Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταθερό αριθμό και προνομιακές χρεώσεις για κλήσεις από το σπίτι ή το γραφείο προσφέρει η Cosmote με τα νέα οικονομικά προγράμματα Cosmote At Home και Cosmote At Office.

 

Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, με τα νέα προγράμματα της Cosmote οι πελάτες μπορούν να έχουν σταθερό γεωγραφικό αριθμό για να δέχονται κλήσεις στο σταθερό τους, όταν βρίσκονται εντός μιας προκαθορισμένης γεωγραφικής ζώνης (home zone), ενώ επίσης μπορούν να πραγματοποιούν κλήσεις τόσο προς σταθερά, όσο και προς κινητά τηλέφωνα, με ιδιαίτερα χαμηλές χρεώσεις, απολαμβάνοντας το χαμηλότερο πάγιο της αγοράς.

........

perisotera:

http://www.capital.gr/news.asp?Details=542628

 

η ενημέρωση υπολοίπου???

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι σε συνεργασία με την Voicenet (θυγατρική της OTENET )

http://www.voice-net.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σταθερό αριθμό και προνομιακές χρεώσεις για κλήσεις από το σπίτι ή το γραφείο προσφέρει η COSMOTE με τα νέα οικονομικά προγράμματα COSMOTE At Home και COSMOTE At Office.

 

Με τα νέα προγράμματα της COSMOTE οι πελάτες μπορούν να έχουν σταθερό γεωγραφικό αριθμό για να δέχονται κλήσεις στο σταθερό τους, όταν βρίσκονται εντός μιας προκαθορισμένης γεωγραφικής ζώνης (home zone) , ενώ επίσης μπορούν να πραγματοποιούν κλήσεις τόσο προς σταθερά, όσο και προς κινητά τηλέφωνα, με ιδιαίτερα χαμηλές χρεώσεις, απολαμβάνοντας το χαμηλότερο πάγιο της αγοράς.

 

O σταθερός γεωγραφικός αριθμός (νέος ή μέσω φορητότητας) παρέχεται σε συνεργασία με την εταιρία Voicenet. Τα νέα προγράμματα είναι διαθέσιμα σε όλη την Ελλάδα και οι πελάτες μπορούν να καλούν σε οποιοδήποτε προορισμό.

 

Συγκεκριμένα, για τους οικιακούς πελάτες διατίθενται δύο προγράμματα: το COSMOTE At Home 500 και το COSMOTE At Home 500+60 , ενώ για τους εταιρικούς πελάτες διατίθενται τέσσερα προγράμματα: COSMOTE At Office 600, COSMOTE At Office 1000, COSMOTE At Office 600 Διεθνή και COSMOTE At Office 1000 Διεθνή.

 

Για ακόμα μεγαλύτερη οικονομία, η COSMOTE προσφέρει στα προγράμματα COSMOTE At Home και COSMOTE At Office μειωμένο πάγιο για έξι μήνες για όσες ενεργοποιήσεις πραγματοποιηθούν έως τις 30/9.

 

Η σύνδεση στα προγράμματα COSMOTE At Home πραγματοποιείται απλά και εύκολα εντός μίας ώρας, ενώ διατίθενται και δύο τηλεφωνικές συσκευές για χρήση των συγκεκριμένων προγραμμάτων. Τα νέα προγράμματα παρέχονται στο εκτεταμένο εμπορικό δίκτυο της COSMOTE, ενώ για περισσότερες πληροφορίες οι συνδρομητές τους μπορούν να απευθυνθούν στον τετραψήφιο αριθμό 1265.

 

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

 

Προγράμματα ομιλίας COSMOTE At Home:

 

Για τους οικιακούς πελάτες διατίθενται δύο προγράμματα COSMOTE At Home:

 

COSMOTE At Home 500

 

* με μηνιαίο πάγιο 12,5 € (6€ για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση) , ο πελάτης απολαμβάνει 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά), για κλήσεις εντός ζώνης.

 

COSMOTE At Home 500 + 60

 

* με μηνιαίο πάγιο 19,5€ (13 € για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση)5, προσφέρει 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά) και διεθνή σταθερά δίκτυα 16 χωρών, [2] καθώς και 60 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς κινητά, για κλήσεις εντός ζώνης.

 

Προγράμματα ομιλίας COSMOTE At Office:

 

Για τους εταιρικούς πελάτες διατίθενται τέσσερα προγράμματα COSMOTE At Office:

 

COSMOTE At Office 600

 

* με μηνιαίο πάγιο 14 € (7 € για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση) 5 , προσφέρει 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά) και για ενδοεταιρικές κλήσεις με δυνατότητα χρήσης σύντομων αριθμών, για κλήσεις εντός ζώνης.

 

COSMOTE At Office 1000

 

* με μηνιαίο πάγιο 17,5 €(8,5 € για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση)5, προσφέρει 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά) και για ενδοεταιρικές κλήσεις με δυνατότητα χρήσης σύντομων αριθμών, για κλήσεις εντός ζώνης.

 

COSMOTE At Office 600 Διεθνή

 

* με μηνιαίο πάγιο 19 € (12 € για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση)5, προσφέρει 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά), για ενδοεταιρικές κλήσεις με δυνατότητα χρήσης σύντομων αριθμών, καθώς και διεθνή σταθερά δίκτυα 16 χωρών, για κλήσεις εντός ζώνης.

 

COSMOTE At Office 1000 Διεθνή

 

* με μηνιαίο πάγιο 25,5 € (16,5 € για τους πρώτους 6 μήνες από την ενεργοποίηση)5, προσφέρει 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά δίκτυα (αστικά, υπεραστικά), για ενδοεταιρικές κλήσεις με δυνατότητα χρήσης σύντομων αριθμών, καθώς και διεθνή σταθερά δίκτυα 16 χωρών, για κλήσεις εντός ζώνης.

 

 

1. Ηχητικό μήνυμα ενημερώνει το συνδρομητή εάν βρίσκεται εκτός ζώνης πριν από την πραγματοποίηση κάθε κλήσης.

 

2. Στα προγράμματα COSMOTE At Home και COSMOTE At Office δεν είναι εφικτές οι κλήσεις προς αριθμούς της σειράς 800 και 801 και γενικά υπηρεσίες που δεν καλούνται ή δεν υποστηρίζονται από το δίκτυο της COSMOTE.

 

3. Ο λογαριασμός θα επιβαρύνεται με τέλη κινητής τηλεφωνίας.

 

4. Διατίθενται οι συσκευές: α) COSMOTE At Home Voice Modem, το οποίο συνδέεται με οποιαδήποτε σταθερή συσκευή, και β) σταθερή συσκευή COSMOTE At Home.

 

5. Για ενεργοποιήσεις έως 30/9.

 

6. Αυστρία, Βέλγιο, Κύπρος, Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ολλανδία, Ισπανία, Σουηδία, Αγγλία, Ελβετία, Δανία, ΗΠΑ, Καναδάς, Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία.

 

Γραφείο Τύπου - Διεύθυνση Εταιρικών Σχέσεων

Τηλ. +30 210-6177566

Fax: +30 210-6177771

e-mail:mediarelations@cosmote.gr

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ότι δίνει και η Vodafone αλλά χωρίς δυνατότητα συνδυασμού με ADSL και χωρίς ενημέρωση υπολοίπου.

 

Όπως και να το κάνουμε η λύση αυτή είναι πολύ καλή!:) Έτσι θα υπάρχει ανταγωνισμός και στο τομέα των "σταθεροκινητών" (και καλά, προς το παρόν παρόμοιες τιμές βλέπω).

Link to comment
Share on other sites

α ρε βονταφον...

ενα χρονο μετα την αντιγραφουν ακομα και στην εκπτωση των παγιων για το 6μηνο

 

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

Βασικά Η Vodafone με 19.5 δίνει 500 λεπτά προς σταθερά και 200 προς Vodafone, Αντιθέτως η Cosmote δίνει μόνο 60 λεπτά κινητά αλλά προς όλους ( και προσθέτει και σταθερά και άλλων χωρών .)

Ανάλογα κρίνεις και αγοράζεις όποιο σου τεριάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πιο ακριβό και από ροζ γραμμή είναι τελικά το 13838 της Cosmote...

 

Μόλις πήρα πριν ένα μήνα το Internet On The Go της Cosmote για το οποίο είχα κάποιες ερωτήσεις και αλλαγές που ήθελα να κάνω στο λογαριασμό μου. *

 

Είδα στο λογαριασμό μου πως αν δεν έχω κινητό Cosmote ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας είναι καλώντας το 13838.

 

Έκανα 2 κλήσεις γιατί δε μου ήρθαν όλες οι ερωτήσεις μαζί. Αφού περίμενα 5 λεπτά σε κάθε κλήση, έκανα τις ερωτήσεις μου και εξυπηρετήθηκα στο λεπτό. Συνολική διάρκεια κάθε κλήσης, περίπου 6 λεπτά.

 

Στην αρχή της κάθε κλήσης αναφέρεται ότι η κλήση είναι δωρεάν από κινητό Cosmote. Αυτό που δε φανταζόμουν ποτέ όμως είναι πως από σταθερό η κλήση θα χρεωνόταν 1,80 ευρώ το λεπτό με το ΦΠΑ.

 

Είναι δηλαδή πολύ πιο ακριβό και από το 11880 της Newsphone το οποίο όλοι κράζουν σε emails & fora. Είναι πιο ακριβό και από ροζ γραμμή. Και μάλιστα και οι δύο παραπάνω υπηρεσίες ΔΕΝ σε χρεώνουν για το χρόνο αναμονής!

 

Δηλαδή και είμαι πελάτης και πρέπει να πληρώσω για να εξυπηρετηθώ!

 

Cosmote, πάτε καλά;

 

* Μία από τις ερωτήσεις αφορούσε και το ότι θα έπρεπε να πληρώνω τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 2 ευρώ + ΦΠΑ εφόσον το πακέτο έχει πάγιο 29,50 ευρώ με το ΦΠΑ (δηλαδή κάτω από 30 ευρώ που είναι η πρώτη κλίμακα για τα τέλη), αλλά μου είπαν ότι επειδή ο πρώτος μηνιαίος λογαριασμός είναι για ενάμισι μήνα λόγω πολιτικής εταιρίας χρεώνομαι και τέλη 5 ευρώ + ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πιο ακριβό και από ροζ γραμμή είναι τελικά το 13838 της Cosmote...

 

Μόλις πήρα πριν ένα μήνα το Internet On The Go της Cosmote για το οποίο είχα κάποιες ερωτήσεις και αλλαγές που ήθελα να κάνω στο λογαριασμό μου. *

 

Είδα στο λογαριασμό μου πως αν δεν έχω κινητό Cosmote ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας είναι καλώντας το 13838.

 

Έκανα 2 κλήσεις γιατί δε μου ήρθαν όλες οι ερωτήσεις μαζί. Αφού περίμενα 5 λεπτά σε κάθε κλήση, έκανα τις ερωτήσεις μου και εξυπηρετήθηκα στο λεπτό. Συνολική διάρκεια κάθε κλήσης, περίπου 6 λεπτά.

 

Στην αρχή της κάθε κλήσης αναφέρεται ότι η κλήση είναι δωρεάν από κινητό Cosmote. Αυτό που δε φανταζόμουν ποτέ όμως είναι πως από σταθερό η κλήση θα χρεωνόταν 1,80 ευρώ το λεπτό με το ΦΠΑ.

 

Είναι δηλαδή πολύ πιο ακριβό και από το 11880 της Newsphone το οποίο όλοι κράζουν σε emails & fora. Είναι πιο ακριβό και από ροζ γραμμή. Και μάλιστα και οι δύο παραπάνω υπηρεσίες ΔΕΝ σε χρεώνουν για το χρόνο αναμονής!

 

Δηλαδή και είμαι πελάτης και πρέπει να πληρώσω για να εξυπηρετηθώ!

 

Cosmote, πάτε καλά;

 

* Μία από τις ερωτήσεις αφορούσε και το ότι θα έπρεπε να πληρώνω τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας 2 ευρώ + ΦΠΑ εφόσον το πακέτο έχει πάγιο 29,50 ευρώ με το ΦΠΑ (δηλαδή κάτω από 30 ευρώ που είναι η πρώτη κλίμακα για τα τέλη), αλλά μου είπαν ότι επειδή ο πρώτος μηνιαίος λογαριασμός είναι για ενάμισι μήνα λόγω πολιτικής εταιρίας χρεώνομαι και τέλη 5 ευρώ + ΦΠΑ.

 

Αίσχος!!!:down::down:,Οι άνθρωποι είναι ''άρρωστοι'':sick::sick:.

 

Φίλε κάτι άλλο σε χρεώσανε. Η χρέωση είναι 0,126/λεπτό

 

Δες και τον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ http://www.oteshop.gr/pdf/alladiktya.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πηγα σημερα να πληρωσω τον λογαριασμό μου στο Γερμανο, και μιας και ο καινουργιος χρονος ομιλιας θα μου προστεθει 1η Σεπτεμβριου ζήτησα να μου βαλουν και 3Ε καρτα (εχω καρτοσυμβολαιο, οταν τελειωνει ο χρονος ομιλιας το ανανεωνω με καρτα, για οσους δε γνωριζουν ;-)

 

ειχα δει τη διαφημιση που κλυκλοφορησε μεσα στο καλοκαιρι που ελεγε οτι βαζουν απο 3Ε και πανω, ζηταω λοιπον να μου βαλουν και 3Ε στο δικο μου νουμερο και 5Ε στης αδερφης μου. και τι απανταει ο υπαλληλος;

 

1. εχει προβλημα το συστημα και δε μπορουμε να κανουμε ανανεωση

2. δε μπορουμε να βαλουμε λιγοτερο χρονο ομιλιας απο 9Ε. Μα, του λεω, η διαφημιση ελεγε κ.λ.π. Επέμενε αυτός.

 

με το που φευγω απο το καταστημα παιρνω τηλ. την εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε και τη ρωταω για την ανανεωση χρονου ομιλιας στον Γερμανο. Από 3Ε μεχρι 100, μου λεει η κοπελα, μπορείτε να βάλετε. Επέμενα εγω ότι δεν το δεχτηκαν. Ρωταει τον υπευθυνο, και επιβαβαιωνει το παραπανω.

Ε, τους ειπα και εγω σε ποιο καταστημα ειχα το συγκεκριμενο προβλημα και απο εκει και περα ας κανουν οτι νομιζουν. Πιστευω ομως οτι θα εχουν πολλλααααααα παραπονα για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι και στο παρελθον ειχαν προσπαθησει να με πεισουν να κανω συνδεση παραπλανωντας με με αναληθεις πληροφοριες (και παλι καλα που ρωτησα και αλλου πριν το αποφασισω)

αυτα... και εχω ακουσει και απο αλλους τα χειροτερα... και δεν εχω και κανενα αλλο καταστημα κοσμοτε κοντα, αλλιως ουτε απ'έξω δε θα περνουσα..

 

ουφ.. τα ειπα και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

1. εχει προβλημα το συστημα και δε μπορουμε να κανουμε ανανεωση

2. δε μπορουμε να βαλουμε λιγοτερο χρονο ομιλιας απο 9Ε. Μα, του λεω, η διαφημιση ελεγε κ.λ.π. Επέμενε αυτός.

 

Είναι κλασική δικαιολογία...μου έχει τύχει πολλές φορές και απο το Γερμανό αλλά και απο τη Vodafone (άσχετο απλά το αναφέρω). Απλά βαριούνται να κάνουν ανανέωση γιατί στην ουσία δεν έχουν και κανένα κέρδος της προκοπής απο αυτό.Απλά τους έχουνε "φορτώσει" απο την Κοσμότε άλλη μια βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ?

Τα bonus SMS για το What's up, ισχύουν με ανανεώσεις στον Γερμανό ή χάνονται? Και με ανανέωση 3Ευρώ, παίρνεις τα 5sms που έπαιρνες από τις παλιές κάρτες των 3euro?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ?

Τα bonus SMS για το What's up, ισχύουν με ανανεώσεις στον Γερμανό ή χάνονται? Και με ανανέωση 3Ευρώ, παίρνεις τα 5sms που έπαιρνες από τις παλιές κάρτες των 3euro?

 

Βεβαίως και ισχύουν τα bonus sms του What's Up? απ'όπου και να κάνεις ανανέωση.Γερμανό ή Cosmote Shop.:D

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κάρτα watch up cosmote.

 

Την βαζω σε ενα ΝΟΚΙΑ ν78 και δεν λειτουργει ενω σε ν73 λειτουργεί μια χαρά.

το Ν78 δεν τη δέχεται, σαν να μη κάνει επαφή, λεει εισάγεται καρτα sim, ενω αντιθέτως δεχεται άλλες κάρτες.

Τι συμβαίνει; ξερει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Φαντάζομαι θα έστειλαν και σε εσας μηνυματάκι σχετικα με τον διαγωνισμό

που κάνει η cosmote για την συναυλια της Madonna..

Το μόνο που δεν γράφουν μόνο είναι το κόστος αποστολής μηνύματος

για την συμμετοχή.

Εχετε ιδέα ποσο πάει ??

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site της Cosmote το sms για το διαγωνισμό της Madonna είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.Για να διαβάσεις τους όρους και τις προΰποθέσεις του διαγωνισμού της COSMOTE κάνε κλίκ ΕΔΩ.
Link to comment
Share on other sites

Ορος 4:

Για κάθε SMS που αποστέλλεται θα υπάρχει ένα απαντητικό SMS, χωρίς χρέωση, με ενημέρωση σχετική με τη συμμετοχή του στο πρόγραμμα

 

το απαντητικό SMS ειναι χωρίς χρέωση !!!!!

cosmote και δωρεαν ΔΕΝ γινετε !

μαλλον πανω απο 1 € εχει

και σιγουρα δεν γινονται δεκτα πανω απο ενα (αλλα μονο χρεωνονται) απο τον ιδιο αριθμο !

 

δεν βρηκα πουθενα στον αναλυτικο τιμοκαταλογο την χρεωσει αλλα αριθμοι της σειρας 540χχ την εχουν απο 2€ εως 3,5€

Link to comment
Share on other sites

Είπα και 'γω.Τρελάθηκε το αφεντικό και δίνει V.I.P εισητήρια για τη Madonna τσάπα!??:lol::p

Η COSMOTE ως εταιρεία παροχής υπηρεσιών κινητών επικοινωνιών και στα πλαίσια της χορηγίας της συναυλίας της Madonna στην Ελλάδα στις 27 Σεπτεμβρίου 2008 στην Αθήνα, δημιούργησε το προωθητικό πρόγραμμα «Με την Cosmote στο Sweet and Sticky Tour της Madonna στην Αθήνα» (εφεξής «Πρόγραμμα»). Η χρέωση για τη συμμετοχή στο Πρόγραμμα θα είναι δωρεάν.

Για διαβάστε λίγο εδώ http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/foryou/ANALITIKOI_OROI_MADONNA.pdf

 

ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΕΝΟΥ SMS ΣΤΟ 54054 ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ,

Link to comment
Share on other sites

ε ρε παιδια αφου το λεει... αμα ηταν τοσο παραπλανητικο το διαφημιστικο θα τους ειχε παρει ο διαολος απο τη προστασια του καταναλωτη
Link to comment
Share on other sites

αντε καλη μας επιτυχια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

100 Νικητές... επι 100 ευρώ (και λίγα λέω) που κοστίζει το εισητήριο, 10.000 ευρώ. Δεν νομίζω πως η Cosmote θέλει να "δωρίσει" 10 χιλιαρικάκια, απο κάπου αλλού θα τα πάρει λογικά ... Απο πού όμως ? :shifty::shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...