Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

euxaristw gia thn apanthsh.Ligo ntavatziliki mou fenete omws auto pou kanoun me tin epidothsh.to kanei mono h voda h kai oi alles etairies?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να προσθέσω ότι μια καλή λύση αν θες να διαθέσεις λίγο περισσότερα χρήματα είναι να πάρεις μια symbian συσκευή, εκεί δεν έχουν κάνει τις κάκιστες τροποποιήσεις που γίνονται σε απλές. Και σε symbian όλα μπορούν εύκολα να παραμετροποιηθούν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Mια απ τα ιδια,πηγα την δευτερα να αλλαξω προγραμμα(απο 120 σε 240 +50 sms ) σε 20 μερες...

3 κλικ ειναι και θελουν 20 μερες.

ΑΠΛΑ Ε Λ Ε Ο Σ

 

Οσο για την επιδοτηση μου δινουν μετα απο 1 χρονο με λογαριασμους(minimum 70€ -maximum 240€) μου δινουν 100 € για απλη συσκευη και αλλα 100€ για καποιες 3G συσκευες..

Μπα ευχαριστω..θα ενωσω της 2 επιδοτησεις απο τα νουμερα μου να παρω τσαμπε το Ρ990!!!

 

*Ενω ειχα αποφασισει να αλλαξω δυκτιο,δεν το εκανα...σκεφτηκα της επιδοτησεις που θα τους χαριζα

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ευρώ είναι σίγουρα συμβολικά (και δυστυχώς και οι άλλες εταιρείες κάπου εκεί κινούνται) αλλά τα 100 έξτρα για 3G δεν είναι άσχημα. Αν πχ σε αφήνουν να πάρεις το Ν70 σε live (με ελάχιστες διαφορές από το μη live), αξίζει... Εκτός αν τα έξτρα 100 ισχύουν μόνο για sharp κτλ.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

20 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΠΟ 180 ΣΕ 240

Όταν είχα κάνει μετατροπή απο 120 στο 180 μπου έγινε την ίδια μέρα και μαλιστα τηλεφωνικά. Τι άλλαξε τώρα?

 

Ποιός είναι ο καλύτερος χρόνος για να κάνεις αλλαγή προγράμματος? (Θέλω μεταβήβαση απο 180 στο 240). Στην αρχή ή στο τέλος κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ευρώ είναι σίγουρα συμβολικά (και δυστυχώς και οι άλλες εταιρείες κάπου εκεί κινούνται) αλλά τα 100 έξτρα για 3G δεν είναι άσχημα. Αν πχ σε αφήνουν να πάρεις το Ν70 σε live (με ελάχιστες διαφορές από το μη live), αξίζει... Εκτός αν τα έξτρα 100 ισχύουν μόνο για sharp κτλ.

Tα 100€ εξτρα για 3G συσκευες ειναι για την v800 ,καποια motorola

και για το κ750...

Βασικα θα κρατησω την επιδοτηση και αυτη και την αλλη πουθ θα βγει απ το δευτερο νουμερο για να παρω πιο φτηνα το Ρ990 :rolleyes: :p :happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Tα 100€ εξτρα για 3G συσκευες ειναι για την v800 ,καποια motorola

και για το κ750...

Βασικα θα κρατησω την επιδοτηση και αυτη και την αλλη πουθ θα βγει απ το δευτερο νουμερο για να παρω πιο φτηνα το Ρ990 :rolleyes: :p :happy:

 

Σιγουρα για K750?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην δικια μου επιδοτηση ηταν μεσα στης συσκευες τα V800, Motorola (καποια μοντελα δεν τα θυμαμαι)και το Κ750.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ελα Αλέκο, κατάφεραν να μου κάνουν την αλλαγή εχθές 20/12. Πάνω από 20 ημερολογιακές αλλά κάτω από 20 εργάσιμες! Αυτοί πέρασαν και τον πΟΤΕ !!!
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την επιδοτηση

καποιος γνωστος μου με λογαριασμους περιπου 30 ευρω τον μηνα (νομιζω με V120) του ειπαν για επιδοτηση 100 ευρω

αλλα η επιδοτηση ηταν διαφορετικη για διαφορετικα κινητα

με αλλα λογια δεν υπηρχε ουτε ενα κινητο που να μπορουσες να παρεις χωρις να πληρωσεις μια καποια διαφορα πχ για τα καλα τηλεφωνα των 300 ευρω τα επερνε 200 ενω τα απλα τηλεφωνα με 110 ευρω του ζηταγαν περιπου 60

τι γνωριζεται για αυτο; εγω νομιζα οτι ειναι σταθερο το ποσο οποια συσκευη και να διαλεξεις

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ.ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ.ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.

 

 

Δεν νομίζω. Για 3G μπορείς να πάρεις και 80 ευρώ επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Π.χ. στο πρόγραμμα 240 αν συνεχίσεις για 2ο χρόνο το πάγιο πέφτει κατά 4,20 Χ 12 Χ 19%= 60 ευρώ περίπου συν (και συμαντικότερο) δεν αλλάζεις αριθμό. Οπότε φαινομενικά συμφέρει να κάνεις νέα σύνδεση, προσωπικά για μένα όμως δεν κερδίζεις τίποτα το σπουδαίο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Για 3G μπορείς να πάρεις και 80 ευρώ επιπλέον.

και 100€ (τοσο εχω για μερικες 3g..):D :lol: :p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

H extra επιδοτηση ισχυει για αγορα 3g συσκευων και οχι για το Κ750 (που δεν ειναι 3g).Τα αιτηματα αλλαγης προγραμματος σε καταστημα παιρνουν απο 3 μεχρι 20 εργασιμες(1 μηνα δηλ),απο 13830 το ιδιο αν και συνηθως το πραγματοποιουν γρηγοροτερα (μερικες φορες ομως παρατηρειται να ξεχνα ο συνδρομητης καποιες υπηρεσιες (επικοινωνια μεσω τηλεφωνου γαρ...).Οι επιδοτησεις βγαινουν καθε τελος συνηθως του μηνα για αυτους που δικαιουντε δηλ,υπαρχουν πολλοι λογοι για το καθε ποσο επιδοτησης(εισερχομενες εξερχομενες,παγιο,υπηρεσιες,χρονια συνδρομητης με το ιδιο νουμερο,3g συσκευες,αλλαγη προγραμματος ταυτοχρονα με την επιδοτηση-ανανεωση του συμβολαιου εφοσον φυσικα εχει βγει προσφορα απο την εταιρια..)Σε καθε αλλαγη προγραμματος μετραει η διαφορα παγιου απο το ενα στο αλλο πχ.μεταφορα απο vod120(παγιο 1ου χρονου 18.5 + φπα+τελη συνδρομητων σε vod240+βραδινες κλησεις +50 sms 29,5+7,5+3,5+φπα +τ τελη συνδρομητων) εχει να κανει με το ποτε γινεται η αλλαγη και ποτε εκδιδεται ο λογαριασμος τον καθε μηνα.Σε μια αλλαγη μπαινει μεγαλυτερο λοιπον παγιο για τον 1ο λογαριασμο αλλα οταν κλησεις την γραμμη σου επιστρεφεται οποια διαφορα.Χρονια πολλα σε ολους και οποιες αποριες ευχαριστως να βοηθησω.
smoke 2 joints...
Link to comment
Share on other sites

H extra επιδοτηση ισχυει για αγορα 3g συσκευων και οχι για το Κ750 (που δεν ειναι 3g).

Ο υπαλληλος το ειπε...αλλα αντε να του αποδειξεις τι ειναι τι...

Απλα μου λενε

-Κυριε εχετε αλλα 100€ επιδοτηση για 3g κινητα

-Ολα τα 3g κινητα?

-Οχι αυτα εδω και μου δειχνει τα κινητα που εγραψα πιο πανω...

 

Αυτος το θεωρει 3g..οποτε τι να του πω..(βιαζομουνα κιολας):p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη κάτι μυστήριο :blink: πήρα τηλ στο 13830 για να κάνω αίτηση αλλαγής προγράμματος χρήσης (από 120 σε 10) και μετά από ακριβώς 5 λεπτά μου ήρθε sms το οποίο έλεγε ότι η αλλαγή έχει πραγματοποιηθεί. :blink: :X Πήρα ξανά τηλ για να το εξακριβώσω και όντως είχε γίνει η αλλαγή. Μια ερώτηση προς όσους γνωρίζουν. Ο χρόνος ομιλίας (50 λεπτά) που είχε περισέψει από το πρόγραμμα 120 (του Δεκεμβρίου) θα μεταφερθεί στο νέο πρόγραμμα χρήσης και θα μπορέσω να τον αξιοποιήσω μέχρι τέλος του μήνα (Δεκέμβριος) ή θα τον χάσω; Μεταφέρεται και προστίθεται στα 10 λεπτά του καινούργιου προγράμματος χρήσης; Όποιος γνωρίζει παιδιά ας με ενημερώσει please. Ευχαριστώ :D
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών έχει βελτιωθεί πάρα πολύ!!! Έκανα αίτηση για αλλαγή συμβολαίου να μου το κάνουν απο 60 σε 120 και μου είπε ότι σε 3 μέρες θα γίνει!!! ενω για να μου βάλουν τα 50 μηνύματα τους είχε πάρει 1 μήνα :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη κάτι μυστήριο :blink: πήρα τηλ στο 13830 για να κάνω αίτηση αλλαγής προγράμματος χρήσης (από 120 σε 10) και μετά από ακριβώς 5 λεπτά μου ήρθε sms το οποίο έλεγε ότι η αλλαγή έχει πραγματοποιηθεί. :blink: :X Πήρα ξανά τηλ για να το εξακριβώσω και όντως είχε γίνει η αλλαγή. Μια ερώτηση προς όσους γνωρίζουν. Ο χρόνος ομιλίας (50 λεπτά) που είχε περισέψει από το πρόγραμμα 120 (του Δεκεμβρίου) θα μεταφερθεί στο νέο πρόγραμμα χρήσης και θα μπορέσω να τον αξιοποιήσω μέχρι τέλος του μήνα (Δεκέμβριος) ή θα τον χάσω; Μεταφέρεται και προστίθεται στα 10 λεπτά του καινούργιου προγράμματος χρήσης; Όποιος γνωρίζει παιδιά ας με ενημερώσει please. Ευχαριστώ :D

 

Ε οχι αυτο ειναι Τ Ρ Ε Λ Ο.

Πηρα τηλ σημερα για να δω ποτε θα γινει αυτη η ρημαδα η αλλαγη προγραμματος(απο 120 σε 240 +50sms ) και το σηκωσε μια @@@@@@ τηλεφωνητρια και με υφακι μου ειπε σε 20 μερες... και μου το εκλεισε...:mad: :mad: :mad:

 

Την αιτηση την εκανα 12/12/05 .

 

Υ.Γ Δεν τα πηρα με εσενα φιλε μου ,απλως ειναι απαραδεκτο για 3 κλικ στον υπολογιστη να βασανιζομαστε 20μερες και σε αλλους τυχερους σαν και εσενα να το τελειωνουν σε 5 λεπτα και σε ατυχους σαν και εμενα να κανουν 20 μερες...

 

Ν Τ Ρ Ο Π Η ΤΟΥΣ:mad:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Στις 15:34 έκανα την αίτηση και τώρα μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι η μεταφορά ολοκληρώθηκε :D
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Kαι ομως τωρα μου ηρθε μυνημα οτι εγινε και μενα η αλλαγη προγραμματος...

 

Αιτηση στης 12/12/05

Ειδα το post του zalaros που του εγινε σε 5 λεπτα..

Eιδα το post του lefklal επισης...

Τα πηρα στο κρανιο...τους πηρα τηλ τους τα χωσα οτι ειστε απαραδεκτοι κτλ κτλ κτλ...τα ακουσε για τα καλα μια τηλεφωνητρια...ξαναπηρε το ΑΦΜ μου και το αριθμο μου και voila... σε 10 λεπτα sms οτι αλλαχτηκε...

 

Μα καλα σαν το δημοσιο καταντησε και η vodafone??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το υστερογραφο ειναι η ουσια της επιδοτησης ! Θα εχεις πολυ καλη επιδοτηση απο 150 και πανω πιστευω εγω. Οταν με το καλο την παρεις να μας πεις. Στην Vodafone τωρα γι αυτο που ρωτησες συμφερει περισσοτερο να παρεις την επιδοτηση οχι καινουρια συνδεση. Στο καταστημα voda που θα πας θα σου πουν το αντιθετο γιατι πολυ απλα αυτους τους συμφερει να κανεις νεα συνδεση !!

 

Περιμενω και εγω μια επιδοτηση απο τον βασικο αριθμο μου στις 20/1 και εχω τους ιδιους λογαριασμους με τους δικους σου αλλα με vf 240 + βραδινες κλησεις.! :rolleyes:

 

Σου προτεινω να κανεις αλλαγη πακετου στο 240! Σε συμφερει και θα ανεβει κι αλλο η επιδοτηση..!

 

Φίλε ΤΕΟ επιστρέφω μερικές μέρες αργότερα για να σου πω τι έγινε (ελπίζω να μην απογοητευτείς).

Μαθαίνω τηλεφωνικά ότι η επιδότηση μου θα είναι απο 105 έως 145 ευρώ. Ξεπερνάω το αρχικό σοκ και πάω σε ένα Vodafone Shop. Δίνω τα στοιχεία μου και μου λένε ότι η επιδότηση είναι μόλις... 107 ευρώ και 47.5 επιπλέον αν πάρω συσκευή τρίτης γενιάς. Όμως σε αυτές που μου είπανε δεν υπήρχε το ΝΟΚΙΑ Ν70, αλλά κινητά απο όλες τις άλλες εταιρίες. Όπως σου είχα γράψει (και όπως μου είχες γράψει και εσύ), περιμένα η επιδότηση να είναι γύρω στα 150. Τελικά η επιδότηση ήταν μικρότερη και απο της γυναίκας μου. Ξέρεις τι σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή; Ότι μάλλον οι επιδοτήσεις πρέπει να βγαίνουν απο κανένα μηχάνημα σαν αυτά του ΚΙΝΟ, στην τύχη δηλαδή. :mad:

 

Μετά απο όλα τα παραπάνω τους είπα να διακόψουν την σύνδεση μου και τελικά έκανα μια καινούργια με βαριά καρδιά (αν και τα προγράμματα της Voda μου ταιριάζουν γάντι). Το Ν70 απο 525 ευρώ, το πήρα 293 στο Voda240, και απο τον άλλο μήνα θα αλλάξω το πρόγραμμα στα 120 (μου είπαν ότι γίνεται σε 1 μήνα απο την αρχή της σύνδεσης).

Γλίτωσα άλλα 40 ευρώ σχεδόν, βγάζοντας και την πιστωτική της Vodafone την οποία επίσης μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω μετά απο έναν μήνα.

 

Το συμπέρασμα είναι - κατά τη γνώμη μου - ότι ένας άνθρωπος που θέλει να διατηρήσει τον αριθμό του (όχι σαν εμένα που δεν έχω πρόβλημα), δεν μπορεί να το κάνει πέφτοντας θύμα των ηλίθιων επιδοτήσεων που πρέπει να βγαίνουν απο ηλίθια μυαλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΤΕΟ επιστρέφω μερικές μέρες αργότερα για να σου πω τι έγινε (ελπίζω να μην απογοητευτείς).

Μαθαίνω τηλεφωνικά ότι η επιδότηση μου θα είναι απο 105 έως 145 ευρώ. Ξεπερνάω το αρχικό σοκ και πάω σε ένα Vodafone Shop. Δίνω τα στοιχεία μου και μου λένε ότι η επιδότηση είναι μόλις... 107 ευρώ και 47.5 επιπλέον αν πάρω συσκευή τρίτης γενιάς. Όμως σε αυτές που μου είπανε δεν υπήρχε το ΝΟΚΙΑ Ν70, αλλά κινητά απο όλες τις άλλες εταιρίες. Όπως σου είχα γράψει (και όπως μου είχες γράψει και εσύ), περιμένα η επιδότηση να είναι γύρω στα 150. Τελικά η επιδότηση ήταν μικρότερη και απο της γυναίκας μου. Ξέρεις τι σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή; Ότι μάλλον οι επιδοτήσεις πρέπει να βγαίνουν απο κανένα μηχάνημα σαν αυτά του ΚΙΝΟ, στην τύχη δηλαδή. :mad:

 

Μετά απο όλα τα παραπάνω τους είπα να διακόψουν την σύνδεση μου και τελικά έκανα μια καινούργια με βαριά καρδιά (αν και τα προγράμματα της Voda μου ταιριάζουν γάντι). Το Ν70 απο 525 ευρώ, το πήρα 293 στο Voda240, και απο τον άλλο μήνα θα αλλάξω το πρόγραμμα στα 120 (μου είπαν ότι γίνεται σε 1 μήνα απο την αρχή της σύνδεσης).

Γλίτωσα άλλα 40 ευρώ σχεδόν, βγάζοντας και την πιστωτική της Vodafone την οποία επίσης μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω μετά απο έναν μήνα.

 

Το συμπέρασμα είναι - κατά τη γνώμη μου - ότι ένας άνθρωπος που θέλει να διατηρήσει τον αριθμό του (όχι σαν εμένα που δεν έχω πρόβλημα), δεν μπορεί να το κάνει πέφτοντας θύμα των ηλίθιων επιδοτήσεων που πρέπει να βγαίνουν απο ηλίθια μυαλά.

 

εγω θα μαθω σημερα την επιδοτηση. Εχω τον ιδιο αριθμο απο τον αυγουστο του 2003 στην ΤΙΜ και 1 χρονο πριν εκανα φορητοτητα στη vodafone.! Δεν υπαρχει περιπτωση να τον αλλαξω! Θα σου γραψω τι ποσο μου ειπαν. :O

Link to comment
Share on other sites

εγω θα μαθω σημερα την επιδοτηση. Εχω τον ιδιο αριθμο απο τον αυγουστο του 2003 στην ΤΙΜ και 1 χρονο πριν εκανα φορητοτητα στη vodafone.! Δεν υπαρχει περιπτωση να τον αλλαξω! Θα σου γραψω τι ποσο μου ειπαν. :O

 

OK, περιμένω να μου πεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...