Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΜΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΥΠΟΨΙΕΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ VODAFONE.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν στην ΤΙΜ πληρώνεις χρονοχρέωση (νομίζω και στην Q) και στις voda, cosmote 10 λεπτά + ΦΠΑ είναι σαφώς καλύτερο το 2ο. Που ούτε αυτό όμως είναι σωστό, μια και δεν θα έπρεπε να πληρώνεις σε ΚΑΝΕΝΑ δίκτυο την εξυπηρέτηση πελατών... Ας αφήσουν τις δικαιολογίες περί ενοχλητικών κλήσεων στο cc... Αν θέλουν ας δώσουν από ένα δωρεάν νο και ένα με χρέωση για όσους θέλουν οδηγίες και για τα προφανή...

Ο νόμος τους υποχρεώνει να έχουν ένα δωρεάν νο για αναφορά προβλημάτων δικτύου αλλά μάλλον το έχουν ξεχάσει όλοι τους !!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν μερικοί θίχτηκαν με την κριτική στην εταιρεία τους και βάλθηκαν να μπαίνουν παντού να αποδείξουν ότι οι άλλες είναι χειρότερες, αυτό είναι μια ακόμα ένδειξη της κάκιστης εταιρικής κουλτούρας...

 

Επιχειρήματα παρακαλώ αντί για την κλασσική λάσπη.........

Link to comment
Share on other sites

είναι σαφώς πιο αξιόπιστη από την ΤΙΜ και τουλάχιστον δίνει όσα λέει ότι δίνει και μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα έχεις την υπηρεσία/χρέωση/προσφορά και το επόμενο πρωί που θα ξυπνήσεις.

 

Αν εξαιρέσουμε το non stop στο οποίο όλοι συμφωνούμε ότι ήταν λάθος η κατάργησή του, αλλά και 2 good 2 be true , τι άλλο έχει κάνει που δεν το έχουν κάνει και οι άλλες εταιρείες;;;

 

έβγαλε και η voda το crazy weekends και δεν ξέρω και έγώ πόσες άλλες υπηρεσίες οι οποίες αφού έκαναν τον κύκλο τους καταργήθηκαν...

 

Μην δουλευόμαστε μεταξύ μας για αξιοπιστία !!!!

 

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ . ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ

 

Ετσι δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6230i/2.0 (03.40) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

H epidotisi einai 180 euro + fpa gia tin kyria grammi kai apo 40 euro + fpa gia tin kathe prostheti

 

:w00t: Μιλαμε για ΨΙΧΟΥΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα με τους γονείς μου το VODAFONE 520 πήραμε επιδότηση 210€..Νομίζω χαλαρά αξίζει..Είχαμε ηδη και τρείς επιδοτήσεις συνολικά 310€ όποτε πάει με το οικογενειακό στα 520€ για να πάρω κινητό!:):)
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Για το vodafone 500 (οικογενειακό) πόσο έιναι η επιδότηση; Ξέρει κανείς;

 

Είναι ίδια με του 720

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που συμφωνούμε τουλάχιστο στο θέμα του νονστοπ. Όμως όσο και να συμπαθείς την ΤΙΜ (σου αναφέρω ότι και εγώ με Τelestet (ωραίο όνομα) ξεκίνησα στην κινητή τηλεφωνία, όπως πολύς κόσμος), έχει παράδοση στην κατάργηση χρεώσεων και υπηρεσιών. Ναι, καταργήθηκε το crazy weekends (από τις καλύτερες παροχές μετά το άπειρο νονστοπ), αλλά ποτέ δεν σου είπαν ότι θα το έχεις για πάντα. Αυτή είναι η διαφορά με την ΤΙΜ. Τουλάχιστο ας κράταγε λίγο παραπάνω τα προσχήματα και ας μην καταργούσε/τροποποιούσε τόσο σύντομα επιτυχημένες υπηρεσίες...

Οι εταιρείες προφανώς θέλουν να μας τα πάρουν, και εδώ συμφωνούμε. Αλλά η voda το κάνει λίγο πιο "κομψά" σε σχέση με την ΤΙΜ... Γι'αυτό και θεωρείται πιο αξιόπιστη... Δίνει κάποια πράγματα αλλά αν δεν τα έχει αναφέρει σαν προσφορά, συνήθως δεν τα καταργεί...

Πολύ καλή κίνηση η μεγαλύτερη επιδότηση σε συσκευές 3ης γενιάς. Κάτι που θα μπορούσαν να κάνουν και οι άλλες 2...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum. Εγώ θα ήθελα να μου πει κάποιος που είχε ανάλογη εμπειρία τι γίνεται με τις επιδοτήσεις;

 

Η γυναίκα μου με 45 ευρώ το μήνα λογαρασμό κατά μέσο όρο στο V120 + 50 SMS πήρε 116 ευρώ επιδότηση. Εγώ με περίπου 71 ευρώ το μήνα στο V120 + 500 λεπτά το βράδυ, πόσα λέτε να πάρω; Συμφέρει να περιμένω ή να πάω να κάνω καινούργια σύνδεση;Πάντως η γυναίκα μου δεν την πήρε την επιδότηση και έκανε νέα σύνδεση, αφού στα καταστήματα της Vodafone δεν υπήρχε το 6111 που ήθελε.

 

Και κάτι τελευταίο... ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

 

Υ.Γ. Για να διευκολύνω όποιον ξέρει κάτι παραπάνω απο επιδοτήσεις, να του πω ότι το 70% των κλήσεων μου γίνεται σε αριθμούς Vodafone και ότι οι εισερχόμενες μου ξεπερνούν τις 7 ώρες το μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά του forum. Εγώ θα ήθελα να μου πει κάποιος που είχε ανάλογη εμπειρία τι γίνεται με τις επιδοτήσεις;

 

Η γυναίκα μου με 45 ευρώ το μήνα λογαρασμό κατά μέσο όρο στο V120 + 50 SMS πήρε 116 ευρώ επιδότηση. Εγώ με περίπου 71 ευρώ το μήνα στο V120 + 500 λεπτά το βράδυ, πόσα λέτε να πάρω; Συμφέρει να περιμένω ή να πάω να κάνω καινούργια σύνδεση;Πάντως η γυναίκα μου δεν την πήρε την επιδότηση και έκανε νέα σύνδεση, αφού στα καταστήματα της Vodafone δεν υπήρχε το 6111 που ήθελε.

 

Και κάτι τελευταίο... ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

 

Υ.Γ. Για να διευκολύνω όποιον ξέρει κάτι παραπάνω απο επιδοτήσεις, να του πω ότι το 70% των κλήσεων μου γίνεται σε αριθμούς Vodafone και ότι οι εισερχόμενες μου ξεπερνούν τις 7 ώρες το μήνα...

 

Το υστερογραφο ειναι η ουσια της επιδοτησης ! Θα εχεις πολυ καλη επιδοτηση απο 150 και πανω πιστευω εγω. Οταν με το καλο την παρεις να μας πεις. Στην Vodafone τωρα γι αυτο που ρωτησες συμφερει περισσοτερο να παρεις την επιδοτηση οχι καινουρια συνδεση. Στο καταστημα voda που θα πας θα σου πουν το αντιθετο γιατι πολυ απλα αυτους τους συμφερει να κανεις νεα συνδεση !!

 

Περιμενω και εγω μια επιδοτηση απο τον βασικο αριθμο μου στις 20/1 και εχω τους ιδιους λογαριασμους με τους δικους σου αλλα με vf 240 + βραδινες κλησεις.! :rolleyes:

 

Σου προτεινω να κανεις αλλαγη πακετου στο 240! Σε συμφερει και θα ανεβει κι αλλο η επιδοτηση..!

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες προφανώς θέλουν να μας τα πάρουν, και εδώ συμφωνούμε. Αλλά η voda το κάνει λίγο πιο "κομψά" σε σχέση με την ΤΙΜ...
:lol: :lol: :lol:

 

Το vodafone best friends με πάγιο 25€ επιπλέον το θεωρείς κομψό;;;;

 

Η το ότι στο οικογενειακό για 250λεπτά εδοοικογενειακών ζητάει 14€ ακόμα όταν σε ΤΙΜ και COTE τα έχεις τσάμπα;;;

 

Μάλλον το κομψό αναφέρεται στις ωραίες διαφημίσεις :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω να κανεις αλλαγη πακετου στο 240! Σε συμφερει και θα ανεβει κι αλλο η επιδοτηση..!

 

Να σαι καλά DJ_TEO... με είχε πιάσει ανυπομονησία και ήμουν έτοιμος να κάνω νέα σύνδεση, αλλά με αυτά που μου έγραψες αξίζει να περιμένω. Έχω βάλει στο στόχαστρό μου το ΝΟΚΙΑ 7710 και μου πέφτει λίγο αλμυρούτσικο (470 ευρώ περίπου). Αν πάει γύρω στα 300 κάτι γίνεται. :)

Δεν ξέρω αν θα το κάνω στα 240 λεπτά (το σκέφτομαι σοβαρά πάντως), αλλά λέω να βάλω τα 50 sms. Θα μετρήσει άραγε υπέρ μου ή δεν παίζει ρόλο;

Και κάτι τελευταίο... γιατί μου είπαν τέλος Δεκεμβρίου ότι θα ξέρω για την επιδότηση; Η γυναίκα μου την έμαθε 20 μέρες πριν το τέλος, εγώ γιατί να περιμένω να φτάσει 2 εβδομάδες πριν για να την μάθω;

ΚΑΛΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα κεφαλαία αλλά όντως θέλω να φωνάξω:

 

20 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΠΟ 180 ΣΕ 240

 

θα τρελλαθούμε εντελώς. Ανθρωπο να έστελναν από εδώ με τα πόδια να πάει Αγγλία και να παραδώσει το αίτημα μου στη βασίλισσα, πιο γρήγορα θα γινόταν!!!!!!!!!!! Ημαρτον!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα κεφαλαία αλλά όντως θέλω να φωνάξω:

 

20 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΠΟ 180 ΣΕ 240

 

θα τρελλαθούμε εντελώς. Ανθρωπο να έστελναν από εδώ με τα πόδια να πάει Αγγλία και να παραδώσει το αίτημα μου στη βασίλισσα, πιο γρήγορα θα γινόταν!!!!!!!!!!! Ημαρτον!!!!!!!!!!!!!!

 

 

αδικα φωναζειςςςςςςςςς!!!

 

Ειναι διαδικαστικο το θεμα! Χρειαζεται πολλες διαδικασιες για να γινει αυτη η αλλαγη ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ στο θέμα της κομψότητας. Υπάρχουν διάφορα πακέτα, αν δεν σε καλύπτουν δεν τα παίρνεις, είναι απλό. Τουλάχιστον όμως δεν θα έχεις να ανησυχείς αν αυτό το μήνα οι κλήσεις προς Q προσμετρώνται στον προαγορασμένο χρόνο ομλίας ή όχι!

Κάτι άλλο σημαντικό:Απ'όσο έχω καταλάβει στν βόνταφον πια συμφέρει να κάνεις αναβάθμιση και όχι νέο συμβόλαιο. Αυτό είναι ένα πολύ θετικό βήμα προς την εξυγίανση των συνδέσεων και τον περιορισμό των "ανακυκλωμένων" συμβολαίων στο κυνήγι της επιδότησης...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Απαντας σε μένα?

 

Απαντάει σε ποστ της προηγούμενης σελίδας, όχι σε σένα! Σχετικά με το δικό σου θέμα, όσες φορές έκανα αλλαγή προγράμματος στη vodafone (τηλεφωνικά) μέσα στον τελευταίο ενάμιση χρόνο, η αλλαγή γινόταν μέσα σε 3-4 μέρες... Το 20 εργάσιμες ίσχυε παλιότερα... Εσύ ζήτησες αλλαγή και καθυστέρησε τόσο πολύ;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι έγινε στις 29/11 και ακόμα περιμένω!

 

Κάνε ένα τηλέφωνο στο 13830 γιατί μπορεί να έχει γίνει η αλλαγή και απλά να μην έχει έρθει το ενημερωτικό μήνυμα... συμβαίνει μερικές φορές!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τόση τεχνολογία και αναγκάζεσαι να μιλήσεις με άνθρωπο για να βγάλεις άκρη... Κρίμα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwthsw kati: se ligo kairo logw ananewshs 8a exw logika mia kapoia epidothsh. to 8ema einai an mou aresei kapio kinito to opoio kykloforei kai se kanonikh morfh alla kai se live egw eimai anagasmenos na parw to live h mporw na to parw unbranded?
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwthsw kati: se ligo kairo logw ananewshs 8a exw logika mia kapoia epidothsh. to 8ema einai an mou aresei kapio kinito to opoio kykloforei kai se kanonikh morfh alla kai se live egw eimai anagasmenos na parw to live h mporw na to parw unbranded?

 

Θα μπορέσεις να πάρεις μόνο τη live έκδοση! Στα vodafone shop όταν μια συσκευή βγαίνει και σε live, δεν υπάρχει διαθέσιμη η κανονική έκδοση...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...