Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επροκειτο για αριθμο καθολου ευκολο στη απομνημονευση,αρα η διατηρηση του δεν ηταν σημαντικη...
Link to comment
Share on other sites

E καλά κι εσύ για αριθμό COSMOKAPTAΣ λες;; Να λέγα ότι έχεις αριθμό απ'την Q της επιλογής σου και με φορητότητα το έφερνες στην ΚΟΣΜΟΤΕ και μετά το άφηνες στην τύχη του, τότε πραγματικά θα σου άξιζε βρισίδι!!! Αλλά τώρα τι χολοσκάς; Τι είχες, τι έχασες;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι της Q αξιζουν πιο πολυ τα νουμερακια;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μια θεία μου έχει Cosmoκάρτα. Έλαβε λοιπόν προχθές το μεσημέρι ότι έχει ένα μήνυμα στον προσωπικό της τηλεφωνητή και να καλέσει 123 για να το ακούσει. Το έκανε και αυτό που ακούει είναι απλά το τραγουδάκι της Cosmote! Και προφανώς την χρεώνει!!! Τί αίσχος είναι αυτό!!! Έχει συμβεί σε άλλους αυτό;

 

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι με χρέωση; Ποιό είναι το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποιος την καλεσε και χτυπουσε μεχρι να βγει ο τηλεφωνητης αλλα παταλληλα την εβαλε σε αναμονη οπου η κοσμοτε στην υπηρεσια αναμονης και κρατησης εχει μουσικη. Δεν το εστειλε η κοσμοτε για να χρεωσει την θεια σου.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό πρέπει να είναι Παναγιώτη, πρέπει να έχεις δίκιο.

 

Δηλαδή μάλλον μόλις βγήκε ο τηλεφώνητης, αυτός που την καλούσε πάτησε αναμονή και γι'αυτό παίζει η μουσικούλα; Ξέρεις μήπως πώς γίνεται αυτή η αναμονή και κράτηση για να της πω να την προσέχει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει ο καλων! Αρα η θεια σου δεν μπορει νακανει κατι (εκτος απο το να απενεργοποιησει τον τηλεφωνητη).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά που λες @Nosferatu αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να αλλάξεις

εταιρεία...Να αλλάξεις εταιρεία για χρεώσεις ΝΑΙ, για σήμα ΝΑΙ, για υπηρεσίες ΝΑΙ

αλλά όχι για τα 4 ευρώ παραπάνω που στην τελική θα τα χρησιμοποιήσεις πάλι... 4 ευρώ 1 καφές είναι...

Sony Ericsson Maniac:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καταλάβει τί εννοώ. Δεν είναι καλό να ανεβαίνει το ελάχιστο κόστος συντήρησης και ανανέωσης ενός καρτοκινητού. Με την ίδια λογική του χρόνου θα πάει 13 ευρώ, άντε να το στρογγυλέψουμε στα 14 για τους προληπτικούς. Πάλι ένας καφές θα είναι...

Το ανησυχητικό είναι ότι όλες οι εταιρείες θέλουν να πετύχουν σταθερά έσοδα ακόμα και από καρτοκινητούς, γι'αυτό και οι αυξήσεις αυτές...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Prospathise na vreis pia eteria einai,kai partous tilefono.OXI e-mail.

Kai kala otan miliseis kane oti grafeis kai to onoma me to atomo pou milas kai mila panta dinamika alla eugenika pano apo olla!

Good Luck!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω 2 καρτες WHATS UP αλλά είναι κλειδωμένες δλδ μου βγαζει να βαλω το PUK και φυσικα δεν έχω τα χαρτιά των SIM θα μπορουσε καποιοσ να μου πει που μπορώ να πάω να μου τις ξεκλειδώσει άνευ χρεωσης ή ακομη αν υπάρχει χρεωση ποσο παει.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες SIM δεν μπορούν να "ξεκλειδωθούν" με άλλο τρόπο παρά με το να τους δώσεις τον σωστό κωδικό που σου ζητούν...

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο την Cosmote και να ζητήσεις το PUK, ακόμα και αν δεν έχεις δηλωμένα στοιχεία μπορεί να σου κάνουν ταυτοποίηση ταυτότητας με κάποιον άλλο τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα μου τα έχουν πρήξει η εταιρεία λέγετε MY PHONE ΕΠΕ και το site της είναι το http://www.sms4848.com με εδρα τήν Θεσσαλονίκη.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο AX75 που χρησιμοποιει ο αντρας μου, κατα τη διαρκεια της συνομιλιας "κλειδωνει" και γυρευει PIN.

Παλιοτερα οταν το ειχε η κορη μου "κλειδωνε", αν εμενε πανω απο μια ωρα σε αναμονη.

Στην αρχη πιστευα οτι το bug ειναι της συσκευης, ομως καπου διαβασα οτι ορισμενες συσκευες, αν μεσολαβησει επιχορηγηση,

δεν δεχονται καινουργια καρτα sim.

<Η συσκευή προερχεται απο κανονικη αγορα και δεν ειναι απο επιχορηγηση στο συγκεκριμενο συμβολαιο.>

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο AX75 που χρησιμοποιει ο αντρας μου, κατα τη διαρκεια της συνομιλιας "κλειδωνει" και γυρευει PIN.

Παλιοτερα οταν το ειχε η κορη μου "κλειδωνε", αν εμενε πανω απο μια ωρα σε αναμονη.

Στην αρχη πιστευα οτι το bug ειναι της συσκευης, ομως καπου διαβασα οτι ορισμενες συσκευες, αν μεσολαβησει επιχορηγηση,

δεν δεχονται καινουργια καρτα sim.

<Η συσκευή προερχεται απο κανονικη αγορα και δεν ειναι απο επιχορηγηση στο συγκεκριμενο συμβολαιο.>

 

 

ελλατωματικη συσκευη...μου φαινεται οτι κανει reset (σβυνει και ξαναναβει μονη της) γι' αυτο ζηταει το pin....

 

δεν εχει καμια σχεση με επιχορηγηση/συμβολαιο κλπ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι εγω φταιω που δε ρωτησα πριν, αλλα στην Αγγλαι οσες φορες χρησιμοποιουσα το ελληνικο κηνιτο τετοιες χρεωσεις δεν ειχα δει:(

 

Πηγα τα χριστουγεννα στη Τσεχια και το μηνυμα χρεωνοταν 30 λεπτα ενω η ομιλια περιπου 1 ευρω το λεπτο.

 

Μου φαινεται πολυ ακριβο...

 

Πηρα τη Cosmote ζητωντας να μαθω ποις με χρεωνει τα 21 επιπελον λετα απο τα 9 που πληρωνω στην Ελλαδα. Αυτοι ή οι Τσεχοι. Δεν ηταν σε θεση να μου απαντησει....

 

Any thoughts on the issue???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνουν e-mail στη διεύθυνση που μου δίνει η εταιρία μου έρχεται γραπτή ειδοποίηση???

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνουν e-mail στη διεύθυνση που μου δίνει η εταιρία μου έρχεται γραπτή ειδοποίηση???

Καλύτερα να κάνεις την ερώτησή σου εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394&page=45

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως έχει ενεργοποιηθεί το MMS και το GPRS αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε να στείλω MMS. Εδώ και 3 ημέρες έχω γίνει μπαλάκι μεταξύ ΓΕΡΜΑΝΟΥ και COSMOTE για το αν είναι ενεργοποιημένα ή όχι.

Από τον Γερμανό με πληροφόρησαν ότι με το βάζεις την κάρτα sim στο Qtek 9100 περνάει αυτόματα τις ρυθμίσεις και για τα δύο δίκτυα (και όντως ήταν μέσα). Τα sms στο 1651 τα έστειλα, απαντητικά έλαβα, όμως η cosmote επέμενε ότι οι ρυθμίσεις δεν περνάνε αυτόματε και μου έστειλαν e-mail με τις ρυθμίσεις.

Έκανα την διαδικασία χειροκίνητα, ουσιαστικά ξαναπέρασα αυτά που ήταν ήδη περασμένα, έκανα reset και ξαναπροσπάθησα, τζίφος.

Ξέρει κανείς να μου πει το μπορεί να συμβαίνει;

Υπάρχει τρόπος να δω στο κινητό μου αν οι υπηρεσίες είναι ενεργοποιημένες;

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Ζήσιμος

Ξέχασα να αναφέρω πως έχω εταιρική σύνδεση. Χρειάζεται να στείλω τελικά fax για ενεργοποίηση ή όχι;

Από το 1651 μου είπαν όχι, από τον Γερμανό μου λένε πως πρέπει !!! ποιόν να πιστέψω;

ziskar
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως έχει ενεργοποιηθεί το MMS και το GPRS αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε να στείλω MMS. Εδώ και 3 ημέρες έχω γίνει μπαλάκι μεταξύ ΓΕΡΜΑΝΟΥ και COSMOTE για το αν είναι ενεργοποιημένα ή όχι.

Από τον Γερμανό με πληροφόρησαν ότι με το βάζεις την κάρτα sim στο Qtek 9100 περνάει αυτόματα τις ρυθμίσεις και για τα δύο δίκτυα (και όντως ήταν μέσα). Τα sms στο 1651 τα έστειλα, απαντητικά έλαβα, όμως η cosmote επέμενε ότι οι ρυθμίσεις δεν περνάνε αυτόματε και μου έστειλαν e-mail με τις ρυθμίσεις.

Έκανα την διαδικασία χειροκίνητα, ουσιαστικά ξαναπέρασα αυτά που ήταν ήδη περασμένα, έκανα reset και ξαναπροσπάθησα, τζίφος.

Ξέρει κανείς να μου πει το μπορεί να συμβαίνει;

Υπάρχει τρόπος να δω στο κινητό μου αν οι υπηρεσίες είναι ενεργοποιημένες;

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Ζήσιμος

Ξέχασα να αναφέρω πως έχω εταιρική σύνδεση. Χρειάζεται να στείλω τελικά fax για ενεργοποίηση ή όχι;

Από το 1651 μου είπαν όχι, από τον Γερμανό μου λένε πως πρέπει !!! ποιόν να πιστέψω;

 

Στα εταιρικά γίνεται μόνο μέσω γραπτού αιτήματος!!

Επιστολόχαρτο της εταιρίας με το αίτημα και αποστολή στο 2102518080!!

Link to comment
Share on other sites

Στα εταιρικά γίνεται μόνο μέσω γραπτού αιτήματος!!

Επιστολόχαρτο της εταιρίας με το αίτημα και αποστολή στο 2102518080!!

 

Σ' ευχαριστώ

ziskar
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αμφότεροι. Οι εταιρείες σε πανευρωπαϊκό επίπεδο χρεώνουν εξαιρετικά υψηλά κόστη για την περιαγωγή. Μάλιστα, εξαιτίας της μη συμμόρφωσης των εταιρειών με προτάσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης το 2004 και 2005 πρόκειται να κατατεθεί νομοθετική ρύθμιση που θα επιβάλλει σημαντική μείωση των χρεώσεων περιαγωγής. Αυτό όμως δεν πρόκειται να εφαρμοστεί πριν το 2007-8.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...