Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον Απριλιο κλεινω χρονο με το V120, αν δεν μου αρεσει η επιδοτηση μπορω να το κανω καρτοκινητο (το ιδιο νουμερο) και μετα παλι εαν θελω να το ξανακανω συνδεση με κανονικη επιδοτητη (σαν νεο συμβολαιο);

λογικα κατι τετοιο θα με συμφαιρει οικομικα; υπαρχει καποιος χρονικος περιορισμος πχ πρεπει να περασει ενας χρονος για τετοια μετατροπη κλπ

 

(βεβαια πρεπει να υπολογισω ποσο κερδος θα εχω απο το μειωμενο παγιο του δευτερου ετους)

 

πρακτικα (με σημερινα δεδομενα) αν εχω μια επιδοτηση 80 ευρω θα μπορεσω να παρω συσκευη που κοστιζει 80ευρω χωρις να πληρωσω κατι επιπλεον;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις δηλαδή θα εφαρμοστεί μετά από ένα χρόνο .

Όσοι κάναν συμβόλαιο ακόμα και στις 7 Ιανουαρίου 2006 θα πάρουν την μείωση δευτέρου χρόνου στις 7 Ιανουαρίου 2007 ! ( Σύμφωνα με τα όσα λέει η ανακοίνωση ) Το μόνο που δεν έχει διευκρινηστεί είναι τι γίνεται με τους παλιούς συνδρομητές που ίσως αλάξουν πακέτο ...

Ρώτησα στην vodafone, ισχύει κανονικά η μείωση..:)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα ρωτησα για την επιδοτηση μου

Με λογαριασμουσ γυρε η και πανω απο 25 € που δινουν 59 € !!!!!!!

Περσι για κατι αναλογα μου δωσαν 110 !!! Ειναι απαραδεκτοι...ελeεινοι ...κοψαν και πολλα € επιδοτηση...αυξησαν και τα παγια του 2ου ετους...Βρε ουστ.

Δινουν αλλα 50€ αν παρεις τις εξης συσκευες:

Samsung zv10, Sony Ericsson K600, Motorola E770v

 

Κοινως σου πλασαρουν παλι τι σαπηλα του Vodafone Live που κανεισ δε θελει να εχει...Καθικια μεγιστου βαθμου

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα ρωτησα για την επιδοτηση μου

Με λογαριασμουσ γυρε η και πανω απο 25 € που δινουν 59 € !!!!!!!

Περσι για κατι αναλογα μου δωσαν 110 !!! Ειναι απαραδεκτοι...ελeεινοι ...κοψαν και πολλα € επιδοτηση...αυξησαν και τα παγια του 2ου ετους...Βρε ουστ.

Δινουν αλλα 50€ αν παρεις τις εξης συσκευες:

Samsung zv10, Sony Ericsson K600, Motorola E770v

 

Κοινως σου πλασαρουν παλι τι σαπηλα του Vodafone Live που κανεισ δε θελει να εχει...Καθικια μεγιστου βαθμου

 

kai gw persi eixa 110. fetos mou leei apo 66 mexri 110 evro analoga me tin siskevi. kai mena mou eipan gia aftes stis :X siskeves!!! sigekrimena gia to n70 i epiditisi itan 88 evro :blink: . alla perimenw to n80:p oi logariasmoi mou itan girw sta 30 kai oi treis teleftaioi pio fouskomenoi 50-60 evro. ti na pw...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι συνδρομητής Vodafone εδώ και 4 χρόνια με το ίδιο αριθμό και με μέσο όρο λογαριασμών 40 ευρώ. Επίσης είχα πάρα πολλές περιαγωγές με λογαριαριασμούς 150+ ευρώ. Όταν τους ρώτησα αν δικαιούμε επιδότηση μου είπαν "Δυστηχώς κύριε δεν είστε στις λίστες αυτού του μήνα.. δοκιμάστε τον επόμενο". Αν είναι δυνατόν είπα.. τι γίνετε μήπως πρέπει να έχεις κάνει σύνδεση Vodafone μόνο από κάποιο κατάστημα και όχι από μαγαζιά τύπου Γερμανού, που την είχα κάνει εγώ;;; Ή έπρεπε να είχα χρησιμοποιήση πιστωτική κάρτα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το Nokia 6270 από την vodafone Καστοριάς με 246 ευρώ, όσο μου είπαν δηλάδη και από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Το ότι σε άλλο κατάστημα vodafone μου το έδιναν με 258 ευρώ, τι λέτε να σημαίνει; Η κοπέλα στο κατάστημα που το αγόρασα μου είπε για την επιπλέον χρέωση των 12 ευρώ ότι θα μου προσθέτουν κάποιο φόρο...

Ή μήπως τα κρατάνε οι υπάλληλοι αυτά τα 12 ευρώ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έίμαι καινούργιος συνδρομητής της Vodafone (5 χρόνια CosmOTEτζής). Θέλω να κάνω μια απλή ερώτηση. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο παραπόνων στην Vodafone ή έστω που μπορώ να τους πάρω και να τους κατεβάσω μερικά κοσμιτικά επίθετα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έίμαι καινούργιος συνδρομητής της Vodafone (5 χρόνια CosmOTEτζής). Θέλω να κάνω μια απλή ερώτηση. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο παραπόνων στην Vodafone ή έστω που μπορώ να τους πάρω και να τους κατεβάσω μερικά κοσμιτικά επίθετα;

Ευχαριστώ

13830 από το κινητό σου!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας και στην ιστοσελίδα της vodafone και να τους στείλεις e-mail.Απαντούν σχεδον γρήγορα και πάντοτε.Μέχρι και τηλέφωνο σε παίρνουν.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας και στην ιστοσελίδα της vodafone και να τους στείλεις e-mail.Απαντούν σχεδον γρήγορα και πάντοτε.Μέχρι και τηλέφωνο σε παίρνουν.

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά με τον γραπτό λόγο δεν θα μπορώ να βρίσω πολύ. Από το τηλέφωνο θα τα πω καλύτερα.

Η απορία μου είναι πως μια εταιρία που έχει 4 εκατομμύρια συνδρομητές κατάφερε μέσα σε 3 βδομάδες να με κάνει έξω φρενών και να καταργιέμαι την ώρα και την στιγμή που παράτησα την καλή μου CosmOTE...:(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ εν μερει μαζί σου.Στο 13830 θα τα πεις σε καποιον ή καποιαν ανευθυνουπευθυνο-η.Με e-mail παει και σε ανωτερα στελέχη.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ εν μερει μαζί σου.Στο 13830 θα τα πεις σε καποιον ή καποιαν ανευθυνουπευθυνο-η.Με e-mail παει και σε ανωτερα στελέχη.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. Θα τα κάνω και τα δύο μου φαίνεται...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ληγει το συμβολαιο 120 του αδελφου μου και το δικο μου 60, πηρα και ρωτησα για επιδοτηση.

Δεν ρωτησα για πολλα μοντελα, μονο για δυο (ενα ακριβο: το motorola v3 razr και ενα φτηνο: το vodafone simply)

 

Αυτο που διαπιστωσα κοιτωντας και τις τιμες του πινακα σε ενα καταστημα vodafone , ηταν οτι:

οι τιμες που μου ειπαν ηταν ιδιες για την επιδοτηση ανανεωσης με την τιμη νεας συνδεσης με ταυτοχρονη εκδοση καρτας citibank vodafone (που ειναι 15-10 Ε φτηνοτερη απο σκετη νεα συνδεση)

 

συγκεκριμενα, μου ειπαν για το ν3 γυρω στα 168 Ε με ανανεωση στο 120αρι και 200 Ε στο 60αρι.

Τοσο ακριβως εγραφε και στο πινακακι νεων συνδεσεων με εκδοση καρτας για το 120 και το 60

 

Και για το vodafone simply οι τιμες ηταν ~10 Ε και ~45 Ε αντιστοιχα, επισης ιδιες με το πινακακι.

 

 

Τελος να σημειωσω οτι στο πινακακι οι τιμες για νεα συνδεση στο VF60 ηταν ιδιες με το VF10 :(

 

 

 

 

Το παρατηρησε και κανεις αλλος αυτο, ή απλως ετυχε να συμπεσουν σε μας και μονο στα 2 που ρωτησα ?

 

Μηπως τελικα η VF αποφασισε να πριμοδοτησει εξισου ανανεωσεις και νεες συνδεσεις για να κρατησει παλιους πελατες?

 

Επισης, το 60αρι μαλλον το βαζει στη γωνια.

Πρεπει να παρεις/εχεις απο 120 λεπτα και πανω για να σου δωσουν μια επιδοτηση της προκοπης.

 

 

ΥΓ. προκειται για τη 2η ανανεωση, δηλ παμε για 3ο χρονο και οι δυο. Δεν ξερω αν μετραει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελος να σημειωσω οτι στο πινακακι οι τιμες για νεα συνδεση στο VF60 ηταν ιδιες με το VF10

 

Το παρατηρησε και κανεις αλλος αυτο;

 

Για να είμαι ειλικρινής δυστυχώς το έχω παρατηρήσει κι εγώ εδώ και πολύ καιρό!!!! Δυστυχώς με αυτό τον τρόπο ξεφτιλίζεται το VF60!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις επιδοτησεις ανανεωσεις, μηπως κανεις εκανε τον κοπο να συγκρινει με τις αντιστοιχες για νεα συνδεση στο ιδιο προγραμμα?

 

να δουμε αν ισχυει γενικως.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο αριθμος να στειλεις μηνυμα για να μαθεις ποσο χρεωνεσαι στο λογαριασμο με συμβολαιο?
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο αριθμος να στειλεις μηνυμα για να μαθεις ποσο χρεωνεσαι στο λογαριασμο με συμβολαιο?

Εννοείς την ενημέρωση σχετικά με το ποσό του τελευταίου λογαριασμού που έχει εκδοθεί; στέλνεις κενό μήνυμα στο 1289 (χωρίς χρέωση).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστω! Αν κ δεν ειδα ποσό οταν εστειλα λογω προσφατου καινουργιου λογαριασμου (ουτε 1 μηνα δεν εκλεισα). Θα το δω πιστευω αργοτερα
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις με τη vodafone? Οικονομικο ή ποιοτικό ?

 

Το προβλημά μου είναι ποιοτικό. Δεν έχει καθόλου καλό σήμα και το περιεχόμενο που παρέχει το Vodafone Live! είναι προβληματικό (Πληρώνεις για μια εκπομπή και ενώ είναι 40 λεπτά, βλέπεις τα 10 και μετά σου κόβει την σύνδεση μπαίνεις πάλι στο VL και ξανά τα ίδια και στο τέλος σου βγάζει και ένα το αρχείο έχει λανθασμένα δεδομένα και είσαι έτοιμος.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση-ερώτηση παιδιά και ας μείνει μεταξύ μας. :p :lol: :X

Είναι ο δεύτερος μήνας στη σειρά που στον λογαριασμό μου δεν μου χρεώνουν το πάγιο. :blink: Ναι καλά ακούσατε. Είμαι στο Vodafone 120. Τον προηγούμενο μήνα ο λογαριασμός μου ήρθε 11€ και τώρα μόλις 5€. :ninja: Είμαι ήδη 3 χρόνια συνδρομητής και δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Σε άλλον έχει τύχει; Μήπως πρέπει να ανησυχώ ότι θα τα πληρώσω μαζεμένα τα πάγια; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...