Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα..Μιλαω και με βοντα αρκετα αφου η μαμα μου εχει βοντα...Τωρα εχω και καποιους αλλους αριθμους που επαιρνα πολυ συχνα αλλα 3-4 ηταν...Μακαρι να ειναι 150 γιατι για live μετα θα ειναι 250 :p Παρολο που δεν θελω live δε με χαλαει :D Παντως νομιζω οτι περισσοτερο μιλαω με αλλα δικτυα (cote λογω κολλητου και "κολλητης" :p )

 

υ.γ Παντως τα 75€/μηνα δεν ειναι απολυτα.Ναι μεν δεν εχει πεσει κατω απο 60€ αλλα ειχα peak λογαριασμους 250€,150€,100€..Τετοια..Τα αλλα ηταν 80αρια και 70αρια.. :p

 

Ειναι πολυ καλοι οι λογαριασμοι σου!

 

Οταν παιρνεις οποιαδηποτε vodafone live συσκευη ειναι +100 ευρω η επιδοτηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ετσι εχω καταλαβει..Η μανα μου ειχε 120€ και πηρε μια live συσκευη και ενω ειχαμε υπολογισει να δωσουμε 140€ δωσαμε μολις 30€ :p Φυσικα μειναμε καπως ετσι-> :eek: Anyway και απο αλλους εχω ακουσει οτι για λαιβ το ποσο της επιδοτισης ειναι +100€ :) Το θεμα ειναι οτι εαν δεν μιλαω με voda αρκετα Los poulos..100€ :(
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, αν κάποιος υποθετικά έχει επιδότηση 100 ευρώ και θελήσει να αγοράσει συσκευή Vodafone Live, η επιδότησή του γίνεται αυτόματα 200 ευρώ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλώς οι v.live+3G v.live συσκευές λόγω του ότι θέλουν να τις προωθήσουν,τις δίνουν φθηνότερα και ειδικά τις πιο καινούριες..
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Και μετά μένει ο κόσμος χωρίς δίκτυο και ψάχνεται (αν δεν έχει γυρίσει -αν ρυθμίζεται- το κινητό του σε 2ης γενιάς δίκτυο) !!! Άσε που αποφορτίζουν με αυτό τον τρόπο το δίκτυο 2ης γενιάς... Πρόστυχη κίνηση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Σημερα εμαθα την επιδοτηση μου..Ειναι 145€.Το Κ750 συγκεκριμενα μου το δινουν με 219€ απο 364€.Καλα ειναι.. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Σημερα εμαθα την επιδοτηση μου..Ειναι 145€.Το Κ750 συγκεκριμενα μου το δινουν με 219€ απο 364€.Καλα ειναι.. :)

 

 

Αν μπορέσεις να μου πείς περίπου τι πόσα είχες στους λογαριασμούς σου !

Για να δουμε αν ειναι καλη η επιδοτηση !!! Περιμενω και εγω επιδοτηση και ανησυχω!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εκανα μεγαλους σχετικα λογαριασμους...Ανω των 70€ καθε μηνα.Εκανα ομως και 240,136,120 στη σειρα τους τελευταιους μηνες και βοηθησε :p Παντως το Κ750 που ηθελα να παρω δεν το εχουν πουθενα και το περιμενουν λεει απο Σεπτεμβριο...
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..λοιπον,μου συμβαινει κατι πολυ παραδοξο.εχοντας επιδοτηση 155ευρο και σε συνδιασμο τις προσφορας αυτης της περιοδου για τα 3g κινητα,κατεληξα πως καλυτερη επιλογη για τα δικα μου,υποκειμενικα κριτηρια,ειναι το k-600i sony ericsson 3g.το προβλημα ειναι πως σε κανενα vodafon καταστημα της πολης μου,ουτε στο e-shop της vodafon,ουτε στο τηλεφωνο εξυπηρετησης στα κεντρικα,δεν εχουν ιδεα καν πως υπαρχει.γνωριζοντας μονο για την εκδοση vodafon live του κινητου,το v-600i,που δεν θελω εξαιτιας της φορτομενης με αχρηστα,μνημης του με κλειδωμενα vodafon 'καλουδια',και επισης απο αποψη ομορφιας.συμφωνοι αν θελουν να το προωθησουν αλλα...το παραδοξο..πως απο αλλα καταστηματα(γερμανος) μου δινουν την επιλογη να διαλεξω το k-600i σε vodafon συνδεση και χρηση της μειωμενης τιμης της προσφορας για τα 3g αλλα μονο για καινουργια συνδεση.πως ειναι δυνατον;τι να κανω;υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να το φερουν και στα vodafon,δηλαδη να περιμενω;και κατι ακομα ,ξερει κανεις ποτε περιπου θα τελιωσει η προσφορα για τα 3g.σας κουρασα,ευχαριστω εκ των πρωτερον
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα 3G λογικά θα συνεχιστεί μιας και σκοπός της ΒΟΝΤΑ είναι να διπλασιάσει τους χρήστες κινητών τρίτης γενιάς.

Όσον αφορά το V600, γνώμη μου είναι να μην περιμένεις μιας και το κινητό δεν αξίζει και πολύ. Έχει κάποια σημαντικά μειονεκτήματα όπως η μη υποστήριξη κάρτας μνήμης. Γιατί δεν κοιτάς το V800? Νομίζω ότι και αυτό το δίνουν σε καλή τιμή.

Ελπίζω να σε βοήθησα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορούμε να περιμένουμε να δώσουν πιο λογικές τιμές στη βιντεοκλήση...

Άλλωστε τί τη θέλουμε; Σε ελάχιστες περιπτώσεις είναι επιθυμητή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορούμε να περιμένουμε να δώσουν πιο λογικές τιμές στη βιντεοκλήση...

Άλλωστε τί τη θέλουμε; Σε ελάχιστες περιπτώσεις είναι επιθυμητή...

Φίλε, μήπως είσαι ...λίγο εκτός θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Phga sth Vodafone shmera logw oti ekleisa 1 xrono k moy dinei epidothsh 214 euros gia syskevh 3G ths sony ericsson.stis ypoloipes syskeves moy dinei 114 euros.Skeftomai na parw to v600i 3G.to exei 304 euros dld to pairnw me 90 euros.8a paw trith apogevma pali.logika afto 8a parw.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μήπως είσαι ...λίγο εκτός θέματος;

 

Αυτά παθαίνει κανείς όταν έχει ανοιχτά πολλά παράθυρα!!! Το σχόλιο πήγαινε στη μείωση τιμών στις βιντεοκλήσεις!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρζει κανεις τι επιδοτηση δικαιουται κανεις στο οικογενειακο προγραμμα 720 της voda?
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6230i/2.0 (03.40) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Γνωρζει κανεις τι επιδοτηση δικαιουται κανεις στο οικογενειακο προγραμμα 720 της voda?

 

H epidotisi einai 180 euro + fpa gia tin kyria grammi kai apo 40 euro + fpa gia tin kathe prostheti

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6230i/2.0 (03.40) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

H epidotisi einai 180 euro + fpa gia tin kyria grammi kai apo 40 euro + fpa gia tin kathe prostheti

 

Να σε καλα ρε φιλε και κατι τελευταιο αν ξερεις μπορω να αξιοποιησω την επιδοτηση ολων για την αγορα μιας συσκευης?

Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα ρε φιλε και κατι τελευταιο αν ξερεις μπορω να αξιοποιησω την επιδοτηση ολων για την αγορα μιας συσκευης?

 

Ναι, στο οικογενειακό πακέτο, όπως και στα εταιρικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συνολική επιδότηση μόνο για μία συσκευή, ή για δυο κλπ...

 

Κάνοντας δηλαδή ένα οικογενειακό στο 720 με 4 γραμμές, μπορείς να πάρεις μία συσκευή με επιδότηση 300 ευρώ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχθες επιτελους σταματησα το συμβολαιο μου με την Vodafone.

Ειχα επιδοτηση 110 ευρω (μετα απο 2 χρονια και λογαριασμους της ταξης των 40-80ευρω και ενω πριν λιγουσ μηνες ηταν 140ευρω) και πηγα να αλλαξω την συσκευη μου με αλλαγη προγραμματος απο τα 120 στα 240 λεπτα, και μαλιστα ειχα παει πριν λιγουσ μηνες απο τα 60 στα 120.

 

ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΘΕΪΚΟ:

για την συσκευη που θελετε πρεπει να πληρωσετε στα 240λεπτα 100ευρω, ενω αν κανετε καινουρια συνδεση 75ευρω. :shock: :shock: :shock:

Τους λεω μην μου δωσετε επιδοτηση καθολου και αφηστε το στην τιμη που θα το επερνε οποιοσδηποτε!

Δεν γινετε πρεπει να κανετε καινουρια συνδεση.

Οποτε τους λεω ζητατε να σας δωσω 25 ευρω παραπανω για να κρατησω το νουμερο μου.

Οχι μπορειτε να το κανετε καρτοκινητο και να εχετε δυο.

Ναι αλλα ετσι παλι θα πληρωνω παραπανω παγιο τον πρωτο χρονο και και και....

Ναι αλλα ετσι ειναι δεν μπορουμε να κανουμε κατι......

Μπορω εγω ομως και με τον ιδιο αριθμο!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ............................

 

και μετα απο 5min ειμουνα στο πλαισιο για φορητοτητα σε Cοsmote και με το ιδιο νουμερο τιμη συσκευης παλι 75ευρο + 17 για φορητοτητα!

 

Το να πω πως ειναι ΧΑΖΟΙ νομιζω προσβαλω τους χαζους....

Δεν πειραζει ομως και αλλες εταιριες ηταν τοσο μεγαλες και εκλεισαν σε μια νυχτα... αν δεν αλλαξουν μυαλα μαλλον θα εχουν την ιδια τυχη και αυτοι.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το έχετε καταλάβει ότι αν δεν παίρνετε την σωστή επιδότηση στην εταιρία σας μπορείτε να αλλάξετε σε οποιαδήποτε από τις 3 με φορητότητα μιας και οι τρεις έχουν περίπου ακριβώς ίδια τιμολόγια. Το κόστος είναι μόνο 20 ευρώ και όλα τα διαδικαστικά γίνονται εντελώς αυτόματα. Ειδικά στο 120 που η διαφορά του πρώτου από το δεύτερο χρόνο είναι μόλις 1,5 ευρώ σε πάγιο.... Μην είστε χαζοί, για όσο διάστημα κρατήσουν τις επιδοτήσεις....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ τον Φεβρουάριο κλείνω χρόνο στην vοdafone και απογοητευτηκα με όσα διάβασα.Ειχα ρώτησει σε καταστημα vodafone και ο υπάλληλος μου ειχε πει οτι θα βγούν σιγούρα 100 e με λογαριασμούς γύρω στα 30-40e στο voda120 και οτι απο 95-100e ξεκινάνε οι επιδοτήσεις.

Στην τύχη το είπε ή εχει αλλάξει η πολιτική της vodafone?

Απο οτι διαβασα εδώ να περιμένω γύρω στα 80e?

A και θέλω επίσης να ρωτήσω αν το γυρίσω σε 240 το Φεβρούαριο θα βγεί παραπάνω επιδότηση?Και θα έχω μειώμενο παγίο απο κει και περα?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις σκοπό να αγοράσεις συσκευή της προκοπής τότε δεν συμφέρει καμμία επιδότηση γιατι με νέα σύνδεση σου ερχεται φθηνότερα(ετσι το εχουν κανονισμενο).Αν τώρα θέλεις μια συσκευή της πλάκας υπάρχουν κάποιες προτάσεις.Εγώ με λογαριασμούς της τάξεως των 80 και 90 ΕΥΡΩ τό μηνα η επιδότηση ήταν 107 ΕΥΡΩ.Εδωσα άλλα 43 ΕΥΡΩ και πήρα το ΜΟΤΟΡΟΛΑ το V-550.Μόνον ετσι συμφέρει η επιδότηση για να συνεχίσεις και στο μειωμένο πάγιο της δεύτερης χρονιάς.Αντί να αφαιρούν την επιδότηση από το κόστος της συσκευής σε συγκεκριμμένο πρόγραμμα την αφαιρούν από το κόστος της συσκευής μετρητοίς.ΕΞΥΠΝΟΙ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι από τότε που έγινε η φορητότητα με επιδότηση και στα συμβόλαια αυξήθηκαν αισθητά οι επιδοτήσεις για αναβάθμιση και μειώθηκαν οι επιδοτήσεις για νέες συνδέσεις και δε συμφέρει η αλλαγή αν προσθέσουμε και τα 20€ της φορητότητας και τα αυξημένα πάγια του πρώτου έτους. Με λογαριασμούς 25-30€ είχα επιδότηση 105€, όσες συσκευές ρώτησα μου έρχονταν φθηνότερες με την επιδότηση μου απ΄ότι με νέα σύνδεση. Πχ. το W800 έβγαινε στα 274€ ενώ με νέα σύνδεση έβγαινε 285€ και το Ν70 έβγαινε 379€ ενώ με νέα σύνδεση 390€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...