Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μία ακόμα αλλαγή έκανε η cosmote στους αριθμούς όσον αφορά τα mms και την ενεργοποίησή τους. Έτσι το 1651 (με χρέωση) που ήθελε παλιά για την ενεργοποίηση τώρα έγινε 1333 και χωρίς χρέωση.

 

  • Το νούμερο για τις υπηρεσίες musiczone της cosmote μέσω sms είναι πλέον το 19119
  • Το νούμερο για τις υπηρείες fun zone της cosmote μέσω sma είναι πλέον το 19219

 

 

Αλλαγών συνέχεια. Το 1651 για τις υπηρεσίες cosmote έγινε 19419.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια!

Καλω ενα τηλεφωνο της cosmote το οποιο χθες λειτουργουσε κανονικα

και τωρα ουτε μηνυματα δεχεται κι οταν το καλω μου βγαινει το μηνυμα :

Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ!

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Αν πραγματικα ημουν τοσο ατυχος που ο αριθμος καταργηθηκε πως μπορω να βρω ακρη?

Πηρα στην cosmote και ρωτησα τι γινεται και μου ειπαν οτι μπορει να ισχυει αυτο!

ΟΧΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ

!Επισης επειδη ο αριθμος ειναι απορρητος δεν μπορουν να μου πουν αν εχει αλλαξει!

Μπορει καποιος να βοηθησει?πραγματικα ειμαι σε απογνωση γιατι δυστυχως δεν εχω καμμια αλλη επαφη με το ατομο που καλω!

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάμε για καρτοκινητό και ο κάτοχος έχει να κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας πάνω από 1 χρόνο τότε έχει ακυρωθεί και δεν μπορείς να τον ανακτήσει.

 

Αν είναι συμβόλαιο τότε ή έχει να πληρώσει πάρα πολλούς μήνες (σε σημείο που του κατήργησαν εντελώς τη σύνδεση) ή τη διέκοψε ο ίδιος.

 

Αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω τότε μιλάμε για κάποιο πρόβλημα για το οποίο όμως ο ίδιος ο κάτοχος πρέπει να μιλήσει με το customer care της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Επαιρνα τηλ πριν 3 εβδομαδες (σε Κιου) σε εναν φιλο που έλειπε εξωτερικο και ελεγε οτι ο αριθμος δεν υπάρχει.. οταν μπηκε ελλαδα τότε χτυπούσε κανονικα...

 

Οτι να ναι...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Sigoura den elege oti einai kleisto h ektos diktyou? H Q den exei roaming, epomenws den mporei an leitourghsei sto ekswteriko!

 

Oson afora to prwto thema, exw tin entipwsh oti paliotera kati eixa kanei sto kinito mou me tis prowthiseis k pragmatika elege oti o ari8mos pou kalesate den yparxei!

 

edit: To vrika! An kaneis prowthish olwn twn klhsewn sou sto +30697547******* (ta asterakia einai ta psifia tou ari8mou sou meta to prothema), otan kaleis ton arithmo leei: O arithmos pou kaleite de xrhsimopoihtai, kaleste 11831 plhrofories katalogou cosmote....klp!

Ousiastika o arithmos aftos pou kaneis prowthish einai aftos pou prowthountai oi klhseis otan einai energopoihmenh h eidopoihsh klhsewn, mono pou anti na einai energo mono stin entolh ektos diktyou einai gia oles tis klhseis omilias!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να ισχύει αυτό που λέει ο Στέφανος!

Το είχα κάνει κι εγώ πέρυσι και ξέρω τι γίνεται...Λογικά έχει κάνει προώθηση όλων των κλήσεων σε ανύπαρκτο αριθμό κι έτσι "βγαίνεις" κι εσύ στον ανύπαρκτο αριθμό όταν καλείς...

 

Τώρα μένει να σκεφτείς, για ποιόν λόγο το έκανε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eιχα ενα παρομοιο προβλημα και αφου επικοινωνησα με

την εξυπηρετηση πελατων,μου ειπαν οτι δυστυχως δεν

γινεται φραγη σε συγκεκριμενο αριθμο..:mad:

 

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε...ψαξτο!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω,επειδη αποτι εχω δει εσεις εδω εισαστε πολυ ψαγμενοι πανω στο θεμα κινητα τηλεφωνα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση ,λοιπον εχω ενα προβλημα με εναν αριθμο που με ζαλιζει ολη την ωρα κ θελω να μαθω αν μπορω ν κανω φραγη εισερχομενων(-ης) κλησεων (-ης) μονο για το συγκεκριμενο νουμερο ,ξερει κανενας αν γινετε?

 

εχω cosmote καρτοκινητο κ κινητο motorolo SLVR L7e

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

 

...πολλα κινητα εχουν την δυνατοτητα μαυρης λιστας...οποτε το συγκεκριμενο τηλεφωνο νουμερπ αποριπτεται απο το τηλεφωνο....

 

...εναλλακτικα μπορεις να βαλεις για το συγκεκριμενο νουμερο ενα μηδενικο ηχο.....δηλαδη εναν ηχο που δεν παιζει τιποτα ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω μια καρτα τις cosmote που εχω να την χρησιμοποιησω 1,5 χρονο και οταν την βαζω μου βγαζει ανενεργή κάρτα SIM, σε αυτην την περιπτωση τη γινεται περνω μια νεα καρτα η μπορω να την ενεργοποιησω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να την ενεργοποιησεις.οποτε ή την πετας ή την κρατας για να εχεις τα τηλεφωνα σου σε περιπτωση που κατι παθει η sim που χρησιμοποιεις.κατι σαν backup δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Ίσως όμως αν πας σε oteshop επι πληρωμή, να σου δώσουν άλλη καρτούλα καινούργια με τον ίδιο αριθμό! Δοκίμασε λίγο.. :D
:)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως όμως αν πας σε oteshop επι πληρωμή, να σου δώσουν άλλη καρτούλα καινούργια με τον ίδιο αριθμό! Δοκίμασε λίγο.. :D

Πως;:confused:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχω μαζί μου κάποιο χαρτί;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΩ ΚΕΝΤΡΟ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.

 

ΙΣΧΥΕΙ;

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

se efxaristo ala afto prepi na einai meso pc afto pou ou estiles.

mou exoune pei oti alazontas kentro minimaton sto tilefono stelnei ta sms kai den ta xreonese.

epsaksa kai brika kati ala einai ipothesi tou 2002 dokimasmeno dld.

tora ekana tin idia diadikasia ala tipota.

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνεις SMS προς το συγκεκριμένο νούμερο, στην Αναφορά παράδοσης, τι σου εμφανίζεται?

 

Τα μηνύματα περνάνε και εφόσον δεν έχει σβηστό το κινητό του θα έρθει και η αναφορά παράδοσης... Έτσι πιάνεις τους "πονηρούς" που κάνουν προώθηση σε ανύπαρκτο νο για να μην τους βρίσκεις... Με ένα μήνυμα ανά 3 ημέρες που λήγει από τα δίκτυα, αν ανοίξει το κινητό του τον έπιασες στα πράσα! Εκτός αν έχει βάλει κωδικό φραγής μηνυμάτων αλλά αυτό κόβει όλα τα μηνύματα.

Βέβαια μπορεί απλά να έχει ενεργοποιήσει προώθηση σε λάθος νο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βρει κι εγω παλια αυτο! Ναι οντως ειναι απο το 2002 - 2003. Καποια τρυπα που την εκλεισαν ειναι. Μην την ψαχνεις!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βρει κι εγω παλια αυτο! Ναι οντως ειναι απο το 2002 - 2003. Καποια τρυπα που την εκλεισαν ειναι. Μην την ψαχνεις!

:-( krimas kai ixa oreksi gia pola pola sms.

 

efxaristo

oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

kalispera.exo mia karta sim cosmote pou tin eixa parei epi epoxis nokia 3310 an sas leei kati,simera meta apo toso kairo ekana 3 fores lathos pin,oeo pou einai to puk kai ta alla sunafi xartia?pouthena...uparxei kamia lusi na glitoso tin karta mou?:( help opoios kserei!
black & white stylah...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote και θα σου δώσουν PUK,αλλιώς αν είναι πολύ παλιά και ψήνεσαι πήγαινε κάνε αντικατάσταση της SIM. Ρώτησε κιόλας αν σε χρεώσουν γιατί δεν ξέρω την πολιτική της Cosmote για αντικατάσταση των SIM.
Link to comment
Share on other sites

Ποινική δίωξη για 5 κακουργήματα άσκησε η εισαγγελέας Πρωτοδικών, Ελένη Ράικου, σε βάρος του ιδρυτή και μεγαλομέτοχου της εταιρείας ''Γερμανός'', Πάνου Γερμανού, του προέδρου και διευθύνοντος συμβούλου του ΟΤΕ, Παναγή Βουρλούμη, κι άλλων 10 προσώπων για τη ζημιογόνο εξαγορά της εταιρείας ''Γερμανός'' από την Cosmote, πριν από περίπου 3 χρόνια.

 

Είχε προηγηθεί προκαταρκτική εξέταση, μετά και τη μήνυση του πρώην υπουργού Μεταφορών, Χρίστου Βερελή, από την εισαγγελέα Εφετών, κ. Σπυροπούλου, η οποία έδωσε την παραγγελία για την άσκηση των ποινικών διώξεων.

 

Συγκεκριμένα, τα αδικήματα αφορούν σε χειραγώγηση της αγοράς κατ’ επάγγελμα, η οποία αποδίδεται στους υπευθύνους της εταιρείας ''Γερμανός'' και σε μέλη του Δ.Σ της Eurobank ΑΧΕΠΕΥ, ηθική αυτουργία στο παραπάνω αδίκημα, η οποία στρέφεται κατά του Πάνου Γερμανού και ξέπλυμα βρώμικου χρήματος επίσης κατά του Π. Γερμανού, αλλά και κατά του Δ.Σ της εταιρείας.

 

Η δίωξη που ασκήθηκε σε βάρος του Παναγή Βουρλούμη, αφορά στο αδίκημα της απιστίας, ενώ ως ηθικός αυτουργός φέρεται ο Π. Γερμανός.

 

Συνολικά η Cosmote είχε δαπανήσει 1,3 δις ευρώ για το χρεωμένο , σύμφωνα με τις καταγγελίες δίκτυο της ''Γερμανός'', παίρνοντας στην πλάτη της, χρέη πάνω από 80 εκατομμύρια ευρώ.

 

Η υπόθεση ανατέθηκε στον 20ο τακτικό ανακριτή, ο οποίος και θα καλέσει σε απολογία τους κατηγορούμενους.

 

Μιλώντας στην zougla.gr, ο πρώην υπουργός Χρήστος Βερελής, αφού χαρακτήρισε ''σημαντική'' την απόφαση της δικαιοσύνης, επεσήμανε: ''Από το 2006 είχα απευθυνθεί στον αρμόδιο εισαγγελέα. Γιατί μια φιλελεύθερη κυβέρνηση κρατικοποίησε ένα άθροισμα μη ιδιόκτητων μαγαζιών, έναντι εξαιρετικά υψηλού τιμήματος, σχεδόν 1,4 δις ευρώ''.

 

Παράλληλα ο κ. Βερελής ζήτησε να εξεταστεί και η πρόσφατη συμφωνία της εξαγοράς του μάνατζμεντ του ΟΤΕ από την Deutsche Telekom.

 

Σύμφωνα με δικαστικές πηγές, όλοι εξετάστηκαν ως ύποπτοι διάπραξης αδικημάτων, στο πλαίσιο της εισαγγελικής έρευνας και αναφέρονται ονομαστικά στα πορίσματα της εισαγγελέως.

 

Ωστόσο, κύκλοι του υπουργείου Οικονομικών ανέφεραν ότι η δίωξη δεν έχει προσωποποιηθεί ακόμη, κάτι που αναμένεται να πράξει ο ανακριτής, όταν θα καλέσει τους κατηγορούμενους σε απολογία.

 

Από την πλευρά του ΠΑΣΟΚ η πρώτη επίσημη αντίδραση ήλθε από την κ. Βάσω Παπανδρέου. Η πρώην υπουργός αναχωρώντας από τη συνεδρίαση του Πολιτικού Συμβουλίου του ΠΑΣΟΚ μίλησε για δικαίωση του κόμματος της και συνέδεσε το θέμα με την πώληση μετοχών του ΟΤΕ στην Deutsche Telekom, καθώς όπως υποστήριξε εγείρονται και γι' αυτή την περίπτωση ερωτήματα.

 

Ήξερε η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, όταν έριχνε βαρύτατα πρόστιμα

 

Του Μιχάλη Παπανίδη

 

«Για να καλυφθεί», λένε πολλοί.

 

«Με μεγάλη καθυστέρηση» λένε άλλοι…

 

Όπως και να’ χει η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς μετά την έρευνα που διενήργησε αναγκάστηκε την περασμένη Παρασκευή να επιβεβαιώσει ουσιαστικά όσα υποστήριζε η αντιπολίτευση για τη μετοχή της «Γερμανός ΑΒΕΕ», επιβάλλοντας βαρύτατα πρόστιμα ύψους 660.000 ευρώ. Η χειραγώγηση της μετοχής είναι γεγονός, για την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, που σχεδόν αμέσως έστειλε στη δικαιοσύνη το σχετικό πόρισμά της.

 

Ειδικότερα, το ΔΣ της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς κατά την συνεδρίασή του την περασμένη Παρασκευή αποφάσισε κατά πλειοψηφία:

 

· την επιβολή προστίμων ύψους 200.000 ευρώ στον κ. Π. Γερμανό, 100.000 ευρώ στους κ.κ. Σ. Μάρρα και Σ. Κόπολα, 80.000 ευρώ στους κ.κ. Γ. Διαμαντή και Α. Παναγιώτου και 20.000 ευρώ στον κ. Ι. Κότσιρα, διότι με τη συναλλακτική τους συμπεριφορά στο διάστημα 15.12.2005 - 23.3.2006 προέβησαν επανειλημμένα σε στήριξη της τιμής της μετοχής «Γερμανός ΑΒΕΕ» κατά τη διάρκεια της δημοπρασίας στην οποία υπολογίζεται η τιμή κλεισίματος, κατά παράβαση του Ν. 3340/2005 για κατάχρηση αγοράς.

 

· την επιβολή προστίμου ύψους 80.000 ευρώ στην EFG Eurobank ΑΧΕΠΕΥ, διότι δεν έλαβε τα κατάλληλα προληπτικά μέτρα για την αποτροπή της ανωτέρω παραβατικής συμπεριφοράς. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Ο Πάνος Γερμανός είναι kommoyniστής. Προσφάτως το ελληνικό δημόσιο τον έκανε πολυεκατομμυριούχο. Η εξαγορά του Ομίλου από την COSMOTE προκάλεσε συζήτηση, αντιδράσεις μέχρι και την αναφορά 17 βουλευτών του ΠΑΣΟΚ στον εισαγγελέα του Αρείου Πάγου.

 

Η COSMOTE ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΧΡΕΩΜΕΝΟ ΔΙΚΤΥΟ καταστημάτων

 

Στις 2 Οκτωβρίου 2006 επισημοποιήθηκε η εξαγορά της εταιρείας ΓΕΡΜΑΝΟΣ από την COSMOTE. Αυτό που δεν έγινε γνωστό είναι ότι εκείνη τη στιγμή της πολυσυζητημένης εξαγοράς, το δίκτυο των 256 καταστημάτων της αλυσίδας στην Ελλάδα είχε χρέη περίπου 80 εκ. ευρώ στη μάνα εταιρεία. Η εταιρεία ήταν επικερδής. Το δίκτυό της όμως ήταν καταχρεωμένο.

 

Συγκεκριμένα στις 3 Οκτωβρίου 2006, μία μέρα μετά την ενεργοποίηση της συμφωνίας, οι 256 συνεργάτες της εταιρείας χρωστούσαν είτε στον αλληλόχρεο λογαριασμό τους είτε σε επιταγές είτε στην τράπεζα 83.408.730 ευρώ. Αυτό είναι ένα εντυπωσιακό στοιχείο. Το ακόμη εντυπωσιακότερο είναι ότι από τους 256 συνεργάτες του Ομίλου, δεν υπάρχει ούτε ένας που να μην χρωστούσε… Χρωστούσαν όλοι… με κάποιους να έχουν χρέη που ξεπερνούσαν τα 2.000.000 ευρώ.

 

Πολλοί συνεργάτες της αλυσίδας δεν άντεξαν και αναγκάστηκαν να πουλήσουν τα καταστήματά τους. Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα όλων αποτελεί ο Κυριάκος Χρηστέας, άνθρωπος αριστερών πεποιθήσεων που διατηρούσε προσωπική φιλική σχέση με τον Πάνο Γερμανό και σήμερα, μετά από 14 ολόκληρα χρόνια, βρίσκεται εκτός δικτύου της εταιρείας. O Kυριάκος Χρηστέας έγινε το 1994 ο Νο 25 στη λίστα των franchisee της εταιρείας ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Κι όμως μετά από 14 χρόνια συνεργασίας βάζει λουκέτο και πωλητήριο στο 8ο και τελευταίο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ που ανέλαβε στη Γλυφάδα. «Πιο εύκολα σκεφτόμουν ότι θα αυτοκτονήσω παρά ότι θα κλείσω το κατάστημα» μας λέει με φόντο το «ΠΩΛΕΙΤΑΙ».

 

Ένας από τους πρώτους και ιστορικούς συνεργάτες του ΓΕΡΜΑΝΟΥ που κάποια στιγμή έφθασε στο σημείο να έχει ταυτόχρονα 6 καταστήματα της αλυσίδας με πολύ υψηλούς τζίρους, δηλώνει απογοητευμένος τόσο από την κατάληξη της επαγγελματικής συνεργασίας όσο κυρίως από τη συμπεριφορά του φίλου του Πάνου Γερμανού. Το κοινό τους αριστερό παρελθόν αποτελούσε για τον κ. Χρηστέα εγγύηση πιο ισχυρή από οποιοδήποτε νομικό έγγραφο. «Δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από το συναγωνιστή και σύντροφό μου» λέει σήμερα πικραμένος κοιτώντας το κλειστό κατάστημά του. «Τώρα πια δεν τους ενδιαφέρει να αγοράζουν τα καταστήματα. Παλαιότερα ήταν πολιτική τους. Κάποτε που τα ήθελε τα μαγαζιά να τα πάρει εύκολα και φθηνά, τα έπαιρνε».

 

«Πέτα τα κλειδιά στη ρεσεψιόν φεύγοντας»

 

Ο Κυριάκος Χρηστέας είναι ο άνθρωπος που γνωρίζει ίσως καλύτερα από τον καθένα την πρακτική της εταιρείας. Ο ίδιος στο παρελθόν, υπό το βάρος αβάσταχτων χρεών, αναγκάστηκε να πουλήσει 6 καταστήματα τα οποία αγόρασε η μάνα εταιρεία και τα οποία φυσικά μετά-μοσχοπούλησε σε νέους franchisee. «Η τακτική είναι ότι κόβουν το εμπόρευμα … και σου λένε να πετάξεις τα κλειδιά στη ρεσεψιόν φεύγοντας. Με είπαν και κουτό που τους έκανα τόσα μαγαζιά».

 

Η καταγγελία του επιχειρηματία -φορτισμένη έντονα συναισθηματικά- δεν σταματά εδώ. Ο Κυριάκος Χρηστέας θυμάται και περιγράφει με πολύ απλά λόγια την αλληλουχία των γεγονότων που τον οδήγησαν στο λουκέτο. Το 1999 η εταιρεία ΓΕΡΜΑΝΟΣ υιοθέτησε την πρακτική του τραπεζικού πλαφόν για τους συνεργάτες της. Άνοιξε δηλαδή τραπεζικούς λογαριασμούς στο όνομα του κάθε franchisee με πιστωτικό όριο και από εκεί και πέρα έπρεπε ο κάθε ένας να αγοράζει προϊόντα από την εταιρεία χρεώνοντας αυτό το τραπεζικό πλαφόν. Φυσικά το υψηλό επιτόκιο βάρυνε τον franchisee. «Κάποια στιγμή πιάνει ταβάνι το πλαφόν και πάμε στις επιταγές και από εκεί σ’ άλλες επιταγές σ’ άλλη καρτέλα». Εντυπωσιακό στοιχείο της καταγγελίας είναι και το ποσοστό κέρδους με το οποίο εργάζεται ο franchisee του ΓΕΡΜΑΝΟΥ. Από το 2000 περίπου και μετά, στις συμβάσεις εισήχθη ο όρος ικανό βιώσιμο κέρδος… και ό,τι καταλάβατε, καταλάβαμε. Συγκεκριμένα αναφέρεται: «Οι τιμές πώλησης… θα παρέχουν ικανό κέρδος που θα επιτρέπει τη βιωσιμότητα της επιχείρησης κατ’ αντικειμενική κρίση». Δεν ορίζεται με αριθμό. Περιγράφεται απλώς … και συνεπώς ερμηνεύεται κατά το δοκούνΟ Κυριάκος Χρηστέας είναι η μοναδική περίπτωση franchisee που έχει στραφεί με αγωγή κατά του παλιού του συντρόφου Πάνου Γερμανού ισχυριζόμενος ότι ο κομ*****στής πολυεκατομμυριούχος αγόρασε 2 καταστήματα πάμφθηνα και τα πούλησε στο ελληνικό δημόσιο πανάκριβα. Σύμφωνα πάντα με την αγωγή, το 2006, τη χρονιά που υπεγράφη η εξαγορά της εταιρείας από την COSMOTE, ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ αγόρασε από τον κ. Χρηστέα 2 καταστήματα προς 300.000 ευρώ το ένα ενώ λίγους μήνες μετά τα πούλησε προς 2.500.000 ευρώ το καθένα στην COSMOTE. Το ποσό βγαίνει από την απλή διαίρεση. Όλο το δίκτυο κοστολογήθηκε 1.300.000.000 ευρώ και περιελάμβανε 520 καταστήματα. Άρα 2.500.000 ευρώ το ένα. Η πλευρά Χρηστέα χαρακτηρίζει προφανή τη δυσαναλογία και δηλώνει ότι και πάλι υπό την πίεση των χρεών αναγκάστηκε να συναινέσει σ’ αυτήν την αισχροκερδή λύση της σύμβασης. Πηγή http://www.zougla.gr/news.php?id=4489 και http://www.zougla.gr/news.php?id=1588

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εγώ προσπάθησα να στήσω και το Gmail smtp και το mailgate.otenet.gr και μου λέει server not found!!

 

Είμαι από Cosmote-Internet profile έχω 3G & Internet στο συμβόλαιο μου με την Cosmote μπαίνω κανονικά στο internet με όλα τα applications και βλέπω κανονικά το inbox του gmail από τον mail client του κινητού. Καμιά για το τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...