Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται αντί της Αμερικαν εξπρες να βγαλει καποιος την Visa bonus απο την Alpha Bank? θα έχει τα ίδια οφέλη;

 

Με την ΤΙΜ Bonus Εξοφλεις τον λογαριασμο σου με παγια εντολή και αν θελεις εξαργυρωνεις αυτοματα καθε μηνα τους πόντους με εκπτωση στο λογαριασμό

Την Visa μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σε καταστημα ΤΙΜ για να κανεις αγορες όπως με ολα τα συνεργαζομενα καταστηματα καθως και να εξαργυρώνεις του πόντους σου αν τους έχεις πολλούς.

Επίσης την American Express δεν την δέχονται τα περισσότερα εμπορικά καταστηματα και βενζινάδικα...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Την Visa μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σε καταστημα ΤΙΜ για να κανεις αγορες όπως με ολα τα συνεργαζομενα καταστηματα καθως και να εξαργυρώνεις του πόντους σου αν τους έχεις πολλούς.

Επίσης την American Express δεν την δέχονται τα περισσότερα εμπορικά καταστηματα και βενζινάδικα...

 

για αυτό ρωτάω επειδή η visa είναι σαφώς πιο χρήσιμη...

 

Το θέμα είναι αν με visa δίνουν και τα 10 sms και το tim plus τζαμπε. Γιατί έτσι (+δωρεαν συνδρομή) καταλήγει καλή προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν με visa δίνουν και τα 10 sms και το tim plus τζαμπε. Γιατί έτσι (+δωρεαν συνδρομή) καταλήγει καλή προσφορά...

 

Σαφώς και όχι. Μόνο η AmEx είναι ΤΙΜ Και εφόσον την εκδόσεις και πληρωνεις αυτοματα τους λογαριασμούς σου έχεις τα καλούδια! (λαδή αν δεν τον έχεις μεγάλο τον λογαριασμό σου μάλλον δεν υπάρχει και λόγος).

Ειδικά αν δεν είσαι πελάτης στον AB άχρηστη θα σου είναι...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω μια απορία για την κάρτα bonus.

Λέει εκεί, κάτω-κάτω:

Επιπλέον μπορείτε να κερδίσετε και άλλες μοναδικές εκπτώσεις και δώρα:

 

Μπορείτε να εξαργυρώσετε τους πόντους σας κάθε μήνα στον λογαριασμό σας, κερδίζοντας έτσι μεγαλύτερη έκπτωση. Απλώς, δηλώστε την αυτόματη εντολή εξαργύρωσης πόντων, είτε στο κατάστημα WIND, είτε online κατά την διάρκεια συμπλήρωσης της αίτησης Έκδοσης της κάρτας σας WIND Bonus American Express. Επιπλέον μπορείτε να επιλέξετε την Αυτόματη Εξαργύρωση των πόντων σας και μετά την έκδοση της κάρτας σας τηλεφωνικά καλώντας στο 210-3262004 (Τμήμα Εξυπηρέτησης πελατών Bonus) όποτε εσείς το θελήσετε. Για παράδειγμα:

Κατηγορία πόντων Αυτόματη έκπτωση λογαριασμού

1.500 4,5 €

5.000 15 €

10.000 30 €

Απο ότι κατάλαβα, αυτό σημαίνει ότι κερδίζω τη σχετική έκπτωση με βάση το πόσους μη καταναλωμένους πόντους έχω. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το αν κάθε φορά που παίρνω έκπτωση οι πόντοι αφαιρούνται (ή πιο σωστά, έτσι όπως το γράφει καταλαβαίνω ότι δεν αφαιρούνται, απλά μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβεα αν σκεφτείς ότι με 5000 πόντους σου δίινει ένα κινητό ΜΟΤΟROLA W375 σως να είναι καλύτερα να μην δεχτείς τα 15 ευρώ ....

Φυσικά και αφερούνται οι πόντοι .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβεα αν σκεφτείς ότι με 5000 πόντους σου δίινει ένα κινητό ΜΟΤΟROLA W375 σως να είναι καλύτερα να μην δεχτείς τα 15 ευρώ ....

Φυσικά και αφερούνται οι πόντοι .

Μάλιστα.

Επομένως προφανώς δε με συμφέρει να έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη εξόφληση των πόντων, έτσι δεν είναι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω τους χρησιμοποιώ για εισητήρια με την Aegean.

Για Αθηνα - Ηρακλειο πληρώνεις μονο φόρους αεροδρομίων 40€. Καταπληκτική τιμή

 

Αν σκεφτείς ότι αν προσπαθήσεις να κλείσεις μια βδομάδα πριν το εισητήριο είναι συνήθως πάνω από 200€ τότε είναι πολύ καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

nai ennoeitai oti den simferei na diloseis automath exargirosi pontwn sto logariasmo sou.

Καλώς παιδιά, ευχαριστώ. :)

 

Με κάλεσε μια από Telemarketing σήμερα (και καλά της Wind) για να μου πουλήσει την κάρτα. Κατέληξα ότι θα την πάρω, αλλά δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να την πάρω από αυτήν (θα με καλέσει την Πέμπτη πάλι) ή κατευθείαν από κατάστημα.

Θα ήθελα να την πάρω από αυτήν ως ανταμοιβή που με ενημέρωσε, μιας και δεν είχα πάρει πρέφα ότι η κάρτα δίνει και δωρεάν το Wind Plus Non Stop, και για αυτό δεν την είχα ήδη βγάλει τόσο καιρό. Μόνο και μόνο για αυτό συμφέρει. ;)

 

 

εγω τους χρησιμοποιώ για εισητήρια με την Aegean.

Για Αθηνα - Ηρακλειο πληρώνεις μονο φόρους αεροδρομίων 40€. Καταπληκτική τιμή

 

Αν σκεφτείς ότι αν προσπαθήσεις να κλείσεις μια βδομάδα πριν το εισητήριο είναι συνήθως πάνω από 200€ τότε είναι πολύ καλή προσφορά.

Εσύ έχεις πάρει την κάρτα Wind Bonus, ή μια άλλη Bonus; Αν πάρεις τη Wind Bonus, μπορείς να εξαργυρώνεις τους πόντους και στους άλλους συνεργάτες εκτός από τη Wind;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς παιδιά, ευχαριστώ. :)

 

Εσύ έχεις πάρει την κάρτα Wind Bonus, ή μια άλλη Bonus; Αν πάρεις τη Wind Bonus, μπορείς να εξαργυρώνεις τους πόντους και στους άλλους συνεργάτες εκτός από τη Wind;

 

Εχω τη Wind Bonus αλλά έχω και Alpha Bonus Visa.

Οι πόντοι όλων των καρτών μπορούν και συνδυάζονται .

Μπορείς να εξαργυρώσεις τους πόντους όπως θέλεις με όποιο συνεργάτη θέλεις. Καθε μήνα που μου έρχονται οι λογαριασμοί των πιστωτικών έχουν μέσα φυλλάδιο με τους τρόπους που μπορώ να εξαργυρώσεις τους πόντους μου

 

Και κάτι καλό : το εισητήριο στην Aegean δεν είναι ανάγκη να εκδωθεί στο όνομά σου. ;)

 

Αν μεταφέρεις υπόλοιπα από άλλες κάρτες τότε οι πόντοι μετράνε επι 4. Πολύ καλό κόλπο για να μαζέψεις πόντους γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη Wind Bonus αλλά έχω και Alpha Bonus Visa.

Οι πόντοι όλων των καρτών μπορούν και συνδυάζονται .

Μπορείς να εξαργυρώσεις τους πόντους όπως θέλεις με όποιο συνεργάτη θέλεις. Καθε μήνα που μου έρχονται οι λογαριασμοί των πιστωτικών έχουν μέσα φυλλάδιο με τους τρόπους που μπορώ να εξαργυρώσεις τους πόντους μου

 

Και κάτι καλό : το εισητήριο στην Aegean δεν είναι ανάγκη να εκδωθεί στο όνομά σου. ;)

 

Αν μεταφέρεις υπόλοιπα από άλλες κάρτες τότε οι πόντοι μετράνε επι 4. Πολύ καλό κόλπο για να μαζέψεις πόντους γρήγορα

Ναι, το έχω προσέξει αυτό το τελευταίο. Δυστυχώς δεν έχω υπόλοιπα μεγάλα σε άλλες κάρτες.... :( Είμαι βλέπεις συνετός καταναλωτής.

 

Τελευταία ερώτηση για εσένα: γιατί έβγαλες και Wind Bonus και άλλη Bonus; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όφελος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω προσέξει αυτό το τελευταίο. Δυστυχώς δεν έχω υπόλοιπα μεγάλα σε άλλες κάρτες.... :( Είμαι βλέπεις συνετός καταναλωτής.

 

Τελευταία ερώτηση για εσένα: γιατί έβγαλες και Wind Bonus και άλλη Bonus; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όφελος;

 

Προφανώς θα το έκανε όταν δίναν 5.000 πόντους και ταυτόχρονα τους εξαργύρωναν με ένα εισιτήριο της Aegean. Ξέρω πολούς που το κάναν για αυτό !

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω προσέξει αυτό το τελευταίο. Δυστυχώς δεν έχω υπόλοιπα μεγάλα σε άλλες κάρτες.... :( Είμαι βλέπεις συνετός καταναλωτής.

 

Τελευταία ερώτηση για εσένα: γιατί έβγαλες και Wind Bonus και άλλη Bonus; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όφελος;

 

Και εγώ πάντα πληρώνω τέλος του μήνα όλο το υπόλοιπο. Επειδή όμως αν τα χτυπήσω όλα στη bonus θα πάρω τους πόντους x1 , τις μεγάλες αγορές που κάνω τις χτυπάω σε μια κάρτα της eurobank και μετά κάνω μεταφορά στην bonus. Kαι x4 οι πόντοι και εξόφληση μετά από 6 μήνες.;)

 

Η Wind bonus είναι AMEX και δεν περνάει παντού , ενώ η Visa περνάει παντού.

 

Η ΑMEX έχει όμως πιο συχνά προσφορές λόγω της χαμηλής κίνησης που έχει. Για μένα πρέπει να βγάλεις και τις δύο. Τσάμπα είναι για πάντα

 

Προφανώς θα το έκανε όταν δίναν 5.000 πόντους και ταυτόχρονα τους εξαργύρωναν με ένα εισιτήριο της Aegean. Ξέρω πολούς που το κάναν για αυτό !

 

Το πέτυχες.

 

Ακύρωσα την απλή Visa που είχα εγώ και η γυναίκα μου και έτσι κερδίσαμε 2 εισητήρια χωρίς να δώσουμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Προς όποιον admin μετέφερε τα posts σε αυτό το θέμα: σόρι, έψαξα, αλλά το άλλο ήταν ό,τι πιο σχετικό βρήκα. :O

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Wind bonus είναι AMEX και δεν περνάει παντού , ενώ η Visa περνάει παντού.

 

Η ΑMEX έχει όμως πιο συχνά προσφορές λόγω της χαμηλής κίνησης που έχει. Για μένα πρέπει να βγάλεις και τις δύο. Τσάμπα είναι για πάντα.

Με αφορμή αυτό το σχόλιό σου, έψαξα λίγο στο site του Alpha Bonus, και πρόσεξα το εξής:

 

-Η ALPHA BANK BONUS AMERICAN EXPRESS έχει μια προσφορά αυτόν τον καιρό, και για αιτήσεις μέχρι τις 30 Ιουνίου 2007 προσφέρει 50% περισσότερους πόντους: http://www.alphabonus.gr/americanExpressBonus.html.

 

-Η WIND Bonus American Express δεν έχει καμία τέτοια προσφορά: http://www.alphabonus.gr/windBonusAmericanExpress.html.

Ή μήπως έχει; Δηλαδή θα κερδίζω ακόμα περισσότερους πόντους!:yahoo:

 

 

ΥΓ. Τελικά πρέπει να της ανάψω λαμπάδα αυτής από το telemarketing που με κάλεσε σήμερα και μου άνοιξε τα μάτια. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ΑMEX έχει όμως πιο συχνά προσφορές λόγω της χαμηλής κίνησης που έχει. Για μένα πρέπει να βγάλεις και τις δύο. Τσάμπα είναι για πάντα

 

Είναι τζάμπα για πάντα να βγάλεις την Alpha Visa Bonus? Σιγουρα; Γιατί εγώ μόνο την Am Ex ξέρω ότι είναι τζάμπα΄για πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι τζάμπα για πάντα να βγάλεις την Alpha Visa Bonus? Σιγουρα; Γιατί εγώ μόνο την Am Ex ξέρω ότι είναι τζάμπα΄για πάντα...

http://www.alphabonus.gr/visaBonus.html

Με την Alpha Bank Bonus Visa απολαμβάνετε όλα τα προνόμια των καρτών της Alpha Bank.Αποκτήστε την κάρτα Alpha Bank Bonus Visa με δωρεάν συνδρομή για πάντα κάνοντας αίτηση μέχρι τις 31 Αυγούστου 2007 και δώστε Bonus στον εαυτό σας!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό το σχόλιό σου, έψαξα λίγο στο site του Alpha Bonus, και πρόσεξα το εξής:

 

-Η ALPHA BANK BONUS AMERICAN EXPRESS έχει μια προσφορά αυτόν τον καιρό, και για αιτήσεις μέχρι τις 30 Ιουνίου 2007 προσφέρει 50% περισσότερους πόντους: http://www.alphabonus.gr/americanExpressBonus.html.

 

-Η WIND Bonus American Express δεν έχει καμία τέτοια προσφορά: http://www.alphabonus.gr/windBonusAmericanExpress.html.

Ή μήπως έχει; Δηλαδή θα κερδίζω ακόμα περισσότερους πόντους!:yahoo:

 

 

Με τη Wind Bonus έχεις Windplus nonstop τσάμπα , 10 sms δώρο , μεγαλύτερη αναβάθμιση(έτσι λέει το φυλλάδιο) και συσκευές σε καλύτερη τιμή (ομοίως έτσι λέει το φυλλάδιο).

Τα δύο πρωτα έχουν κόστος 4,5€ το μήνα.

Για τα δύο τελευταία ενώ τώρα έχω αναβάθμιση δεν βλέπω κάτι διαφορετικό

Γι αυτό έχω τη Wind Bonus

Link to comment
Share on other sites

Με τη Wind Bonus έχεις Windplus nonstop τσάμπα , 10 sms δώρο , μεγαλύτερη αναβάθμιση(έτσι λέει το φυλλάδιο) και συσκευές σε καλύτερη τιμή (ομοίως έτσι λέει το φυλλάδιο).

Τα δύο πρωτα έχουν κόστος 4,5€ το μήνα.

Για τα δύο τελευταία ενώ τώρα έχω αναβάθμιση δεν βλέπω κάτι διαφορετικό

Γι αυτό έχω τη Wind Bonus

Βασικά με ενδιαφέρει αν ξέρει κανείς για πόσο καιρό ισχύουν οι 50% περισσότεροι πόντοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mexri tis 30/6 ektos ki an paratathei, opws palaiotera...

Εννοώ μέχρι πότε θα παίρνω 50% περισσότερους πόντους για τις συναλλαγές.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

auto ennow ki egw...

Α, τρομερό κίνητρο! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βγάλω μια απο τις δυο κάρτες. θέλω τη βοήθειά σας.

1)τι χαρτιά χρειάζονται; [είμαι με συμβόλαιο εννοείται] και που τη βγάζω;

2)ποια από τις δυο προτείνεται ως καλύτερη;

3)είναι και οι δυο συνδεδεμένες με την WIND;

4)μπορώ να τις συνδέσω με web banking για να τις πληρώνω απο εκεί;

5)Ποια έχει δωρεάν συνδρομή για πάντα;

 

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...