Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομίζω αυτο με την ημι-"συνεργασία" μεταξυ των 2 clients msn και yahoo ηταν γνωστο.Το ερώτημα είναι αν θα γίνετε να μιλουν μόνο η και να chattaroun?

Να μιλήσεις δε μπορείς.. δεν αναφέρει κάτι. Από τη στιγμή που θα προσθέσεις κάποιον με λογαριασμό yahoo στο msn σου και δεχτεί και ο άλλος θα μπορείτε να κάνετε chat, να δεις πότε είναι Online, να στέλνετε emoticons, nudge, offline IMs και να μοιράζεστε τα personal status messages.

 

 

Κάτι που ξάχασα να πω.. Εδώ και 6-7 μήνες έχω στο msn μου άτομο με λογαριασμό yahoo και μιλάμε κανονικά, πως γίνεται αυτό :blink: ? Μήπως και καλά έχει λογαριασμό yahoo αλλά μπαίνει από το msn? Μάλλον αυτό θα είναι, δηλάδη η διαφορά τώρα θα είναι ότι δε χρειάζεται να χρησιμοποιούμε και οι δύο msn για να μιλήσουμε αλλά τώρα γίνεται και ένας από τους δύο να χρησιμοποιεί το yahoo messenger.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς το άτομο αυτό έχει κάνει register ενα passport με την διεύθυνση yahoo. Αυτό που πάει να γίνει τώρα είναι να «συνδεθούν» τα δύο πρωτόκολλα και να επικοινωνούν οι αντίστοιχοι servers μεταξύ τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pws ginetai na anoiksw neo logariasmo

me email apo yahoo sto msn?

Λογικά κανονικά όπως θα έκανες και με υπάρχον λογαριασμό hotmail. Αν έχεις ήδη λογαριασμό yahoo, εκεί που σου ζηταει account αυτό θα βάλεις. Δε το συνιστώ όμως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπα δεν γινετε ετσι...εχει καποιο κολπακι.

το δοκιμασα κ δεν γινεται..

πρεπει να παρεις .NET passport απο το site του msn αν θυμαμαι καλα. εγω yahoo.gr εχω ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω yahoo.gr εχω... δεν ειναι τιποτα... εκει που σου λεει αν εχεις ηδη e-mail διευθυνση η θες καινουργια hotmail του λες εχω ηδη.... ετσι το ειχα κανει εγω τουλαχιστον...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πάρεις το .NET Passport απο τον παλιό Messenger (MSN Messenger 7.5).

Πρέπει να σε βάλει στην παλιά σελίδα εγγραφής για να μπορείς να βάλεις Yahoo ID. Αν σε βάλει στου Windows Live Messenger την σελίδα, ξέχνα το..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα scriptακι για το msn plus! το οποιο αλλαξει το display picture -τυχαια- ανα τακτα χρονικα διαστηματα, τα οποια καθοριζει ο χρηστης.

Οι φωτογραφιες που θα γινονται rotate πρεπει να βρισκονται μεσα στο φακελο %Program Files%\Messenger Plus! Live\Scripts\Picture Changer\Images.

 

http://img310.imageshack.us/img310/744/screen4hu.jpg

 

Αν βαλετε 0 sec. τοτε η φωτογραφια δεν αλλαζει.

 

 

Αν θελετε το κατεβαζετε απο εδω:

http://rapidshare.de/files/24423006/PictureChanger.plsc.html

 

Κατεβασα την δευτερη εκδοση που εδωσες μετα, το εγκατεστησα κανονικα, εβαλα και τις φωτογραφιες στον φακελο που δινεις, αλλα δεν μπορω να βρω πως θα επιλεξω το χρονο που θα αλλαζουν οι φωτο... τωρα δεν αλλαζουν καθολου... παω εκει που λεει edit αλλα μου βγαζει το editor του script..

απο την αλλη σκεφτομαι μηπως δεν εχει γινει κατι σωστα στην εγκατασταση.... οριστε μια εικονα...

http://img87.imageshack.us/img87/6822/wlmwu5.th.jpg

ειναι πολυ διακριτικα τα σημεια που φαινεται οτι εχω εγκαταστησει το plus! extension... ας ριξει λιγο φως κανενας γιατι μ'εφαγε το σκοταδι.....:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με εβαλε στην Windows Live Messenger σελιδα.κ εχε επιλογη μονο για ελλαδα.

αυτο φταιει?τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

καλησπέρα!

πήγα σε ένα φίλο μου κ του εγκατέστησα το 8.0 έχει Hotmail account και αργεί υπερβολικά να συνδεθεί.(και καθόλου πολλές φορές) όταν συνδέεται, όλα τα contacts του δείχνουν offline, ενώ δεν είναι, κ όταν πάω στο privacy να δώ τι γίνεται, είναι όλοι εκτός.πάω να τους κάνω add, και δεν με αφήνει. μόλις κάνω logon από το windows messenger, μπαίνει κατευθείαν και δείχνει όλα τα contacts του (όσα είναι online) ONLINE!!!

τώρα το κουφό:

ο φίλος έχει 2 pc με την ίδια dsl σύνδεση.

στο άλλο pc το windows live messenger 8.0 δουλευει μιά χαρά ! τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την δευτερη εκδοση που εδωσες μετα, το εγκατεστησα κανονικα, εβαλα και τις φωτογραφιες στον φακελο που δινεις, αλλα δεν μπορω να βρω πως θα επιλεξω το χρονο που θα αλλαζουν οι φωτο... τωρα δεν αλλαζουν καθολου... παω εκει που λεει edit αλλα μου βγαζει το editor του script..

απο την αλλη σκεφτομαι μηπως δεν εχει γινει κατι σωστα στην εγκατασταση.... οριστε μια εικονα...

http://img87.imageshack.us/img87/6822/wlmwu5.th.jpg

ειναι πολυ διακριτικα τα σημεια που φαινεται οτι εχω εγκαταστησει το plus! extension... ας ριξει λιγο φως κανενας γιατι μ'εφαγε το σκοταδι.....:wacko:

 

Στο δευτερο σημαδακι που κυκλωσες, κανε κλικ και σου βγαινει ενα menu. Πατας στο picture changer και μετα options.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

πήγα σε ένα φίλο μου κ του εγκατέστησα το 8.0 έχει Hotmail account και αργεί υπερβολικά να συνδεθεί.(και καθόλου πολλές φορές) όταν συνδέεται, όλα τα contacts του δείχνουν offline, ενώ δεν είναι, κ όταν πάω στο privacy να δώ τι γίνεται, είναι όλοι εκτός.πάω να τους κάνω add, και δεν με αφήνει. μόλις κάνω logon από το windows messenger, μπαίνει κατευθείαν και δείχνει όλα τα contacts του (όσα είναι online) ONLINE!!!

τώρα το κουφό:

ο φίλος έχει 2 pc με την ίδια dsl σύνδεση.

στο άλλο pc το windows live messenger 8.0 δουλευει μιά χαρά ! τι μπορεί να φταίει?

Apparently, some people are signing in and then are unable to see some/all of their contact list. And a little notification that says something about “Due to a connection problem…”

NOT WORRY. The Messenger team is working hard to fix the problem. They sincerely apologize for any inconvenience this is causing Messenger customers.

 

Άρα πες του να κάνει λιγάκι υπομονή:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα απο χθες το μεσημερι κανει πανω απο 10 λεπτα να συνδεθει και μερικες φορες δεν συνδεεται καθολου..:O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιώ το msn messenger με e-mail της μορφής @yahoo.gr μέσο της υπηρεσίας passport.Τώρα που θεωρητικά ενοποιούνται οι δύο υπηρεσίες messenger MSN και ΥΑΗΟΟ και θα επικοινωνούν,εγώ σε ποια υπηρεσία θα είμαι.Ρωτάω,γιατί έκανα μία δοκιμή με τρίτο mail και όταν το έκανα add, το δεχόταν ο messenger (είτα msn είτε yahoo),αλλά από εκεί και πέρα τίποτα,νέκρα.Αφύστε που από την ημέρα που ανακοινώθηκε η ένωση των messenger το msn messenger μου βγάζει την εξής ανακοίνωση: Due to a connection problem, changes you make might not be applied to other computers you use.

 

Αν υπάρχει καμιά ιδέα πέστε μου...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Due to a connection problem, changes you make might not be applied to other computers you use.

 

 

To ίδιο μου βγάζει και εμένα που είμαι με hotmail account!!!!

To περίεργο είναι ότι στο ίδιο pc στο account της αδερφής μου δεν γράφει τίποτα!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Same here!

Kai malista kathe fora pou kanw sign in mou allazei to display name mou kai mou AFAIRA teleiws tin picture mou

Link to comment
Share on other sites

to thema einai oti milame gia tin anakoinosi pou vgazei to msn messenger kai de milame gia tin enosi yahoo messenger kai msn messenger.Afou exei vgei anakoinosei oti pleon mporoun na epikoinonisoun oi 2 upiresies,tote giati de mporo na to petixo?
Link to comment
Share on other sites

κ σε μενα κολαει αυτες τις μερες πολυ!δεν εμπαινε καθολου για μια μερα.

εβγαλα το patch και μπηκε.το ξανα εβαλα μπηκε μια κ μετα δεν ξαναεμπαινε.το εβγαλα κ μπηκε...

τι στο καλο γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα; :confused: :knockingwood:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα; :confused: :knockingwood:

μαλλον εισαι πολυ τυχερος :)

και μενα ειχε αρκετα προβληματα, αλλα εχω patch και plus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...