Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας φτιάξει πρώτα έναν ανθρώπινο ιστοχώρο και μετά ας ζητήσουμε και e-billing! :p Είναι αυτό τώρα site; Μια πληροφορία (πέρα από τα βασικά) δεν έχω βρει από εκεί μέσα. Και μάλιστα όταν δεν μπορώ να βρω κάτι και στέλνω e-mail στο cs τους είτε θα μου πουν ότι οι πληροφορίες δίνονται στο site οπότε και τους ξαναστέλνω και τους ξεχέζω κανονικά ή καλέστε στο 1212 ή 1313 ανάλογα με το αίτημα...

 

Πάντως και η ΤΙΜ έχει ένα προβληματάκι σε αυτό τον τομέα καθώς εκείνη δίνει μόνο στα εταιρικά συμβόλαια. Εδώ η Vodafone πλησιάζει να δώσει e-billing και στα καρτοκινητά και οι άλλες εταιρίας ακόμη κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά η vodafone προς το παρόν δεν δίνει e-billing στα καρτοκινητά και δεν έχει ακουστεί τίποτα!

Το site όλων θέλει φτιάξιμο. Πάντως βρίσκω της κοσμοτέ πιο εύκολο από ΤΙΜ, voda. Φυσικά άυτό είναι υποκειμενικό.

Για online billing από κοσμοτέ, δεν βλέπω άμεσα. Και είναι χαζό διότι θα έκοβα ευχαρίστως το χάρτινο λογαριασμό που γεμίζει ντοσιέ για να κρατήσω ένα export σε excel ή άλλη μορφή των λογαριασμών μου. Θα είχαν σημαντικό κέρδος αν το υλοποιούσαν!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύω εδώ έναν αριθμό που κέρδισα σε Goodys και ισχύει για CosmoΚάρτα... μιας και εγώ έχω σύνδεση...

 

 

όποιος προλάβει... ας απαντήσει εδώ έτσι ώστε να κλειδωθεί / διαγραφεί το παρόν...

 

Αν ποστάρω σε λάθος σημείο ας με διορθώσουν...

 

 

6550 0543 7896 2667

 

Καλώντας στο 1314 από το κινητό ή SMS "ANA" (κενό) και το παραπάνω 16ψήφιο νούμερο στο 1314

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά η vodafone προς το παρόν δεν δίνει e-billing στα καρτοκινητά και δεν έχει ακουστεί τίποτα!

 

Αφου το γραφει στο site, πως δεν εχει ακουστει?

Link to comment
Share on other sites

Αφου το γραφει στο site, πως δεν εχει ακουστει?

Αυτό λέει ότι μόνο στο να το γράφει έχει μείνει. Στο να το υλοποιήσει, ούτε να το σκεφτεί! :p

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πόσο θα πάρει στην κοσμοτέ να το υλοποιήσει... Από το παρελθόν γνωρίζουμε ότι ο μέσος χρόνος αντίδρασης σε νέες υπηρεσίες είναι περίπου 2 χρόνια !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Πλέον, είναι εφικτή η ενεργοποίηση της υπηρεσίας εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων που δίνει η COSMOKARTA και σε κατόχους καρτών USIM. Το μόνο που χρειάζεται, είναι η εκ νέου ενεργοποίηση της υπηρεσίας από την κάρτα USIM του συνδρομητή, στέλνοντας το δωρεάν μήνυμα ΕΒ στο 1314.

 

Υπενθυμίζεται πως παλιότερα, όταν γινόταν αλλαγή από SIM σε USIM, το bonus ακυρονόταν...:X

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει email της μορφής κινητό@mms.cosmote.gr? Θέλω να μου στείλω ένα αρχείο από PC και δεν έχω το καλώδιο μου...

 

Γινεται μεσα απο το mms album της cosmote εδω. Εννοείτε οτι θα εχεις χρεωση σαν να το εστειλες απο το κινητο σου. Φυσικα πρεπει να εχεις κινητο cosmote και να εχεις φτιαξει το προσωπικο σου αλμπουμ. Αν ειχες κινητο imode τοτε θα μπορουσες να το στειλεις σαν email στην διευθυνση του imode email σου που θα ειχε την μορφη 69xxxxxxxx@imode.gr η αν εσυ ειχες κανει καποια αλλαγη και το ειχες κανει ψευδωνυμο@imode.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορείς επίσης να το ανεβάσεις κάπου πχ geocities και να το κατεβάσεις από εκεί από το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως ενεργοποιηται το internet στην cosmote. Πηγα στον Γερμανο εδω στην Κοζανη για να το κανω και δεν ξερουν τι τους γινεται. Ολοι ασχετοι ειναι. κανενας αλλος τροπος προκειμενου να γλυτωσω το fax υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα καλεσα το 1314 και ακουγα το ηχογραφημενο μηνυμα:

 

στειλτε μηνυμα στο 1313, το x2, και επιλεξτε 2 νουμερα με τα οποια θα μιλατε με τη μιση χρεωση.

 

Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο?

Καμια μπανανοφλουδα? Τιποτε κρυφες χρεωσεις?

Πρωτ' απο ολα, ποσο κοστιζει η υπηρεσια? ποσο διαρκει?

 

Και κατι αλλο: εγω βαζω προνομιακη κοσμοκαρτα. Δηλαδη μιλω με μιση χρεωση σε σχεση με απλη κοσμοκαρτα. Αν στειλω αυτο το μηνυμα, θα μιλω με την μιση της μισης χρεωση? Αθροιζονται οι μειωσεις ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω, μηπως ενεργοποιωντας μια υπηρεσια, ακυρωνω την χρηση μιας αλλης.

Δηλαδη αν αυριο, βγει κι αλλη μια υπηρεσια, με ακομη χαμηλοτερη χρεωση, μπορω να ενεργοποιησω ολες αυτες και να πληρωνω σχεδον 0?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν βγει αύριο άλλη η Cosmote να είσαι σίγουρος ότι θα διευκρινίσει τι θα γίνει με αυτούς τους αριθμούς. 0 ευρώ πάντως δεν πρόκειται να πληρώνεις!! :p
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΠΤΩΣΗ 20% κάθε μήνα στο λογαριασμό τους, για έναν ολόκληρο χρόνο, προσφέρει η Cosmote σε όλους τους φοιτητές που θα συνδεθούν σε ένα από τα προγράμματα ΚαρτοΣυμβολαίου.

 

Συνολικά στον ένα χρόνο της προσφοράς αυτής, κάθε φοιτητής θα κερδίσει 48 ευρώ στο πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο Cosmote 20» και 144 ευρώ στο πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο Cosmote 35».

 

H προσφορά ισχύει για όσους φοιτητές και σπουδαστές, δημόσιων και ιδιωτικών σχολών, ενεργοποιήσουν μία νέα σύνδεση ΚαρτοΣυμβολαίου, από τις 6 Οκτωβρίου έως τις 4 Νοεμβρίου 2006.

 

Το πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο», που προσφέρει κατ' αποκλειστικότητα στην ελληνική αγορά η Cosmote, συνδυάζει τα οφέλη των προγραμμάτων συμβολαίου και της καρτοκινητής.

 

Οι πελάτες δηλαδή της Cosmote που επιλέγουν το «ΚαρτοΣυμβόλαιο» έχουν τη δυνατότητα να απολαμβάνουν χαμηλές χρεώσεις ομιλίας και επιδότηση συσκευών, όπως στα προγράμματα συμβολαίου, διατηρώντας παράλληλα τον πλήρη έλεγχο των εξόδων τους, όπως στην καρτοκινητή.

 

Πηγή: Ναυτεμπορική

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.53.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

San tin apli carta den einai tipote.

An exeis xrimata bazeis xrono omilias,an oxi perimeneis kai kaneis anapantites stelneis mail ,Use voip.

 

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.53.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

ΕΚΠΤΩΣΗ 20% κάθε μήνα στο λογαριασμό τους, για έναν ολόκληρο χρόνο, προσφέρει η Cosmote σε όλους τους φοιτητές που θα συνδεθούν σε ένα από τα προγράμματα ΚαρτοΣυμβολαίου.

 

Συνολικά στον ένα χρόνο της προσφοράς αυτής, κάθε φοιτητής θα κερδίσει 48 ευρώ στο πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο Cosmote 20» και 144 ευρώ στο πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο Cosmote 35».

 

H προσφορά ισχύει για όσους φοιτητές και σπουδαστές, δημόσιων και ιδιωτικών σχολών, ενεργοποιήσουν μία νέα σύνδεση ΚαρτοΣυμβολαίου, από τις 6 Οκτωβρίου έως τις 4 Νοεμβρίου 2006.

 

Το πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο», που προσφέρει κατ' αποκλειστικότητα στην ελληνική αγορά η Cosmote, συνδυάζει τα οφέλη των προγραμμάτων συμβολαίου και της καρτοκινητής.

 

Οι πελάτες δηλαδή της Cosmote που επιλέγουν το «ΚαρτοΣυμβόλαιο» έχουν τη δυνατότητα να απολαμβάνουν χαμηλές χρεώσεις ομιλίας και επιδότηση συσκευών, όπως στα προγράμματα συμβολαίου, διατηρώντας παράλληλα τον πλήρη έλεγχο των εξόδων τους, όπως στην καρτοκινητή.

 

Πηγή: Ναυτεμπορική

 

Bebaia oso perisoteres kai eueliktes epiloges uparxoun toso to kalutero.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρόκειται για προσφορά, επί της ουσίας... Καλό θα ήταν να παρουσίαζε μαθητικά ή φοιτητικά πακέτα όπως στο εξωτερικό και αυτό να ήταν μέρος αυτής της προσφοράς...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η προσφορά,τι χρειάζεται γιανα κάνω συμβόλαιο;λογικά 1βεβαίωση του αφμ κ ένα λογαριασμό δεη,οτε κλπ για το που μένω,έτσι;επίσης είμαι 17 κ σε 2μήνες γίνομαι 18.Μπορώ να το κάνω κ εγώ;γιατί αν περιμένω θα βγω εκτός προθεσμίας...(θεωρώ αυτονόητο ότι μπορώ να μετατρέψω δικό μου αριθμό κάρτας σε συμβόλαιο).Οποίος γνωρίζει κάτι ας με φωτίσει! Ευχαριστώ:)...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση από πλεύρας COSMOTE, σε μια ομάδα πληθυσμού με μεγάλα περιθώρια κέρδους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...