Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια ερώτηση και θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει... Συνδέω το laptop μου με ένα Sony Ericsson K610im μέσω bluetooth. Στο κινητό υπάρχει 3G κάρτα. Όταν κάνω απόπειρα wireless internet μου βγάζει 115 Kbps ταχύτητα και αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε να βγάζει 368 Kbps επειδή η κάρτα είναι 3G (δοκιμάζοντας με απλή κάρτα έβγαζε πάλι 115 Kbps). Το κινητό έχει 3G κάλυψη στο μέρος που γίνεται αυτό. Επειδή φαντάζομαι ότι είναι δύσκολο να μου πει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό, θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε αν ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να βγάζει 368 Kbps αν είχαν γίνει όλα σωστά (για να μην ονειρεύομαι ασκόπως...)

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν και δεν έχει σχέση με την ταχύτητα που έχεις κάνε το εξής:

Πήγαινε στον υπολογιστή σου και κάνε την παρακάτω διαδρομή Έναρξη->Πίνακας Ελέγχου->Συνδέσεις Δικτύου->Στην σύνδεση δικτύου που έχεις κάνε δεξί κλικ ιδιότητες και στο μόντεμ του Sony ericsson που έχει εκεί αφου το επιλέξεις πάτησε ρυθμίσεις παραμέτρων και μετά άλλαξε την ταχύτητα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην Αγγλία και δεν έχω αναγνώριση κλήσεων στο καρτοκοινητο Cosmote που έχω.

Και κάποιοι γνωστοί μου εχουν το ίδιο ακριβως πρόβλημα.

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι κανονικά θα έπρεπε να έχω, μου κάναν και reset στις ρυθμίσεις και πάλι χωρίς λύση.

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή ξέρει κανείς κάποια λύση , γιατι είναι ένα θέμα που με προβληματίζει??

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην Αγγλία και δεν έχω αναγνώριση κλήσεων στο καρτοκοινητο Cosmote που έχω.

Και κάποιοι γνωστοί μου εχουν το ίδιο ακριβως πρόβλημα.

Πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι κανονικά θα έπρεπε να έχω, μου κάναν και reset στις ρυθμίσεις και πάλι χωρίς λύση.

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή ξέρει κανείς κάποια λύση , γιατι είναι ένα θέμα που με προβληματίζει??

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπιζω στο Παρίσι 3 χρόνια τώρα που πηγαινοέρχομαι λόγω δουλειάς με όποιο δίκτυο και αν συνδέομαι... Ενώ με Vodafone δεν έχω πρόβλημα. Μάλλον η Cosmote φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι που έχω Cosmote καρτοκινητό, έχω αναγνώριση κλήσεων στην Αγγλία. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Δοκίμασες να συνδεθείς με κάποιο άλλο δίκτυο;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

στο κατστημα "γερμανος" στο αεροδρομιο ειδα στη βιτρινα μια διαφημιση που ελεγε : εισαι υπαλληλος του αεροδρομιου?τοτε μιλας απεριοριστα.με cosmote.(η κατι τετοιο τελος παντων!) .μηπως τυχον ξερει κανενας περι τινος προκειται??
Link to comment
Share on other sites

:lol: τι αλλο θα ακουσω!

ο Γερμανος-cosmote επισης εχει και προσφορα για τους δημοτες της Σινδου Θεσ/νικης!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

στο κατστημα "γερμανος" στο αεροδρομιο ειδα στη βιτρινα μια διαφημιση που ελεγε : εισαι υπαλληλος του αεροδρομιου?τοτε μιλας απεριοριστα.με cosmote.(η κατι τετοιο τελος παντων!) .μηπως τυχον ξερει κανενας περι τινος προκειται??

Για τους υπαλλήλους του αεροδρομίου και των καταστημάτων ΙΚΕΑ και FACTORY OUTLET (δηλαδή για αυτούς που έχουν κάρτα πρόσβασης αεροδρομίου έχουν ένα ειδικό πρόγραμμα της COSMOTE μόνο για υπαλλήλους των παραπάνω με σχεδόν μηδαμινό πάγιο! Η σύνδεση αφορά μόνο έναν αριθμό (δηλ. την κάρτα SIM) και δεν παίρνεις καμία συσκευή δωρεάν. Υπάρχουν αρκετά προγράμματα ανάλογα με την προτίμηση μας και αφορά μόνο ομιλία. Λοιπές υπηρεσίες ισχύουν τα καθέστατα του τιμοκαταλόγου. Με πάγιο μόλις 0,02 € (!!!) έχεις το πρόγραμμα των 60 λεπτών δωρεάν ομιλία, ενώ για το πρόγραμμα των απεριορίστων λεπτών ομιλίας έχει πάγιο 7 €. Ο εναπομείναντας δωρεάν χρόνος ομιλίας δεν προστίθεται στον επόμενο μήνα!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί δε γίνεται στο αεροδρόμιο Μακεδονία;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί δε γίνεται στο αεροδρόμιο Μακεδονία;

Η συμφωνία λέει ότι έχει υπογραφεί σύμβαση με την COSMOTE και το Αεροδρόμιο Αθηνών. Βασικά μικρό ποσοστό των παγίων που προσφέρουν τα καλύπτει κάπως οικονομικά το αεροδρόμιο. Προφανώς κάποια εισήγηση θα έχει γίνει στο αεροδρόμιο Μακεδονία και ίσως ακόμα να μην έχει απαντήσει ή δεν συμφωνεί καθόλου! Ίσως και να γίνει αυτό μόλις λήξει η δική μας προσφορά στο αεροδρόμιο Αθηνών

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

:lol: τι αλλο θα ακουσω!

ο Γερμανος-cosmote επισης εχει και προσφορα για τους δημοτες της Σινδου Θεσ/νικης!!

H oποία είναι;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Mπορω να βρω σε ποιον ανηκει ενα Nο Cosmote που με ενοχλει ?

 

Ξερω οτι γινεται με εισαγγελικη εντολη αλλα ελεγα μηπως υπαρχει τπτ στο διαδυκτιο...

 

YΓ. PM δεκτα απο οποιον ξερει καποιον τροπο...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές. Άσε που κατά πάσα πιθανότητα είναι καρτοκινητό... οπότε δεν γίνεται τίποτα!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με το αεροδρόμιο έχει γίνει συμφωνία για τους εργαζόμενους σε αυτό.Για τα Ικεα+factory ποιος ο λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με το αεροδρόμιο έχει γίνει συμφωνία για τους εργαζόμενους σε αυτό.Για τα Ικεα+factory ποιος ο λόγος;

Οι εργαζόμενοι στο ΙΚΕΑ και FACTORY OUTLET για να έχουν πρόσβαση στο αεροδρόμιο απαιτεί την ειδική κάρτα που σε συνεργασία με το αεροδρόμιο την προσφέρει δωρεάν. Τα κεντρικά γραφεία της ΙΚΕΑ και FACTORY βρίσκονται σε κτίριο του αεροδρομίου που για να έχουν πρόσβαση χρειάζεται ειδική κάρτα. Εφόσον στην προσφορά συμμετέχουν μόνο οι κάρτες πρόσβασης του αεροδρομίου έχουν την δυνατότητα αυτή και οι υπάλληλοι στην IKEA και FACTORY

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Pocketpc με windows για κινητό ή smartphone μπορείς να βάλεις πρόγραμμα να φιλτράρει τις κλήσεις και να του το κλείνει αυτόματα χωρίς να σε ενοχλεί όπως το Photo contacts κ.α.
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν ενεργοποιήσεις 2 νέες συνδέσεις (π.χ. α. Cosmpote 120 και β. Απεριόριστα 1) και σε διαφορετικές ημερομηνίες αλλά εντός του μήνα ποιά από τις 2 θα έχει ενεργό το πακέτο προς σταθερά; Η πρώτη ή η τελευταία. Εννοείται ότι και στην 2η παρέχονται 7 ώρες κλήσεις σε σταθερά σύμφωνα με τα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!:)

Έχω what's up και σημερα το πρωί που έστειλα το SMS YP στο 1313 για να δώ πόσα SMS έχω, ενώ άλλες φορές μου ερχόταν μήνυμα "Έχετε στην διάθεσή σας Χ SMS μέχρι ΧΧ/ΧΧ/'ΧΧ", σήμερα μου ήρθε το μήνυμα "ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΟΛΙΚΆ 115 ΔΩΡΕΑΝ SMS"

 

Αυτό που με παραξένεψε, ήταν το ότι δεν έγραφε μέχρι πότε!:blink:

Καταργήθηκαν οι 30 μέρες από την ενεργοποίηση του πακέτου, ή έκαναν κομπίνα και δε σε ενημερώνουν μέχρι πότε μπορείς να τα καταναλώσεις, ώστε να χάνεις και όσα σου απομένουν??:mad:

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

και γω μόλις το πρόσεξα,τώρα που το είπες. :confused:

 

ελπίζω να είναι απλά,ότι καταργήθηκε το χρονικό όριο, αλλιώς.. :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος τα μηνύματα ποου σου δίνουν δωρεάν με την κάρτα των 9€ ισχύουν για λιγότερο χρόνο, οπότε αν έχεις πάρει και κάποιο πακέτο που ισχύει για ενα μήνα δεν γίνεται να υπολογιστούν όλα μαζι. Και σου λένε μόνο τον αριθμό των μηνυμάτων.

Ας το επιβεβαιώσει όποιος μπορεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γω μόλις το πρόσεξα,τώρα που το είπες. :confused:

 

ελπίζω να είναι απλά,ότι καταργήθηκε το χρονικό όριο, αλλιώς.. :X

 

 

...ασχετο....και στην ΤΙΜ δεν σου λενε στο μηνυμα ποτε λιγουν τα δωρεαν μηνυματα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα καθομαστε δηλαδη να σημειωνουμε ποτε καναμε ενεργοποιηση του πακετου?

ΕΛΕΟΣ αυτες οι Εταιριες.Ενα καλο πανε να κανουν και το κατστρεφουν...

 

Σημερα που ενεργοποιησα ενα πακετο μηνυματων δεν λεει παλι ποτε ληγει.

 

Ας ελπισουμε οτι ειναι κατι προσωρινο.

 

Παντως χθες δεν δουλευε καθολου η ενημερωση υπολοιπου SMS.

Μου ερχοταν μονο ενα κενο μηνυμα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...