Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι... Μονο με το μνμ!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για την ενημέρωση των MBs μπορείτε να καλείτε και το 13840 χωρίς χρέωση (κανονικά είναι για βλάβες, αλλά σε ενημερώνουν κανονικά)
Link to comment
Share on other sites

στο myaccount εκτος απο το να πληρωνω λογαριασμους χρησιμευει σε κατι αλλο? δεν βρηκα κατι αλλο ενδιαφερον εκτος αν μου ξεφυγε κατι. κσι επισης για να βαλω welcome tone χρεωνομαι?
Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι δεν βαζουνε τα υπολοιπα ΜΒ για συμβολαια στο myaccount η μεσω μηνυματων οπως στα καρτοκινητα ..ποσο εξυπηρετικο θα ηταν.. αλλα οχι οτι δεν το σκεφτηκαν.. απλα σου λεει ασε τα κοροιδα του συμβολαιου να παιρνουν στο 13830 .....

δηλαδη ντροπη ..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και κάτι το τόσο εύκολο να τροποποιηθεί πάντα το σύστημα. Ωστόσο, χρόνος υπήρχε... Η Cosmote το παρέχει ήδη εδώ και 2,5 χρόνια, αν θυμάμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

στο myaccount εκτος απο το να πληρωνω λογαριασμους χρησιμευει σε κατι αλλο? δεν βρηκα κατι αλλο ενδιαφερον εκτος αν μου ξεφυγε κατι. κσι επισης για να βαλω welcome tone χρεωνομαι?

Ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο κάρτας/sms κ.τ.λ απευθείας από την σελίδα.;)

 

υ.γ Η Cosmote στο whatsup.gr έβγαλε την καινούργια "προσφορά". 10 ευρώ για 600 λεπτά ομιλίας. Θα έρθει πολύ κόσμος νομίζω στην Vodafone !

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι θα ακουστεί ηλίθια η ερώτηση, αλλά στο Vodafone Unlimited 25, πόσα πληρώνω το μήνα εφόσον δεν ξοδέψω κατι παραπάνω (περιοριστω δηλαδη στα δωρεαν sms, internet, κλησεις κτλ)? Ναι οκ λεει 25 αλλα με τα extras ποσο βγαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι θα ακουστεί ηλίθια η ερώτηση, αλλά στο Vodafone Unlimited 25, πόσα πληρώνω το μήνα εφόσον δεν ξοδέψω κατι παραπάνω (περιοριστω δηλαδη στα δωρεαν sms, internet, κλησεις κτλ)? Ναι οκ λεει 25 αλλα με τα extras ποσο βγαίνει?

 

25X 1,12 = 28 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαρστώ! Είναι οπως τα είπε ο φίλος απο πάνω (αν και τώρα το είδα) η νεα προσφορά του Whats Up δεν αξίζει οπότε θα ερθει οντως πολυς κόσμος στη Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από απόκρυψη και μου είπαν ότι είναι από την βόνταφον για να μου κάνουν προσφορά υπερεπιδότηση και διάφορα τέτοια που δεν τα συγκράτησα.

Καλά, όταν της είπα ότι βάζω 5€ το μήνα κάρτα "ευχαριστώ, γεια σας" μου είπε :).

Το ερώτημα μου είναι γιατί με πήραν από απόκρυψη; Ρώτησα αν είναι από την βόνταφον ή από κατάστημα και μου είπε βόνταφον. Παίρνει η Βοντα από απόκρυψη για προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο κάρτας/sms κ.τ.λ απευθείας από την σελίδα.;)

 

υ.γ Η Cosmote στο whatsup.gr έβγαλε την καινούργια "προσφορά". 10 ευρώ για 600 λεπτά ομιλίας. Θα έρθει πολύ κόσμος νομίζω στην Vodafone !

 

εχω unlimited 25 αλλα δεν βλεπω πουθενα στο site τετοιες πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της ενημερωσης των mb σε σχετικη ερωτηση μου, με ενημερωσαν γραπτως οτι το δουλευουν οι τεχνικοι, αλλα δεν υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα.

Τωρα το αν ισχυει η οχι, κανεις δεν το ξερει

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της ενημερωσης των mb σε σχετικη ερωτηση μου, με ενημερωσαν γραπτως οτι το δουλευουν οι τεχνικοι, αλλα δεν υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα.

Τωρα το αν ισχυει η οχι, κανεις δεν το ξερει

 

Βεβαίως, διότι είναι πολύ βολικό για την εταιρεία να μην παρέχει εύκολη ενημέρωση... Την οποία έπρεπε να υλοποιήσει ΠΡΙΝ βγάλει τα πακέτα αυτά, αλλά είπαμε, βρίσκουν τον ιθαγενή ελληνάρα και τους περνάει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, διότι είναι πολύ βολικό για την εταιρεία να μην παρέχει εύκολη ενημέρωση... Την οποία έπρεπε να υλοποιήσει ΠΡΙΝ βγάλει τα πακέτα αυτά, αλλά είπαμε, βρίσκουν τον ιθαγενή ελληνάρα και τους περνάει...

 

Υποθετω, αν μια τετοια εφαρμογη κοστιζε στην Vodafone ας πουμε 300.000 Ευρω, δεν θα ειχες προβλημα αντι να περιμενεις να μπει στο budget, να ζητησεις να την βαλουν αμεσα και να αυξησουν λιγο τις χρεωσεις, για να βγουν τα εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να δικαιολογησω την εταιρεια, γιατι οντως ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει, αν διαμαρτυρηθεις για το οτι χρεωνεσαι για να μαθεις το υπολοιπο σου, η εταιρεια προχωραει σε κινηση "καλης θελησης".....
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω, αν μια τετοια εφαρμογη κοστιζε στην Vodafone ας πουμε 300.000 Ευρω, δεν θα ειχες προβλημα αντι να περιμενεις να μπει στο budget, να ζητησεις να την βαλουν αμεσα και να αυξησουν λιγο τις χρεωσεις, για να βγουν τα εξοδα.

 

Η υπηρεσία δεν θα πρέπει έτσι και αλλιώς να υπάρχει χωρίς τρόπο ενημέρωσης υπολοίπου. Αν δεν υπήρχε στο αρχικό budget της vodafone είναι δικό τους πρόβλημα και δικαιολογώ απόλυτα όποιον αρνηθεί να πληρώσει χρεώσεις εκτός προπληρωμένης χρήσης, μιας και η εταιρεία αδυνατούσε να τον πληροφορήσει για το που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία δεν θα πρέπει έτσι και αλλιώς να υπάρχει χωρίς τρόπο ενημέρωσης υπολοίπου. Αν δεν υπήρχε στο αρχικό budget της vodafone είναι δικό τους πρόβλημα και δικαιολογώ απόλυτα όποιον αρνηθεί να πληρώσει χρεώσεις εκτός προπληρωμένης χρήσης, μιας και η εταιρεία αδυνατούσε να τον πληροφορήσει για το που βρίσκεται.

 

Με την ιδια λογικη δεν θα επρεπε να υπηρχαν τα πακετα χρονου ομιλιας (η ενημερωση υπολοιπου βγηκε εδω και λιγα χρονια).

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη δεν θα επρεπε να υπηρχαν τα πακετα χρονου ομιλιας (η ενημερωση υπολοιπου βγηκε εδω και λιγα χρονια).

 

Συμφωνώ. Δυστυχώς η νομοθεσία δεν προστατεύει αρκετά τους χρήστες των ιδεατών υπηρεσιών. Αν π.χ. σου έλεγε ο ΟΤΕ το 1980 ότι χρωστάς 1.000.000 δραχμές ήσουν πλήρως απροστάτευτος.

Από τότε έχουν γίνει βήματα (αναλυτικός, κτλ), αλλά ακόμα έχουμε πολύ δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

εχω unlimited 25 αλλα δεν βλεπω πουθενα στο site τετοιες πληροφοριες!

Λάθος μου παιδιά, μιλάω για καρτοκινητό και όχι για σύνδεση....:ninja::O

Link to comment
Share on other sites

Και η ενημέρωση από το 1284 για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και sms προς τρίτους πρέπει επιτέλους να βελτιωθεί και να μην είναι καθυστερημένη κατά περίπου μία ημέρα!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και η ενημέρωση από το 1284 για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και sms προς τρίτους πρέπει επιτέλους να βελτιωθεί και να μην είναι καθυστερημένη κατά περίπου μία ημέρα!

 

εγω ετυχε να εχω και ενημερωση 2 μερες πριν! Το standard ειναι 1 με 1,5 ημερα πριν, τους τελευταιους 5 μηνες. Η κοσμοτε νομιζω ενημερωνει real time, ή κανω λαθος; Και νομιζω οτι ενημερωνει και για τα MBs δωρεαν και real time..

 

Γεια σου ρε vodafone, που εχεις και 42,2Mbps, αλλά στην ενημερωση υπολοίπων παιρνεις 0...

Link to comment
Share on other sites

Guest gmavrom

Καλησπέρα! Έχω επιδότηση από την Voda στο τέλος του Φεβρουαρίου. Αν την δεχτώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο για ένα χρόνο, σωστά?

 

Το θέμα είναι ότι από Σεπτέμβριο θα είμαι εξωτερικό για ένα χρόνο και δεν θέλω να χάσω το νούμερο μου. Συγχρόνως, δεν θέλω να πληρώνω πάγιο χωρίς να το χρησιμοποιώ κιόλας.

 

Οπότε η ερώτηση μου είναι μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ στο χαμηλότερο δυνατό πάγιο??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω επιδότηση από την Voda στο τέλος του Φεβρουαρίου. Αν την δεχτώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο για ένα χρόνο, σωστά?

 

Το θέμα είναι ότι από Σεπτέμβριο θα είμαι εξωτερικό για ένα χρόνο και δεν θέλω να χάσω το νούμερο μου. Συγχρόνως, δεν θέλω να πληρώνω πάγιο χωρίς να το χρησιμοποιώ κιόλας.

 

Οπότε η ερώτηση μου είναι μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ στο χαμηλότερο δυνατό πάγιο??

 

Αν μεταβείς σε πρόγραμμα της ίδιας ομάδας, μπορείς μετά από 1 μήνα. Αν πάρεις υπερεπιδότηση όμως, πρέπει να περιμένεις χρόνο, αν δεν κάνω λάθος.

 

Εσύ σε ποιο πρόγραμμα είσαι και σε ποιο θες να μεταβείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω επιδότηση από την Voda στο τέλος του Φεβρουαρίου. Αν την δεχτώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο για ένα χρόνο, σωστά?

 

Το θέμα είναι ότι από Σεπτέμβριο θα είμαι εξωτερικό για ένα χρόνο και δεν θέλω να χάσω το νούμερο μου. Συγχρόνως, δεν θέλω να πληρώνω πάγιο χωρίς να το χρησιμοποιώ κιόλας.

 

Οπότε η ερώτηση μου είναι μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ στο χαμηλότερο δυνατό πάγιο??

 

μηπως η καλυτερη λυση ειναι να το κανεις καρτοκινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έαν δεν πάρεις έξτρα επιδότηση με αλλαγή προγράμματος για συγκεκριμένη συσκευή, το πρόγραμμα μπορείς να το αλλάζεις κάθε μήνα είτε σε μικρότερο, ή σε μεγαλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...