Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το συμπέρασμα είναι - κατά τη γνώμη μου - ότι ένας άνθρωπος που θέλει να διατηρήσει τον αριθμό του (όχι σαν εμένα που δεν έχω πρόβλημα), δεν μπορεί να το κάνει πέφτοντας θύμα των ηλίθιων επιδοτήσεων που πρέπει να βγαίνουν απο ηλίθια μυαλά.

 

Δυστυχώς φίλε μου αυτό είναι μια μεγάλη ψευδαίσθηση. Νομίζεις οτι κερδίζεις 100 Ευρώ παραπάνω με το να κάνεις μια κανούργια σύνδεση, αλλά τα 50-60 θα τα χάσεις από την μείωση του παγίου του δευτερου χρόνου που ΔΕΝ θα πάρεις. Να προσθέσω και το κόστος να ενημερώσεις όλους του φίλους/συγγενείς/συνεργάτες και μαπα το πεπόνι, το ίδιο έρχεται και τσάμπα η ταλαιπωρία. Απλά ο περισσότερος κόσμος δεν το σκέφτεται μακροπρόθεσμα τι όφελος έχεις αλλά το πόσο πληρώνει εκείνη την στιγμή κατά την σύνδεση.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πέσ'τα T-mobile, ηλίθια επιδότηση είναι όταν χάνεις τον παλιό σου αριθμό για να πάρεις νέο και να κερδίσεις το 'καροτάκι' της επιπλέον χρηματικής επιδότησης!
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά όσο υπάρχει κόσμος που κόβει τη σύνδεση για να κάνει μια νέα για λίγα ευρώ παραπάνω επιδότηση (στην πράξη χάνει το μειωμένο πάγιο οπότε είναι ακόμα λιγότερα), δεν πρόκειται να ωριμάσει η αγορά ούτε να σέβονται όπως πρέπει οι εταιρείες τον συνδρομητή, ειδικά όποιον έχει χρόνια σε ένα δίκτυο...

Μια καλή κίνηση εκ μέρους των δικτύων θα ήταν να μειώνουν και άλλο το πάγιο, μετά το 2ο χρόνο. Ακόμα και με μια μικρή μείωση, θα σκεφτεί κάποιος να φύγει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά όσο υπάρχει κόσμος που κόβει τη σύνδεση για να κάνει μια νέα για λίγα ευρώ παραπάνω επιδότηση (στην πράξη χάνει το μειωμένο πάγιο οπότε είναι ακόμα λιγότερα), δεν πρόκειται να ωριμάσει η αγορά ούτε να σέβονται όπως πρέπει οι εταιρείες τον συνδρομητή, ειδικά όποιον έχει χρόνια σε ένα δίκτυο...

Μια καλή κίνηση εκ μέρους των δικτύων θα ήταν να μειώνουν και άλλο το πάγιο, μετά το 2ο χρόνο. Ακόμα και με μια μικρή μείωση, θα σκεφτεί κάποιος να φύγει...

Αντιθέτως η VODAFONE ανακοίνωσε ότι από 9 Ιανουαρίου καταργείτε το πάγιο 2ου έτους σε όλες τις νέες συνδέσεις

δηλαδή Πρόγραμμα 120 .... 1ος χρόνος 18,5 δεύτερος 18,5 ...............

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως η VODAFONE ανακοίνωσε ότι από 9 Ιανουαρίου καταργείτε το πάγιο 2ου έτους σε όλες τις νέες συνδέσεις

δηλαδή Πρόγραμμα 120 .... 1ος χρόνος 18,5 δεύτερος 18,5 ...............

 

μονο η voda ;;;;;

 

Για τις άλλες δύο ξέρεις κάτι;;

 

Αν και φαντάζομαι ότι η κλίκα θα έχει συμφωνήσει :mad:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που επιμενω αλλα μου ειπε γνωστος προσφατα οτι η επιδοτηση ειναι διαφορετικη αναλογα το κινητο (και δεν αναφεροταν για 3g)

δηλαδη αν μου βγει επιδοτηση 100ευρω μπορω να παω και να αγορασω ενα τηλεφωνο με κοστος 100ευρω χωρις να δωσω τιποτε επιπλεον;

 

οσον αφορα αυτο που αναφερθηκε για τον λογαριασμο τον δευτερο χρονο, αυτο δεν μπορει να το κανει ετσι απλα, εχει ηδη αρκετους συνδρομητες που εχουν υπογραψει συμβολαιο με συγκεκριμενους κανονες, περαν αυτου δεν βρισκω πουθενα τετοια ανακοινωση

 

Η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ.ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

μονο η voda ;;;;;

 

Για τις άλλες δύο ξέρεις κάτι;;

 

Αν και φαντάζομαι ότι η κλίκα θα έχει συμφωνήσει :mad:

Δεν ξέρω τίποτα περισότερο

Αλλά διάβασα την ανακοίνωση της VODAFONE στην εφημερίδα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως η VODAFONE ανακοίνωσε ότι από 9 Ιανουαρίου καταργείτε το πάγιο 2ου έτους σε όλες τις νέες συνδέσεις

δηλαδή Πρόγραμμα 120 .... 1ος χρόνος 18,5 δεύτερος 18,5 ...............

Τι αηδία είναι πάλι αυτή;

Μάλλον δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η φορητότητα και δεν νιώθουν καθόλου απειλή από εκεί...

Βλέπω να τις κόβουν σιγά σιγά και τις επιδοτήσεις και να αυξάνουν και τα τιμολόγια (χωρίς συνεννόηση βέβαια γιατί ως γνωστόν οι ελληνικές εταιρείες δρουν τελείως ανεξάρτητα η μία από την άλλη)...

 

Τώρα που η κλίκα καταβρόχθησε και την Q δεν μας σώζει τίποτα, και η ΕΕΤΤ βέβαια αγρόν αγοράζει...

 

Μακάρι να έρθει κατά τα μέρη μας κανένας MVNO (Στέλιο ακούς; ) μήπως και δούμε καμμιά άσπρη μέρα...

#@&*^ την κλίκα μας μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τίποτα περισότερο

Αλλά διάβασα την ανακοίνωση της VODAFONE στην εφημερίδα.

 

Σου είναι εύκολο να κάνεις post την ανακοίνωση της voda στην οποία αναφέρεσαι; Είναι πολύ σημαντικό και καθόλου ευχάριστο! Και αν γίνει σίγουρα θα ακολουθήσουν τα άλλα δίκτυα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πέταξα την εφημερίδα. Ψάχνω στο site της VODAFONE και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Υπομονή όμως ισχύει από δευτέρα . Σίγουρα θα ανακοινωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.presspoint.gr κοιταξες;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το πάγιο δευτέρου καταργήθηκε για τα νέα οικογενειακά που ισχύουν απο 31/12.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το βρω ούτε στο presspoint. Πρέπει να μάθουμε περισσότερα. Ή να περιμένουμε. Το κακό είναι ότι, αν ισχύει, θα το εφαρμόσουν όλοι, "σταδιακά", για ξεκάρφωμα !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το βρω ούτε στο presspoint. Πρέπει να μάθουμε περισσότερα. Ή να περιμένουμε. Το κακό είναι ότι, αν ισχύει, θα το εφαρμόσουν όλοι, "σταδιακά", για ξεκάρφωμα !

Εγώ το διάβασα στην εφημερίδα στις 29 ή στις 30 Δεκεμβρίου

Ήταν ανακοίνωση της VODAFONE και έλεγε νέες τιμές προγραμμάτων .

Μετά είχε δύο στήλες με τις τιμές πρώτου και δεύτερου έτους

Εκεί υπήρχε πλήρης εξίσωση .

Πρόσεξα το 120 που με ενδιαφέρει

ήταν 18,5 και 18,5

Επιπλέον έλεγε ότι τα νέα τιμολόγια θα εφαρμοσθούν από 9 Ιανουαρίου μόνο για τις νέες συνδέσεις .

Δυστυχώς πέταξα την εφημερίδα και δεν ξέρω και πια ακριβώς ήταν γιατί στην δουλειά έχουμε σχεδόν ΟΛΕΣ τις εφημερίδες.

Link to comment
Share on other sites

Μονο οι νεοι συνδρομητες δεν θα εχουν μειωση τον δευτερο χρονο? Αυτοι που θα κανουν μετα απο καποια ημερομηνια νεα συνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το διάβασα στην εφημερίδα στις 29 ή στις 30 Δεκεμβρίου

Ήταν ανακοίνωση της VODAFONE και έλεγε νέες τιμές προγραμμάτων .

Μετά είχε δύο στήλες με τις τιμές πρώτου και δεύτερου έτους

Εκεί υπήρχε πλήρης εξίσωση .

Πρόσεξα το 120 που με ενδιαφέρει

ήταν 18,5 και 18,5

Επιπλέον έλεγε ότι τα νέα τιμολόγια θα εφαρμοσθούν από 9 Ιανουαρίου μόνο για τις νέες συνδέσεις .

Δυστυχώς πέταξα την εφημερίδα και δεν ξέρω και πια ακριβώς ήταν γιατί στην δουλειά έχουμε σχεδόν ΟΛΕΣ τις εφημερίδες.

Τα πάγια του δεύτερου έτους είχαν μειωθεί πρόσφατα, μακάρι αλλά δε νομίζω να τα μειώσουν πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Τα πάγια του δεύτερου έτους είχαν μειωθεί πρόσφατα, μακάρι αλλά δε νομίζω να τα μειώσουν πάλι...

 

den nomizw pws meiwthikan tou 2ou. mono tou prwtou, sto 120 17 itan kai 17 einai... to 19 egine 18.5

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ 2ΟΥ ΕΤΟΥΣ.ΔΗΘΕΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΙΣΧΥΕ ΑΠΟ 9/1.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα στο πλαίσιο πήρα ένα από τα βιβλιαράκια του και στα προγράμματα της vodafone το μειωμένο πάγιο το έχει κανονικά...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ 2ΟΥ ΕΤΟΥΣ.ΔΗΘΕΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΙΣΧΥΕ ΑΠΟ 9/1.

[thread=94309]Πάγια 2ου έτους...[/thread]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ 2ΟΥ ΕΤΟΥΣ.ΔΗΘΕΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΙΣΧΥΕ ΑΠΟ 9/1.

όσο αφορά το -Δήθεν- σας παραπέμπω στην σημερινή πρώτη σελίδα του site.

Για πιο σύντομα πατήστε στο παρακάτω link

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=94309

 

Ακόμα και αν πέταξα την εφημερίδα δυστυχώς θυμόμουν πολύ καλά το τι διάβασα.Δυστυχώς , Πάγια δεύτερου έτους μας τελίωσαν ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...