Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν παίρνεις το cc να σου πούνε πως να το απενεργοποιήσεις?
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία; Φίλος που έκανε την ενεργοποίηση των 60 sms προχτες σε κατάστημα cote, του είπαν οτι έχει επιπλέον 13 free. Αυτό ξέρετε αν ισχύει κ για όσους έχουν ήδη το πρόγραμμα ή μόνο για νέες ενεργοποιήσεις κ για πόσο καιρό θα έχει τα επιπλέον 13;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία; Φίλος που έκανε την ενεργοποίηση των 60 sms προχτες σε κατάστημα cote, του είπαν οτι έχει επιπλέον 13 free. Αυτό ξέρετε αν ισχύει κ για όσους έχουν ήδη το πρόγραμμα ή μόνο για νέες ενεργοποιήσεις κ για πόσο καιρό θα έχει τα επιπλέον 13;

Ευχαριστώ

 

Αυτό που προφανώς του είπαν είναι οτι με το πακέτο αυτό ουσιαστικά κερδίζει 13 sms. Δηλαδή από τα 60 βγαίνουν τα 13 δωρεάν αναλογιζόμενοι την χρέωση των κανονικών μηνυμάτων χωρίς το πακέτο...

υπέρτατο μηχάνημα οδήγησης!http://www.bmwworld.com/images/cars/m3/6050_tn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη σε περιπτωση που εχει ηδη αναφερθει...

 

Θυμαμαι παλια που υπηρχε ενα site (οπως το Mycosomos για παραδειγμα),που παρειχε διαφορες υπηρεσιες,αρκει να ησουν συνδρομητης της Cosmote.

 

Ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε να είναι αυτόματα ενεργή και να χρεώνει όλους τους συνδρομητές με εξτρά πάγιο...

Πρόσεξε αυτό:

 

Να παραθέσω λίγο την δημοσίευση της Cosmote:

 

 

 

COSMOTE προς σταθερά

 

ΔΩΡΟ 15 ώρες προς σταθερά κάθε μήνα , για 6 μήνες

 

(Θα βαρεθείς να τους μιλάς)

 

Tώρα η COSMOTE με κάθε νέα σύνδεση στα προγράμματα συμβολαίου, σας προσφέρει από 7 έως 15 ώρες δωρεάν χρόνο ομιλίας κάθε μήνα, για 6 μήνες , για να μιλάτε με οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο θέλετε (αστικές και υπεραστικές κλήσεις). Ανάλογα με το πρόγραμμα που θα συνδεθείτε έχετε:

 

Προγράμματα Συμβολαίου

 

 

Πακέτο δωρεάν χρόνου ομιλίας προς σταθερά

 

 

Δώρο για 6 μήνες

 

COSMOTE 120, 180, 240

 

 

420’

 

 

7 ώρες κάθε μήνα

 

COSMOTE 360, 480, 600, 1000

 

 

900’

 

 

15 ώρες κάθε μήνα

 

Η προσφορά ισχύει με κάθε νέα σύνδεση έως 09/12/06

 

Μετά τη λήξη της 6μηνης προσφοράς, θα συνεχίσετε να έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία COSMOTE προς σταθερά, έναντι καταβολής μηνιαίου παγίου, ανάλογα με το πακέτο που επιλέξατε κατά την περίοδο της προσφοράς.

 

Κάποια σημαντικά σημεία είναι:

a. Με κάθε νέα σύνδεση, ξεκινά η προσφορά

b. Η επιλογή του πακέτου, γίνεται αυτόματα ανάλογα με την επιλογή πακέτου

c. Μετά την λήξη της 6μηνης προσφοράς θα συνεχιστεί η υπηρεσία να είναι ενεργοποιημένη.

d. Δεν περιλαμβάνονται στις ανακοινώσεις της εταιρίας, ούτε οδηγίες ενεργοποίησης, ούτε γίνεται νύξη για την αναγκαιότητα αυτής.

 

To CS της Cosmote, μου είπε ότι η ενεργοποίηση της υπηρεσίας, γίνεται από τον αντιπρόσωπο που έκανε την σύνδεση, εν προκειμένω το Πλαίσιο. Θα επικοινωνήσω με το Πλαίσιο, ώστε να ενεργοποιηθεί και για μένα, η νέα υπηρεσία, όπως επίσης και να πιστωθεί ο χρόνος ο οποίος μίλησα προς σταθερά την τελευταία εβδομάδα. Θα κάνω ερώτηση, και για το ποια είναι η "κοινή πρακτική" από τους αντιπροσώπους στο συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι μανία έχει πιάσει όλες τις εταιρίες με τα σταθερά;;

Την κοσμοτέ να την καταλάβω ,αλλά τις άλλες 2 τι τις έχει πιάσει;;; :confused:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια .. έστειλα την εντολή και μου ήρθε απάντηση "το αίτημα σας επεξεργάζεται" ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τι μανία έχει πιάσει όλες τις εταιρίες με τα σταθερά;;

Την κοσμοτέ να την καταλάβω ,αλλά τις άλλες 2 τι τις έχει πιάσει;;; :confused:

ειναι της μοδας τωρα! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί το πακέτο, πρέπει να ζητηθεί από τον χρήστη.

Πιστεύω ότι πολλοί νέοι συνδρομητές θα βρεθούν με χρεωμένο ένα extra 7ωρο με 14ωρο χρόνο ομιλίας στο κινητό τους.

Άποψη μου είναι ότι είναι ΛΑΘΟΣ της Cosmote η ελλιπής προβολή των από μέρος των συνδρομητών υποχρεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με κλήση γίνεται...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με κλήση γίνεται...

 

Μην το υποτιματε τόσο γιατί κάποιος γνωστός μου που είχε συνδεση tim πλήρωσε καάμποσα ευρώ γιατί κάποιος χρησιμοποίησε την αντίστοιχη υπηρεσσία της tim μέσα από τα μηνύματα και αφού δεν είχε κάποιο συστημα ασφαλείας (βλέπε κωδικό χρήστη) η υπηρεσία, τον χρέωσε χωρίς αυτός να ξέρει κάτι. Το κατάλαβε φυσικά όταν ήρθε ο λογαριασμός, αλλά που να θυμάτε ποιός του την έκανε.

Εξάλου το να κάνεις μεταφορά χρημάτων καλώντας το 1313 εκτός του ότι είναι ασφαλής, έχοντας ως απαραίτητη προυπόθεση να ξέρεις τον κωδικό χρήστη, είναι και ποιό φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Μην το υποτιματε τόσο γιατί κάποιος γνωστός μου που είχε συνδεση tim πλήρωσε καάμποσα ευρώ γιατί κάποιος χρησιμοποίησε την αντίστοιχη υπηρεσσία της tim μέσα από τα μηνύματα και αφού δεν είχε κάποιο συστημα ασφαλείας (βλέπε κωδικό χρήστη) η υπηρεσία, τον χρέωσε χωρίς αυτός να ξέρει κάτι. Το κατάλαβε φυσικά όταν ήρθε ο λογαριασμός, αλλά που να θυμάτε ποιός του την έκανε.

 

Μα νομίζω από την ΤΙΜ σου στέλνουν μήνυμα με αποδοχή ή όχι της μεταφοράς του ποσού. Μήπως έγινε κάτι άλλο;

Εκτός αν δε κατάλαβα καλά τη δημοσίευσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακριβώς πρόκειται για καρτοκινητά νομίζω ότι καλά κάνει η Cosmote και ζητάει το ελάχιστο των εγγυήσεων για να κάνει τη μεταφορά. Διασφαλίζει την αξιοπιστία της απέναντι στους πελάτες της.

Αυτό που θα πρέπει να διορθώσει βέβαια είναι η αναμονή για να συνδεθεί κανείς με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω από την ΤΙΜ σου στέλνουν μήνυμα με αποδοχή ή όχι της μεταφοράς του ποσού. Μήπως έγινε κάτι άλλο;

Εκτός αν δε κατάλαβα καλά τη δημοσίευσή σου.

 

Ζητάει σίγουρα ενώ παράλληλα δεν σε αφήνει να μεταφέρεις πάνω από 30€...

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει σίγουρα ενώ παράλληλα δεν σε αφήνει να μεταφέρεις πάνω από 30€...

 

τουλάχιστον η Cosmote έχει όριο τα 100 ευρώ!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Μπορώ να κάνω whats up ενα νούμερο cosmote με σύνδεση?αν ναι,πως?
Αν είναι οαρίστου χρόνου, πήγαινε σε ένα κατάστημα και κάνε διακοπή της σύνδεσης και μετατροπή σε καρτοκινητό :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ...

Δηλαδη το whats up ειναι πακέτο καρτοκινητής,σωστα?

(σορυ αν ειναι βλακεια αυτο που ρωτάω αλλα δεν έχω ιδεα απο πακέτα κινητων,συνδέσεις κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι οαρίστου χρόνου, πήγαινε σε ένα κατάστημα και κάνε διακοπή της σύνδεσης και μετατροπή σε καρτοκινητό :)

 

απλά ΤΟΝΙΣΕ τους ότι θέλεις να το κάνεις κάρτα! Μην τυχόν γίνει καμιά στραβή, σου κάνουν απλά διακοπή του συμβολαίου και χάσεις το νούμερο τελείως, δεν λέει... ;) :cool: Πάντως κι εγώ χρησιμοποιώ ένα νούμερο συμβολαίου σε άλλο όνομα, και από ότι μου είπαν μπορεί να γίνει μετατροπή σε CosmoΚΑΡΤΑ ανώνυμη (χωρίς στοιχεία χρήστη). Εάν σε ενδιαφέρει, γιατί αλλιώς η μεταβίβαση σύνδεσης στο συμβόλαιο από ένα όνομα σε άλλο όνομα χρεώνεται :cool:

 

ευχαριστώ πολυ...

Δηλαδη το whats up ειναι πακέτο καρτοκινητής,σωστα?

(σορυ αν ειναι βλακεια αυτο που ρωτάω αλλα δεν έχω ιδεα απο πακέτα κινητων,συνδέσεις κλπ)

 

Ναι σωστα!

 

είναι πακέτο καρτοκινητής προσανατολισμένο κυρίως στη νεολαία(?) :D

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα γιατί όταν λείπω σε εξωτερικό δεν έχω πρόσβαση σε Pc για το ιντερνετ αν γίνεται να μπαίνω gprs μέσω περιαγωγής ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό . Και αν γίνεται να πληρώσω π.χ για μία ημέρα 3 ευρώ και μετά μπαίνω όσο θέλω χωρίς να χρεώνομαι .. γίνεται ? έχω whats up 3g.

με τιμ γίνεται αυτό ???

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα πλαίσια ερευνητικών δράσεων που πραγματοποιείται από consortium εταίρων (Πανεπιστήμιο του Bath, Emobility forum WG “mobile applications”, ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος») διεξάγεται έρευνα που αφορά στην μελέτη της συμπεριφοράς των χρηστών υπηρεσιών κινητών επικοινωνιών όπως το imode.

Στόχος της έρευνας είναι να διερευνηθεί η σχέση της χρήσης υπηρεσιών κινητής επικοινωνίας με το περιβάλλον που βρίσκεται ο χρήστης. Η έρευνα είναι ανώνυμη και χρησιμοποιεί ποιοτικά στοιχεία στην μεθοδολογία της όπως προσωπικές συνεντεύξεις.

 

Οι συμμετέχοντες χρήστες του imode συμφωνούν να συμμετάσχουν ακολουθώντας απαραίτητα και όχι εκλεκτικά τα επόμενα 3 στάδια.

 

1ο στάδιο: σύντομη τηλεφωνική ή προσωπική συνάντηση (οχι πάνω από 1/4 ωρας) για ενημέρωση σχετικά με το τι πρέπει να κάνουν

 

2ο στάδιο: αποστολή φωτογραφιών (6 τουλάχιστον) για διάστημα 1-2 εβδομάδων. Οι χρήστες θα φωτογραφίζουν τον χώρο στον οποίο έκαναν την χήση του imode και θα στέλνουν την φωτογραφία με την υπηρεσία email του imode σε email account που θα τους δωθεί.

 

3ο στάδιο: συνάντηση για προσωπική συνέντευξη (οχι πάνω από 1 ώρα) όπου θα συζητήσουν αναλυτικά τους λόγους και τους τρόπους χρήσης imode. Οι φωτογραφίες θα χρησιμεύσουν στο να βοηθήσουν τον ερωτώμενο να ανασήρει από την μνήμη του κρίσιμα στοιχεία.

 

Οσοι από τους χρήστες επιθυμούν (είναι επιθυμητό αλλά όχι αναγκαίο) θα ενεργοποιήσουν την υπηρεσία MSN στο κινητό τους η οποία παρέχεται δωρεάν από το imode και θα επιτρέπει στον ερευνητή να επικοινωνήσει μαζί τους σε περίπτωση που θα χρειαστεί διευκρινήσεις σχετικά με τις φωτογραφίες που θα στέλνονται.

 

Χρόνος συμμετοχής :

 

Η έρευνα θα πραγματοποιηθεί εντός του Ιανουαρίου του 2007. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία (1-2 εβδομάδες) αποστολής των φωτογραφιών θα κανονιστεί η συνάντηση για προσωπική συνέντευξη όπου θα συζητηθούν αναλυτικά οι λόγοι και οι τρόποι χρήσης imode σε χρόνο και τόπο που θα συμφωνηθεί εκ των προτέρων.

 

Κίνητρο συμμετοχής

• 30 ευρώ / συνέντευξη

• Το κόστος των email θα καλυφθεί από την έρευνα

 

Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε SMS στο 6978342993 ή email στο homerpap@gmail.com και θα επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...