Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά επειδή περιμένω να μου έρθει η bonus mastercard να μου αντικαταστήσει τη παλιά mastercard που έχω και περιμένω και την έκδοση της wind visa όταν λέτε ότι οι πόντοι συνδιάζονται τι ακριβώς εννοείται;; Πχ έχω με την έκδοση μιας amex κάρτας 5000 πόντους και της visa από online αίτηση και πρώτη αγορά άλλες 5000 πόντους και από τη mastercard από αγορές 2000 πόντους;; Είναι εφικτό να συνδιαστούν όλοι οι πόντοι μαζί και να πάρει κάποιος το ταξίδι της agean πχ κι ας ειναι η μία visa, amex και mastercard; Και πως γίνεται αυτό αφού πληρώνοντας με μια κάρτα στο κατάστημα θα φαίνονται οι πόντοι σε αυτή τη κάρτα μόνο λογικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρνεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και σου μεταφέρουν τους πόντους τις μίας κάρτας στην άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρνεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και σου μεταφέρουν τους πόντους τις μίας κάρτας στην άλλη.

Γίνεται αυτό;; Πολύ πολύ καλό!!!

Από κάθε κάρτα bonus προς κάθε άλλη κάρτα bonus υποθέτω πως γίνεται έτσι; Αρκεί να είναι στα ίδια στοιχεία κατόχου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει στις δικές μου κάρτες. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει ανάμεσα σε διαφορετικούς πελάτες . Αλλά για τον ίδιο πελάτη γίνετε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Kαλή φάση τότε αν και με εντυπωσίαζει το ότι αν γίνεται μεταξύ όλων των bonus καρτών αυτό, τότε κάποιος πχ που θα βγαλει τώρα νεα mastercard και fokas visa θα πάρει 5000 πόντους σε κάθε κάρτα και με την έκδοση μόνο, αν κάνει δε και αγορά όλες δίνουν 2000 πόντους στη πρώτη αγορά, δηλαδή έτσι για πλάκα μάζεψε 14000 πόντους και πάει ταξιδάκι πχ με aegaen;; περίεργο μου φαίνεται ή μάλλον πολύ καλό για να ναι αληθινό αλλά αμα λέτε ότι γίνεται θα το διαπιστώσω όταν χρειαστεί κι εγώ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλή φάση τότε αν και με εντυπωσίαζει το ότι αν γίνεται μεταξύ όλων των bonus καρτών αυτό, τότε κάποιος πχ που θα βγαλει τώρα νεα mastercard και fokas visa θα πάρει 5000 πόντους σε κάθε κάρτα και με την έκδοση μόνο, αν κάνει δε και αγορά όλες δίνουν 2000 πόντους στη πρώτη αγορά, δηλαδή έτσι για πλάκα μάζεψε 14000 πόντους και πάει ταξιδάκι πχ με aegaen;; περίεργο μου φαίνεται ή μάλλον πολύ καλό για να ναι αληθινό αλλά αμα λέτε ότι γίνεται θα το διαπιστώσω όταν χρειαστεί κι εγώ.

Ακριβώς και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω ;-):D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω ;-):D

ρε φίλε κι εγώ σκεφτομαι τώρα να βγαλω μια amep του foka που δίνει 2000 ποντους αν κανω την αίτηση online και 5000 ποντους με μια αγορά απο foka, 7000 πόντοι κατευθειαν γι΄αυτο λέω κάτι μου βρωμάει σε όλο αυτό... απλά δε ξέρω μηπως η τραμπα γίνεται μονο μεταξύ των κανονικών καρτών alpha visa και οχι των διαφημιστικών οπως του foka για παράδειγμα που δε βγαινει καν απο την ιδια τη τράπεζα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω τηλέφωνο την Άλφα με την πρώτη ευκαιρεία να μάθουμε :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει στις δικές μου κάρτες. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει ανάμεσα σε διαφορετικούς πελάτες . Αλλά για τον ίδιο πελάτη γίνετε κανονικά.

Μπορεί να γίνει ανάμεσα και σε διαφορετικούς πελάτες !!! (Το έχω κάνει). Στέλνεις fax στην εξυπηρέτηση πελατών με την ταυτότητα σου. Άρα, μπορείς να πουλήσεις ή να αγοράσεις πόντους !!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μερικές κουβέντες σοφίας μετά από 2+ ώρες σε κατάστημα της Wind (αθροιστικά σε 2 επισκέψεις) για να πάρω ένα "δώρο" με χρήση Bonus πόντων από την Alpha Bank Bonus American Express κάρτα μου.

 

Αν έχετε Bonus πόντους και θέλετε να τους χρησιμοποιείσετε για να πάρετε κάποιο δώρο, τότε πρέπει να είναι καταχωρηθούν στο chip της κάρτας σας. Για να γίνει αυτό χρειάζεται να γίνει μια συναλλαγή 2€ και στη συνέχεια αναίρεση αυτής της συναλλαγής (-2€). Μη με ρωτάτε γιατί, απλά θα μπορούσε να υπάρχει μια option για ανανέωση των πόντων στο POS (το μηχάνημα του εμπόρου που "διαβάζει" την κάρτα σας) αλλά μάλλον αυτό δεν ήταν εφικτό (και με βάση τα υπάρχοντα τραπεζικά συστήματα). Αυτό μπορεί να γίνει και στην Wind.

 

Στην περίπτωσή μου, παρόλο που πήρα και τα 2 αποδεικτικά συναλλαγής-αναίρεσης, όταν έλαβα το εκκαθαριστικό της κάρτας μου δεν είχε περαστεί η αναίρεση. Έστειλα αμφισβήτηση συναλλαγής στην Alpha Bank και τα 2€ πιστώθηκαν στην κάρτα μου με αντιλογισμό μετά από 2 μήνες. Το ξέρω, κάποιος μπορεί να πει "φίλε μου, είσαι Σκρουτζ, και έκανες φασαρία για 2€;" για να του απαντήσω ότι δεν μου αρέσει να πληρώνω κερατιάτικα σε καμία τράπεζα και γενικά οποιονδήποτε την έχει δει πονηρήδης και προσπαθεί να μου τα φάει με ύπουλο τρόπο.

 

Anyway, συνεχίζω. Σύμφωνα με τα λεγόμενα και γραφόμενα της Wind και στα περιοδικά/οδηγούς της και στο site της, για να πάρεις το "δώρο" σου, είτε καταβάλεις 2€ (έτσι στον αέρα, ούτε κατάλαβα γιατί και ούτε και κάποιος μου εξήγησε από την Wind), είτε κάνεις αγορά ή αναβάθμιση στην Wind με χρήση της κάρτας σου (δείτε τα και πιο αναλυτικά στα σημεία που σας περιγράφω). Στην περίπτωσή μου, επέλεξα να πάρω κάτι. Ο υπάλληλος, για ακατανόητο λόγο, προσπάθησε να με χρεώσει και με τα 2€ "αέρα" χωρίς να μου εξηγήσει γιατί (προφανώς δεν γνώριζε;). Με τα πολλά και αφού είχα φάει 1 ώρα και πλέον, αποφάσισα να φύγω και να πάω άλλη μέρα για να πάρω το "δώρο" μου, αυτή τη φορά με τα αποδεικτικά στο χέρι (εκτυπώσεις από το site της Wind σχετικά με τα "δώρα" και τους τρόπους απόκτησής τους).

 

Αυτή τη φορά ο υπάλληλος ήταν πιο διαλακτικός (μάλλον είδε ότι δεν θα βγάλει άκρη μαζί μου), αλλά για να ολοκληρώσει τις συναλλαγές για να πάρω το "δώρο" μου με υπέβαλε σε βασανιστήριο υπομονής για περίπου 1 ώρα.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Μερικές κουβέντες σοφίας μετά από 2+ ώρες σε κατάστημα της Wind (αθροιστικά σε 2 επισκέψεις) για να πάρω ένα "δώρο" με χρήση Bonus πόντων από την Alpha Bank Bonus American Express κάρτα μου.

 

Αν έχετε Bonus πόντους και θέλετε να τους χρησιμοποιείσετε για να πάρετε κάποιο δώρο, τότε πρέπει να είναι καταχωρηθούν στο chip της κάρτας σας. Για να γίνει αυτό χρειάζεται να γίνει μια συναλλαγή 2€ και στη συνέχεια αναίρεση αυτής της συναλλαγής (-2€). Μη με ρωτάτε γιατί, απλά θα μπορούσε να υπάρχει μια option για ανανέωση των πόντων στο POS (το μηχάνημα του εμπόρου που "διαβάζει" την κάρτα σας) αλλά μάλλον αυτό δεν ήταν εφικτό (και με βάση τα υπάρχοντα τραπεζικά συστήματα). Αυτό μπορεί να γίνει και στην Wind.

 

Στην περίπτωσή μου, παρόλο που πήρα και τα 2 αποδεικτικά συναλλαγής-αναίρεσης, όταν έλαβα το εκκαθαριστικό της κάρτας μου δεν είχε περαστεί η αναίρεση. Έστειλα αμφισβήτηση συναλλαγής στην Alpha Bank και τα 2€ πιστώθηκαν στην κάρτα μου με αντιλογισμό μετά από 2 μήνες. Το ξέρω, κάποιος μπορεί να πει "φίλε μου, είσαι Σκρουτζ, και έκανες φασαρία για 2€;" για να του απαντήσω ότι δεν μου αρέσει να πληρώνω κερατιάτικα σε καμία τράπεζα και γενικά οποιονδήποτε την έχει δει πονηρήδης και προσπαθεί να μου τα φάει με ύπουλο τρόπο.

 

Anyway, συνεχίζω. Σύμφωνα με τα λεγόμενα και γραφόμενα της Wind και στα περιοδικά/οδηγούς της και στο site της, για να πάρεις το "δώρο" σου, είτε καταβάλεις 2€ (έτσι στον αέρα, ούτε κατάλαβα γιατί και ούτε και κάποιος μου εξήγησε από την Wind), είτε κάνεις αγορά ή αναβάθμιση στην Wind με χρήση της κάρτας σου (δείτε τα και πιο αναλυτικά στα σημεία που σας περιγράφω). Στην περίπτωσή μου, επέλεξα να πάρω κάτι. Ο υπάλληλος, για ακατανόητο λόγο, προσπάθησε να με χρεώσει και με τα 2€ "αέρα" χωρίς να μου εξηγήσει γιατί (προφανώς δεν γνώριζε;). Με τα πολλά και αφού είχα φάει 1 ώρα και πλέον, αποφάσισα να φύγω και να πάω άλλη μέρα για να πάρω το "δώρο" μου, αυτή τη φορά με τα αποδεικτικά στο χέρι (εκτυπώσεις από το site της Wind σχετικά με τα "δώρα" και τους τρόπους απόκτησής τους).

 

Αυτή τη φορά ο υπάλληλος ήταν πιο διαλακτικός (μάλλον είδε ότι δεν θα βγάλει άκρη μαζί μου), αλλά για να ολοκληρώσει τις συναλλαγές για να πάρω το "δώρο" μου με υπέβαλε σε βασανιστήριο υπομονής για περίπου 1 ώρα.

 

 

Ευτυχώς στην Aegean τα πράγματα λειτουργούν πιο απλά. Πήρα τηλέφωνο, τους είπα έχω αυτή την κάρτα με τόσους πόντους και θέλω αυτό το εισιτήριο. Μου είπαν ότι θα χρεωθώ τόσους φόρους στην κάρτα και... τελος...:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα χρονο σε καρτοκινητο κ θελησα να πληρωσω με bonus καρτα για να παρω τουσ χιλιουσ ποντουσ δωρο με συναλλαγη ανω των 20 ευρω. η υπαλληλοσ μου ειπε οτι δεν μπορω να πληρωσω με πιστωτικη καρτα χρονο ομιλιασ. δεν θελησα να εκνευριστω κ πληρωσα με μετρητα κ σηκωθηκα κ εφυγα. εχει δικαιωμα να αρνηθει την πιστωτικη μου καρτα?ισχυει αυτο που ειπε οτι χρονοσ ομιλιασ για καρτοκινητο δεν πληρωνεται με πιστωτικη καρτα η κατι αλλο συμβαινει που δεν μπορω να το φανταστω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές κουβέντες σοφίας μετά από 2+ ώρες σε κατάστημα της Wind (αθροιστικά σε 2 επισκέψεις) για να πάρω ένα "δώρο" με χρήση Bonus πόντων από την Alpha Bank Bonus American Express κάρτα μου.

 

Αν έχετε Bonus πόντους και θέλετε να τους χρησιμοποιείσετε για να πάρετε κάποιο δώρο, τότε πρέπει να είναι καταχωρηθούν στο chip της κάρτας σας. Για να γίνει αυτό χρειάζεται να γίνει μια συναλλαγή 2€ και στη συνέχεια αναίρεση αυτής της συναλλαγής (-2€). Μη με ρωτάτε γιατί, απλά θα μπορούσε να υπάρχει μια option για ανανέωση των πόντων στο POS (το μηχάνημα του εμπόρου που "διαβάζει" την κάρτα σας) αλλά μάλλον αυτό δεν ήταν εφικτό (και με βάση τα υπάρχοντα τραπεζικά συστήματα). Αυτό μπορεί να γίνει και στην Wind.

 

Στην περίπτωσή μου, παρόλο που πήρα και τα 2 αποδεικτικά συναλλαγής-αναίρεσης, όταν έλαβα το εκκαθαριστικό της κάρτας μου δεν είχε περαστεί η αναίρεση. Έστειλα αμφισβήτηση συναλλαγής στην Alpha Bank και τα 2€ πιστώθηκαν στην κάρτα μου με αντιλογισμό μετά από 2 μήνες. Το ξέρω, κάποιος μπορεί να πει "φίλε μου, είσαι Σκρουτζ, και έκανες φασαρία για 2€;" για να του απαντήσω ότι δεν μου αρέσει να πληρώνω κερατιάτικα σε καμία τράπεζα και γενικά οποιονδήποτε την έχει δει πονηρήδης και προσπαθεί να μου τα φάει με ύπουλο τρόπο.

 

Anyway, συνεχίζω. Σύμφωνα με τα λεγόμενα και γραφόμενα της Wind και στα περιοδικά/οδηγούς της και στο site της, για να πάρεις το "δώρο" σου, είτε καταβάλεις 2€ (έτσι στον αέρα, ούτε κατάλαβα γιατί και ούτε και κάποιος μου εξήγησε από την Wind), είτε κάνεις αγορά ή αναβάθμιση στην Wind με χρήση της κάρτας σου (δείτε τα και πιο αναλυτικά στα σημεία που σας περιγράφω). Στην περίπτωσή μου, επέλεξα να πάρω κάτι. Ο υπάλληλος, για ακατανόητο λόγο, προσπάθησε να με χρεώσει και με τα 2€ "αέρα" χωρίς να μου εξηγήσει γιατί (προφανώς δεν γνώριζε;). Με τα πολλά και αφού είχα φάει 1 ώρα και πλέον, αποφάσισα να φύγω και να πάω άλλη μέρα για να πάρω το "δώρο" μου, αυτή τη φορά με τα αποδεικτικά στο χέρι (εκτυπώσεις από το site της Wind σχετικά με τα "δώρα" και τους τρόπους απόκτησής τους).

 

Αυτή τη φορά ο υπάλληλος ήταν πιο διαλακτικός (μάλλον είδε ότι δεν θα βγάλει άκρη μαζί μου), αλλά για να ολοκληρώσει τις συναλλαγές για να πάρω το "δώρο" μου με υπέβαλε σε βασανιστήριο υπομονής για περίπου 1 ώρα.

 

Σε ποιό κατάστημα εγινε αυτό και ποιο τηλέφωνο πήρες;

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα χρονο σε καρτοκινητο κ θελησα να πληρωσω με bonus καρτα για να παρω τουσ χιλιουσ ποντουσ δωρο με συναλλαγη ανω των 20 ευρω. η υπαλληλοσ μου ειπε οτι δεν μπορω να πληρωσω με πιστωτικη καρτα χρονο ομιλιασ. δεν θελησα να εκνευριστω κ πληρωσα με μετρητα κ σηκωθηκα κ εφυγα. εχει δικαιωμα να αρνηθει την πιστωτικη μου καρτα?ισχυει αυτο που ειπε οτι χρονοσ ομιλιασ για καρτοκινητο δεν πληρωνεται με πιστωτικη καρτα η κατι αλλο συμβαινει που δεν μπορω να το φανταστω?

 

Μπορείς να κάνεις ανανέωση χρόνου και να πληρώσεις κανονικότατα με wind bonus κάρτα αλλά και με οποιαδήποτε άλλη πιστωτική. Απλώς έπεσες σε άλλη μία ανενημέρωτη, ανεκπαίδευτη και άσχετη υπάλληλο της wind!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση χρόνου και να πληρώσεις κανονικότατα με wind bonus κάρτα αλλά και με οποιαδήποτε άλλη πιστωτική. Απλώς έπεσες σε άλλη μία ανενημέρωτη, ανεκπαίδευτη και άσχετη υπάλληλο της wind!

 

φιλε πετρο δυστυχωσ, κ το δυστυχωσ πηγαινει στην wind, οτι δεν μπορω να πληρωσω δεν μου το ειπε μια ασχετη υπαλληλοσ αλλα η ιδιοκτητρια του καταστηματοσ την οποια καλεσε η υπαλληλοσ γιατι δεν ηξερε. τησ εξηγησε μπροστα μου την κατασταση κ αυτη με υφοσ χιλιων καρδιναλιων μου ειπε οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα μου. μετανιωνω χιλιεσ φορεσ που δεν τησ ειπα οτι δεν εχω χρηματα μαζι μου κ οτι η θα μου χαριζε τισ μοναδεσ η θα επρεπε να πληρωσω με την πιστωτικη μου. επειδη με επιασε το πεισμα θα ξαναπαω στο συγκεκριμενο καταστημα να ξανααγορασω μοναδεσ. η θα πληρωσω με πιστωτικη η θα μου χαρισουν τισ μοναδεσ. τρελαθηκα τωρα με αυτο που μου ειπεσ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η θα πληρωσω με πιστωτικη η θα μου χαρισουν τισ μοναδεσ.

Επειδή με έχει απασχολίσει και εμένα το θέμα, αυτό που ισχύει είναι

Σε ΚΑΠΟΙΑ wind stores δέχονται την κάρτα, για ανανέωση ενώ σε ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ!!

Και εμένα μου είπε καταστηματάρχης, "το ξέρω φίλε ότι την έχεις χρησιμοποιήσει την κάρτα για ανανέωση, εγώ όμως δεν την παίρνω"... Σου λέει πήγαινε στον άλλο που την παίρνει.. ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω γίνετε κανονικά δεχτή για ανανέωση στα ιδιόκτητα καταστήματα

σε Franchise αποφεύγουν να την κάνουν δεκτή για ανανέωση γιατί έχουν πολύ μικρό ποσοστό κέρδους στην ανανέωση και δεν τους συμφέρει

Όμως δεν με απασχολεί πλέον , Κάνω ανανέωση από Internet και έχω 50% Bonus

Link to comment
Share on other sites

Όμως δεν με απασχολεί πλέον , Κάνω ανανέωση από Internet και έχω 50% Bonus

Πως?? Δεν συμβαίνει να το γνωρίζω? Μας δίνεις κάποιο link, οδηγίες ή να το ψάξω στο internet (wind site)?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με έχει απασχολίσει και εμένα το θέμα, αυτό που ισχύει είναι

Σε ΚΑΠΟΙΑ wind stores δέχονται την κάρτα, για ανανέωση ενώ σε ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ!!

Και εμένα μου είπε καταστηματάρχης, "το ξέρω φίλε ότι την έχεις χρησιμοποιήσει την κάρτα για ανανέωση, εγώ όμως δεν την παίρνω"... Σου λέει πήγαινε στον άλλο που την παίρνει.. ;)

 

Κ αν εσυ του πεις οτι δεν εχεις λεφτα?τι θα γινει?θα σου παρει πισω τις μοναδες?μα ειναι δυνατον?ιδιοκτητης καταστηματος που δινει λογο στην wind ειναι,δεν ειναι ο αρχιδεβεναγας που αποφασιζει γιατο μαγαζακι του κ δεν δινει πουθενα λογαριασμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως?? Δεν συμβαίνει να το γνωρίζω? Μας δίνεις κάποιο link, οδηγίες ή να το ψάξω στο internet (wind site)?

 

https://topwinapp.velti.com/wind/client/pages/etopup/choose.jsf?lang=el&site=wind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή είναι να πάρω την κάρτα της Wind ποια συμφέρει η visa ή american express?

Ποιές η διαφορές. Από το κατάστημα δεν ήξεραν να με διαφωτίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι να πάρω την κάρτα της Wind ποια συμφέρει η visa ή american express?

Ποιές η διαφορές. Από το κατάστημα δεν ήξεραν να με διαφωτίσουν.

 

το ιδιο πραγμα ειναι απλα σε ολεσ μα ολεσ τισ επιχειρησεισ δεχονται visa ενω η american express σε καποια καταστηματα δεν γινεται δεκτη. δεν ειναι πολλα αυτα τα καταστηματα, αλλα υπαρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η visa ειναι αποδεκτή σε πιο πολλές επιχειρήσεις. Διάβασε την ιστοσελίδα της alfabank για τις περεταίρω δυνατότητες. Εχω την american expres και πολλες φορες δεν μου τη δέχονται!
Link to comment
Share on other sites

αν ομως παρεις amex θα εχεις 50% παραπανω ποντους με καθε αγορα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...