Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα διαφωνήσω στα περί Visa vs American Express. Αυτός που ξέρει να διαχειρίζεται σωστά τα οικονομικά του μπορεί να χρησιμοποιήσει την κάρτα μόνο για να πληρώνει το λογαριασμό του και τίποτα άλλο.

 

Απο αυτή την άποψη η Αm.Express συμφέρει γιατί δεν σε βάζει σε πειρασμό σαν τη Visa που χρησιμοποιείται παντού και θα την χρησιμοποιήσεις κάποια στιγμή.

 

Είμαι συνδρομητης της Vodafone εδώ και 1.5 χρόνο και χρησιμοποιώ πάρα πολύ το wap. Με την απεριόριστη χρήση θα γλιτώσω απο 15 έως 30 ευρώ το μήνα που πληρώνω και που με την πρόσφατη αύξηση της Vodafone θα πάει σε διπλάσιο ποσό.

 

Αύριο κιόλας πάω για τη φορητότητα και ελπίζω να μην απογοητευώ απο την ΤΙΜ την οποία παλαιότερα δεν είχα σε μεγάλη εκτίμηση.

 

Υ.Γ. Το μόνο που με φοβίζει είναι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών που απο ότι έχω καταλάβει πρέπει να σπάει τα νεύρα των πάντων με την αναμονή... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητης της Vodafone εδώ και 1.5 χρόνο και χρησιμοποιώ πάρα πολύ το wap. Με την απεριόριστη χρήση θα γλιτώσω απο 15 έως 30 ευρώ το μήνα που πληρώνω και που με την πρόσφατη αύξηση της Vodafone θα πάει σε διπλάσιο ποσό.

 

 

Μια ερώτηση για το θέμα του wap. Η απεριόριστη χρήση στο tim plus δεν είναι δωρεάν αλλά με χρέωση 3.49 ευρώ το μήνα, όπως ισχύει δηλαδή και τώρα? Έτσι τουλάχιστον κατάλαβα απο το site της Alpha Bank για την TIM American Express. Αν ισχύει αυτό δεν βγάζω την κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το θέμα του wap. Η απεριόριστη χρήση στο tim plus δεν είναι δωρεάν αλλά με χρέωση 3.49 ευρώ το μήνα, όπως ισχύει δηλαδή και τώρα? Έτσι τουλάχιστον κατάλαβα απο το site της Alpha Bank για την TIM American Express. Αν ισχύει αυτό δεν βγάζω την κάρτα...

Με την έκδοση αυτής της κάρτας έχεις δωρεάν κίνηση wap, χωρίς το συγκεκριμένο πάγιο... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση αυτής της κάρτας έχεις δωρεάν κίνηση wap, χωρίς το συγκεκριμένο πάγιο... :)

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση Πέτρο... :)

Άρα δεν πολυαξίζει να βγάλεις την πιστωτική...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση Πέτρο... :)

Άρα δεν πολυαξίζει να βγάλεις την πιστωτική...

Έχει και άλλα προνόμια, όπως διπλασιασμό των πόντων του avantage της TIM και τετραπλασσιασμό των πόντων του προγράμματος bonus, αλλά το βασικότερο που την κάνει ν' αξίζει, κατά τη γνώμη μου, είναι η δωρεάν συνδρομή για πάντα... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλα προνόμια, όπως διπλασιασμό των πόντων του avantage της TIM και τετραπλασσιασμό των πόντων του προγράμματος bonus, αλλά το βασικότερο που την κάνει ν' αξίζει, κατά τη γνώμη μου, είναι η δωρεάν συνδρομή για πάντα... :)

 

Δεν ξέρω πως λειτουργεί το πρόγραμμα avantage της ΤΙΜ. Αν ξέρεις θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Πάντως σήμερα πήγα για φορητότητα και μου είπαν ότι θα πρέπει να χρεωθώ το 30% περίπου της επιδότησης που έχω πάρει απο τη Vodafone επειδή το συμβόλαιό δεν έχει λήξει και είναι στο 8μηνο περίπου. Άρα πρέπει να περιμένω για την ΤΙΜ προς το παρόν... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως λειτουργεί το πρόγραμμα avantage της ΤΙΜ. Αν ξέρεις θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Πάντως σήμερα πήγα για φορητότητα και μου είπαν ότι θα πρέπει να χρεωθώ το 30% περίπου της επιδότησης που έχω πάρει απο τη Vodafone επειδή το συμβόλαιό δεν έχει λήξει και είναι στο 8μηνο περίπου. Άρα πρέπει να περιμένω για την ΤΙΜ προς το παρόν... :(

 

το avantage λειτουργεί απλά: για κάθε ευρώ του λογαριασμού που κάνεις παίρνεις κάποιους πόντους. το σύνολο των πόντων αντιστοιχούν σε κάποια "δώρα" που μπορεί να είναι από έκπτωση στο λογαριασμό σου μέχρι δωροεπιταγές για διάφορα καταστήματα π.χ. ΤΙΜ. το καλό είναι ότι μπορείς να συνδυάσεις τους πόντους από το avantage με την επιδότηση κινητού.

 

όσο για την κάρτα, το πιο δύσκολο μέρος της υπόθεσης είναι να βρεις ένα κατάστημα που να το έχουν ενημερώσει για το πως εκδίδεται... τα έψαξα όλα και τελικά την βγάλαμε παρέα με τον υπάλληλο του TIM Centre!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα της ΤΙΜ και η υπάλληλος μου είπε ότι η κάρτα ουσιαστικά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζικά. Δηλαδή όποιος την βγάλει θα τη χρησιμοποιεί μόνο για να πληρώνει τον λογαριασμό του, για εισιτήρια απο την AEGEAN και για ψώνια απο τον Βασιλόπουλο.

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση σχετικά με το Avantage.

Όπως έγραψα και παραπάνω αναγκαστικά θα περιμένω μέχρι το τέλος του συμβολαίου, αφού θα χρεωθώ πάνω απο 100 ευρώ απο τη Vodafone για τη συσκευή την οποία είχα πάρει με την υπογραφή του συμβολαίου.

Προς το παρόν βολεύομαι με μια κάρτα F2GO για να μπαίνω στο TIM Plus και έβαλα την υπηρεσία ΝΟΝ-STOP Plus με τα 3.49 ευρώ το μήνα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα της ΤΙΜ και η υπάλληλος μου είπε ότι η κάρτα ουσιαστικά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζικά. Δηλαδή όποιος την βγάλει θα τη χρησιμοποιεί μόνο για να πληρώνει τον λογαριασμό του, για εισιτήρια απο την AEGEAN και για ψώνια απο τον Βασιλόπουλο.

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση σχετικά με το Avantage.

Όπως έγραψα και παραπάνω αναγκαστικά θα περιμένω μέχρι το τέλος του συμβολαίου, αφού θα χρεωθώ πάνω απο 100 ευρώ απο τη Vodafone για τη συσκευή την οποία είχα πάρει με την υπογραφή του συμβολαίου.

Προς το παρόν βολεύομαι με μια κάρτα F2GO για να μπαίνω στο TIM Plus και έβαλα την υπηρεσία ΝΟΝ-STOP Plus με τα 3.49 ευρώ το μήνα :rolleyes:

 

καλημέρα.

δεν ισχύει κάτι τέτοιο. μπες στο site της ΤΙΜ σχετικά με το bonus και θα δεις ότι η κάρτα μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού σαν ΑΜΕΧ απλά η απόδοση πόντων είναι διαφορετική ανάλογα με το κατάστημα.

Σύμφωνα με το site της ΤΙΜ:

 

"Bonus program / Πως μαζεύω τους BonuS πόντους μου;

* Για κάθε 1€ στο μηνιαίο σας λογαριασμό ΤΙΜ, και σε αγορές από τα καταστήματα ΤΙΜ, κερδίζετε 4 πόντους με τη χρήση της κάρτας TIM BONUS American Express.

* Για κάθε 1€ αγορών με την κάρτα TIM BONUS American Express, από οποιοδήποτε κατάστημα με το σήμα Bonus, κερδίζετε από 2 έως 4 πόντους.

* Για κάθε 1€ αγορών σε οποιοδήποτε κατάστημα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό κερδίζετε 1 πόντο.

* Μεταφέροντας υπόλοιπα καρτών εκδόσεως άλλων Τραπεζών στις κάρτες Alpha Bank ΤΙΜ BonuS µε επιτόκιο 0% για έξι µήνες, κερδίζετε 4 πόντους Bonus για κάθε 1 Ευρώ του υπολοίπου.

 

Οι πόντοι ισχύουν για δύο (2) χρόνια από την απόκτησή τους."

Link to comment
Share on other sites

Guest cookiemonster_gr
ισχυει και για καρτοκινητους...απλα με μερικες λιγοτερες παροχες...πχ δεν ισχυουν τα 10 sms το μηνα κτλ....
Link to comment
Share on other sites

τελικά ισχύει από τώρα ή απο Σεπτέμβρη; Την έχει αποκτήσει κάποιος και από που;

 

φαντάζομαι ότι ισχύει από τώρα. σίγουρα μπορείς να κάνεις αίτηση για έκδοση της κάρτας (έκανα ήδη στο κατάστημα Βριλησσίων) αλλά δεν την έχω παραλάβει ακόμα (θέλει 10 μέρες από την ημερομηνία της αίτησης).

σε λίγες μέρες θα δείξει τι και αν ισχύει ή όχι... ;)

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και για καρτοκινητους...απλα με μερικες λιγοτερες παροχες...πχ δεν ισχυουν τα 10 sms το μηνα κτλ....

 

Δεν νομίζω. Πουθενά δεν αναφέρει κάτι τέτοιο..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ξερει κανεις αν θα βγει VISA TIM BONUS ;

 

Διαφορετικά , θα βγάλω την american που είναι ψιλοχάλια

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως ΤΙΜ δεν θα συμβούλευα κανέναν να πάρει American Express στην Ελλάδα... Θα βρίσκεις 10 στα 100 μαγαζιά να τη δέχονται και συνήθως δεν κάνει και άτοκες δόσεις. Αν δώσει μια VISA τότε εντάξει. Αν πάλι θες απλά μια κάρτα χωρίς συνδρομή, βγάλε από το συρτάρι ένα καρτοκινητό vodafone και σχεδόν όλη τη χρονιά δίνουν προσφορά τη citibank visa vodafone χωρίς συνδρομή για πάντα... Τουλάχιστο να πάρεις μια visa να κάνεις τη δουλειά σου... Από το να έχεις AmEx καλύτερα να έχεις απλή χρεωστική κάρτα visa electron...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

h karta einai kli paidia.sigoyra mporei na min exei poli perasi se mikra magazia alla se eponimes kai kales epixeiriseis thn dexontai.

kai afou den exei kai sindromi,volevei....

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

H American Express είναι κάρτα της AlphaBank .Όπου έχουν μηχάνημα της AlphaBnk την δέχονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

H American Express είναι κάρτα της AlphaBank .Όπου έχουν μηχάνημα της AlphaBnk την δέχονται κανονικά.

 

...και έχουν και άτοκες δόσεις!

Ενώ την Citibank Visa την παίρνουν για δόσεις σε πάρα πολύ λίγα καταστήματα .;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

paidia geia kai xronia polla!:lol:

 

8a h8ela na rwthsw kati sxetika me to tim bonus.

yparxei kapoio site sto opoio mporoume na doume thn lista dwrwn?

pws mporoume na ma8oume (ektos apo klhsh sto cc ths alpha) ti akrivws dwra mporoume na exoume me 5000 p.x. pontous?

aa...kai epishs....oson afora thn epilogh avantage h bonus giati exw thn ais8hsh oti einai poly pio dyskolo na mazepseis arketous pontous sto bonus kai oti dinei ligotera dwra?sto avantage as poume me 500 pontous pairneis ekptwsh 17EURO ston logariasmo sou se 2 mhniaies doseis(8 kai kati ton mhna):ninja: sto bonus??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

500ποντοι=f2g

5000=bluetooth nokia BH300

10.000=κινητο νοκια 1112

15,000=Νοκια 2610

30,000=Νοκια 6103

αυτα ειναι τα δωρα που αναφερει μεχρι στιγμης.

αν θελεις να μαθεις τους ποντους μπορεις να πας σ'ενα καταστημα ΤΙΜ και να δεις.

επισης πληροφοριες μπορεις να παρεις καλωντας απο το κινητο σου 1211 και πατωντας το 1

:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

όποιος πιάσει 30.000 πόντους θα πάρει βραβείο βλακείας που δεν έκανε συμβόλαιο!

Οι πόντοι TIM Bonus μαζέυονται από την κίνηση της πιστωτικής κάρτας TIM Bonus American Express!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...