Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο αριθμός μου είναι 694859xxxx και είμαι με φορητότητα στην cosmote.

 

μέσα στον λογαριασμό μου, βλέπω μερικές φορές κλήσεις του ενός δευτερολέπτου προς τον αριθμό 697504859xxxx (ο οποίος μετά το 48 είναι ο προσωπικός αριθμός μου)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει σχέση με εκτροπή κλήσης αυτό που λες.

Καλύτερα τηλεφώνησε στο 1212 ή στο 13838 από σταθερό, πάτα 2 για να συνδεθεις με το τμήμα λογαριασμών και ρώτα εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κλήσεις στον δικό μου τηελφωνητή αποκλείεται.

 

για επιβεβαίωση άλλων υπηρεσιών, τί θα μπορούσα να καλέσω για 1 δευτερόλεπτο; Δεν θυμάμαι να έχω καλέσει καμία υπηρεσία ωστόσο.

 

μήπως υπάρχει κάποιος αιρθμός εξυπ. πελατών ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ο τηλεφωνητής...; παράξενο μου ακούγεται...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα τηλεφωνητής με ή χωρίς ταυτόχρονη λειτουργία ειδοποίησης κλήσεων. Για του λόγου το αληθές:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_eidopoihsh.xml&breadcrumbTitle=&serviceCategory=contractplan

Ψάξε τις εκτροπές σου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μετά απο επικοινωνία στο 1212,

 

δεν χρεώνεται η κλήση μου στο 6975xxxx.. και ωφειλόταν στο οτι είχα καλέσει τον ητλεφωνητή μου όλες αυτές τις φορές...

 

αν και δεν πολυκατάλαβα τι θα χρεώνομαι τώρα, απενεργοποίησα τον ΑΤ και όλα τα συναφή (ειδοποιήσεις κλπ).

 

Για το MMS κάτι αν επιτρέπεται σε αυτό το thread,

έχω την hellomoto L6, έστειλα MMS στο 1651 και μου ήθρε ένα μήνυμα που λέει 'update is required'.

Τι να κάνω (γιατρέ μου :)) ?

Link to comment
Share on other sites

Η προώθηση στον τηλεφωνητή ποτέ δεν χρεωνόταν! Δεν είναι ανάγκη να τον απενεργοποιήσεις! Αρκεί να μην τον καλείς αν είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάτι σημαντικό! Η κοσμοτέ δεν έχει σαν default ρύθμιση να σε καλεί κάθε 3 και λίγο ο τηλεφωνητής σου (για να ακούσεις και να χρεωθείς) και στη συνέχεια γραπτά μηνύματα κτλ κτλ!!!

Άσε τουλάχιστο την ειδοποίηση κλήσεων χωρίς τηλεφωνητή. Στο link που έδωσα παραπάνω υπάρχουν όλες οι απαραίτητες πληροφορίες!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SAGEM-myV-55/1.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.6.d.3 (GUI) MMP/1.0)

 

Xerete kanena site dwrean apo imode?grapste to

Φυσικα http://alany.mcommunity.biz

 

Kalo to site sou alany!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε παιδιά πώς γίνεται ανάκτηση ενός MMS από το mailbox (θυρίδα παραλαβής MMS);

Έχω βάλει τον αριθμό μηνύματος και τον κωδικό και δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

akougete edo kai merikes meresi oti i cosmote tha "emplakei" me tin statheri...

 

echei akousei kaneis otidipote?

 

to leo giati simera...sta paraepichirimatika scholia stin efimerida To Proto Thema entheto business (teleutea selida) graftike kai ekei .... :!: lete?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνει αυτό;; Αφού υπάρχει ο ΟΤΕ! Θα ανταγωνιστεί τη μητρική της (στην οποία μάλιστα ανήκει πλήρως);
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε παιδιά πώς γίνεται ανάκτηση ενός MMS από το mailbox (θυρίδα παραλαβής MMS);

Έχω βάλει τον αριθμό μηνύματος και τον κωδικό και δεν κάνει τίποτα

Θα έπρεπε να ανοίξει το mms που έλαβες κανονικά... το ξαναπροσπάθησες;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η Otenet παρεχει κατα κυριο λογο υπηρεσιες ιντερνετ που η Κοσμοτε δεν παρεχει. Ομοιως και η voicenet που ειναι εικονικος παροχος και περισσοτερο πουλαει υπηρεσιες που πατανε πανω σε κλησεις φωνεις οχι τις ιδιες τις κλησεις φωνης (με καθε επιφυλαξη αυτο το τελευταιο). Εαν επαιρνε αδεια σταθερης η Κοσμοτε θα ανταγωνιζοταν τον ΟΤΕ, φορθνετ, τελλας και ολους τους εναλλακτικους (πλην εικονικων).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι θεμα browser; Δοκιμασε με ie6!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ma kai i voicenet to idio kanei, kai o ote me tin otenet to idio kanoun -sinagonizontai metaksi tous kai me tous allous-

 

telospanton genika poli periergi fimi...kai opos sou eipa mou ekane entiposi pou to egrapse o tipas stis teleutees selides ton business stories

Link to comment
Share on other sites

Όταν με καλούν χτυπάει μόνο 6 φορές και μπαίνει ο τηλεφωνητής μετά....

Πώς γίνεται να χτυπάει περισσότερο με άλλα λόγια πώς γίνεται να απενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή (πρέπει να καλέσω κάποιον αριθμό; )...

 

Thnx in adv.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πληκτρολογήσεις ##67# και μετά το πλήκτρο της κλήσης και μετά κάλεσε από άλλο τηλέφωνο στο δικό σου για να δεις αν απενεργοποιήθηκε ο τηλεφωνητής. Αν δεν γίνει έτσι πάρε στην εξυπηρέτηση να το βγάλουν από εκεί!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον και η Cosmote έχει το WAP site της. Λέγεται Fun Zone, και μπορείτε να το χρησιμοποιείτε με πρακτικά όλες τις WAP 2.0 συσκευές του εμπορίου.
"Offer me solutions, offer me alternatives, and I'll decline"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...