Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΑΜΕΧ είναι αυτή που δίνει όλα τα καλούδια. για χαρτιά μόνο το εκκαθαριστικό εφορίας και την ταυτότητά σου. εκεί συμπληρώνεις την αίτησή σου. σε κατάστημα wind μόνο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση:

 

Σε περίπτωση που βάλω να χρεώνονται στη συγκεκριμένη κάρτα οι λογαριασμοί 2 συμβολαίων, οι παροχές που αναφέρουν (τα 10SMS, δωρεάν Wind Plus κλπ) θα ισχύουν και για τους 2 αριθμούς ή μόνο για αυτόν του κατόχου της κάρτας;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Σε περίπτωση που βάλω να χρεώνονται στη συγκεκριμένη κάρτα οι λογαριασμοί 2 συμβολαίων, οι παροχές που αναφέρουν (τα 10SMS, δωρεάν Wind Plus κλπ) θα ισχύουν και για τους 2 αριθμούς ή μόνο για αυτόν του κατόχου της κάρτας;

 

Θα έχεις και για τα δυο συμβοαλια τα προνόμια

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!

 

Την περασμένη Τετάρτη έκανα την αίτηση online, τη Παρασκευή ήρθε ο courier και υπέγραψα τα έντυπα. Σε πόσο καιρό θα εκδοθεί η κάρτα;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε 1 εβδομάδα μέχρι να δουν την αίτηση σου και να την εγκρίνουν, 10-15 μερες μέχρι "να παει η καρτα στο εξωτερικο για να της βάλουν τσιπακι"* και μετά άλλη μια εβδομαδα για να σου αποσταλεί. + ενδιαμεσες καθυστερήσεις... Εμένα μου έκανε από αρχές Απριλίου μέχρι τέλος Μαΐου για να μου έρθει...

 

 

*αυτο ακριβως είπαν σε ερώτηση μου στο help desk των πιστωτικών...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτα τα προνομια http://www.alphabonus.gr/GreatPartners/WindAmex.html

υπαρχει κατι αλλο; Δεν εχω σκοπο να τη χρησιμοποιησω απλα τη θελω για το δωρεαν plus + τα sms + τη μεγαλυτερη επιδοτηση. Επισης, για να εχω αυτα τα προνομια θα πρεπει να εξοφλω το λογαριασμο μου με αυτη τη καρτα; Αν ναι, τοτε δεν με ενδιαφερει...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτα τα προνομια http://www.alphabonus.gr/GreatPartners/WindAmex.html

υπαρχει κατι αλλο; Δεν εχω σκοπο να τη χρησιμοποιησω απλα τη θελω για το δωρεαν plus + τα sms + τη μεγαλυτερη επιδοτηση. Επισης, για να εχω αυτα τα προνομια θα πρεπει να εξοφλω το λογαριασμο μου με αυτη τη καρτα; Αν ναι, τοτε δεν με ενδιαφερει...

για να τα εχεις οοοολα αυτα ναι θα πρεπει να υπαρχει παγια εντολη μεσω πιστωτικης bonus.

 

 

καλα ακομα δεν εκανες συμβολαιο?

 

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η δική μου ήρθε σε 20 μέρες πάντως!

 

Πέρασε το 20ήμερο χωρίς καμία απάντηση από την Alpha σχετικά με την κάρτα οπότε τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω τι συμβαίνει. Μου απάντησαν ότι... η αίτηση μου απορρίφθηκε! :confused::blink: Δεν μου είπαν την αιτία αλλά υποθέτω λόγω εισοδήματος, αν και τους έδωσα και εκκαθαριστικό. :O

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

paidia molis ekleisa eisitirio gia Rodo. 260 meta epistrofis ekane kanonika kai plirwsa mono... 43 eurw pou einai oi foroi aerodromiwn....:yahoo:

Prokeitai gia to megalitero dwro pou mou exei kanei pote pist.karta. :D

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το 20ήμερο χωρίς καμία απάντηση από την Alpha σχετικά με την κάρτα οπότε τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω τι συμβαίνει. Μου απάντησαν ότι... η αίτηση μου απορρίφθηκε! :confused::blink: Δεν μου είπαν την αιτία αλλά υποθέτω λόγω εισοδήματος, αν και τους έδωσα και εκκαθαριστικό. :O

 

Τελικά μετά από πολλή ταλαιπωρία μου είπαν ότι η αιτία ήταν "ελλειπή δικαιολογητικά". :blink:

 

Με email μου ανέφεραν ότι όντως υπάρχει προϋπόθεση για ελάχιστο ατομικό εισόδημα 7,400EUR. Οπότε τζίφος...

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία;

Ρώτησα σε κατάστημα της Wind αλλά και εδώ δεν βρήκα κάτι με την αναζήτηση... Ποιο είναι το επιτόκιο αυτής της κάρτας;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν καλα χωμενο, αλλα οριστε!! :)

 

http://www.alphabonus.gr/pdf/Amex-Wind.pdf για την wind bonus,

 

και για τις αλλες καρτες bonus γενικοτερα, ετσι για συγκριση.

 

http://www.alphabonus.gr/pdf/appendixBonusAmex.pdf

Link to comment
Share on other sites

Επιτόκια

Συμβατικό 16,75% (πλέον εισφοράς Ν.128/75)

 

Μεταφοράς Υπολοίπου 0% (πλέον εισφοράς Ν.128/75) για τους 6 πρώτους μήνες

Αναλήψεως Μετρητών (Cash Advance) 17,25% (πλέον εισφοράς Ν.128/75)

Plus Cash

9% για ποσά άνω των Ευρώ 800

σε μία συναλλαγή

(πλέον εισφοράς Ν.128/75)

(η προσφορά ισχύει για αναλήψεις μετρητών που θα πραγματοποιηθούν έως 30.09.2007 και μέχρι ολικής αποπληρωμής. Για ποσά έως Ευρώ 800 εφαρμόζεται το ισχύον επιτόκιο αναλήψεως μετρητών)

Link to comment
Share on other sites

Thanks!:)

Δηλαδή είναι 17% και κάτι!:blink:

Μπα...δεν θα πάρω...

Σκέφτομαι να πάρω μια που θα την χρησιμοποιώ γενικότερα (που και που) αλλά με τέτοιο επιτόκιο να μου λείπει.:X

Link to comment
Share on other sites

Thanks!:)

Δηλαδή είναι 17% και κάτι!:blink:

Μπα...δεν θα πάρω...

Σκέφτομαι να πάρω μια που θα την χρησιμοποιώ γενικότερα (που και που) αλλά με τέτοιο επιτόκιο να μου λείπει.:X

 

Αν πληρώνεις κάθε μήνα το σύνολο της οφειλής τότε δεν επιβαρύνεσαι με τόκο.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώνεις κάθε μήνα το σύνολο της οφειλής τότε δεν επιβαρύνεσαι με τόκο.

 

Αυτό που λες ισχύει για την συγκεκριμένη κάρτα ή γενικότερα;(δεν έχω ιδέα από πιστωτικές κάρτες κοινώς:p)

Link to comment
Share on other sites

ισχύει για όλες τις κάρτες. Αν οι αγορές (όχι τα δάνεια) εξοφληθούν μέχρι την ημερομηνία πληρωμής δεν επιβαρύνονται με τόκο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι. Μήπως ξέρει κάποιος να μας πει αν μπορεί να εκδοθεί η κάρτα σε εταιρία (εταιρική) αφού τα τιμολόγια βγαίνουν στην εταιρία. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν αλλά δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλή ταλαιπωρία μου είπαν ότι η αιτία ήταν "ελλειπή δικαιολογητικά". :blink:

 

Με email μου ανέφεραν ότι όντως υπάρχει προϋπόθεση για ελάχιστο ατομικό εισόδημα 7,400EUR. Οπότε τζίφος...

Αυτό πλέον έχει αλλάξει και το ελάχιστο ατομικό εισόδημα είναι στα 5,000 €. Με πήραν τηλ από την Wind για να μου προσφέρουν την κάρτα American Express και με ενημέρωσαν για την αλλαγή αυτή.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μήπως ξέρει κάποιος να μας πει αν μπορεί να εκδοθεί η κάρτα σε εταιρία (εταιρική) αφού τα τιμολόγια βγαίνουν στην εταιρία. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν αλλά δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα.

από όσο ξέρω η κάρτα εκδίδεται μόνο σε φυσικά πρόσωπα άρα δεν έχει αλλάξει κάτι

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...