Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφερεται,το w200 δεν βρίσκεται πια σε έλειψη.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφερεται,το w200 δεν βρίσκεται πια σε έλειψη.

 

ΤΡΕΧΤΕΕΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ Ν95 ΜΕ 100ποντους!!!

 

(πλακα κανουμε, ουτε καν to w200 δεν εχουν φερει τους τελευταιους μηνες...)

 

απαραδεκτοι...:!:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,μια ερώτηση:την ελάχιστη καταβολή την πληρώνουμε κάθε μήνα εφόσον δεν έχουμε να δώσουμε παραπάνω χρήματα ή την πληρώνουμε μέχρι κάποιο χρονικό διάστημα και από κει και πέρα,υποχρεούμαστε να εξοφλήσουμε ό,τι ποσό έχει μείνει ανεξόφλητο μεμιάς;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the credit card world!

Κάθε μήνα είσαι υποχρεωμένος να πληρώνεις τουλάχιστον την ελάχιστη καταβολή!

Από εκεί και πέρα βέβαια πέφτουν οι τόκοι...

Link to comment
Share on other sites

@gmmour,

 

σ'ευχαριστώ για την απάντηση!Έτσι ήξερα και γω,αλλά δεν ήμουν 100% σίγουρος και ήθελα επιβεβαίωση...Όσο να πεις,δεν είναι και λίγοι οι τόκοι στη συγκεκριμένη πιστωτική... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Αν πληρώνεις μόνο την ελάχιστη πληρωμή , Πολύ σύντομα θα χρωστάς όλο το πιστωτικό όριο της κάρτας σου .

Τότε δεν έχεις άλλη επιλογή παρά να πληρώσεις ένα μεγαλύτερο ποσό αν θες να αγοράσεις κάτι καινούριο.

Πάντως αν Υπάρχουν χρήματα πληρώνουμε .

Αν χρωστάμε πολλά σε κάρτες πέρνουμε ένα δάνειο με μικρώτερο επιτόκιο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σύντομα θα γίνει καμία προσφορά με 5000 πόντους δώρο με την έκδοση της κάρτας;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για την Mastercard προσφορά 5000 πόντων http://www.alphabonus.gr/Cards/Mastercard.html
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σύντομα θα γίνει καμία προσφορά με 5000 πόντους δώρο με την έκδοση της κάρτας;

 

και τι να τους κανεις του ποντους,οεο???

 

μονο κανα λαδι απο τον βασιλοπουλο αξιζει!!!

 

τα κινητα που δινει ειναι για :X

Link to comment
Share on other sites

τα κινητα που δινει ειναι για :X...

 

Μπορεί να μην αξίζουν αλλα και οι 5.000 είναι πολύ λίγοι για κάτι που κοστίζει 70-90 ευρώ. Αλλωστε είναι πολύ καλό δώρο για να βγεις απο την υποχρεωση σε κάποιο φίλο...:)

 

Τώρα όσον αφορά τους τόκους. Όλες οι κάρτες με επιστροφή και bonus εχουν αρκετα υψηλότερο επιτόκιο. AmEx ξεπερνάει συνολικά το 19% και δίνει Bonus. Η ProBank Visa δεν έχει bonus έχει όμως κάτω απο 14% επιτόκιο αγορών. Διαλέγεις και παίρνεις.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έσπασε που όσο είχε το SE w200 (το πιο συμφέρον) σε "ανταλλαγή με πόντους" ΔΕΝ το έβρισκες:ninja:. Ο τοπικός μάλιστα αντιπρόσωπος είμαι πεπεισμένος ότι με δούλευε καθώς οι υπάλληλοί του μου έλεγαν ναι το έχουμε και αυτός μετά τα "μπάλωνε" λέγοντας οτι το "έσωσαν" το μεσσιμέρι:shifty:. Ουτε στην θεσ/νικη το βρήκα.. μεχρι που διαπίστωσα ότι το απεσείραν από την προσφορά. Τωρα δίνουν ένα χειρότερο Samsung Β200 νομίζω:mad:
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

στα καταστηματα wind βγαζουνε και τη βιζα?

βγαινει μονο με ταυτοτητα και αν ναι ε ποση ωρα εχεις εγκριση και με ποσο οριο ?

:X
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

στα καταστηματα wind βγαζουνε και τη βιζα?

βγαινει μονο με ταυτοτητα και αν ναι ε ποση ωρα εχεις εγκριση και με ποσο οριο ?

Πλέον και τη visa. Αρκεί η ταυτότητα. Ηέγκριση συνήθως θέλει περίπου 20λεπτά και το συνηθισμένο πιστωτικό όριο είναι τα 900 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και τη visa. Αρκεί η ταυτότητα. Ηέγκριση συνήθως θέλει περίπου 20λεπτά και το συνηθισμένο πιστωτικό όριο είναι τα 900 ευρώ.

Αν δεν έχω εισόδημα, μπορώ να ζητήσω τη φοιτητική;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχω εισόδημα, μπορώ να ζητήσω τη φοιτητική;

Φοιτητική δεν βγαίνει από τα καταστήματα wind. Αλλά μπορείς χωρίς κανένα πρόβλημα να δηλώσεις φοιτητής στα επαγγελματικά στοιχεία και να βγάλεις την κανονικά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητική δεν βγαίνει από τα καταστήματα wind. Αλλά μπορείς χωρίς κανένα πρόβλημα να δηλώσεις φοιτητής στα επαγγελματικά στοιχεία και να βγάλεις την κανονικά.

Πέρυσι που ζήτησα, δε μου έδωσαν επειδή δεν είχα εκκαθαριστικό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι που ζήτησα, δε μου έδωσαν επειδή δεν είχα εκκαθαριστικό.

Μάλλον έπεσες σε άσχετους. Για να βγει η wind bonus, ποτέ δεν χρειαζόταν εκκαθαριστικό!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ζήτησαν εκαθαριστικό σε wind store για να βγάλω τη wind bonus...

Δλδ τώρα βγάζουν και την alpha bonus visa στα wind store; Και αυτή τη δίνουν μόνο με ταυτότητα; Αν είναι έτσι γιατί στην alpha bank ζητάνε και εκαθαριστικό;

Τι ισχύει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ζήτησαν εκαθαριστικό σε wind store για να βγάλω τη wind bonus...

Δλδ τώρα βγάζουν και την alpha bonus visa στα wind store; Και αυτή τη δίνουν μόνο με ταυτότητα; Αν είναι έτσι γιατί στην alpha bank ζητάνε και εκαθαριστικό;

Τι ισχύει τελικά;

Δεν είναι η κλασσική alpha bonus visa, είναι WIND bonus visa, με το λογότυπο wind επάνω. Και σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση, ποτέ δεν χρειαζόταν εκκαθαριστικό για να βγάλεις τις wind κάρτες! Είναι καθαρά προαιρετικό αν θέλεις να πάρεις μεγαλύτερο πιστωτικό όριο από τα 900 ευρώ που δίνει. Αν σου αρκούν τα 900, αρκεί απλά η ταυτότητα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες σε άσχετους. Για να βγει η wind bonus, ποτέ δεν χρειαζόταν εκκαθαριστικό!

 

Ακόμα και η American Express;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και η American Express;

Ναι. Πριν μια εβδομάδα και κάτι έκανα αίτηση. Χρειάζεται μόνο η ταυτότητα.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πριν μια εβδομάδα και κάτι έκανα αίτηση. Χρειάζεται μόνο η ταυτότητα.;)

 

Τελικά είναι πολύ άσχετοι όλοι στα καταστήματα Wind.

Δεν είναι κατάσταση αυτή. Ρωτάς κάτι και μετά πρέπει να πας σε άλλα 2-3 καταστήματα για επιβεβαίωση (να δεις αν θα πουν όλοι το ίδιο).

Εγώ ήθελα την κάρτα, και εξαιτίας μιας ανενημέρωτης κοπελίτσας που πληρώνεται για να μην ξέρει την τύφλα της δεν την απέκτησα τότε που μπορούσα. Μου είπε με υφάκι το χαμένο ότι αν δεν έχω εισόδημα δε μπορώ να βγάλω την κάρτα.

Τώρα δεν έχω πια σύνδεση Wind (δηλαδή η εταιρία με έχασε και από πελάτη). Να τα χαίρεται τα ξεφτέρια της.

 

 

Και μη μου κλείνεις το μάτι σε παρακαλώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ante na doume pote tha vgei xana prosfora me 5000 pontous dwro na vgaloume kamia kartoula. :D

Δες εδώ . 5000 πόντοι αν βγει μέχρι 31/12 η mastercard

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=5981&la=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...