Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλαβα σήμερα ενα mail για ενα πρόγραμμα(COSMOTE SMS Sender v1.0.0.2)με το οποίο μπορείς να στέλνεις sms μέσω του ΚΕΝΤΡΟΥ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ COSMOTE ...Το θέμα είναι οτι κάτι δεν μου αρέσει στο mail αυτό,μου φαίνεται μαϊμουδιάρικο(σαν αποστολέας εμφανίζεται κάποιος:Clear R. Orients)..Το έχει λάβει κανένας άλλος?

 

Edit:Μόλις τώρα είδα οτι το θέμα έχει ποσταριστεί και απο άλλο φίλο..Sorry!

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάτι παρόμοιο με αυτό;

 

Edit: μου ήρθε και μένα mail. Στο text έλεγε: hearts, and whether we will be faithful soldiers of Jesus

 

Αποστολέας: Silos I. Tooth" <miopvbiop@cosmote.gr>

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

phising email einai :)

 

Sviste to kai min katevasete tipota :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα εταιρικο κινητο κοσμοτε . βαζω λαθοσ τον πιν και μπλοκαρει

χαρτια με τα πιν πουκ εχουν πεταχτει εδω και 3-4χρονια

περνω τηλ .

μου ζηταει το ΑΦΜ (οχι το δικο μου)

το ονομα του υπευθυνου

τα στοιχεια μου

μου δινει πουκ

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ

 

παιρνω. Ξαναρωτω.

-οχι σας εδωσα το σωστο πουκ . ποιο νουμερο γραφει πισω η καρτα σας (;;;)

 

τι μπορω να κανω πια?

να ακυρωσω την καρτα και να βγαλω αλλη ? είναι ήδη παλια

 

 

μια λυση ψαχνω και δεν με ενδιαφερει να κανω κριση υπερ η κατα της εταιριας , τη δουλεια μου θελω να κανω

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τα σωστα στοιχεια που ζητανε τοτε σου δινουν το σωστο PUK. Αν ειναι λαθος τοτε το διαβαζει λαθος ο υπαλληλος. Δωσε του τον αριθμο της καρτας σιμ που βρισκεται γραμμενος πανω στην καρτα σιμ που εχεις στο κινητο σου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τα σωστα στοιχεια που ζητανε τοτε σου δινουν το σωστο PUK. Αν ειναι λαθος τοτε το διαβαζει λαθος ο υπαλληλος. Δωσε του τον αριθμο της καρτας σιμ που βρισκεται γραμμενος πανω στην καρτα σιμ που εχεις στο κινητο σου.

 

 

δεν φαινεται ομως . εχει σβηστει .

Link to comment
Share on other sites

Με τον αριθμο συνδεσης μπορει να δει ποια καρτα σιμ ειναι ενεργη και να σου δωσει το puk της. Τωρα εαν το βλεπει λαθος καλεσε και μιλησε με καποιο αλλο υπαλληλο. Αποκλειεται να το εχουν στα αρχεια τους λαθος. Στις 10 φορες που θα βαλεις λαθος puk η καρτα αυτομπλοκαρετε και μετα πρεπει να κανεις αλλαγη καρτας σιμ οπωσδηποτε πραγμα που μονο ο νομιμος εκπροσωπος μπορει να κανει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Με τον αριθμο συνδεσης μπορει να δει ποια καρτα σιμ ειναι ενεργη και να σου δωσει το puk της. Τωρα εαν το βλεπει λαθος καλεσε και μιλησε με καποιο αλλο υπαλληλο. Αποκλειεται να το εχουν στα αρχεια τους λαθος. Στις 10 φορες που θα βαλεις λαθος puk η καρτα αυτομπλοκαρετε και μετα πρεπει να κανεις αλλαγη καρτας σιμ οπωσδηποτε πραγμα που μονο ο νομιμος εκπροσωπος μπορει να κανει...

 

 

eyxaristw . 8a kaleso k aurio mpas kai ksemplokarei yiati perimena kai tilefona simer akai distixos ta exo xasei

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Χρησιμοποιω το web interface του mycosmos και εχω την εξης απορια:

 

Βλεποντας οτι χρησιμοποιουν MS Exchange server 2003 στο site της Mycosmos σκεφτηκα πως μπορω να "φερω" ολα τα folders του Mycosmos account μου στο Outlook στο pc μου. Η Mycosmos μου δινει access και αν ναι ποια ειναι τα settings για να "κουμπωσω" στον server?

 

Στην περιπτωση που αυτο που θελω δεν γινεται ποια ειναι τα settings (pop and smtp) για να κατεβαζω τουλαχιστον τα email μου?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Χρησιμοποιω το web interface του mycosmos και εχω την εξης απορια:

 

Βλεποντας οτι χρησιμοποιουν MS Exchange server 2003 στο site της Mycosmos σκεφτηκα πως μπορω να "φερω" ολα τα folders του Mycosmos account μου στο Outlook στο pc μου. Η Mycosmos μου δινει access και αν ναι ποια ειναι τα settings για να "κουμπωσω" στον server?

 

Στην περιπτωση που αυτο που θελω δεν γινεται ποια ειναι τα settings (pop and smtp) για να κατεβαζω τουλαχιστον τα email μου?

 

Ευχαριστω

δυστυχως εχουν κοψει τη προσβαση μεσω Pop kai smtp server.... :(

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχουν κοψει τη προσβαση μεσω Pop kai smtp server.... :(

...και την επιτρέπουν μόνο αν συνδέεσαι στο internet με cosmote gprs intenet ενώ παλιότερα υπήρχε κανονικά πρόσβαση μέσω pop3 και smtp από οποιονδήποτε provider :mad: :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/3.0546.2.3; 6367) Opera 8.00 [en])

 

Απλά τώρα και λίγες μέρες όλες οι εταιρίες βάζουν τις τιμές με τον φπα ενώ παλιά της έβαζαν χωρίς. Αυτό νομίζω ότι είναι.

 

Ναι,αυτό είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...ναι αυτο φταιει....αν δεν υπαρχει συμβαση δεν μπορεις να στειλεις...μου εχει συμβει και εμενα και τους πηρα τηλεφωνο και μου το ειπαν :(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορει καποιος να εχει το email του στο κινητο χωρις να κανει συνδεση στο internet χωρις να χρεωνεται και ανεξαρτητα αν το email του ειναι απο το yahoo, hotmail, gmail κ.α;

Φυσικα και μπορει αν εχει imode.

Τωρα που η ληψη email ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ απο την cosmote μπορει καποιος να παει στον λογαριασμο email που εχει στο internet και βαζοντας την υπηρεσια αυτοματης προωθησης email διατηρωντας αντιγραφο στον λογαριασμο του θα μπορει να εχει αμεση ληψη-ειδοποιηση για τα εισερχομενα email του. Βεβαια δεν θα μπορει να διαβασει ολων των ειδων τα αρχρεια που εχει το email του οπως αρχεια word, excel, powerpoint αλλα οπως λεει και η σχετικη διαφημηση η cosmote ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote μειώνει τα τέλη τερματισμού κλήσης απο 0,145 σε 0,120 / λεπτό με ελάχιστη χρέωση τα 30''.

 

Πήγη: naftemporiki.gr

 

Ελπίζω να δούμε την μείωση και στις εταιρίες σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

Bre paidia mia bohtheia.

(Katarxas na pw oti exw kanei anafora kai sto section ths Sharp alla kaneis de mou apanthse giayto kai grafw kai edw).

 

Exw ta neo Sharp gx29 vodafon live kai bazontas sto kinhto mia SIM ths TIM h ths COTE mou parousiazetai to akoloutho problhma:

 

DEN mou leitoyrgei h yphresia enhmerwshs klhsewn. Sygkekrimena sthn arxh erxetai men to sms enhmerwshs, alla ean to kleisw to kinhto kai exw kapoia klhsh, me to pou to anoigw to sms enhmerwshs mou erxetai meta apo 7 lepta. Ean epanalabw thn diadikasia, to sms den erxetai pote pia! To idio symbainei kai me to neo sharp gx17 pou dokimasa. To idio akribws symbainei kai ean balw mia SIM ths COTE. Ean sto kinhto twra exw SIM ths Vodafon h ths Q ta sms erxontai kanonika me thn energopoihsh ths syskeyhs!!! Fysika perito na sas pw oti oi sim ths Tim kai Cote efoson topothetithoun se allo kinhto plhn aytwn twn dyo proanefera ths Sharp, tote ta sms enhmerwshs kai h yphresia leitourgoun apsoga. Epikoinwnisa me thn eksyphrethsh ths TIM kai COTE kai mou eipan oti den eblepan kanena problhma kai oti ola htan OK. Malista kai oi dyo mou apekleisan to endexomeno na ftaiei h syskeyh kai h opoiadhpote syskeyh. Omws to zhthma einai oti egw me to Sharp gx29 kai mia sim ths TIM h ths COTE den mporw na exw thn yphresia enhmerwshs xamenwn klhsewn.

 

H olh katastash mou fainetai trelh kai den kserw ti na kanw afou lysh de mou dinei kaneis kai propantos oyte oi idies oi etairies kinhths den mporoun na dwsoun. Epishs ematha oti analogo problhma exei kai kapoios gnwstos me to Sharp gx25 Vodafon Live kai sim ths COTE.

 

Mhpws mporei kapois apo esas re paidia na mou pei ti mporei na symbainei?

Link to comment
Share on other sites

Bre paidia mia bohtheia.

(Katarxas na pw oti exw kanei anafora kai sto section ths Sharp alla kaneis de mou apanthse giayto kai grafw kai edw).

 

Exw ta neo Sharp gx29 vodafon live kai bazontas sto kinhto mia SIM ths TIM h ths COTE mou parousiazetai to akoloutho problhma:

 

DEN mou leitoyrgei h yphresia enhmerwshs klhsewn. Sygkekrimena sthn arxh erxetai men to sms enhmerwshs, alla ean to kleisw to kinhto kai exw kapoia klhsh, me to pou to anoigw to sms enhmerwshs mou erxetai meta apo 7 lepta. Ean epanalabw thn diadikasia, to sms den erxetai pote pia! To idio symbainei kai me to neo sharp gx17 pou dokimasa. To idio akribws symbainei kai ean balw mia SIM ths COTE. Ean sto kinhto twra exw SIM ths Vodafon h ths Q ta sms erxontai kanonika me thn energopoihsh ths syskeyhs!!! Fysika perito na sas pw oti oi sim ths Tim kai Cote efoson topothetithoun se allo kinhto plhn aytwn twn dyo proanefera ths Sharp, tote ta sms enhmerwshs kai h yphresia leitourgoun apsoga. Epikoinwnisa me thn eksyphrethsh ths TIM kai COTE kai mou eipan oti den eblepan kanena problhma kai oti ola htan OK. Malista kai oi dyo mou apekleisan to endexomeno na ftaiei h syskeyh kai h opoiadhpote syskeyh. Omws to zhthma einai oti egw me to Sharp gx29 kai mia sim ths TIM h ths COTE den mporw na exw thn yphresia enhmerwshs xamenwn klhsewn.

 

H olh katastash mou fainetai trelh kai den kserw ti na kanw afou lysh de mou dinei kaneis kai propantos oyte oi idies oi etairies kinhths den mporoun na dwsoun. Epishs ematha oti analogo problhma exei kai kapoios gnwstos me to Sharp gx25 Vodafon Live kai sim ths COTE.

 

Mhpws mporei kapois apo esas re paidia na mou pei ti mporei na symbainei?

 

Ψυχραιμια!!!!!!!!!!!!!!!!:)

ποσον χρονων ειναι η sim σου??????????????????????????:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία (ακόμα τουλάχιστον) από την κοσμοτέ. Προς το παρόν μόνο με τιμ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...