλυτερα..δεν ξερω...

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ενα χρονο??αλλο αυτο παλι...! παντως της τιμ ta flex μου ακουγονται καλυτερα..δεν ξερω...

οντως για φλεξυ εισαι.

δες το λιγο καλυτερα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Με κεντρικό μήνυμα «στην COSMOTE είμαστε περήφανοι γιατί έχουμε έναν μόνο πελάτη… ΕΣΕΝΑ» είναι στον αέρα από τις 11 Μαρτίου η νέα διαφημιστική καμπάνια εταιρικής επικοινωνίας της COSMOTE.

 

Οικεία πρόσωπα όλων των ηλικιών στις καθημερινές τους στιγμές αναδεικνύουν, με σύγχρονο και δημιουργικό τρόπο, το στόχο της COSMOTE να καλύψει με επιτυχία τις προσωπικές ανάγκες επικοινωνίας κάθε πελάτη.

 

To τηλεοπτικό spot «ντύνει» μουσικά το κομμάτι «Επαφή» του νέου και πολλά υποσχόμενου ελληνικού συγκροτήματος AMMOS.

 

Η νέα διαφημιστική καμπάνια επιβεβαιώνει την πελατοκεντρική φιλοσοφία της COSMOTE.

 

Με σύγχρονα προϊόντα και υπηρεσίες που σχεδιάζονται για να καλύψουν τις εξειδικευμένες ανάγκες κάθε συνδρομητή, η εταιρία ανταποκρίνεται αποτελεσματικά στις αυξημένες απαιτήσεις των πελατών της για προσιτή, ποιοτική, ευέλικτη και αξιόπιστη επικοινωνία.

 

Μια επικοινωνία που συνεχώς εξελίσσεται και ανανεώνεται, επιβεβαιώνοντας ότι για την COSMOTE κάθε πελάτης είναι μοναδικός.

 

Δείτε το διαφημιστικό.

 

Πηγή: gsm forum

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που τώρα τελευταία το παρατηρώ πολύ σε αρκετούς χρήστες!!

Φαντάζομαι ότι στην whats up υπάρχει η δυνατότητα πλοήγησης στο internet!

Παρόλα αυτά, θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το θέμα!!

 

1ον, πόση είναι η χρέωση???(θα ήταν πιο κατατοπιστικό αν θα μπορούσατε να μου τα αναλύσατε σε χρονικό όριο και όχι σε BYTES!!)

 

2ον, ξέρω ότι αν έχεις i-mode κινητό έχεις και τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς και το messenger!!Σε άλλες συσκευές σου παρέχεται πια αυτή η δυνατότητα έστω με κάποιο προγραμματάκι και αν ναι με ποιό???

 

Υ.Γ.Μιλάω πάντα για whats up καρτοκινητή και το μοντέλο του κινητού μου k750i!!

 

Ευχαριστώ!!:!:

Link to comment
Share on other sites

2ον, ξέρω ότι αν έχεις i-mode κινητό έχεις και τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς και το messenger!!Σε άλλες συσκευές σου παρέχεται πια αυτή η δυνατότητα έστω με κάποιο προγραμματάκι και αν ναι με ποιό???

με μια αναζητηση και σε αυτο το site θα βρεις καμια 15αρια εφαρμογες για το κινιτο σου...εγω τουλαχιστον για το w800 εχω βρει μπολικες...

1ον, πόση είναι η χρέωση???(θα ήταν πιο κατατοπιστικό αν θα μπορούσατε να μου τα αναλύσατε σε χρονικό όριο και όχι σε BYTES!!)
το καλυτερο ειναι να κανεις ενα τηλεφ. στο κεντρο εξυπ. πελατων σου...

ειχα παλια whats up και αν θυμαμαι καλα δεν ειναι με χρονοχρεωση αλλα και ουτε με ογκοχρεωση...ειναι ενα στανταρ ποσο (καπου στα 0,40) για καθε φορα που μπαινεις μεσα...για την κοσμοτε δεν περνο και ορκο αλλα αυτο γινεται στανταρ στην τιμ...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Cosmote, what's up για την ακρίβεια, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, και έχω παρεμφερές πρόβλημα με τον HIT. Αρκετές φορές δε μου έρχεται η αναφορά παράδοσης και πρέπει εγώ να κάνω μια αναπάντητη για να μου έρθει η αναφορά και το μήνυμα-απάντηση. Επιπλέον γίνεται και το εξής κορυφαίο: Στέλνω μήνυμα σε κάποιον και μου έρχεται κανονικά η απάντηση και του απαντάω κι εγώ κανονικότατα. Πάω μετά να ξαναδώ το μήνυμα που μου έστειλε και μου εμφανίζεται ένα μήνυμα σαλάτα! Μέχρι τη μέση είναι κανονικά το μήνυμα το τωρινό, σταματάει σε κάποιο σημείο και συνεχίζει μ'ένα μήνυμα, από τη μέση κι αυτό, που μου'χε στείλει το ίδιο πρόσωπο πριν 2 μήνες πχ :blink: :wacko: Οπότε στα στοιχεία του μηνύματος γράφει πχ "στάλθηκε 15 Φλεβάρη, ελήφθη και απάντησε 3 Δεκεμβρίου :wacko: Και κάνα 2 φορές έχει τύχει να μου στείλουν μήνυμα, μετά πάω να το ξαναδιαβάσω και έχει χαθεί χωρίς εγώ να το διαγράψω. Και μετά ξαναεμφανίζεται το μήνυμα αλλά με άλλο αποστολέα...! Καμιά λογική εξήγηση ;:confused: Εγώ το'χω αποδώσει στ'ότι μάλλον έχω κινητό με προσωπικότητα :lol: :p
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ναι...μάλλον...:lol:

Εγώ πάντως 4 χρόνια που έχω what's up οι μόνες φορές που έχω δει κάτι τέτοια ( ναι τα έχω δει..) είναι περιόδοι που υπάρχει φόρτο στο δίκτυο,π.χ. παραμονές μεγάλων ημερών (πρωτοχρονιά ) που στέλνουν πολλοί.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ομοιοπαθης ειμαι κι εγω, ειδικα παλιοτερα.

τωρα το μονο προβλημα ειναι αυτο με τις αναφορες.. ειτε δεν ερχονται εγκαιρα, ειτε δεν πανε τα μηνυματα εγκαιρα, ειτε μου στελνουν μηνυμα και το λαμβανω μετα απο καποιες ωρες. Εχω προγραμμα συμβολαιου

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που τώρα τελευταία το παρατηρώ πολύ σε αρκετούς χρήστες!!

Φαντάζομαι ότι στην whats up υπάρχει η δυνατότητα πλοήγησης στο internet!

Παρόλα αυτά, θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το θέμα!!

 

1ον, πόση είναι η χρέωση???(θα ήταν πιο κατατοπιστικό αν θα μπορούσατε να μου τα αναλύσατε σε χρονικό όριο και όχι σε BYTES!!)

 

2ον, ξέρω ότι αν έχεις i-mode κινητό έχεις και τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς και το messenger!!Σε άλλες συσκευές σου παρέχεται πια αυτή η δυνατότητα έστω με κάποιο προγραμματάκι και αν ναι με ποιό???

 

Υ.Γ.Μιλάω πάντα για whats up καρτοκινητή και το μοντέλο του κινητού μου k750i!!

 

Ευχαριστώ!!:!:

 

1. Δεν παίζει χρονοχρέωση. βάζεις το WAP advanced μέσω gprs και μετράει ότι κατεβάζεις( βγάλε την εμφάνιση εικόνων στο κινητό για εξοικονόμηση ). Γενικά είναι πανάκριβο.

2. Ναι, αλλά τις ρυθμίσεις για i-mode είναι επτασφράγιστο μυστικό, προγράμματα θα βρεις πολλά αν δεν έχεις imode κινητό αλλά θα χρεώνεσαι μέσω του WAP advanced. Μόνο αν έχεις imode κάτι γίνεται από χρεώσεις

 

ΑΝ ΚΑΙ... οι εταιρίες ενώ ξέρουν ότι αν εφαρμόσουν ρυθμίσεις για IM, και καλή τιμολογιακή πολιτική ( όλα τα κινητά πλέον υποστηρίζουν με δικιά τους εφαρμογη που τρέχει στο παρασκήνιο) θα γίνει χαμός... to marketing ( τα sms τους προσφέρουν πολλά για τα ελάχιστα bytes που διακινούνται ) σου λέει βάλε στα "κορόιδα" να πληρώνουν gprs.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

paidia kalispera kai signwmh pou epanaferw ena thema pou exei anaferthei toses fores. gnwrizw ti einai to ota ok alla den kserw gia pio logo mou erxetai to sigekrimeno minima tous teleutaious 5 mhnes kathe mera!!! borei kai 2 fores th mera!! borw kapws na to stamatisw h h sim mou anavathmizetai kathe mera kai exw ftasei se diasthmika epipeda??

euxaristw poly!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σημαίνει Over The Air. Τώρα το τι σου έρχεται και γιατί... δεν το καταλαβαίνω...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...