Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σας.

ξερει κάποιος αν η απλή κοσμοκάρτα μπορει να γίνει whats up για να μην παίρνω νέο πακέτο?

ευχαριστώ

 

Καλείς 1314 και μετά πατάς την επιλογή 4!!

Σου λέει οδηγίες!!

Link to comment
Share on other sites

Θες να παιρνεις τα e-mail σου μεσω pop3 ή να ειναι web based απο browser;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μάνο η αλλα παιδιά αν ξέρετε τιποτα σχετικο,

Το άρθρο στο

http://www.myphone.gr/library/article-34.html

ηταν πολυ ενημερωτικο αλλά δυστυχώς δεν καταφερα να συνδέσω

το laptop mou me to Nokia 6680 μου στο δικτυο.

Δοκιμασα και τις εντολες με το gcdcont

αλλα πάλι μου βγαινει το Error 734.

 

Ενημερωτικα: Με το Nokia 6680 συνδεομαι κανονικα στο web

αλλα εχω προβλημα συνδεσης με τον pop3 server

του gmail. Επισης για αγνωστο λόγο, όταν προσπαθώ να συνδεθώ

για το mail μου, εμφανίζεται μόνο το cosmote-gprs san server.

 

Θα σας ημουν υποχρεος εάν είχατε κάποια συμβουλη,

η τεχνικη βοηθεια της cosmote δεν μπορεσε να βοηθησει. Με

διαβεβαίωσαν όμως ότι έιμαι γραμμένος στο 3G Internet

το οποιο μου ηπαν οτι ειναι το αντιστοιχο του "easy up" για 3G

 

θα σας ημουν υπόχρεος για καθε βοηθεια,

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Θα ήθελα αυτοί που ασχολείστε περισσότερο με αυτά να με βοηθήσετε.Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με τέτοιου είδους τόπικ.Αν υπάρχει μπορείτε να το κλειδώσετε και σόρρυ προκαταβολικά.

 

Πάμε στο ζουμί τώρα:

Έχω το βασικό συμβόλαιο Cosmote.Ο μηνιαίος λογαριασμός μου κυμαίνεται συνήθως από 25 έως 28€.Από τα οποία σχεδόν τα μισά (12,5€ περίπου) είναι το πάγιο, το τέλος και το ΦΠΑ.Σκεφτόμουν λοιπόν ότι δε με συμφέρει αυτό το πακέτο που πληρώνω και ότι πρέπει να το αλλάξω.

 

Εσείς ποιό θα επιλέγατε στη θέση μου;Μιλάμε για Cosmote πάντα.

Έψαξα λίγο και έλεγα να το γυρίσω σε Cosmoκάρτα ή έστω στο Cosmote 60.Το μηνιαίο πάγιο των 14,5€ στο Cosmote 60 είναι το ΜΟΝΟ κόστος που πληρώνεις μέχρι τα πρώτα 60 λεπτά ομιλίας (που μου είναι αρκετά και περισσεύουν κι όλας) ή όχι;

 

Υπ' όψιν ότι κυρίως κάνω μικρής διάρκειας κλήσεις σε κινητά (Tim/Vodafone και Cosmote κυρίως - γύρω στα 10-11€ του λογαριασμού).Άντε να κάνω κανένα 5λεπτο τηλέφωνο μια φορά στους 2 μήνες που λέει.Και μηνύματα δεν πολυστέλνω.Χρησιμοποιώ τα δωρεάν που προσφέρει ο ΟΤΕ στους συνδρονμητές του μέσω νετ κυρίως.

 

Και κάτι τελευταίο.Τον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό μπορώ να τον κρατήσω ότι και να κάνω απ' όσο έψαξα στο φόρουμ εδώ έτσι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια. :D

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μιλάς πάνω από 60 λεπτά το μήνα τότε το Cosmote 60 σε συμφέρει! τον αριθμό σου μπορείς να τον κρατήσεις όπως είναι, απλά πάς σε ένα κατάστημα Cosmote και τους λες ότι θέλεις να αλλαξεις οικονομικό πακέτο και θα γίνει!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

βρηκες λυση?και εμενα στα καλα καθουμενα σταματησε να μου ερχονται ειδοποιησεις αλλα απ'οτι μου ειπε η κοπελα στο 1212(οπου περιμενα τουλαχιστον 6 λεπτα) φταιει το οτι πριν λιγο καιρο ειχα απενεργοποιησει τον τηλεφωνητη.σε 5 λεπτα μου ειχε ενεργοποιηθει

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 2 εταιρικά κινητά σε πρόγραμμα με δωρεάν ενδοεταρικές κλήσεις και θέλουμε να χρησιμοποιηθούν σαν modem και να επικοινωνούν μεταξύ τους.

 

Πως χρεώνει η Cosmote??? Χρεώνει σαν κανονική κλήση, οπότε αφού είναι σε εταιρικό πρόγραμμα συμφέρει, ή καταλαβαίνέι ότι πρόκειται για data μεταφορά και χρεώνει με διαφορετικό τρόπο.

 

Προσοχή, δεν μιλάμε για Internet αλλά για απλή data επικοινωνία μεταξύ δύο modem!!

 

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με πληροφορήσει γιατί καίγομαι...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στο αντίστοιχο θέμα για τα καρτοκινητά θα δεις ότι δυστυχώς τα καρτοκινητά της κοσμοτέ δεν έχουν 3G... Υποτίθεται ότι θα το δώσουν άμεσα. Κάποιοι λένε ότι περιμένουν να λήξει η περίδος δωρεάν χρήσης. Αν είναι έτσι, πρόκειται για μεγάλη κουτοπονηριά. Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Allaksa kinito kai 8elw kapoios an exei thn kalosynh na mou pei tis ry8miseis mms gia to k750 :cry:

Πήγαινε στο site της SE και ακολούθησε τις οδηγίες:

Εικονομηνύματα (MMS).

 

Για ότι άλλο αφορά το K750i:

myPhone Community > My Devices > Sony Ericsson > Sony Ericsson K750i

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous sas!!

Xronia polla kai kala Xrhstoygenna

 

Exw ena problhma kai 8a h8ela thn symboylh sas!

H etairia poy doyleyw moy deinei gia plhrwmh ths yposthrhkshs ektos grafeioy

kartes kartokinhtoy Cosmote aksias 45 euro ka8e mhna!!!

Egw exv omws to noumero poy xrhsimopoiw opou einai Cosmote kai einai syndesh

kai oxi karta. To noumero to xrhsimopoioun oloi (ayto kseroun!!!)...

Ti tis kanw tis kartes pou moy deinoun???

Den 8elw na gyrisv thn syndesh na thn kanw karta giati xanw thn dynatothta

na mpainw sto internet (GPRS) kai na exw DATA & FAX klhseis opou ta

xreiazomai!!!

 

TI KANW TIS KARTES AYTES???

mporw na paw se kapoio cosmote shop na tis antallaksw 'h na plhrwsw ton

logariasmo moy me aytes tis kartes???

 

PES TE KAMIA IDEA!!!

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Η νεα καρτα των 9 ευρω ηταν μια ανεμενομενη κινηση απο την στιγμη που η 7αρα ειναι λιγη με τις τιμες να μην κατεβαινουν ποια αλλα να ανεβαινουν ολοταχως(δες vodafone),ετσι ακολουθησε και η cosmote το γνωστο τροπαριο εστω και με 1 ευρω λιγοτερο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις αγγελια στο fleamarket.gr ή εδω στο myphone.gr και να τις πουλας φθηνοτερα. Αλλιως να τις πουλησεις σε καποιο γνωστο σου!
Link to comment
Share on other sites

Σκότωσέ τις σε κάποιο περιπτερά . Αν τις δώσεις 30 ευρώ θα τις πάρει. Και εσύ θα τις ξεφορτώνεσαι κάθε μήνα και αυτός θα βγάζει μεγαλύτερο κέρδος
Link to comment
Share on other sites

Μια αγγελια στο internet ειναι οτι πρεπει. Ειδικα εαν τις βαλεις και φθηνοτερα!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE προσφέρει , από 15-11-2005, στους χρήστες COSMOKAPTA, τη νέα κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας 20€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.), με την επωνυμία «Προνομιακή».

Η «Προνομιακή» κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας προσφέρει στους χρήστες COSMOKAPTA, επιπλέον της πίστωσης του υπολοίπου χρόνου ομιλίας με 20€, και προνομιακή μειωμένη χρέωση των 0,0038€/δευτ. (χωρίς Φ.Π.Α.) για κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα.

Η ως άνω προνομιακή χρέωση ισχύει για χρονική περίοδο 30 ημερών (προνομιακή περίοδος) από την πιο πρόσφατη ενεργοποίηση «Προνομιακής» κάρτας. Με το πέρας της προνομιακής περιόδου, η χρέωση για κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα, καθώς και για όλες τις υπόλοιπες υπηρεσίες, γίνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της COSMOTE.

 

 

www.cosmote.gr

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE προσφέρει , από 15-11-2005, στους χρήστες COSMOKAPTA, τη νέα κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας 20€ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.), με την επωνυμία «Προνομιακή».

Η «Προνομιακή» κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας προσφέρει στους χρήστες COSMOKAPTA, επιπλέον της πίστωσης του υπολοίπου χρόνου ομιλίας με 20€, και προνομιακή μειωμένη χρέωση των 0,0038€/δευτ. (χωρίς Φ.Π.Α.) για κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα.

Η ως άνω προνομιακή χρέωση ισχύει για χρονική περίοδο 30 ημερών (προνομιακή περίοδος) από την πιο πρόσφατη ενεργοποίηση «Προνομιακής» κάρτας. Με το πέρας της προνομιακής περιόδου, η χρέωση για κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα, καθώς και για όλες τις υπόλοιπες υπηρεσίες, γίνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της COSMOTE.

 

meta tis 30 meres xaneis ta 20eurw pou evales i tin pronomiaki xrewsi kai ekei pou itan na xrewnesai 0,0038€/δευτ girnaei se kanoniki?

Link to comment
Share on other sites

Μονο για Cosmoκαρτα ειναι.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...