Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή με ενδιαφέρει η προσφορά,τι χρειάζεται γιανα κάνω συμβόλαιο;λογικά 1βεβαίωση του αφμ κ ένα λογαριασμό δεη,οτε κλπ για το που μένω,έτσι;επίσης είμαι 17 κ σε 2μήνες γίνομαι 18.Μπορώ να το κάνω κ εγώ;γιατί αν περιμένω θα βγω εκτός προθεσμίας...(θεωρώ αυτονόητο ότι μπορώ να μετατρέψω δικό μου αριθμό κάρτας σε συμβόλαιο).Οποίος γνωρίζει κάτι ας με φωτίσει! Ευχαριστώ:)...

 

loipon kapote ta eixa psaksei alla den kserw an einai akoma etsi ta pragmata opote kalytera na rwthseis se ena katastma cosmote gia sigouria.

 

ayto pu eixa vrei einai to ekshs:

 

H cosmote apaitei na eisai anw twn 18, me vevaiwtiko apodoshs afm (oxi ekka8aristiko), taytothta fysika kai katavolh eggyhsh 150e. Koinwn enas foithths mporei na anoiksei syndesh cosmote, vevaia fantazomai afou ypaxei ayth h prosfora isws na mhn zhtane pia kai eggyhsh, h isws na mhn th zhtane logw tu eidous tou symvolaiou (pou einai kartosymvolaio). Pantws to anw twn 18 einai desmeytiko.

 

H tim apaitei na eisai anw twn 18, me vevaiwtiko apodoshs afm, taytothta kai tipota allo. H kalyterh lysh gia enan foithth.

 

H vodafone twra, DEN apaitei na eisai anw twn 18, dhladh mporei n anoiksei kai se enan mpemph (?ayto mu eipan?) oso aytos exei ekka8aristiko eforias me dhlwmeno eisodhma, dhladh exei XRHMA. eleos ayth etairia, dhladh 'se 8elw gia ta lefta su kai to fwnazw!'. Ayto twra pia den to zhtane aparaithta, ama oriseis aytomath eksoflhsh mesw pistwtikhs kartas, kai se afhnun na anoikseis mono 1 noumero. an 8es kai deytero zhtane 150e eggyhsh. Pistwtikh karta shmainei vevaia anw twn 18.

 

Ayta hksera, den kserw to kata poson exoun allaksei.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

emperor69 και η vodafone δεν σου δίνει σύνδεση αν είσαι κάτω από 18. Συγκεκριμένα το σύστημα στο οποίο περνάει η αίτηση ηλεκτρονικά, όπου δηλώνεται και η ημερομηνία γέννησης, ακυρώνει αυτόματα την αίτηση αν η ημερομηνία είναι μικρότερη από 18 έτη ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

emperor69 και η vodafone δεν σου δίνει σύνδεση αν είσαι κάτω από 18. Συγκεκριμένα το σύστημα στο οποίο περνάει η αίτηση ηλεκτρονικά, όπου δηλώνεται και η ημερομηνία γέννησης, ακυρώνει αυτόματα την αίτηση αν η ημερομηνία είναι μικρότερη από 18 έτη ;)

 

poly logiko, kai mena otan mu to eipe ayth sthn eksyphrethsh hmoun sigouros pws epesa se zwo..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα πηγα σε ενα καταστημα του Γερμανου,να τους πω οτι εδω και 2 εβδομαδες μου ειπαν οτι θα παρουν τηλ. απο την Αθηνα(για να στειλουν το Ν73),και δεν εχουν παρει μεχρι τωρα.... Κλασικα ρωτησε κιν. και ονομα.... ΑΛΛΑ μετα ζητησε και ταυτοτητα...την ρωταω γιατι και μου λεει οτι πλεον(και συγκεκριμενα απο σημερα το πρωι) καθε καταστημα του Γερμανου μπορει να σου δωσει κινητο μεσω επιδοτησης...!!το κακο ειναι οτι δεν εχουν Ν73(και δεν θα εχουν για πολυ καιρο οπως μου ειπε)και μαλλον θα παρω το Ν80:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνουν 2κ.μήνες...Αν κ θα ρωτήσω αλλά δε νομίζω..Τέλος πάντων θα περιμένω!Α!Πέτρο ετοιμάσου κ για εκείνη τη μεταβίβαση που λέγαμε οοοοοόταν με το καλό γίνω 18:mad:(κ με εμπιστευτούν μέσα σε μια μέρα:p)...
Link to comment
Share on other sites

Ισως ενδιαφέρει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1596219#post1596219

 

Να συμπληρώσω ότι αυτό έγινε μετά απο 2 εβδομάδες ταλαιπωρίας (περιμένετε 2 εργάσιμες, ήρθε η επιδότησή σας, δεν ήρθε η επιδότησή σας, δεν τη βγάζει το σύστημα ... κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρω, από Γερμανό έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να είναι παραεισαγωγή... Και άντε να βγάλεις άκρη μετά με το επίσημο service!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Παλιότερα είχα βρει κάποιο Post όπου αναφέροταν πωω μπορώ να αποθηκεύσω στα bookmarks,απευθείας link για να στέλνω μυνήματα μέσα από το λογαριασμό μου.Ωστόσο πλόεν δεν μπορώ να ξαναβρώ αυτό το post.Αν κάποιος το θυμάται του είμαι υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Εψαξα στην αναζητηση και δεν βρηκα κατι, οποτε αν μπορείτε να με βοηθησετε. Οταν αλλαξα την καρτα και την εκανα συνδεση, σε νοκια ( δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες εταιριες), αρχισε να μου βγαζει πριν ακουστει το μπιπ σε μια κληση το παρακατω μην: "σημειωη:ενεργες προωθήσεις", και προφανως δεν εχω καμια προωθηση ενεργοποιημενη. Εχω ακουσει οτι δεν γινεται να το κανω να μην εμφανιζεται αυτο, ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο θα σου βγαινει παντα..οταν καλεις..γιατι αν σε καλεσει καποιος τι θα κανει το κινητο σου?το σκευτηκες αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Εψαξα στην αναζητηση και δεν βρηκα κατι, οποτε αν μπορείτε να με βοηθησετε. Οταν αλλαξα την καρτα και την εκανα συνδεση, σε νοκια ( δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες εταιριες), αρχισε να μου βγαζει πριν ακουστει το μπιπ σε μια κληση το παρακατω μην: "σημειωη:ενεργες προωθήσεις", και προφανως δεν εχω καμια προωθηση ενεργοποιημενη. Εχω ακουσει οτι δεν γινεται να το κανω να μην εμφανιζεται αυτο, ισχυει;

Αυτό το βγάζει όταμ έχεις ενεργοποιημένο τηλεφωνητή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βγάζει όταμ έχεις ενεργοποιημένο τηλεφωνητή

και επίσης το βγάζει αν έχεις ενεργοποιήσει την ειδοποίηση κλήσεων αφού προωθείται σε ένα αριθμό στην ειδοποίηση κλήσεων.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανες την αλλαγη απο καρτα σε συνδεση σου ενεργοποιησαν αυτοματα τον τηλεφωνητη. Γιαυτο αρχισε να σου βγαζει αυτο το μυνημα. Αν θες μπορεις να τον απενεργοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Από την Cosmote

 

 

 

"30/10/2006

Ανακοίνωση

Απλά, βασικά προληπτικά μέτρα ασφαλείας για την προστασία της επικοινωνίας των χρηστών κινητής τηλεφωνίας

 

 

Με αφορμή πρόσφατες αναφορές εκπομπής τηλεοπτικού σταθμού, αλλά και δημοσιεύματα στον ημερήσιο Τύπο σχετικά με την ασφάλεια των επικοινωνιών μέσω κινητού τηλεφώνου, η COSMOTE ενημερώνει τους πελάτες της και το ευρύ κοινό για τα εξής:

 

To ενδεχόμενο εγκατάστασης ιού σε συσκευή κινητής τηλεφωνίας σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας ούτε με τη λειτουργία του δικτύου τους.

 

Παρ’ όλα αυτά η εγκατάσταση ιού από κακόβουλους τρίτους μπορεί να είναι δυνατή, μόνο όμως κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και προϋποθέσεις και μόνο εφόσον ο ίδιος ο χρήστης εγκαταστήσει μόνος του ή μέσω τρίτων μια άγνωστη εφαρμογή στο κινητό του.

 

Για να προστατεύσουν την επικοινωνία τους, οι χρήστες κινητής τηλεφωνίας μπορούν να λάβουν κάποια βασικά και απλά προληπτικά μέτρα ασφαλείας που αφορούν αποκλειστικά στη συσκευή τους:

 

Πιο συγκεκριμένα:

Να «κλείνουν» το Βluetooth όταν δεν το χρησιμοποιούν

Να μην εγκαθιστούν εφαρμογές και να μην αποθηκεύουν άγνωστα αρχεία που δέχονται μέσω Βluetooth

Να μην εγκαθιστούν εφαρμογές και να μην αποθηκεύουν άγνωστα επισυναπτόμενα αρχεία που λαμβάνουν μέσω μηνυμάτων MMS

Να μην αποθηκεύουν αρχεία ή εφαρμογές στο κινητό τους τηλέφωνο από άγνωστες ιστοσελίδες WAP ή Internet

Να μην ανοίγουν και να μην αποθηκεύουν αρχεία, που λαμβάνουν στο κινητό τους μέσω e-mailαπό αποστολείς που δε γνωρίζουν

Να ελέγχουν συστηματικά τους λογαριασμούς τους για τυχόν χρεώσεις για μηνύματα SMS/MMS που δεν έχουν στείλει ή χρεώσεις για δεδομένα (GPRS/3GWAP, GPRS/3GInternet) που δεν έχουν «κατεβάσει»

Να μην αφήνουν το κινητό τους τηλέφωνο εκτεθειμένο σε τρίτους".

 

 

 

Απλή και σαφής η ανακοίνωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εντολη που μπορω να πληκτρολογησω στο κινητο και να απενεργοποιηθει ο τηλεφωνητης; Εκανα ακυρωση προωθησεων αλλα δεν επιασε.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ζητάς από την εξυπηρέτηση πελατών να σου τον απενεργοποιήσουν;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά πάντως παλιότερα ο τηλεφωνητής έφευγε μόνο μέσω της εξυπηρέτησης. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει. Εσύ έχεις καρτοκινητό;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν ακυρώσεις τις προωθήσεις ίσως; ooops sorry, το δοκίμασες. Η συσκευή σου έχει ρύθμιση του πόσες φορές θα χτυπάει πριν ενεργοποιηθεί η προώθηση; Αν αυξήσεις αυτό το νούμερο στο μέγιστο...(αν γίνεται)
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...