Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτο ακριβως δε θελω να μου στελνουν!

 

Ουτως ή αλλως με πιστωτικη και παγια εντολη πληρωνω

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ο κανόνας της αγοράς λέει ότι αν δεν κοπεί τιμολόγιο σε κάποιον αυτός δεν χρωστάει τίποτα και ούτε μπορεί να αποδειχθεί ότι χρωστάει.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κώστα μπορείς να δεις πόσα λεπτά εχεις μιλησει?η απλά εχεις το λογαριασμό σου σε ηλεκτρονική μορφη?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω cosmote συνδεση σε προγραμμα και θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται κ ποσο κοστιζει να αλλαξω απλα τον αριθμο μου.
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο σάιτ της κοσμοτέ και λέει στον τιμοκατάλογο πως η αλλαγή αριθμού είναι χωρίς χρέωση. Για να σαι σίγουρος όμως 100% καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο κατάστημά τους ή να τους πάρεις τηλ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ki omos akomi kai tora ta idia apantoun, apla eginan pio grafiokrates kai o enas se stelnei ston allon xoris sto telos na pareis kamia sosti apantisi!

Ki ola auta afou rotisan prota kai tous armodious texnikous tou mycosmos!

Link to comment
Share on other sites

MONO μέσω σύνδεσης κοσμοτέ (δηλ. μέσω του κινητού σου) είναι δυνατό να έχεις pop3 πρόσβαση στο λογαριασμό σου.... Με την αναβάθμιση του mycosmos έχει κλείσει η πρόσβαση μέσω άλλων providers...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_prowthisi.xml&breadcrumbTitle=%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD&serviceCategory= όταν κάνω προώθηση όλες τις κλίσεις από καρτοκινητό cosmote σε wind λειτουργεί κανονικά. Όταν όμως κάνω προώθηση όταν είναι κατειλημένο μου λέει πως ο αριθμός δεν υπάρχει. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση (όταν είναι κατειλημένο) δεν μπορείς! το μόνο που μπορείς να βάλεις σε προώθηση είναι ή ο τηλεφωνητής ή είδοποίηση κλήσεων.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_prowthisi.xml&breadcrumbTitle=%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD&serviceCategory= όταν κάνω προώθηση όλες τις κλίσεις από καρτοκινητό cosmote σε wind λειτουργεί κανονικά. Όταν όμως κάνω προώθηση όταν είναι κατειλημένο μου λέει πως ο αριθμός δεν υπάρχει. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

νομίζω ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση (όταν είναι κατειλημένο) δεν μπορείς! το μόνο που μπορείς να βάλεις σε προώθηση είναι ή ο τηλεφωνητής ή είδοποίηση κλήσεων.

 

αν θυμάμαι καλά (είχα χρειαστεί παλιότερα την προώθηση), στα καρτοκινητά αυτό που ισχύει(?) είναι το εξής: Προώθηση ανά περίπτωση (πχ: δεν απαντά, μιλάει, κλπ) λειτουργεί μόνο προς τον τηλεφωνητή. Για προώθηση προς άλλο αριθμό τηλεφώνου πρέπει να χρησιμοποιηθεί η επιλογή προώθησης άνευ όρων (προώθηση ΟΛΩΝ των κλήσεων).

 

Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος, πάρε ένα τηλ στο 1313 να το επιβεβαιώσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια θελω μια βοηθεια! εχω καρτοσυμβολαιο cosmote και καρτοκινητο wind μπορω να μεταφερω το χρονο ομιλιασ απο το καρτοσυμβολαιο στo καρτοκινητο wind? :cry:
Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι απόλυτα λογικό, δεν μπορείς να τα μεταφέρεις αφού δεν μπορείς να κάνεις χρήση του καρτοκινητού wind ενώ πλήρωσες τα χρήματα στην cosmote!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ τη γνώμη μου για το ebill της cosmote.

Το οτι δεν σου δείχνει online την τρέχουσα χρέωση σου είναι κακό. Και εγώ περίμενα να βλέπω το λογαριασμό μου και τη χρέωση μου εκείνη τη στιγμή , όπως ισχύει αντίστοιχα για την Voip τηλεφωνία που έχω μέσω της HOL, που με το που κλείνω το τηλέφωνο και πατάω refresh, μου δείχνει πόσο έχω χρεωθεί για το τηλεφώνημα που μόλις έκανα.

Κατι τέτοιο δεν ισχύει στην cosmote.

Όμως στο ebill της cosmote έχει ενδιαφέροντα στατιστικά για το λογαριασμό σου, όπως πόσα sms έχεις στείλει το μήνα, σε ποιούς αριθμούς έχεις στείλει τα περισσότερα sms, ποιούς αριθμούς έχεις καλέσει περισσότερο και πόσο χρόνο έχεις μιλήσει με συγκεκριμένους αριθμούς καθώς και άλλα στατιστικά τα οποία μπορεί να σε διευκολύνουν στο να αλλάξεις πρόγραμμα χρήσης ή να βάλεις κάποιο πακέτο sms (για να πληρώνεις φθηνότερα) ή για να δείς ποιά τηλέφωνα καλέις περισσότερο και να τα βάλεις σε κάποιο πακέτο για να μιλάς με αυτά τα νούμερα δωρεάν .

ΠΡΟΣΟΧΗ μην επιχειρήσετε να αλλάξετε κωδικό πρόσβασης και βάλετε ελληνικούς χαρακτήρες (την πάτησα κατα λάθος) και δεινοπάθησα μέχρι να διορθωθεί (2 εβδομάδες) γιατί ενώ έλεγα στην εξυπηρέτηση πελατών το πρόβλημα και ζητούσα να κάνουν reset το password , εκείνοι μου έστελναν πάλι το ίδο password (λές και τους ζητούσα να μου κάνουν υπενθύμιση κωδικού). Αυτό έγινε 6 φορές μέχρι όντως να μου κάνουν reset.

Πάντως αν και όχι real time είναι καλή υπηρεσία.

Σορρυ για τη μακρυγορία

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Στα WAP και i-mode portals της COSMOTE υπάρχει η δυνατότητα αγορά ς των υπηρεσιών Supersport Mobile. Προσφέρονται τα γκολ και στιγμιότυπα του πρωταλήματος σε μορφή download και streaming. Όποιος ενδιαφέρεται υπάρχουν αναλυτικές πληροφορίες στο site http://www.supersport.gr/mobile ή μπορεί να στείλει μύνημα στο 4265 τη λέξη goal για να πάει στο menu επιλογής. Θα χρειαστεί να έχετε ενεργοποιήσει τις ρυθμίσεις WAP για να συνδεθείτε.

 

Eas75

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μπορεί να μην είναι on line υπηρεσία αλλά αξίζει να την ενεργοποιήσει κάποιος (μπορεί να κάνεις εκτενή ανάλυση του λογαριασμού σου). Είναι κ δωρεάν!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στην vodafone και στην wind υπάρχει online ενημέρωση στο ebill;

Το καλό είναι ότι παρέχεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Στην vodafone και στην wind υπάρχει online ενημέρωση στο ebill;

Το καλό είναι ότι παρέχεται δωρεάν.

 

Στη Wind όχι. Μου φαίνεται ότι καμιά εταιρία δεν θέλει να βλέπεις πόσο χρεώνεσαι.

 

Αν θέλανε θα βάζανε και την ενημέρωση χρέωσης μετά το τέλος κάθε κλήσης. Λογικά ένα κλικ μακριά είναι στο πρόγραμμα ελέγχου του δικτύου.

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μία ακόμα αλλαγή έκανε η cosmote στους αριθμούς όσον αφορά τα mms και την ενεργοποίησή τους. Έτσι το 1651 (με χρέωση) που ήθελε παλιά για την ενεργοποίηση τώρα έγινε 1333 και χωρίς χρέωση.

 

  • Το νούμερο για τις υπηρεσίες musiczone της cosmote μέσω sms είναι πλέον το 19119
  • Το νούμερο για τις υπηρείες fun zone της cosmote μέσω sma είναι πλέον το 19219

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μία ακόμα αλλαγή έκανε η cosmote στους αριθμούς όσον αφορά τα mms και την ενεργοποίησή τους. Έτσι το 1651 (με χρέωση) που ήθελε παλιά για την ενεργοποίηση τώρα έγινε 1333 και χωρίς χρέωση.

 

Αυτό είναι και το πιο ενδιαφέρον!!! Όχι η αλλαγή, αλλά το δωρεάν. :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την wind και η cosmote ανακοίνωσε αλλαγές στον τρόπο χρέωσης των διεθνών κλήσεων. Αναλυτικά:

 

Ανακοίνωση 12/4/08

 

Ανακοινώνεται ότι από 12 Μαΐου 2008 μεταβάλλονται οι χρεώσεις για τις κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς, για όλα τα οικιακά και ατομικά επαγγελματικά οικονομικά προγράμματα συμβολαίου της COSMOTE. Οι νέες χρεώσεις παρουσιάζονται αναλυτικά στον ακόλουθο πίνακα:

 

ΖΩΝΗ 1

COSMOTE Group 0,51 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 2

A. Βαλκάνια και Ανατολικές Χώρες 0,575 €/λεπτό

B. Ευρώπη και Μεσόγειος 0,585 €/λεπτό

Γ. Η.Π.Α., Καναδάς, Αυστραλία, Νέα Ζηλανδία και Νότια Αφρική 0,59 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 3

Αμερική (λοιπές χώρες) 0,66 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 4

Ασία (λοιπές χώρες) 1,06 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 5

Αφρική (λοιπές χώρες) 1,63 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 6

Ειρηνικός 2,48 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 7

Άλλοι Προορισμοί 1,8 €/λεπτό

 

ΖΩΝΗ 8

A. Δορυφορικά δίκτυα 1 2,16 €/λεπτό

 

B. Δορυφορικά δίκτυα 2 3,6 €/λεπτό

 

Γ. Δορυφορικά δίκτυα 3 6,18 €/λεπτό

 

 

Χρέωση ανά λεπτό.

Στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α 19%.

Οι Ζώνες παραμένουν ως έχουν. Για την αναλυτική κατάσταση των χωρών και δικτύων ανά Ζώνη επισκεφθείτε το http://www.cosmote.gr ή καλέστε στο 1212.

 

 

Από την ίδια ως άνω ημερομηνία, ανακοινώνεται η διάθεση σε όλους τους συνδρομητές των οικιακών και ατομικών επαγγελματικών οικονομικών προγραμμάτων συμβολαίου COSMOTE, της νέας πρόσθετης υπηρεσίας COSMOTE Προς Διεθνή . Η εν λόγω υπηρεσία προσφέρει, έναντι μηνιαίου παγίου 9,90€, 30 λεπτά χρόνου ομιλίας σε διεθνείς (εξερχόμενες) κλήσεις φωνής από Ελλάδα προς τις χώρες που ανήκουν στις Ζώνες 1 και 2. Ο χρόνος ομιλίας υπολογίζεται ανά λεπτό. Ο χρόνος ομιλίας της υπηρεσίας που δεν καταναλώνεται μέσα στο μήνα τιμολόγησης του, δε μεταφέρεται σε επόμενο μήνα τιμολόγησης. Η χρέωση, μετά την εξάντληση των 30 λεπτών χρόνου ομιλίας, γίνεται βάσει του ανωτέρω πίνακα.

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/d_promotion.xml&_nfpb=true

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετω,επειδη αποτι εχω δει εσεις εδω εισαστε πολυ ψαγμενοι πανω στο θεμα κινητα τηλεφωνα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ,λοιπον εχω ενα προβλημα με εναν αριθμο που με ζαλιζει ολη την ωρα κ θελω να μαθω αν μπορω ν κανω φραγη εισερχομενων(-ης) κλησεων (-ης) μονο για το συγκεκριμενο νουμερο ,ξερει κανενας αν γινετε?

 

εχω cosmote καρτοκινητο κ κινητο motorolo SLVR L7e

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...