Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα Υπηρεσία Corporate Directory από την COSMOTE

Πρόσβαση σε εταιρικούς τηλεφωνικούς καταλόγους μέσω κινητού τηλεφώνου για τους εταιρικούς πελάτες μόνο από την COSMOTE

 

 

Πρώτη στην ελληνική αγορά η COSMOTE προσφέρει στους εταιρικούς της πελάτες την υπηρεσία Corporate Directory για άμεση και γρήγορη πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο της εταιρίας τους μέσω κινητού τηλεφώνου, ακόμη κι εκτός γραφείου.

 

 

 

 

Η πρόσβαση στην υπηρεσία γίνεται μέσω συσκευών που υποστηρίζουν την τεχνολογία WAP ή συσκευών i-mode ® [1] . Για κάθε επαφή στον εταιρικό τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζονται στη συσκευή των χρηστών πληροφορίες όπως Επώνυμο, Όνομα, Αριθμός Κινητού & Τηλεφώνου Γραφείου, ενώ παράλληλα υπάρχουν τρία ελεύθερα πεδία, το περιεχόμενο των οποίων μπορεί να καθορίσει κάθε εταιρία ανάλογα με τις ανάγκες της.

 

Με γνώμονα την ιδιαίτερα φιλική τιμολογιακή πολιτική της COSMOTE, οι πελάτες της δεν επιβαρύνονται με κάποιο εφάπαξ κόστος ή μηνιαίο πάγιο για τη χρήση της υπηρεσίας Corporate Directory, παρά μόνο για την πλοήγηση στο WAP ή στο i-mode και σύμφωνα με τις εκάστοτε τιμές ογκοχρέωσης.

 

Με την υπηρεσία Corporate Directory, η COSMOTE εμπλουτίζει περαιτέρω το σύνολο των υπηρεσιών για τους εταιρικούς της πελάτες, παρέχοντάς τους ακόμα πιο ολοκληρωμένες και οικονομικές λύσεις επικοινωνίας.

 

 

 

[1] Το i-mode ® και το λογότυπο i-mode ® είναι εμπορικά σήματα ή κατοχυρωμένα εμπορικά σήματα της NTT DoCoMo, Inc. στην Ιαπωνία και σε άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιπλανώμενος στο my-cosmos wap, έχω την εξής απορία: Ενώ στο site της Cosmote τονίζει οτι το να κατεβάζεις μελωδίες παιχνίδια και ότι άλλο ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ(να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους..), ΓΙΑΤΙ μέσα στο wap-site δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο οτι χρεώνονται και πόσο?? Κι άντε στα Τειχόχαρτα σου έχει τη λέξη "αγορά"...:worry: μπορεί να μη σου ξεκαθαρίζει πόσο θα σε χρεώσει...αλλά ξέρεις οτι θα χρεωθείς. στις μελωδίες που έχει απλά το "αποστολή" ... ??? :ninja: Τι να καταλάβεις? :X Κατέβασα το everything και προφανώς δε χρεώνει αμέσως...οπότε μετά απο 4-5 ringtones βρέθηκα με αρνητικό υπόλοιπο... :cry: Η κοσμοτέ ΙΣΩΣ να μην είναι η πρώτη εταιρία στην ελλάδα όπως διαφημίζει.....παρόλα αυτά σε αξιοπιστία την θεωρό κορυφαία μαζί με την άλλη που εκπέμπει στα 900MHz...αλλά αυτά τα λάθη δεν συγχωρούντε.
:)
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει settings wizard το Ν70? Στείλε MMS N στο 1651 αλλά πιθανώς να χρειάζεται να προσθέσεις τις παρακάτω ρυθμίσεις:

Proxy serv. address: 10.10.10.20

Proxy Port number: 8080

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις και ολοκληρωμένες τις ρυθμίσεις από το http://www.nokia.com :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SAGEM-myV-55/1.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.6.d.3 (GUI) MMP/1.0)

 

Poio einai to site omws?

http://cpdir.cosmote.gr/mobile απο κινητο

http://cpdir.cosmote.gr/ απο Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Φιλε μου την εχω δοκιμασει. Ειναι καλη υπηρεσια αλλα θα πρεπει να βρει η cosmote και οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας γενικοτερα ενα τροπο χρεωσης του wap τετοιο ωστε να μην εχει καποιος, που δεν ξερει πολλα απο τα κινητα, το αγχος ποσο θα χρεωθει κανοντας χρηση του wap προκειμενου να πετυχουν αυτες οι υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

paidia exw mia cosmokarta apli an zitisw antikatastasi se usim tha plirwsw i tha moy ti dwsoun dwrean?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

paidia exw mia cosmokarta apli an zitisw antikatastasi se usim tha plirwsw i tha moy ti dwsoun dwrean?

Θα πληρώσεις 11-12 ευρώ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ασυμβατότητας προς τα πίσω δεν υπάρχει, απλά θα πληρώσεις τη usim. Δεν νομίζω να δίνει κανείς usim δωρεάν αυτή την περίοδο εκτός αν πάρεις από την αρχή 3G συσκευή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσουμε ότι ακόμα και στην Q δεν έχουν μείνει gold νούμερα. Όσοι πήραν τότε που εμφανίστηκε ήταν οι μόνοι τυχεροί!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

paratirisa oti edw kai 2 mines oi xrewseis pros kinita(ektos whats up) kai stathera anevikan !!apo 0.0067 sec pigan 0 .0082 sec ..aparadekto !!!poly kaki kinisi xwris vevaia na enimerwsoun tous pelates..!i aksiopistia tis cosmote pige peripato!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πάντα έτσι ήταν.

Σίγουρα το ίδιο κάνουν Voda, Tim.

 

Δηλαδή έχουν τις χαμηλές τιμές μεταξύ F2G-F2G και CU-CU, και οι υπόλοιπες εθνικές κλήσεις χρεώνονται ενιαία με σχεδόν διπλάσιο τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Έχω την εντύπωση ότι πάντα έτσι ήταν.

Σίγουρα το ίδιο κάνουν Voda, Tim.

 

Δηλαδή έχουν τις χαμηλές τιμές μεταξύ F2G-F2G και CU-CU, και οι υπόλοιπες εθνικές κλήσεις χρεώνονται ενιαία με σχεδόν διπλάσιο τιμή.

 

gia to whats up file itan 0.0067 i xrewsi..twra anevike!kakws...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

gia to whats up file itan 0.0067 i xrewsi..twra anevike!kakws...

αυτό που λες έγινε όταν άλλαξε το what's up Και βγήκαν και τα πακέτα call them all και sms them all.επίσης καταργήθηκε και η κλιμακωτή χρέωση στα γραπτά μηνύματα.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49I MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Μήπως κάνετε λάθος; Παλιότερα ήταν χωρίς ΦΠΑ ενώ τώρα ότι γράφουν το δίνουν με ΦΠΑ.

 

oxi file apla to whats up twra pou prosferei to call600 anevase tis times gia ektos whats up kai tis evale akrivws opws to cu.. poly kaki kinisi kai kanei poly kako sto image tis etairias!!!anti na katevainoun oi times anevainoun!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το cu ήταν τελικά η κατάρα στο χώρο της καρτοκινητής. Ό,τι στραβό είχε το αντέγραψαν όλες οι εταιρείες! :wacko:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και να ήταν μόνο το CU.... Δυστυχώς ότι κακά φέρνει στην Ελλάδα μία εταιρία σπεύδουν και οι υπόλοιπες να το υιοθετήσουν. Και το μέλλον μάλλον θα είναι δυσκολότερο και... ακριβότερο για τους καταναλωτές!
Link to comment
Share on other sites

oxi file apla to whats up twra pou prosferei to call600 anevase tis times gia ektos whats up kai tis evale akrivws opws to cu.. poly kaki kinisi kai kanei poly kako sto image tis etairias!!!anti na katevainoun oi times anevainoun!

Ποιο image ρε φιλε εμενα δεν με χαλαει καθολου να μιλαω με ολη την οικογενεια μου με το call600 και τα 5 ευρω το μηνα. Ας βαλει οτι θελει στις χρεωσεις προς τα αλλα κινητα. Για αυτους υπαρχει η συνδεση. Τωρα για καποιους που δεν μπορουν να εχουν συνδεση υπαρχει η cosmoκαρτα με την προνομοιακη χρεωση και σε συνδιασμο με το 2in1 ειναι τελειο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αυτό ισχύει. Πριν ένα 6μηνο που έκανα μια σύνδεση Q1 τρόμαξα να βρω αριθμό κι αυτός ήταν σχετικά εύκολος.

Ενώ πολλοί αριθμοί φαίνονταν διάθέσιμοι, είναι μάλλον κλεισμένοι από την εταιρεία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα ήθελα να μάθω (απο πού; ) γιατί μέσα στον δωρεάν χρόνο ομιλίας μου έχω αρκετές φορές μια χρέωση:

 

697504859χχχχ του ενός δευτερολέπτου.

 

το 04859χχχχ είναι ο αριθμός τηλεφώνου μου (είμαι με φορητότητα), αλλά το 6975 γιατί υπάρχει; και επίσης γιατί υπάρχουν οι χρεώσεις ενός δευτερολέπτου (οι οποίες ως φαίνεται, χρεώνονται 30'' και φαιρούνται απο τον δωρεάν χρόνο ομιλίας).

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός του κινητού σου ποιος είναι; το πρόθεμα δηλαδή... αυτό το 04859... δεν το κατάλαβα!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...