Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδες ξερει κανενας πως μπορω να εχω αυτη την υπηρεσια στο κινητο μου??

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

SMS Them All

 

Τώρα μπαίνεις στην παρέα και δωρεάν, αφού με κάθε κάρτα ανανέωσης έχεις έως και 100 εντελώς δωρεάν SMS

 

 

Γιατί τώρα με την νέα υπηρεσία SMS them all σε αποκλειστικότητα οι WHAT’S UP χρήστες με κάθε αγορά κάρτας ανανέωσης χρόνου αποκτούν αυτόματα εντελώς δωρεάν και sms! Αρκεί να στείλουν μια φορά το δωρεάν μήνυμα SMSALL στο 1313 . Έτσι, με την κάρτα των 7€ έχεις 5 sms, με την κάρτα των 15€ έχεις 30 sms και με την κάρτα των 30€ έχεις 100 sms!

 

Τα δωρεάν sms μπορούν να αποσταλούν προς εθνικά δίκτυα εντός 30 ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησης της κάθε κάρτας ανανέωσης

 

 

Σημειώσεις

 

Στην περίπτωση που κάνεις πάνω από δύο ανανεώσεις μέσα σε 30 μέρες τότε τα δωρεάν SMS προστίθενται μεταξύ τους με ημερομηνία λήξης αποστολής των SMS, 30 μέρες μετά την τελευταία ανανέωση.

 

Στην περίπτωση που χρησιμοποιείς ήδη ή αγοράσεις στη συνέχεια πακέτο προπληρωμένων μηνυμάτων SMS Choice, ως ημερομηνία λήξης αποστολής όλων των μηνυμάτων είναι η ημερομηνία λήξης του τελευταίου πακέτου μηνυμάτων (είτε από το SMS choice, είτε από το SMS Them All).

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!!! και οταν δεν την θες ποια αυτη την υπηρεσια? τι κανεις?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Οταν δε θελεις δηλαδη δωρεαν μηνυματα με καθε καρτα ανανεωσης;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιες στιγμές θυμάσαι με νοσταλγία τις παλιές καλές κάρτες των 2000 δραχμών! Τώρα έχει μείνει η Q με την φθηνότερη (5άρα) κάρτα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο στο forum αλλά λαμβάνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 μηνύματα απο το νούμερο 4848 για να συμμετάσχω σε κληρώσεις για αυτοκίνητα και χρηματικά ποσά. Γνωρίζετε αν το νούμερο αυτό είναι της cosmote (που αμφιβάλλω γιατί τα μηνύματα που στέλνει η cosmote δεν γράφουν αριθμό) ή αν είναι από κάποια άλλη εταιρεία; Πώς μπορώ να τους εμποδίσω να στείλουν άλλα μηνύματα, γιατί έχει γίνει πλέον ενοχλητικό; :mad:
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο στο forum αλλά λαμβάνω κάθε μέρα τουλάχιστον 2 μηνύματα απο το νούμερο 4848 για να συμμετάσχω σε κληρώσεις για αυτοκίνητα και χρηματικά ποσά. Γνωρίζετε αν το νούμερο αυτό είναι της cosmote (που αμφιβάλλω γιατί τα μηνύματα που στέλνει η cosmote δεν γράφουν αριθμό) ή αν είναι από κάποια άλλη εταιρεία; Πώς μπορώ να τους εμποδίσω να στείλουν άλλα μηνύματα, γιατί έχει γίνει πλέον ενοχλητικό; :mad:

Μάλλον θα είχες στείλει κάποιο μήνυμα παλιά σε αυτό το νούμερο για καμμιά μελωδία,'η τίποτα άλλο και κράτησαν το νούμερο σου!Έτσι είναι αυτά με τα 4ψήφια!Δεν είναι ούτε της cosmote ούτε καμμιάς εταιρίας κινητής τηλεφωνίας!

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν και εμενα πριν 4-5 μερεες και δεν εχω συμμετασχει ποτε σε τετοιες βλακειες.........

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είχες στείλει κάποιο μήνυμα παλιά σε αυτό το νούμερο για καμμιά μελωδία,'η τίποτα άλλο και κράτησαν το νούμερο σου!Έτσι είναι αυτά με τα 4ψήφια!Δεν είναι ούτε της cosmote ούτε καμμιάς εταιρίας κινητής τηλεφωνίας!

 

Μπορεί, δεν θυμάμαι να έχω στείλει σε κάτι τέτοιο αλλά πιθανόν να το ΄χω ξεχάσει - το θέμα είναι τι μπορώ να κάνω για να σταματήσουν αυτά τα μηνύματα;

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι βλακεία.Άκου 5 μηνύματα και αυτά μόνο προς whats up χρήστες..Άλλες εταιρίες τουλάχιστον δίνουν πιο πολλές δωρεάν υπηρεσίες..
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!!! και οταν δεν την θες ποια αυτη την υπηρεσια? τι κανεις?

τι εννοείς? να μην θέλεις το τζάμπα που δίνει η εταιρία??? (που το κάνει μια στις τόσες????:X :X :X :X )

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι βλακεία.Άκου 5 μηνύματα και αυτά μόνο προς whats up χρήστες..Άλλες εταιρίες τουλάχιστον δίνουν πιο πολλές δωρεάν υπηρεσίες..

δεν είναι προς χρήστες What's up Μόνο...είναι προς όλους αν δεν κάνω λάθος...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Είναι προς όλους τους χρήστες!Στην 7αρα κάρτα ληταν 5 μηνύματα.Στην καινούρια 9αρα δεν ξέρω αν άλλαξε ο αριθμός!Στην 15αρα δίνει 30 μηνύματα και στην 30αρα 100.

 

Τώρα γιατί να είναι βλακεία από την στιγμή που κερδίζεις έστω και κάτι ελάχιστο,αντί να χάνεις..........δεν σας καταλαβαίνω κάποιους!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

τωρα που εχει καρτα με 9€ ποσα μηνυματα θα δινει δωρεαν?

 

μαλλον θα υπολογιζεται με τη μεθοδο των τριων.. :D

Link to comment
Share on other sites

τωρα που εχει καρτα με 9€ ποσα μηνυματα θα δινει δωρεαν?

 

μαλλον θα υπολογιζεται με τη μεθοδο των τριων.. :D

Και στην 9άρα κάρτα δίνει 5... δυστυχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γενικα δεν ξέρω αν η κίνηση αυτή της cosmote αρέσει στους πιο πολλούς ή όχι, αλλά εμένα χτες που για πρωτη φορά αγόρασα μια τέτοια κάρτα, δε μου άρεσε. Ως φοιτητης δε μου περισσευουν κάθε φορά 9 ευρω.. Και σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία.. Μάλλον για q το βλέπω..
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γενικα δεν ξέρω αν η κίνηση αυτή της cosmote αρέσει στους πιο πολλούς ή όχι, αλλά εμένα χτες που για πρωτη φορά αγόρασα μια τέτοια κάρτα, δε μου άρεσε. Ως φοιτητης δε μου περισσευουν κάθε φορά 9 ευρω.. Και σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία.. Μάλλον για q το βλέπω..

Δηλαδή θα αλλάξεις εταιρεία μόνο και μόνο επειδή δεν είναι σε θέση να διαθέτεις 4 ευρώ παραπάνω για την κάρτα της Cosmote :confused: ;

 

Μία κάρτα των 10 ευρώ ισοδυναμεί με δύο των 5 ευρώ.Και τα δυο <<πακέτα>> καρτών θα καταναλωθούν στην ίδια χρονική περίοδο.

 

Επομένως,για ποιον λόγο όλοι θέλουν όλο και φθήνοτερες κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας,τη στιγμή που θα καταναλώσουν 10 ευρώ χρόνου ομιλίας,αργά ή γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δίκιο: με την ίδια λογική μπορεί αύριο να πάνε την μικρότερη κάρτα στα 15 ευρώ. Τί θα πούμε τότε; Οι εταιρείες στην Ελλάδα, στο κυνήγι σταθερού κέρδους, πάνε να κάνουν τα καρτοκινητά συμβόλαια. Η αύξηση στα 9 ευρώ ανεβάζει το ελάχιστο κόστος συντήρησης ενός καρτοκινητού και αυξάνει το ποσό που θα κληθείς να δώσεις άμα μείνεις από χρόνο. Παράλληλα, σου δίνει 2 ευρώ ακόμα στο λογαριασμό σου, τα οποία μπορείς εύκολα να φας άμα δεν είσαι εγκρατής... Ειδικά στις ηλικίες όπου απευθύνονται...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Η ερωτηση μου ειναι:Με την αλλαγη συσκευης Κοσμοτε πριν απο 1,5 ετος με επιδοτηση,ελαβα δωρεαν και εναν αριθμο Κοσμοκαρτας με δωρεαν 3 ευρω.Δεν τα ξοδεψα εντελως και ο αριθμος επεσε σε πληρη αχρησια.Οταν τον ξαναθυμηθηκα,ειδα οτι οχι μονο δεν μπορουσα να κανω κληση με τα λεπτα μου μου απεμεναν (αυτο το γνωριζα,η διαρκεια ισχυος ειναι ενας χρονος και εδω ειχε περασει περισσοτερο) αλλα ουτε και να λαβω κληση (νομιζα οτι μπορεις να δεχεσαι εισερχομενες κλησεις ).

Τι ακριβως συνεβη?Μπορει ο συγκεκριμενος αριθμος Κοσμοκαρτας να λειτουργησει παλι?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να καλεσεις τον αριθμο αυτο απο καπου αλλου. Εαν λεει οτι δε χρησιμοποιειται, τοτε το νουμερο εχει χαθει. Εαν λεει οτι εχεις φραγη εισερχομενων κλησεων, τοτε πρεπει να κανεις αμεσα μια ανανεωση χρονου ομιλιας και ολα θα ειναι ok!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να καλεσεις τον αριθμο αυτο απο καπου αλλου.

Αυτο ακριβως δοκιμασα,για να παρω την απογοητευτικη απαντηση που ανεφερες :) . Εξακολουθω ομως να πιστευω οτι εισερχομενες κλησεις θα επρεπε να δεχομαι.Φραγη κανενος ειδους δεν εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει χαθεί το νούμερο, η κοσμοτέ το έχει ανακτήσει και μπορεί να το διαθέσει. Μόνο με πολύ ισχυρές διασυνδέσεις θα μπορούσες ίσως να το πάρεις. Αλλά αξίζει τόσος κόπος; Αν ήταν τόσο καλό, 1 κάρτα το χρόνο αρκούσε να το διατηρήσεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ερωτω απο απλη περιεργεια και μονο.Εξαλλου το νουμερο το εχω ξεχασει απο καιρο :) .Τελευταια χρηση του πρεπει να ηταν λιγο μετα την Ολυμπιαδα της Αθηνας!
Link to comment
Share on other sites

Afou ine adinato ke theli bisma gia na zitisi piso ton arithmo mia lisi ine na pai sta magazia kinitis tilefonias ke na psaxi mipos o arithmos exi xrisimopiithi gia cosmokarta :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάτσει το κάθε μαγαζί να ψάχνει αν ένας αριθμός που έχει ανακυκλωθεί , έχει δοθεί εκ νέου σε κάρτα. Άσε που δεν μπορούν να το κάνουν από κατάστημα παρά μόνο από μέσα. Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι με τη σημερινή διείσδυση της κινητής τηλεφωνίας, αν έχεις ήδη ή βρεις ένα καλό νουμεράκι, φροντίζεις να το διατηρείς πάση θυσία, και αναφέρομαι κυρίως σε καρτοκινητά τα οποία λήγουν αν δεν τα ταϊσεις 1 χρόνο. Καλύτερα βέβαια από παλιά που έπρεπε να βάζεις κάρτα των 2000 κάθε δίμηνο αν δεν κάνω λάθος...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...