Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πλέον έχει αλλάξει και το ελάχιστο ατομικό εισόδημα είναι στα 5,000 €. Με πήραν τηλ από την Wind για να μου προσφέρουν την κάρτα American Express και με ενημέρωσαν για την αλλαγή αυτή.

 

Με πήραν κι εμένα τηλέφωνο (2 φορές μάλιστα, τη μια το είχα κλειστό) για να με "ενημερώσουν" για την κάρτα. Το βρήκα πολύ ειρωνικό μετά από το τρέξιμο που έριξα αλλά επειδή δεν έφταιγε ο υπάλληλος για να του τα χώσω, του είπα κοφτά κι ευγενικά ότι έχω κάνει αίτηση και δεν ενδιαφέρομαι πλέον.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι. Μήπως ξέρει κάποιος να μας πει αν μπορεί να εκδοθεί η κάρτα σε εταιρία (εταιρική) αφού τα τιμολόγια βγαίνουν στην εταιρία. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν αλλά δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα.

Η WIND παρέχει κάποια extra σε εταιρικούς συνδρομητές που χρησιμοποιούν την ΑΜΕΧ. Τώρα για το θέμα εκδόσής της σε όνομα εταιρείας πιστεύω οτι είναι καθαρά θέμα τράπεζας. Αλήθεια... Βγαίνει σε καμμία τράπεζα πιστωτική με όνομα π.χ. ΑΛΕΚΟΣ Κ ΣΙΑ ΟΕ??? Ειλικρινά δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλο θα ηταν να προσεχει και η Wind/Alphabank που αναθετουν την προωθηση της καρτας, και τι φουμαρα λενε....

Πηραν σημερα τον πατερα μου δυο φορες (μια φορα στην γραμμη που εχει η μητερα μου, και λιγες ωρες αργοτερα στην δευτερη γραμμη του, την δικια του) και καλα απο την Wind να του εκδωσουν την καρτα Bonus. Επειδη εχει ξαναγινει παρομοιο σκηνικο, ειχα προετοιμασει τους γονεις μου καταλληλα...

 

Η μητερα μου δεν μασησε, ειπε δεν θελω, οταν καλεσανε τον πατερα μου μιλησα εγω..

 

Η κοπελα ειπε οτι "Σας καλω απο την Wind" .. σπαστικος εγω , απο ποιο τμημα την ρωταω, "απο τα κεντρικα στη Καλλιθεα" μου απανταει, Α, μαλιστα της λεω, Τα κεντρικα ειναι στο μαρουσι, αλλα το αντοιστοιχο τμημα της Wind που κανει την δουλεια σας εδρευει στην Λ.Αθηνων, εσεις, απο που με καλειτε ειπατε παλι? --- τουτ τουτ τουτ τουτ τουτ.......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει παρει κανεις κινητο απο WIND παιδια? Εγω σε οσα πηρα τηλ και σε οσα πηγα καποια δημοφιλη κινητα όπως π.χ. το w200 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πουθενα...Σε επικοινωνία που είχα με ΑΛΦΑ μου είπαν οτι μπορω να κανω παραπονα γι αυτο, γιατι τα δωρα ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν διαθεσιμα και οχι όταν ....ΘΑ ειναι να κανεις την εξαργυρωση..
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις κινητο απο WIND παιδια? Εγω σε οσα πηρα τηλ και σε οσα πηγα καποια δημοφιλη κινητα όπως π.χ. το w200 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πουθενα...Σε επικοινωνία που είχα με ΑΛΦΑ μου είπαν οτι μπορω να κανω παραπονα γι αυτο, γιατι τα δωρα ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν διαθεσιμα και οχι όταν ....ΘΑ ειναι να κανεις την εξαργυρωση..

Εγώ είχα πάρει παλιότερα ένα K310i. Το w200 είναι σε έλλειψη τελευταία αλλά υπάρχουν παντού τα T250i και το motorola w375.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα συνεχίζει να διατίθεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου, έτσι; Μεγάλο μείον της WIND και της cosmote. Ενώ η visa vodafone δίνεται και σε καρτοκινητά... Μακάρι να αλλάξουν μυαλά, αυτοί χάνουν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει με την alpha bonus αυτή η κάρτα; και οι δυο δεν βγαίνουν από την Wind? ποια είναι καλύτερη για χρήστες wind;

 

Με την Alpha Βonus παιρνεις μεν τους πόντους σου αλλά δεν έχεις τα άλλα "δωράκια" της wind, δηλαδή τα 10 δωρεάν SMS και την δωρεάν ενεργοποίηση Wind plus. Συνολο αυτών περίπου 5€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα συνεχίζει να διατίθεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου, έτσι; Μεγάλο μείον της WIND και της cosmote. Ενώ η visa vodafone δίνεται και σε καρτοκινητά... Μακάρι να αλλάξουν μυαλά, αυτοί χάνουν...

Τι εννοείς; όποιος θέλει βγάζει την κάρτα, δεν χρειάζεται να είναι συνδρομητής wind. Αν κάποιος έχει καρτοκινητό, μπορεί να βάζει άυλη κάρτα στα καταστήματα, να πληρώνει με αυτήν και να έχει 4 πόντους για κάθε ευρώ, όπως και στην πληρωμή λογαριασμού συνδρομητή με συμβόλαιο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις κινητο απο WIND παιδια? Εγω σε οσα πηρα τηλ και σε οσα πηγα καποια δημοφιλη κινητα όπως π.χ. το w200 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πουθενα...Σε επικοινωνία που είχα με ΑΛΦΑ μου είπαν οτι μπορω να κανω παραπονα γι αυτο, γιατι τα δωρα ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχουν διαθεσιμα και οχι όταν ....ΘΑ ειναι να κανεις την εξαργυρωση..

 

...λοιπον φιλαρακι :)...επειδη και εγω ημουν στο ψαξιμο...τελικα απελπισμενος, παραγγειλα το w200 στην Wind στο Ιλιο....τα παιδια ηταν πολυ εξυπερετικα....μου υποσχεθηκαν οτι θα φερουν μεσα σε μια εβδομαδα...και ετσι εγινε... :happy:

 

...και απο οτι προσεξα....την παρασκευη τουλαχιστον....ειχαν φερει ενα ντουλαπι γεματο με w200...τρεξε..προλαβαινεις.... ;)...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

οντως το w200 είναι άφαντο με ενημερώνει και ένα κατάστημα στην γειτονιά μου. Το Τ250 δεν βλέπω να το λέει στο site ποια, ενώ ακουσα ότι από Δευτερα 7 θα βγάλουν καινούριες προσφορές (πιθανών άλλα κινητά κτλ) η μηπως τις έχουν βγάλει και για αυτό ΔΕΝ λέει το Τ250 (το οποίο είναι πιοτικοτερο του 200 δηλ αλουμίνιο με TFT).

Δυστυχώς διαπίστωσα πως το w200 δεν έχει BT (ούτε TFT:(), αν και έχει το άσχημο W377 σε motorola (έχει και TFT, FM αλλά όχι SD) που τώρα δίνουν επίσεις σε προσφορά το οποίο και καθιστά άχριστη την προσφορά του W375 που ΧΩΡΙΣ ΒΤ

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Στους 5000 πόντους εκτός του SE W200, δίνει πλέον τα Motorola W377 & W375, το SWamsung SGH C-520.

Ποιο μου προτείνετε σαν καλύτερο μεταξύ αυτών???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αστέρια είναι εκεί στη Wind. Μόλις με ξαναπήραν για δεύτερη φορά για να μου προτείνουν την κάρτα...
Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αστέρια είναι εκεί στη Wind. Μόλις με ξαναπήραν για δεύτερη φορά για να μου προτείνουν την κάρτα...

Dear Zorz

Δε νομίζω ότι τις τηλεφωνικές πωλήσεις τις έχει αναλάβει η Wind.

Μάλλον κάποια εταιρία Telemarketing θα ήταν που συνεργάζεται με την Alpha Bank...

Οι υπάλληλοι της Wind είναι πραγματικά Αστέρια στο χάος της κινητής τηλεφωνίας σήμερα:D

Επίσης αν σε ξαναπήραν για 2η φορά σημαίνει ότι σε έχουν ΠΑΡΕΙ συνολικά 3.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια για δωστε μου λιγο τα φωτα σας.Ενα μερος των ποντων που ειχα στην καρτα εξαφανιστηκε! Συγκεκριμενα στις 10/1/2008 κανω μια αγορα και εμφανιζεται συνολο ποντων 10551.Το προηγουμενο Σαββατο χρησιμοποιω ξανα την καρτα και εμφανιζεται συνολο ποντων 8355.Παιρνω τηλ και μου λενε οτι να μην ανησυχω αφου στο συστημα φαινονται κανονικα οι 10551.Χθες ξανακανω μια αγορα και εμφανιζονται 8555 ποντοι.Ξανα τηλ. και τωρα μου λενε οτι εμφανιζονται και στο συστημα 8555.Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα και αν ναι λυθηκε;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δωστε μου λιγο τα φωτα σας.Ενα μερος των ποντων που ειχα στην καρτα εξαφανιστηκε! Συγκεκριμενα στις 10/1/2008 κανω μια αγορα και εμφανιζεται συνολο ποντων 10551.Το προηγουμενο Σαββατο χρησιμοποιω ξανα την καρτα και εμφανιζεται συνολο ποντων 8355.Παιρνω τηλ και μου λενε οτι να μην ανησυχω αφου στο συστημα φαινονται κανονικα οι 10551.Χθες ξανακανω μια αγορα και εμφανιζονται 8555 ποντοι.Ξανα τηλ. και τωρα μου λενε οτι εμφανιζονται και στο συστημα 8555.Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα και αν ναι λυθηκε;

Μην ανησυχείς. Εγώ έχω παρίπου 7000 περισσότερους απο τις αγορές που έχω κάνει στην πραγματικότητα...

Byw μήπως την χρησιμοποιεί πολύ την καρτούλα? Τους τόκους υπερημερίας τους έχεις δει πόσο έχουν φτάσει???:cry:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Εγώ έχω παρίπου 7000 περισσότερους απο τις αγορές που έχω κάνει στην πραγματικότητα...

Byw μήπως την χρησιμοποιεί πολύ την καρτούλα? Τους τόκους υπερημερίας τους έχεις δει πόσο έχουν φτάσει???:cry:

Moλις αγορζαω κατι την αλλη μερα το εχω εξοφλησει :)

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Moλις αγορζαω κατι την αλλη μερα το εχω εξοφλησει :)

Απ' ότι καταλαβαίνω εχεις το σύνδρομο της Μονικα (βλ. friends):lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι καταλαβαίνω εχεις το σύνδρομο της Μονικα (βλ. friends):lol:

Mπα το συνδρομο μην πληρωνω τζαμπα ευρω εχω.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μέχρι τώρα είνα τα samsung J600 και S/E W300 πάντως,έδωσα κ συσκευή χθές.Μπορεί να ήταν και τα Z550i και W200 παλαιότερα.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είνα τα samsung J600 και S/E W300 πάντως,έδωσα κ συσκευή χθές.Μπορεί να ήταν και τα Z550i και W200 παλαιότερα.

Αυτά που αναφέρεις είναι τα δώρα για το win club... Άλλες συσκευές δίνει η wind bonus.

 

kinitakias, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έδινε κανονικά το w200 και λογικά δεν έχει αλλάξει κάτι. Επίσης δίνει το motorola w377 με bluetooth (χωρίς κάρτα μνήμης δυστυχώς αλλά μόνο με την εσωτερική των 9mb).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι τα δώρα για το win club... Άλλες συσκευές δίνει η wind bonus.

 

kinitakias, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έδινε κανονικά το w200 και λογικά δεν έχει αλλάξει κάτι. Επίσης δίνει το motorola w377 με bluetooth (χωρίς κάρτα μνήμης δυστυχώς αλλά μόνο με την εσωτερική των 9mb).

 

:stupid:Σορρυ.Δέν ξέρω τι έχω πάθει αυτες τις μέρες,μάλλον καψούρης,άτιμο θηλυκο μου χει πάρει τα μυαλά...:sick:

Αχ,I 'll get myself fired.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Μαλλον θα προσπαθησω για το w200 γιατι το motorola δεν με ... γεμιζει. (Αν δεν υπαρχει μαλλον θα περιμενω την επομενη προσφορα...!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...