Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πόντοι TIM Bonus μαζέυονται από την κίνηση της πιστωτικής κάρτας TIM Bonus American Express!

 

gia na ftasw omws tous 30.000 pontous sthn kalyterh periptwsh prepei na kanw :rolleyes: eee....30.000/4=7.500 euro kinhsh sthn AMEX? :wacko:

no thanx!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ

 

Μου είπαν ότι έχω 800 πόντους από το TIM χωρίς να έχω tim bonus κάρτα

Στο 1211 υπάρχει χρέωση ?

Επίσης αν κάνω συμβόλαιο τιμ 240 πχ , αυξάνει και το τέλος που βάζει η εφορία στο λογαριασμό ? ( ξέρω άσχετη ερώτηση αλλά είπα να τη βάλω εδώ μαζί :p )

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ

 

Μου είπαν ότι έχω 800 πόντους από το TIM χωρίς να έχω tim bonus κάρτα

Στο 1211 υπάρχει χρέωση ?

Επίσης αν κάνω συμβόλαιο τιμ 240 πχ , αυξάνει και το τέλος που βάζει η εφορία στο λογαριασμό ? ( ξέρω άσχετη ερώτηση αλλά είπα να τη βάλω εδώ μαζί :p )

Ευχαριστώ

1)στο 1211 δεν υπαρχει χρεωση.

 

με 800ποντους τι να κανεις?? μονο μια πιστωσουλα στον λογαριασμο σου.

τα τελη κινητης τηλεφωνιας ειναι 2ευρω για λογαριασμους ως 30ευρω

απο 30ευρω ως 60, 5ευρω κ απο 60++ 10ευρω τελη.

 

συνεπως στο 240 ειναι στα 35ευρω...+5 τα τελη.

 

σωστα τα λεω?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

gia na ftasw omws tous 30.000 pontous sthn kalyterh periptwsh prepei na kanw :rolleyes: eee....30.000/4=7.500 euro kinhsh sthn AMEX? :wacko:

no thanx!

 

 

ΜΕ μεταφορά υπολοίπου από άλλη κάρτα κερδίζεις απροσδόκητα πολους πόντους. Μου ήρθε τώρα ένας λογαριασμός άλλης τράπεζας με 2000 ευρώ γιατί είχα πληρώσει αεροπορικά εισιτήρια και ξενοδοχεία Λέω αντί να τον πληρώσω να κάνω μια μεταφορά στην ΑΜΕΧ και μετά από 6 μήνες τα πληρώνω με την υσυχία μου μαζεύοντας αμέσως 12000 Πόντους που εξαργηρώνονται με ένα Αεροπορικό εισιτήριο εξωτερικού Από την Aegean . Καθόλου άσχημα !!!!

 

Δείτε την πλήρη λίστα δώρων εδώ

http://www.alphabonus.gr/searchOffers.php?page=1&orderby=points&direction=DESC

Link to comment
Share on other sites

1)στο 1211 δεν υπαρχει χρεωση.

 

με 800ποντους τι να κανεις?? μονο μια πιστωσουλα στον λογαριασμο σου.

τα τελη κινητης τηλεφωνιας ειναι 2ευρω για λογαριασμους ως 30ευρω

απο 30ευρω ως 60, 5ευρω κ απο 60++ 10ευρω τελη.

 

συνεπως στο 240 ειναι στα 35ευρω...+5 τα τελη.

 

σωστα τα λεω?

 

Eμένα μου είπαν στο τηλέφωνο ότι έχω 800 πόντους αλλά δεν έχω ΤΙΜ ΜΠΟΝΟΥΣ κάρτα .Τεσπά

O Πέτρος μου είπε ότι δεν αλλάζει το τέλος αν πάρεις πακέτο με πιο πολύ χρόνο ομιλίας και μεγαλύτερο πάγιο

Μπερδεύτηκα ο χρήστης

Link to comment
Share on other sites

O Πέτρος μου είπε ότι δεν αλλάζει το τέλος αν πάρεις πακέτο με πιο πολύ χρόνο ομιλίας και μεγαλύτερο πάγιο

Μπερδεύτηκα ο χρήστης

 

Οι απαντήσεις σχετικά με αυτό το ερώτημα μεταφέρθηκαν εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161405

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλοι μου μου τηλεφωνησαν για την κάρτας TIM BONUS American Express.Τους ειπα οτι θα τους απαντησω την τριτη.

Δεν βλεπω καμμια παγιδα...εσεις;

Την εχει παρει τελικα καποιος να μας πει~

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μου τηλεφωνησαν για την κάρτας TIM BONUS American Express.Τους ειπα οτι θα τους απαντησω την τριτη.

Δεν βλεπω καμμια παγιδα...εσεις;

Την εχει παρει τελικα καποιος να μας πει~

 

Εγώ την έχω πάρει, μια χαρά κάρτα είναι!

Έχω μαζέψει και 6,000 πόντους μέχρι στιγμής. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ καλη ειναι. μηπως τιποτα κρυφες χρεωσεις;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω πάρει, μια χαρά κάρτα είναι!

Έχω μαζέψει και 6,000 πόντους μέχρι στιγμής. ;)

 

Επειδή με τους πόντους δίνεται ψευδής εντύπωση... (και αυτό επιδιώκουν άλλωστε). Έχεις υπολογίσει πόσο % του ύψους των συναλλάγών σού σου επιστρέφεται; Το λέω γιατί υπάρχουν κάρτες με πολλάπλάσιο ποσοστό επιστροφής. Για μένα αξίζει μόνο και μόνο για το TIM plus non stop, τα 10sms και τη μεγαλύτερη επιδότηση.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

egw tin evgala ton ioulio,apo tous protous,molis kikloforise.

ontws den exei kapoia krimmena mistika,einai opos oles oi pistotikes.diladi thelei sinesi sthn xrisi ths.

oi pontoi ontos einai ligo moufa...

axizei, opos eipe o filos prin,gia tin extra epidotisi pou perneis me nea sindesi

alla kai gia to tim plus non stop kai gia ta 10 sms.....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια!

Από τον Δεκέμβριο είμαι κάτοχος κάρτας ΤΙΜ ΒΟΝUS AMEX και θέλω να ρωτήσω κάποιον που να είναι και αυτός κάτοχος και ξέρει.

α)όταν εκδίδεται η κάρτα σου δίνουν κάποιους πόντους δώρο ή όχι?

β)κάνοντας σε κατάστημα που ΔΕΝ έχει μηχάνημα BONUS αλλά απλό της ALPHA που δέχεται AMEX συναλλαγή αξίας π.χ. 500€ σε 12 δόσεις παίρνεις σιγά-σιγά τους πόντους?(στην αρχή πίστευα ότι παίρνεις κατευθείαν τους πόντους..μάλλον λάθος κατάλαβα αλλά φταίει και η ALPHA διότι μιλώντας με το CC την ημέρα της συναλλαγής μου είπε μια κοπέλα ...."ναι,φαίνεται η αγορά σε εμάς και έχετε 500 πόντους"..!!)Σήμερα μου είπαν άλλα...ότι σιγά σιγά θα τους πάρετε :mad:

γ)Μου φαίνεται ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην έχει η TIM σε όλα της τα καταστήματα μηχάνημα BONUS μιας και υποστηρίζει το πρόγραμμα αυτό! :blink:

 

Μου μυρίζει αρπαχτή ή όχι? :X

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχαν και παντού της Alpha, γιατί σε ορισμένα που έχουν της Εθνικής δε δέχονται ούτε καν τις Visa Electron για επι τόπου πληρωμές.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν θα βγει VISA TIM BONUS ;

 

Διαφορετικά , θα βγάλω την american που είναι ψιλοχάλια

 

Η ALPHA έβγαλε την bonus και σε VISA και πρόκειται στο κοντινό μέλλον να βγάλει και Mastercard. Εγώ έχω την VISA αλλά δεν την έχω ακόμα χρησιμοποιήσει στην ΤΙΜ κάτι που θα το κάνω σύντομα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Η ALPHA έβγαλε την bonus και σε VISA και πρόκειται στο κοντινό μέλλον να βγάλει και Mastercard. Εγώ έχω την VISA αλλά δεν την έχω ακόμα χρησιμοποιήσει στην ΤΙΜ κάτι που θα το κάνω σύντομα.

H VISA Bonus μάλιστα υπάρχει εδώ και δύο χρόνια και αντικατέστησε την Visa 2004...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Από τον Δεκέμβριο είμαι κάτοχος κάρτας ΤΙΜ ΒΟΝUS AMEX και θέλω να ρωτήσω κάποιον που να είναι και αυτός κάτοχος και ξέρει.

α)όταν εκδίδεται η κάρτα σου δίνουν κάποιους πόντους δώρο ή όχι?

β)κάνοντας σε κατάστημα που ΔΕΝ έχει μηχάνημα BONUS αλλά απλό της ALPHA που δέχεται AMEX συναλλαγή αξίας π.χ. 500€ σε 12 δόσεις παίρνεις σιγά-σιγά τους πόντους?(στην αρχή πίστευα ότι παίρνεις κατευθείαν τους πόντους..μάλλον λάθος κατάλαβα αλλά φταίει και η ALPHA διότι μιλώντας με το CC την ημέρα της συναλλαγής μου είπε μια κοπέλα ...."ναι,φαίνεται η αγορά σε εμάς και έχετε 500 πόντους"..!!)Σήμερα μου είπαν άλλα...ότι σιγά σιγά θα τους πάρετε :mad:

γ)Μου φαίνεται ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην έχει η TIM σε όλα της τα καταστήματα μηχάνημα BONUS μιας και υποστηρίζει το πρόγραμμα αυτό! :blink:

 

Μου μυρίζει αρπαχτή ή όχι? :X

 

 

http://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1177

Link to comment
Share on other sites

Οι Πόντοι δίνωνται σε κάθε αγορά .Οι BONUS πόντοι χρεώνονται κάθε τρίμηνο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρίξτε μια ματιά οι κάτοχοι AmEx TIM Bonus στον λογαριασμό του κινητού σας αυτού του μήνα. Κάτι μου λέει ότι το λάθος δεν ήταν μόνο σε εμένα...:rolleyes:

 

Το λάθος; Απλό.

Χρέωση "ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ TIM Plus Non Stop" παρ' όλο που ο λογαριασμός εξοφλείται μέσω της προαναφερθείσας πιστωτικής (άρα δωρεάν άπειρο TIM Plus χωρίς να χρειάζεται πάγιο) αλλά έτσι κι αλλιώς χρήση του TIM Plus έχει να γίνει από πέρσι από μένα...

 

Τουλάχιστον το παραδέχτηκαν όταν τους πήρα τηλέφωνο και θα το αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό. :X

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά οι κάτοχοι AmEx TIM Bonus στον λογαριασμό του κινητού σας αυτού του μήνα. Κάτι μου λέει ότι το λάθος δεν ήταν μόνο σε εμένα...:rolleyes:

 

Το λάθος; Απλό.

Χρέωση "ΠΑΓΙΟ ΤΕΛΟΣ TIM Plus Non Stop" παρ' όλο που ο λογαριασμός εξοφλείται μέσω της προαναφερθείσας πιστωτικής (άρα δωρεάν άπειρο TIM Plus χωρίς να χρειάζεται πάγιο) αλλά έτσι κι αλλιώς χρήση του TIM Plus έχει να γίνει από πέρσι από μένα...

 

Τουλάχιστον το παραδέχτηκαν όταν τους πήρα τηλέφωνο και θα το αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό. :X

 

Το ίδιο και σε μένα φίλε. Ευτυχώς το πήραν χαμπάρι γρήγορα και θα το αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα φίλε. Ευτυχώς το πήραν χαμπάρι γρήγορα και θα το αφαιρέσουν από τον επόμενο λογαριασμό...

Εννοείς ΕΣΥ το πήρες χαμπάρι γρήγορα. Έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω δυο ερωτησεις για την καρτα αυτη...

1ον..το οτι δινουν 10 ευρω επιδοτηση στην επομενη νεα συνδεση ισχει??γιατι τον απριλη κλεινω 1 χρονο οποτε τα δικαιουμε αυτα τα 10 ευρω..

2ον..ο λογαριασμος της συνδεσης πληρωνεται απο ην καρτα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησεις για την καρτα αυτη...

1ον..το οτι δινουν 10 ευρω επιδοτηση στην επομενη νεα συνδεση ισχει??γιατι τον απριλη κλεινω 1 χρονο οποτε τα δικαιουμε αυτα τα 10 ευρω..

2ον..ο λογαριασμος της συνδεσης πληρωνεται απο ην καρτα..

 

dikaiousai 10+ΦΠΑ alla auto afora MONO NEA sindesi:!:

kai oxi anavathmisi pou tha exeis esi.

mporeis na exeis ola ta ipoloipa pronomia mono an exofleis ton logariasmo sou mesw ths kartas.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:lol:

Μετά απο έξι μήνες που υπάρχει το πρόγραμμα φανταζεσαι ότι είναι εύκολη υποθεση να εξαργυρώσεις πόντους και να επωφεληθείς των προνομείων της...

:lol:

Σε 3 καταστήματα πήγα, χαμπαρι δεν είχαν.

35 λεπτά έχασα περιμένοντας για την διαδικασία. Λάθος έκαναν και με χρεωσαν και 2 ευρώ. Τελικά ούτε αγορές έκανα. ούτε και πόντους εξαργύρωσα (αν και αυτό πρέπει να το ελεγξω με την τράπεζα)

Οι πιο άσχετοι φυσικά παραμένουν οι υπάλληλοι των Ιδιόκτητων καταστημάτων ΤΙΜ.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αντί της Αμερικαν εξπρες να βγαλει καποιος την Visa bonus απο την Alpha Bank? θα έχει τα ίδια οφέλη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...