Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ομως παρεις amex θα εχεις 50% παραπανω ποντους με καθε αγορα!

ακριβώς είναι ανάλογα τι θες, αν θες απλά μια πιστωτική κάρτα να μετράει παντού και να τη χρησιμοποιείς παίρνεις χωρις σκέψη τη visa αν έχει ήδη πιστωτική και θες απλά για τα επιπλέον προνόμια και τους extra πόντους παίρνεις την Amex

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ιδιο πραγμα ειναι απλα σε ολεσ μα ολεσ τισ επιχειρησεισ δεχονται visa ενω η american express σε καποια καταστηματα δεν γινεται δεκτη. δεν ειναι πολλα αυτα τα καταστηματα, αλλα υπαρχουν.

 

Κάρτες ΑΜΕΧ δεν δέχονται κάποια καταστήματα γιατί η προμήθεια τραπέζης για αυτές είναι μεγαλύτερη απο τις κάρτες VISA και κατά συνέπεια δεν συμφέρει τους καταστηματάρχες (μικρότερο περιθώριο κέρδους).

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάρτες ΑΜΕΧ δεν δέχονται κάποια καταστήματα γιατί η προμήθεια τραπέζης για αυτές είναι μεγαλύτερη απο τις κάρτες VISA και κατά συνέπεια δεν συμφέρει τους καταστηματάρχες (μικρότερο περιθώριο κέρδους).

 

και συνηθωσ τα καταστηματα που δεν δεχονται american express δεν δεχονται και diners. ισωσ για τον ιδιο λογο που λεσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Είχε κανείς πρόβλημα να βγάλει κάρτα wind?

Τρεις προσπάθειες από φίλους και δεν εγκρίθηκε καμία έγκριση.

Μήπως το κάνουν επίτηδες για να μη δώσουν την επιδότηση;

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω οτι γινεται χρονος ομιλιας με πιστωτικη.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

http://i735.photobucket.com/albums/ww351/katerinis4/wind.jpg

 

Δεν είναι και καλή η ποιότητα, είναι με i-phone η φωτογραφία! Φαίνεται όμως (για κάποιον που έχει δουλέψει όσκαρ) ότι είναι διαθέσιμες οι επιλογές εξόφλησης με κάρτα, επιταγή, κουπόνι όπως και σε όλα τα προϊόντα έτσι και στην άυλη κάρτα! Μπορεί λοιπόν κάποια καταστήματα να μην θέλουν να εξυπηρετούν, αλλά τουλάχιστον είναι υποχρεωμένοι να κάνουν την εξόφληση με τη wind bonus αφού πρόκειται για κάρτα που προωθείται από τα καταστήματα της wind!

 

Ε, τότε να πληρώσουμε με επιταγή, αφού υπάρχει τέτοια επιλογή... :) Δέχονται και μεταχρονολογημένες ;) ?

 

Μια ερώτηση.

Είχε κανείς πρόβλημα να βγάλει κάρτα wind?

Τρεις προσπάθειες από φίλους και δεν εγκρίθηκε καμία έγκριση.

Μήπως το κάνουν επίτηδες για να μη δώσουν την επιδότηση;

 

Φίλε/η, προφανώς γιατί δεν κρίθηκαν ως αξιόπιστοι πιστωτές! :X

Με τον ερχομό της οικονομικής κρίσης, οι τράπεζες "κοσκινίζουν" καλύτερα τους υποψήφιους πελάτες τους, όσον αφορά την έκδοση πιστωτικών καρτών και δανείων. Γι' αυτό και το ποσοστό απορρίψεων είναι πολύ μεγαλύτερο σε σχέση με τέτοια εποχή πέρισυ... :O

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε/η, προφανώς γιατί δεν κρίθηκαν ως αξιόπιστοι πιστωτές! :X

Με τον ερχομό της οικονομικής κρίσης, οι τράπεζες "κοσκινίζουν" καλύτερα τους υποψήφιους πελάτες τους, όσον αφορά την έκδοση πιστωτικών καρτών και δανείων. Γι' αυτό και το ποσοστό απορρίψεων είναι πολύ μεγαλύτερο σε σχέση με τέτοια εποχή πέρισυ... :O

 

Αμφιβάλλω αν όντως το κριτήριο είναι το αξιόχρεο του αιτούντος. Ενδεικτικά απορρίφθηκε αίτηση φίλης μου, δημόσιας υπαλλήλου, με υψηλό μηνιαίο εισόδημα και χωρίς καμία απολύτως οφειλή σε κανένα χρηματοπιστωτικό ίδρυμα. Κι εγώ και εκείνη πέσαμε από τα σύννεφα, όταν της ανακοίνωσαν ότι δεν έγινε δεκτή η αίτηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Είχε κανείς πρόβλημα να βγάλει κάρτα wind?

Τρεις προσπάθειες από φίλους και δεν εγκρίθηκε καμία έγκριση.

Μήπως το κάνουν επίτηδες για να μη δώσουν την επιδότηση;

λογικο...αν βαζεις εισοδημα 2,500 και 2350...τι θα πει? παρε?? :p

βαλε καμια 12.000 να δεις τι ωραια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1

τωρα σχετικά με την διαφορά bonus visa/bonus amex, εξαρτάται για πιο λόγο θα την βγάλετε.

Αν θα βγάλετε κάρτα για να κάνετε σύνδεση τότε πολύ καλύτερα η amex. Δίνει υπερδιπλάσια επιπλέον επιδότηση από οτι η visa.

Αν απλά την βγάζουμε για να έχουμε μία κάρτα τότε visa.

και αν τα θέλουμε και τα δύο τότε πολύ απλά βγάζουμε και τις δύο!! και στην σύνδεση βάζουμε την amex.

ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

Y.Γ. και φυσικά ισχύουν και όλα όσα γράφτηκαν παραπάνω με τις κρατήσεις στους επαγγελματίες και οι διαφορές με τους πόντους!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εξαφανιστεί τα κινητά των 5.000 Bonus πόντων από την αγορά? Ή γίνεται τεχνιέντως αυτό για να μην κόψουν μια πιθανή πώληση από αυτά τα μοντέλα, που έχουν μεγάλη ζήτηση καθότι φτηνά?

Πέρσι τέτοιον καιρό είχα χτυπήσει 2 κινητά χωρίς πολύ ψάξιμο. Τώρα όλοι μου λένε περιμένουμε παραλαβή (αν δεν κάνω λάθος για φτηνά κινητά γίνονται παραλαβές σχεδόν καθημερινά στα κατ/ματα Wind).

Ξέρει κάποιος κανένα κατ/μα Wind που να έχει διαθέσιμο (για εξαργύρωση Bonus πόντων) το Samsung E200 Eco (ειδική προσφορά εξαργύρωσης)?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εξαφανιστεί τα κινητά των 5.000 Bonus πόντων από την αγορά? Ή γίνεται τεχνιέντως αυτό για να μην κόψουν μια πιθανή πώληση από αυτά τα μοντέλα, που έχουν μεγάλη ζήτηση καθότι φτηνά?

Πέρσι τέτοιον καιρό είχα χτυπήσει 2 κινητά χωρίς πολύ ψάξιμο. Τώρα όλοι μου λένε περιμένουμε παραλαβή (αν δεν κάνω λάθος για φτηνά κινητά γίνονται παραλαβές σχεδόν καθημερινά στα κατ/ματα Wind).

Ξέρει κάποιος κανένα κατ/μα Wind που να έχει διαθέσιμο (για εξαργύρωση Bonus πόντων) το Samsung E200 Eco (ειδική προσφορά εξαργύρωσης)?

 

το ρωτασ κιολασ γιατι δεν υπαρχουν?πανε σε ενα καταστημα, πεσ οτι θελεισ να κανεισ συνδεση κ να παρεισ το κινητο ε200 κ αν δεν στο φερουν σε 2 μερεσ το πολυ εγω θα ζητησω συγνωμη. οτι προσφερεται σαν δωρο μεσω πιστωτικησ καρτασ η win club πρεπει να παρακαλεσεισ για να το παρεισ. λεσ κ δεν το δικαιουσε. ελαχιστα ειναι τα καταστηματα που σε εξυπηρετουν χωρισ να σε κοροιδευουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν εξαφανιστεί τα κινητά των 5.000 Bonus πόντων από την αγορά? Ή γίνεται τεχνιέντως αυτό για να μην κόψουν μια πιθανή πώληση από αυτά τα μοντέλα, που έχουν μεγάλη ζήτηση καθότι φτηνά?

Πέρσι τέτοιον καιρό είχα χτυπήσει 2 κινητά χωρίς πολύ ψάξιμο. Τώρα όλοι μου λένε περιμένουμε παραλαβή (αν δεν κάνω λάθος για φτηνά κινητά γίνονται παραλαβές σχεδόν καθημερινά στα κατ/ματα Wind).

Ξέρει κάποιος κανένα κατ/μα Wind που να έχει διαθέσιμο (για εξαργύρωση Bonus πόντων) το Samsung E200 Eco (ειδική προσφορά εξαργύρωσης)?

 

Πάει αυτό δεν ήρθε ποτέ... έχει ήδη αντικατασταθεί με ένα SE walkman. Κοροιδία άρχισε να γίνεται και με τις bonus πλέον κι εγώ μάζευα για ταξιδάκι παρίσι 17.000 πόντους και τώρα το πήγαν στους 24.000. Αν είναι δυνατόν πια

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pan82 τώρα που το είπες είδα και εγώ τις νέες Bonus "προσφορές" της Aegean. Το ξεφτίλισαν. Μέσα σε ένα χρόνο έχουν πάρει 2 φορές αύξηση οι απαιτούμενοι πόντοι.

Ενδεικτικά για πτήση ΕΞωτερικού προς οποιοδήποτε προορισμό από 14.000 πόντους (- 31/12/2008) πήγαμε στους 17.000 (- 31/05/2009) και τώρα το ανεκδιήγητο 24.000 (- 31/10/2009).

 

Τι έγιναν οι πόντοι ανέβηκαν με τον πληθωρισμό :-p (τι πληθωρισμό, εδώ μιλάμε για +40% πάνω)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pan82 τώρα που το είπες είδα και εγώ τις νέες Bonus "προσφορές" της Aegean. Το ξεφτίλισαν. Μέσα σε ένα χρόνο έχουν πάρει 2 φορές αύξηση οι απαιτούμενοι πόντοι.

Ενδεικτικά για πτήση ΕΞωτερικού προς οποιοδήποτε προορισμό από 14.000 πόντους (- 31/12/2008) πήγαμε στους 17.000 (- 31/05/2009) και τώρα το ανεκδιήγητο 24.000 (- 31/10/2009).

 

Τι έγιναν οι πόντοι ανέβηκαν με τον πληθωρισμό :-p (τι πληθωρισμό, εδώ μιλάμε για +40% πάνω)

τουλαχιστον στην aegean αν μαζεψεισ τουσ ποντουσ θα το πασ το δωρεαν ταξιδι, στην wind ειναι που δεν προκειται να παρεισ δωρο συσκευη που να χτυπιεσε κατω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
τουλαχιστον στην aegean αν μαζεψεισ τουσ ποντουσ θα το πασ το δωρεαν ταξιδι, στην wind ειναι που δεν προκειται να παρεισ δωρο συσκευη που να χτυπιεσε κατω

 

απορώ με τα μαγαζια της Αθήνας...

πληροφοριακά το eco εχει πρόβλημα από την samsung.....εκει υπάρχει δηλαδή η έλλειψη.

Επίσης πρέπει να ξέρετε όλοι που κρίνετε έτσι ευκολα και βγάζετε συμπεράσματα για να το παίξετε ξερόλες, όταν κάποιος πάρει μια συσκευή με bonus, το καταστημα παίρνει από την wind την τιμή της λιανικής, δηλαδη ειναι σαν να την πουλάω, οπότε δεν υπάρχει λόγος πονηριας και όποιος το κάνει είναι άσχετος με το επάγγελμα.

τώρα υπάρχει προσφορά με 4500 το s/e w302 αξιας 110 ευρώ. εγώ πχ έχω 20 κομμάτια στο κατάστημα. σήμερα έδωσε 3 με μπόνυς.

 

Υπάρχουν όμως και κάποιο κωδικοι δώρων που είναι σε μικρές διαθεσιμότητες.

Link to comment
Share on other sites

απορώ με τα μαγαζια της Αθήνας...

πληροφοριακά το eco εχει πρόβλημα από την samsung.....εκει υπάρχει δηλαδή η έλλειψη.

Επίσης πρέπει να ξέρετε όλοι που κρίνετε έτσι ευκολα και βγάζετε συμπεράσματα για να το παίξετε ξερόλες, όταν κάποιος πάρει μια συσκευή με bonus, το καταστημα παίρνει από την wind την τιμή της λιανικής, δηλαδη ειναι σαν να την πουλάω, οπότε δεν υπάρχει λόγος πονηριας και όποιος το κάνει είναι άσχετος με το επάγγελμα.

τώρα υπάρχει προσφορά με 4500 το s/e w302 αξιας 110 ευρώ. εγώ πχ έχω 20 κομμάτια στο κατάστημα. σήμερα έδωσε 3 με μπόνυς.

 

Υπάρχουν όμως και κάποιο κωδικοι δώρων που είναι σε μικρές διαθεσιμότητες.

 

αυτοι που εσυ λεσ ξερολεσ, εχουν ταλαιπωρηθει σε 15 καταστηματα τησ θεσσαλονικησ για παρα πολυ απλα πραγματα. τουσ αρνηθηκαν πωληση χρονου ομιλιασ κ πληρωμη με καρτα μπονουσ, τουσ ειπαν ψεμματα οτι η συσκευη eco ειναι εκτοσ διαθεσιμοτητασ κ οτι η διαθεσιμοτητα θα ανοιξει σε ενα μηνα κ πολλα πολλα αλλα που αν στα πω θα σε πιασουν τα γελια κ τα κλαματα μαζι. γιαυτο καλο ειναι να αποφευγεισ τουσ χαρακτηρισμουσ. αν εσυ στο καταστημα που δουλευεισ φερεσε επαγγελματικα κ κανεισ το αυτονοητο, εχε υποψιν σου οτι παρα μα παρα πολλοι συναδελφοι σου εκτοσ ελαχιστων εξαιρεσεων φερονται σε αυτουσ που πανε να παρουν ενα δωρο που το δικαιουνται σαν ζητιανουσ παρακατιανουσ κ πελατεσ δευτερησ διαλογησ. μην κρινεισ απο σενα μονο. ειμαι σιγουροσ οτι ξερεισ πωσ λειτουργει η πλειοψηφια των καταστηματων wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω αν όντως το κριτήριο είναι το αξιόχρεο του αιτούντος. Ενδεικτικά απορρίφθηκε αίτηση φίλης μου, δημόσιας υπαλλήλου, με υψηλό μηνιαίο εισόδημα και χωρίς καμία απολύτως οφειλή σε κανένα χρηματοπιστωτικό ίδρυμα. Κι εγώ και εκείνη πέσαμε από τα σύννεφα, όταν της ανακοίνωσαν ότι δεν έγινε δεκτή η αίτηση...

 

Άρα λοιπόν, αν κόβονται και αιτήσεις από κατά τ' άλλα φερέγγυους συνανθρώπους μας, αυτό σημαίνει ότι το "κοσκίνισμα" επεκτείνεται ακόμη περισσότερο. Μήπως να δοκιμάσετε με online αίτηση σε λανσάρισμα νέου προϊόντος/κάρτας;

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εν αντιθέση θα έλεγα πως αυτή η κουβέντα είναι άκυρη για το φόρουμ, καθώς την έγκριση για τις κάρτες δε τη δίνει η Wind αλλά η Alpha bank. Εμένα μου έτυχε να απορύψουν αίτηση Έλληνα με 25 χιλιάδες ευρώ εισόδημα και να περάσουν ενός άλλο με 10 χιλιάρικα. Τα κρητίρια έγκρισης πιστωτικής δε τα γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εν αντιθέση θα έλεγα πως αυτή η κουβέντα είναι άκυρη για το φόρουμ, καθώς την έγκριση για τις κάρτες δε τη δίνει η Wind αλλά η Alpha bank. Εμένα μου έτυχε να απορύψουν αίτηση Έλληνα με 25 χιλιάδες ευρώ εισόδημα και να περάσουν ενός άλλο με 10 χιλιάρικα. Τα κρητίρια έγκρισης πιστωτικής δε τα γνωρίζω.

 

εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχουν κριτηρια εγκρισησ. γνωριζω ανθρωπο που εστειλε προπερσινο εκαθαριστικο κ του ενεκριναν την καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ενω εχω καρτοκινητο wind εκανα αιτηση για wind visa bonus και εγκριθηκε και την εχω στα χερια μου. οταν με πηραν τηλεφωνο να επιβαινεωσουν καποια στοιχεια μου ειπα ενα ψεμματακι οτι το νουμερο μου ειναι συνδεση θεωρωντας οτι θα το ψαξουν και θα το βρουνε. τελικα δεν εγινε τιποτα και η καρτα εγκριθηκε κανονικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την καινούργια κάρτα που έβγαλε κ η Aegean, τι παίζει με αυτή της WIND? Μαζεύεις ακόμα μίλια για AEGEAN?

 

Επίσης, υπάρχει κάπου σε λίστα όλες οι παροχές που σου δίνει? (Εκτπώσεις, μίλια, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την καινούργια κάρτα που έβγαλε κ η Aegean, τι παίζει με αυτή της WIND? Μαζεύεις ακόμα μίλια για AEGEAN?

 

Επίσης, υπάρχει κάπου σε λίστα όλες οι παροχές που σου δίνει? (Εκτπώσεις, μίλια, κτλ)

 

η πιστωτικη της aegean ειναι ακριβως σαν τις αλλες με την διαφορα οτι καθε ποντος που μαζευεις μπορει να μετατραπει σε μιλια απευθειας. ειναι ισως η καλυτερη απο τις καρτες bonus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Οι κάρτες της Wind είναι πολύ καλές. Το κακό είναι ότι θες πλεόν 9.000 πόντους για συσκευή.

 

Πριν είχε 6.000 και στις αρχές 5.000 πόντους.... καλά ήταν τότε!!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...